anneme tahammül edemiyorum artık

Bebeği emanet etme annene. Kayınvaliden kendj evinde baksın, bak kadın hastaydı ve tedavisini alıyor düzeldi. Ona güvenmelisin. Ama annenin tek bir güvenilecek seyi yok. 2 hafta da istene yanında. Zaten büyük ihtimalle sana diye gelip gezip tozacak..

desirrem desirrem kayınvalidem eskisi gibi değil en azından laftan alıyor artık. korkuyor tekrar taşınırız diye ne eşimi ne beni sıkmıyor.
özelde yapcam doktor 2 gün yatacaksın normalde olsa sezeryanda olsa 2 gün kaldırıyoruz dedi o yüzden eşim 2 gün boyunca ben kalcam dedi..
doktorlarda söyledi hemşireler herşeyi yapıyormuş zaten. eşim sırf ilk bi kaç saat rahatlayayım diye kendi yanımda olmak istiyor ne kendi annesi ne de benim anneme tahammül edemeyeceğimi biliyor en baştan o yüzden kestirip attı.
kv'nin artık üstüne gelmemesine çok sevindim.bu sorunlar insanı mahvediyor gerçekten.heleki hamile yada loğusayken hiç çekilmiyor.benim kv'dem doğumda hastanede eşimin kalmasını istememişti.gece eşim annesini eve bırakmaya gitmişti.bende gidince sende biraz uyu dinlen sonra gelirsin demiştim.eve gidince eşimle telde konuştum 2 saat uyuyup gelicem dedi.kv'dem bunu duymuş beni aradı." X gelmicek yattı uyuycak ne gerek var sanki gelmesine" dedi bana.Amannnn neyseee daha uzunda anlatmayayım :) Haklısın hastanede 2 gun kalınıyor.Benim kızımda sarılık başlangıcı var deyip göndermediler o yüzden 3. günde hastanede geçti.Allah kolaylıklar versin canım.Yardıma ihtiyacın varsa ben gelirim canım yaaa amannn bunlar dert değil.

Çok küçük yaşta evlenip de ileride özgür kalınca saçmalamaları doğaldır ya da anlaşılabilir bir durumdur .
İnsanların kendine verdikleri zararı geçmişte yaşadıklarına bağlayıp bahane edebiliriz ama başkalarına hele ki çocuklarına olursa hayır,Bahanesi bile yok,çok küçükmüş evlenmiş de vs vs.Bunun acısını sizden çıkartması ne kadar tiksinç.Yaşlanıp hasta olunca siz de ona bu şekilde davransanız ne hisseder acaba.
Tatlım valla okurken bana bile fenalık geldi,bunu bir arkadaşımız yapsa kolaylıkla hayatımızdan atarız.Anne olunca tek engelimiz vicdan mı ben de bilmiyorum.Ara ara annesinden daralan biri olarak.
Olur da inatla gelirse eşin ayrılmasın yanından,kv de de.En azından halinden anlayan biri olur yanında ve darlandıkça öf diyebilirsin onlara.Annen zaten sana bakacak gibi gelmiyor bana. Sanki başka bir şey için geliyor.Yine şüpheci damarlarım online :)
Allah yardımcın olsun.

2 gün ne annene ne kayınvalidene tahammül edemiyeceksen bebeğini nasıl baktarıcaksın.Daha çok aklın kalmaz mı?

canım ilk doğumdan sonra onlara laf anlatmaya mecalim olmaz ama sonra bebek büyüdükten sonra kendi kurallarımı söyleyebilirim diye düşündüm o yüzden..

Çok küçük yaşta evlenip de ileride özgür kalınca saçmalamaları doğaldır ya da anlaşılabilir bir durumdur .
İnsanların kendine verdikleri zararı geçmişte yaşadıklarına bağlayıp bahane edebiliriz ama başkalarına hele ki çocuklarına olursa hayır,Bahanesi bile yok,çok küçükmüş evlenmiş de vs vs.Bunun acısını sizden çıkartması ne kadar tiksinç.Yaşlanıp hasta olunca siz de ona bu şekilde davransanız ne hisseder acaba.
Tatlım valla okurken bana bile fenalık geldi,bunu bir arkadaşımız yapsa kolaylıkla hayatımızdan atarız.Anne olunca tek engelimiz vicdan mı ben de bilmiyorum.Ara ara annesinden daralan biri olarak.
Olur da inatla gelirse eşin ayrılmasın yanından,kv de de.En azından halinden anlayan biri olur yanında ve darlandıkça öf diyebilirsin onlara.Annen zaten sana bakacak gibi gelmiyor bana. Sanki başka bir şey için geliyor.Yine şüpheci damarlarım online :)
Allah yardımcın olsun.
Konu sahibi söyledi ya neden gelmek istediğini.Haberlerde duymuş toruna bakan anneanneye bakım parası verilecekmiş.Gelip çocuğa bakarım ama şartlarım var demiş pembesu'ya.Gelme sebebi bu işte.

Allah yardımcın olsun.

zaten bi kaç kez ben söylemştim taşın buraya kv ile dönüşümlü bakarsınız demiştim ben bakamam demişti şimdi devlet teşviğini duyunca kvye para vereceğine bana ver dedi..
bende ister istemez hem bedava yaşayacak hemde para kazanacak diye düşündüm..
inşallah ben fesatımdır.. çünkü bunları düşünüyorsa çok çirkin.

canım uzakta yaşıyoruz zaten ama annem sonuçta doğdugumdan beri yanımda illa bir yüzgözlük durum var hele boşandıktan sonra iyice garipleşti.. eskiden bu kadar değildi.. şimdi tanıyamıyorum artık onu.

Ben de biraz sizde hata buldum. Nasıl bu zamana kadar mesafe koymazsınız. Aynı şeyi kayınvalidenizle de yaşadınız. Çok uzun süre rahatsız olmanıza rağmen hep yüzüne güldünüz, görüştünüz, aranızda sorun yok gibi davrandınız. Ne zaman ki araya mesafe koyup yüzüne bakmaz, görüşmez oldunuz, gerekirse tüm köprüleri yakmaya karar verdiniz, ondan sonra düzeldi, ilaç almaya başladı.

O kadar şey yaşanmış hala doğumdan sonra 2 hafta kalma teklifine ses çıkarmamışsınız. Çocuğunuza bakmasını bir ihtimal gibi konuşuyorsunuz. Yapmayın lütfen. Biraz kendi kıymetinizi bilin. Araya maksimum mesafe koyun. Ben olsam tedavi olmadan görüşmezdim.

bakıcı işini bi daha düşün. ne bu kaynanaya ne bu anneye çocuk baktırılmaz.

bi kere annen sana bakmamış çocuğuna niye baksın, bakarsa da nasıl bakacağı malum. kv desen ayrı deli sınırını bilmiyor.

Ben de biraz sizde hata buldum. Nasıl bu zamana kadar mesafe koymazsınız. Aynı şeyi kayınvalidenizle de yaşadınız. Çok uzun süre rahatsız olmanıza rağmen hep yüzüne güldünüz, görüştünüz, aranızda sorun yok gibi davrandınız. Ne zaman ki araya mesafe koyup yüzüne bakmaz, görüşmez oldunuz, gerekirse tüm köprüleri yakmaya karar verdiniz, ondan sonra düzeldi, ilaç almaya başladı.

O kadar şey yaşanmış hala doğumdan sonra 2 hafta kalma teklifine ses çıkarmamışsınız. Çocuğunuza bakmasını bir ihtimal gibi konuşuyorsunuz. Yapmayın lütfen. Biraz kendi kıymetinizi bilin. Araya maksimum mesafe koyun. Ben olsam tedavi olmadan görüşmezdim.

hayır anneme de defalarca söyledim 2 hafta kalma evimde yatacak yer yok gelen giden olacak düzenim bozulacak iyice strese gircem dedim sana soran kim diyor. kendini ne zannediyorsun bişey bildiğin yok bana muhtaçsın diyor bende kimseye muhtaç değilim diye söyluyorum ama sigara yakıp ruh hastası gibi gülümsüyor.
psikolojisi bozuk akıl hastaları gibi bakıp gülüyor dediklerimi beyni algılamıyor sanki bir gram alınmıyor söylediklerime.
dinlemiyor hiç bi şekilde..

Okuyunca umarım rüya görüyorumdur dedim çünkü bir annenin bunları yapması.....Allah yardımcınız olsun

bi kere annen sana bakmamış çocuğuna niye baksın, bakarsa da nasıl bakacağı malum. kv desen ayrı deli sınırını bilmiyor.

valla düzeldi gibi duruyor ama ona da tam güvenemiyorum şimdi hep evdeyim de saçmalamaya vakit bulamıyor evden gittiğimde yine aynı paronayaklıklar yapar mı hiç bilmiyorum.. denicem bir süre. en olmadı çalışmıcam napayım :/

Doğumun yakın sayılır sana bunu nasıl yapıyor ya. yada nasıl vicdanı el veriyor.
Çok şaşırdım ya.
Kaynanayı düzelttin bu cıktı.

Umursamamaya calış kendini ve bebegini düşün. arsız ol.

pembesu pembesu resmen annenle kv tamamen zıt. . Bir ortasını bulamadın.. ama annenin yanında senin kv (eve gizlice girmesi dışında) resmen melek.. hiç bişi yapmasa sizi gerçekten seviyor, ilgileniyor. Eşini de inan takdir ettim. Senin anneni sen bile çekemiyorken o senin için anlayış gösteriyor. Üstelik hastanede yanında olup seninle ilgilenmek için kendisi diretiyor. Maşallah :nazar:

Anneniz gelince bi hafta kalsa yeter falan de.. kocan ve kv sana yeter. .

valla düzeldi gibi duruyor ama ona da tam güvenemiyorum şimdi hep evdeyim de saçmalamaya vakit bulamıyor evden gittiğimde yine aynı paronayaklıklar yapar mı hiç bilmiyorum.. denicem bir süre. en olmadı çalışmıcam napayım :/

ya 40 yıllık huy 3 ayda değişir mi? tanımıyorum ama ben bile hala güvenemiyorum senin kayınvalideye.

pembesu pembesu resmen annenle kv tamamen zıt. . Bir ortasını bulamadın.. ama annenin yanında senin kv (eve gizlice girmesi dışında) resmen melek.. hiç bişi yapmasa sizi gerçekten seviyor, ilgileniyor. Eşini de inan takdir ettim. Senin anneni sen bile çekemiyorken o senin için anlayış gösteriyor. Üstelik hastanede yanında olup seninle ilgilenmek için kendisi diretiyor. Maşallah :nazar:

Anneniz gelince bi hafta kalsa yeter falan de.. kocan ve kv sana yeter. .

annemde aynı şeyi söyluyor kv ne kadar fedakarsa o bunu salaklık olarak görüyor.
ben asla yapmam diyor. kv benim sevdiğim böreği açınca ne uğraşıyorsun değmez kendini yormaya diyor.
kv nin gereksiz merakı ve paronayaklık derecesinde ki ev elektirik su kontorlü olmasa bizim bi sıkıntımız yoktu zaten ama o da gözümü korkuttu yani şimdi hep bi endişeyle yaklaşıyorum.

belkide annem bu kadar rahat oldugu için kvnin hareketleri beni delirtti..

ya 40 yıllık huy 3 ayda değişir mi? tanımıyorum ama ben bile hala güvenemiyorum senin kayınvalideye.

canım bende güvenemiyorum :-) korkuyorum birden eskisi gibi olacak diye..
sadece bir daha gitmenizi istemiyorum nolur gitmeyin ben düzeldim diyip duruyor belki korkusundan hareketlerini kısıtlıyordur zorluyordur kendini..

birde şuan evdeyim ya istesede bişi yapamaz onun sıkıntısı biz evde yokken sürekli kontrol etme isteğiydi.. düzelip düzelmediğini en iyi işe girdiğimde görebilcem.. şimdi ne desem boş.

hoşlanmadığınız hal ve hareketlerini söyleyin
ben özgürüm dediğinde benim bunaltıyorsun yada huzurumu kaçırıyorsun dersin
kahveyi tezgaha vurarak sizden öfkesini çıkartıyor bu evvelinden yatan öfke var

canım bende güvenemiyorum :-) korkuyorum birden eskisi gibi olacak diye..
sadece bir daha gitmenizi istemiyorum nolur gitmeyin ben düzeldim diyip duruyor belki korkusundan hareketlerini kısıtlıyordur zorluyordur kendini..

birde şuan evdeyim ya istesede bişi yapamaz onun sıkıntısı biz evde yokken sürekli kontrol etme isteğiydi.. düzelip düzelmediğini en iyi işe girdiğimde görebilcem.. şimdi ne desem boş.

bakıcıyı neden düşünmüyosun? maddi sebeplerle mi?

X