anneme rko çeksem anca rahatlayacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
8. sayfada güncelleme var, konu bambaşka bir yere gitti.

kendimi şu an gerçekten yorgun bir savaşçı gibi hissediyorum. annem ve sevgilimin annesi gideli bir saat kadar oldu. ağlama krizim yeni geçti. sevgilim de ben de "ne yaşadık lan biz" diye boş boş oturuyoruz. bugün konuşmama kararı aldık, yarın sabah gecenin değerlendirmesini yapacağız.

kısaca annem beni rezil etti. hiçbir şeyden memnun olmadı ve bu memnuniyetsizliğini açıkça dile getirdi. zaten bir şey becerebildiğim yok ortaya hep atıştırmalık şeyler koydum peynir tabağı, füme et, çerez, cips, meyve gibi. kadın bayıldı yassycim harika düşünmüşsün her şey çok hafif çok güzel olmuş senin sunumlarına bayılıyorum dedi. benim annem ise yassy arkadaşlarınla takılacak gibi davranmışsın dedi. çok kırıldım sert cevap vermek istedim ama sevgilim fark edip "ben söyledim böyle olmasını, samimi olsun istedik" dedi. annem de belli dedi gıcık bir şekilde.

arada çok fazla şeyler oldu yani annemin babamı çekiştirmesi, sürekli babamı eleştirmesi, benim her konuda nasıl yetersiz olduğumu söylemesi, evimin o söylemeden önce çok kötü olduğunu evde halı bile olmadığını anlatması. her şey yani her konuda beni küçük düşürdü. sevgilimin annesi de hep "olsun, genç onlar, tabi yassynin babasını da tanıyorum ama doğrudur" gibi yuvarlak cevaplar verdi geçiştirdi.

ama son olarak annem onu da delirtti. sevgilimin babası siyasetin içinden birisi. annem ondan pek hazzetmez burda adını söylesem çoğu kişi bilir zaten. üstü kapalı şekilde adama sallamaya başladı. kadının kocası yani o da anladı tabi ki. bir sustu iki sustu üçüncüde "geç oldu ben kalkayım" dedi ve annemin sözünü kesti kalktı. annemle vedalaşmadı uzaktan iyi akşamlar dedi biz yolcu ettik sevgilimle. ben geride duruyordum kadın duymadığımı düşünüp sevgilime "allah yardım etsin sana annem ne diyeyim" dedi. duymamış gibi davrandım ben de.

sonrasında annem de gitti zaten. sevgilime laf soka soka gitti. aman annen de ne çabuk kalktı filan dedi. sevgilim de ona uymadı da defolup gitti.

çok sinirlerim bozuk, ağlamayı durduramıyorum. ben bu kadını hak edecek ne yaptım gerçekten bilmiyorum. sevgilimi sevmiyor tamam o zaman görüşmeyi kabul etmeseydi. neden yani beni rezil edince eline ne geçiyor? böyle yaparak mı bizi ayıracak ne alaka neden ayrılalım? annesine çok ciddi rezil oldum. sevgilim takma boşver dedi ama biliyorum onun annesi de böyle şeylere dikkat eden bir kadın. sevgilime "yarın kahvaltıda evde ol, konuşacağız" diye mesaj attı az önce. gerçekten çok bitik hissediyorum ben bu kadar üzülmeyi cidden hak etmemiştim. annemden nefret üstüne nefret ediyorum gerçekten artık yüzüne bakmak istemiyorum. eğer bu onu rahatlatacaksa ölmek bile istiyorum eğer babama olan hırsını bu geçirecekse. niye yazdım bunları onu da bilmiyorum sadece konuşacak birilerine ihtiyacım var sanırım. ruhum daralıyor. ilerleyen günlerde sevgilimin annesiyle bir araya geldiğimizde veya telefonla arayıp gece için özür dilemeli miyim?

ekleme: yakında bir nişan veya evlilik yok. babamla tanışıyorlar o yüzden annemle de annesi tanışmak istedi, daha nişan veya evliliğin düşüncesi bile yok kafamızda.

Son düzenleme:
Bu kadının öz annen olduğuna emin misin?
Senin mutluluğunu istemiyor ya da sevgilini istemiyor gibi geldi.
Havadan nem kapmış gibi herşeye yorum yapıp seni bozmuş bayağı hemde en olmayacak insanın yanında.

Bu kadının öz annen olduğuna emin misin?
Senin mutluluğunu istemiyor ya da sevgilini istemiyor gibi geldi.
Havadan nem kapmış gibi herşeye yorum yapıp seni bozmuş bayağı hemde en olmayacak insanın yanında.

keşke olmasa hani bir gün birisi çıkıp yassy bu senin gerçek annen değil dese cidden geçen 22 seneye üzülmem bayram ederim ama baya öz annem.

beni de sevmiyor sevgilimi de.

kendimi şu an gerçekten yorgun bir savaşçı gibi hissediyorum. annem ve sevgilimin annesi gideli bir saat kadar oldu. ağlama krizim yeni geçti. sevgilim de ben de "ne yaşadık lan biz" diye boş boş oturuyoruz. bugün konuşmama kararı aldık, yarın sabah gecenin değerlendirmesini yapacağız.

kısaca annem beni rezil etti. hiçbir şeyden memnun olmadı ve bu memnuniyetsizliğini açıkça dile getirdi. zaten bir şey becerebildiğim yok ortaya hep atıştırmalık şeyler koydum peynir tabağı, füme et, çerez, cips, meyve gibi. kadın bayıldı yassycim harika düşünmüşsün her şey çok hafif çok güzel olmuş senin sunumlarına bayılıyorum dedi. benim annem ise yassy arkadaşlarınla takılacak gibi davranmışsın dedi. çok kırıldım sert cevap vermek istedim ama sevgilim fark edip "ben söyledim böyle olmasını, samimi olsun istedik" dedi. annem de belli dedi gıcık bir şekilde.

arada çok fazla şeyler oldu yani annemin babamı çekiştirmesi, sürekli babamı eleştirmesi, benim her konuda nasıl yetersiz olduğumu söylemesi, evimin o söylemeden önce çok kötü olduğunu evde halı bile olmadığını anlatması. her şey yani her konuda beni küçük düşürdü. sevgilimin annesi de hep "olsun, genç onlar, tabi yassynin babasını da tanıyorum ama doğrudur" gibi yuvarlak cevaplar verdi geçiştirdi.

ama son olarak annem onu da delirtti. sevgilimin babası siyasetin içinden birisi. annem ondan pek hazzetmez burda adını söylesem çoğu kişi bilir zaten. üstü kapalı şekilde adama sallamaya başladı. kadının kocası yani o da anladı tabi ki. bir sustu iki sustu üçüncüde "geç oldu ben kalkayım" dedi ve annemin sözünü kesti kalktı. annemle vedalaşmadı uzaktan iyi akşamlar dedi biz yolcu ettik sevgilimle. ben geride duruyordum kadın duymadığımı düşünüp sevgilime "allah yardım etsin sana annem ne diyeyim" dedi. duymamış gibi davrandım ben de.

sonrasında annem de gitti zaten. sevgilime laf soka soka gitti. aman annen de ne çabuk kalktı filan dedi. sevgilim de ona uymadı da defolup gitti.

çok sinirlerim bozuk, ağlamayı durduramıyorum. ben bu kadını hak edecek ne yaptım gerçekten bilmiyorum. sevgilimi sevmiyor tamam o zaman görüşmeyi kabul etmeseydi. neden yani beni rezil edince eline ne geçiyor? böyle yaparak mı bizi ayıracak ne alaka neden ayrılalım? annesine çok ciddi rezil oldum. sevgilim takma boşver dedi ama biliyorum onun annesi de böyle şeylere dikkat eden bir kadın. sevgilime "yarın kahvaltıda evde ol, konuşacağız" diye mesaj attı az önce. gerçekten çok bitik hissediyorum ben bu kadar üzülmeyi cidden hak etmemiştim. annemden nefret üstüne nefret ediyorum gerçekten artık yüzüne bakmak istemiyorum. eğer bu onu rahatlatacaksa ölmek bile istiyorum eğer babama olan hırsını bu geçirecekse. niye yazdım bunları onu da bilmiyorum sadece konuşacak birilerine ihtiyacım var sanırım. ruhum daralıyor. ilerleyen günlerde sevgilimin annesiyle bir araya geldiğimizde veya telefonla arayıp gece için özür dilemeli miyim?
Canım benim sakin ol lütfen, sevgilin durumları biliyorsa annesine de gerekli açıklamayı yapar ama sen annenle ciddi bir konuşma yapmalısın, böyle devam etmeyi planlıyorsan bir daha yüzümü göremezsin derdim ben olsam sanırım. İnsanın aile içinde birbirini idare etmesi ayrı başkalarının yanında idare etmesi çok çok ayrı.

keşke olmasa hani bir gün birisi çıkıp yassy bu senin gerçek annen değil dese cidden geçen 22 seneye üzülmem bayram ederim ama baya öz annem.

beni de sevmiyor sevgilimi de.
Annem 2 gibi.
Bunlar niye hep dengesiz anlamıyorum,bir de alttan alttan kadının kocasına laf yerleştirmiş,kadının aklında kötü yer edinmezsin umarım annen yüzünden.
Bir kaç konunu hatırlıyorum,annen sürekli böyleydi sanırım,hep babanı kötülerdi sevmezdi falan.
Sana vereceğim tek tavsiye,erkek arkadaşınla ciddi düşünüyorsan aileni olabildiğinde bu olayların en en en dışında tut.
Yoksa sevgilinin ailesinin gözünde "sevilmeyen kız,kötü evlat" olarak yer edinirsin.
Bu böyle devam etmez yani annende dur durak bilecek biri değil.

Sevgilinin annesinden özür dilemesi gereken kişi sen değil annen,annenin yaptığı hatalar seni bağlamaz diye düşünüyorum o nedenle bence özür dilemene gerek yok .Her görüştüklerinde annenin yapacağı pislikleri sen temizleyemezsin ki sürekli

Bu nasıl bir kadın ya ,aksine açık kapatacagina sanki bu işten vazgeçin bizim kız size yaramaz havasına girmiş ve çok çok ayıp etmiş

Valla görüşmeme şansın varsa bundan sonra hiç görüşme derim ben bile gerilim okurken

kuyruk acısı var onun. sevgilimin annesiyle ben bir yıldır tanışıyorum nerdeyse. kadının kızı yok benimle görüşmek için deliriyor resmen hatta ben kendimi geri çekiyorum hep. annemle de tanışmayı uzun zamandır istiyordu annem takmadı. en son bir kavga esnasında ben sevgilimin annesi bile senden iyi davranıyor bana dedim. onun üzerine hem tanışmayı kabul etti hem de böyle yaptı. aklıma tüküreyim ben bunun bana böyle bir şey çıkaracağını tahmin edemedim.

Senin okudugum ilk konun annenle ilgiliydi ve sevgilinin ailesiyle..aradan nerdeyse 1 sene gecti , hala bu kadin icin gozyasi dokuyorsun kuzum
Kiyamam ben senin gozyasina
Merak etme sevgilinin anasi akli basinda bir kadin , seni de seviyor
Lutfen sakin ol , toparla kendini
Senin su durumda uzulmemen lazim
Yeter artik aglama su kadin icin nolu
Seni kocaman seviyorum ben :KK200:

kuyruk acısı var onun. sevgilimin annesiyle ben bir yıldır tanışıyorum nerdeyse. kadının kızı yok benimle görüşmek için deliriyor resmen hatta ben kendimi geri çekiyorum hep. annemle de tanışmayı uzun zamandır istiyordu annem takmadı. en son bir kavga esnasında ben sevgilimin annesi bile senden iyi davranıyor bana dedim. onun üzerine hem tanışmayı kabul etti hem de böyle yaptı. aklıma tüküreyim ben bunun bana böyle bir şey çıkaracağını tahmin edemedim.

Bundan sonra bir araya getirme sende annenle fazla sık görüşme kafanida çok karıştırıp canını sıkar

Bosanmis ailenin cocuklarinin yasadigi seylerin basinda geliyor bunlar.
Sürekli baba üzerinden vurma gibi, sürekli kendini ustün gorme cabalari. Eger sen sevgilinle dirayetli olursan, sevgilinde ailesini yeteri kadar ikna ederse karsinizda bisey duramaz gibi geliyor.
Ne yazikii bazi seyler parayla kapanmiyor, sevgi lazim , sahiplenmek lazim
Sakin uzulme.
Siz birlikte olduktan sonra tis gelir viz gider.:KK37:

Sassy bugün aklıma geldin acaba oturmaya geldiler mi diye. Annene ne desen, ne yapsan haklısın. Bence gerçekten babandan nefret ediyor ve hırsını seni mutsuz ederek çıkarıyor. Abine nasıl mesela? Bence de sevgilinin annesini bir ara ben annemin adına çok özür dilerim de. Olmadı babanla bir özür daveti edin, o otursun onlarla yemek yeyin bir olmaz mı? Inan çok üzüldüm

Senin okudugum ilk konun annenle ilgiliydi ve sevgilinin ailesiyle..aradan nerdeyse 1 sene gecti , hala bu kadin icin gozyasi dokuyorsun kuzum
Kiyamam ben senin gozyasina
Merak etme sevgilinin anasi akli basinda bir kadin , seni de seviyor
Lutfen sakin ol , toparla kendini
Senin su durumda uzulmemen lazim
Yeter artik aglama su kadin icin nolu
Seni kocaman seviyorum ben :KK200:

sana bahsetmiştim hatırlıyor musun babam delirmişti bir kez. anneni mahkemeye vereceğim sana yaklaşmasını bile engelleyeceğim demişti. yemin ederim aklımdan o geçiyor şu an babamı arayıp ağlaya ağlaya anlatıp onu annemin üstüne göndermek geçiyor ama babam zarar görürse diye duruyorum.

ben de seni çok seviyorum. :KK200:

Sassy bugün de aklıma geldin acaba oturmaya geldiler mi diye. Annene ne desen, ne yapsan haklısın. Bence gerçekten babandan nefret ediyor ve hırsını seni mutsuz ederek çıkarıyor. Abine nasıl mesela? Bence de sevgilinin annesini bir ara ben annemin adına çok özür dilerim de. Olmadı babanla bir özür daveti edin, o otursun onlarla yemek yeyin bir olmaz mı? Inan çok üzüldüm

abim yüz vermez ki. 16 yıl önce gitti yurt dışına daha annemle de babamla da bu yıl görüştü. ikisine de yüz vermez ama annem ona daha iyi davranır. babamla zaten biz sevgili olmadan da görüşüyordu sevgilimin ailesi, onların tanışıklıkları daha eskiye dayanıyor görüşüyorlar. bir şekilde telafi edeceğim yani kadına cidden çok ayıp oldu ben yerin dibine geçtim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X