anneme tahammül edemiyorum artık

son tercih daha mantıklı emin ol. ya da kreş yaşına kadar sen bakacaksın. ama o ara tabi sıkıntı olur sektör açısından. evden çalışma gibi bi şansın var mı?

yani biraz daha adım duyulsa evet var ama para kazanmam zor olur en mantıklısı düzenli iş..

hayır anneme de defalarca söyledim 2 hafta kalma evimde yatacak yer yok gelen giden olacak düzenim bozulacak iyice strese gircem dedim sana soran kim diyor. kendini ne zannediyorsun bişey bildiğin yok bana muhtaçsın diyor bende kimseye muhtaç değilim diye söyluyorum ama sigara yakıp ruh hastası gibi gülümsüyor.
psikolojisi bozuk akıl hastaları gibi bakıp gülüyor dediklerimi beyni algılamıyor sanki bir gram alınmıyor söylediklerime.
dinlemiyor hiç bi şekilde..

Ben olsam sakin bir sesle "Hayır istemiyorum. Burası benim evim. Benim kurallarım geçerli. Ben istemediğim müddetçe kimse gelemez. Gelirse kapıdan giremez. Girerse polis eşliğinde çıkarılır" derdim.

Nedir bu sizin evinizde sözünüz geçmemesi durumu? Biri hırsız gibi gizlice girer. Biri sen istemesen de zorla geleceğim der. Deli numaraları falan. Siz onlardan daha deli olun bence. Polis çağırın. Manevi tazminat davası açın.

Siz haklısınız. Ama annenize üzüldüm. Anneniz mutsuz. Kimbilir içinde neler var ne fırtınalar kopuyor. Genede annedir merhamet edin. Anneniz bu dünyadaki imtihaniniz olabilir. Kırmadan mesafenizi koruyun. Merhamet edelim ki hele bu anne ise Rabbimde rahmetle muamele etsin.

Iyi de kv sorunlu anne sorunlu bu açık ve net.
Ama siz hala bakıcı işine sıcak bakmıyoruz diyorsunuz.
Ruh sağlığı bozuk insanlar bakicidan daha mi iyi bakacak anlamadım?
Verin parasını eve de kamera yerleştirin gerekirse mutlaka vicdanlı işini iyi yapan insanlar vardır elbet.
Yani anne ya da kv fark etmez hangisi bakarsa baksın sıkıntı olacak huzur kalmayacak tablo çok net.

Annen güvenilir biri gibi değil.. bebege baktırma düşüncen zaten artık yok sanırım.. ayda 1 geldiğinde beklentini sıfırda tut.. yemeğe bekliyorsunuz ya beklemeyin.. özgürlük diyip durmuş.. saygı duymuyor peki diyin.. 1 gün kalır gider.. ya aynı sokakta yaşasa daha mı iyi.. sukret uzaksiniz.. canını sıkma esin destekcin.. bebeğine odaklan.. maalesef her ailede bir huzur sevmeyen oluyor..

Annen güvenilir biri gibi değil.. bebege baktırma düşüncen zaten artık yok sanırım.. ayda 1 geldiğinde beklentini sıfırda tut.. yemeğe bekliyorsunuz ya beklemeyin.. özgürlük diyip durmuş.. saygı duymuyor peki diyin.. 1 gün kalır gider.. ya aynı sokakta yaşasa daha mı iyi.. sukret uzaksiniz.. canını sıkma esin destekcin.. bebeğine odaklan.. maalesef her ailede bir huzur sevmeyen oluyor..

Pembesu gelme istemiyorum dediği halde, bebek gelince gelip 2 hafta kalacağım diyormuş.

pembesu pembesu

pembesu benzer olmasa da annemle zaman zaman ben de derin catismalar yasarim. annem cok zor bir insandir ve bu zorlama anlarinda gozu hicbir seyi gormeden, dili isitmeden agzine geleni soyler-elinden geleni yapar.

ancak diger yandan da annem dunyanin en iyi annesidir. yeter ki iyi saatte olsunlar calmasin kapisini.

anladigim su ki annenizin ciddi bir psikiyatrik sikintisi var, yasanmisliklarin yarattigi. bu saatten sonra tedavi olur mu, olsa yarar saglar mi bilemiyorum. dolayisiyla tek onerim sizin kendinizi telkin edebilmeniz, bu ugurda kendinize yatirim yapip, musterih kalmaniz.

Seni bu hayatta mutsuz eden kimse geri de bırakılmalı bu anne bile olsa
Öyle uzaktan uzaktan sevmelisiniz birbirinizi
Bazı kadınların genetiginde yok annelik anaclik

Kv'nin balkondan sizin eve girisi aklima gelince evlerden irak diyordum ama anneni okuyunca kv mikemmel bir insan gozumde su an.:KK37:
Ya ben aslinda kayinvalidesine üzülmüştüm pembenin galiba okb hastaligi var kontrol etmeden duramıyordu kadin şimdi tedavide olmuş bebeğe iyi bakabilir çünkü cok sık kontrol eder bebeği
Tabii pembe daha iyi bilir ama ben olsam bakabildigim kadar izinlerle falan ben bakar sonra bir bakiciyla beraber babaannesine birakirdim sonrada bir sene daha çalışır bir bebek daha yapar ikisini biir arada büyütmeye çalışirdim

Bence anneni hic getırtıp yatılı fln kalmasını ısteme ılerıde daha buhuk sorunlar yasarsın esınle.

Bunca şeyin üstüne bu kadına bebeğini baktırmayı düşünebiliyosan sen de normal değilsin bence.
Sokaktan tutup getireceğin insana bıraksan bebeğini o bile daha merhametli çıkar bundan.

Burda kayınvalideniz yerden yere vuruldu ama ben haklı olmanızla beraber ona -burda- haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

Bu tabloda da bakması gereken kişi kesinlikle anneniz değil.

Asıl bu sefer kalmaz huzurunuz.

Pembesu senin bu annelerden çektiğin nedir ayol vallahi allah yardımcın olsun ben bu kadar dayanamazdım çıldırırdım herhalde. Neyse ki eşin destekçin uzak tut anneni kendinden şu ara. Gerekirse kayınvaliden yardım etsin. İki deli arasında tercih yapacaksam az deli olanı seçerdim.

Annen kayınvalidenden daha deli zira.

Annenin sorunlari var belli.keske tedavi olmayi kabul etse bir psikologla gorusse.kimse ikna edemez mi?

Gercekten uzuldum annene,bastirilmis birseyler var icinde kabullenmedigi..

Yoksa normal bir psikolojide bir insan boyle davranmaz..

Halinize çok üzüldüm annenizin davranışları gerçekten normal değil kendi içinde büyük problemleri olabilir bunlari size yansıtıyordur annenize bunlari birlikte çözmeyi teklif edebilirsiniz. Birde ondan normal davranmasını beklemeyin söylediği kötü bir sözden dolayı moralinizi bozmayın çünkü sizinle değil kendisiyle alakalı bu davranışlar. Takmayın siz sevin onu sabır gösterin belki de onun da şefkate ilgiye sevgiye ihtiyaci vardır..

Allah sana kolaylık versin..
Valla evliliğinin,cocugunun,kendinin ve eşini geleceği için kısacası her şeyin iyiliği için anneni uzak tut hayatından olabildiğince

Doğuma giderken de haber verme bence bi anda oldu nasıl gittik bilemedim falan dersin heyecan yaptık fln

yani ben çocugunun annenin elinde kalmasını pek istemedim açıkcası

Ya ben aslinda kayinvalidesine üzülmüştüm pembenin galiba okb hastaligi var kontrol etmeden duramıyordu kadin şimdi tedavide olmuş bebeğe iyi bakabilir çünkü cok sık kontrol eder bebeği
Tabii pembe daha iyi bilir ama ben olsam bakabildigim kadar izinlerle falan ben bakar sonra bir bakiciyla beraber babaannesine birakirdim sonrada bir sene daha çalışır bir bebek daha yapar ikisini biir arada büyütmeye çalışirdim
Ben de biraz uzuldum ama balkondan falan girmeler normal insani dahi delirtir. Sana tamamen katiliyorum ben olsam ben de bakabildigim kadar kendim bakmayi tercih ederim ki su an da oyle yapiyorum. Sonrasi icin de babaanne destekli bakici iyi bir secenek. Her ne kadar kv ilaclarla toparlansa da bebegi komple kv'ye birakmak risk. Bakici bulup kv ile mesafeyi korumak lazim.

Uzuldum valla kv el diyip geciyosn ama annen daha cok canini yakar kanindan canindan snucta insanin zoruna gder

canım sende annelerden yana ne kadar şanssızmışın ya :KK43::KK43: kaynanan olsa konuşmam der çekilirdin kenra söz konusu anne olunca uzak durulmuyor malesef. Allah yardımcın olsun

X