Anneme karşı bir yanım hep eksik

Mlk8822

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2021
507
14
30
Arkadaşlar evin tek kızıyım ve annem benim hiçkimse ile evlenmemi asla istemedi. Ona göre ayıptı. Bende eşimle kendim tanıştım ve 5 ay sevgili kaldık. Eşim evlenmek istediğini söyledi ben anneme söyleyince delirdi resmen beni kötü kadın olmakla suçladı yaptığımın günah ayıp olduğunu felan düşündü. Neyse zar zor nişanlandık ama hayatımın en zor dönemiydi annem bana ters ters bakıyordu kabul etmek istemedi. Sonra evlendim annem bana mesafeli olmaya başladı. Yabancı gibi soğuk davrandı bende kendimi geri çektim ona karşı. Bir tane de abim var evli. Kıskanmak mı dersiniz bilmiyorum ama yengemle önceden mesafeliydiler ama şimdi öyle samimi ki nereye gitse hep onunla ne yapsa onunla ben el kızı gibiyim anneme. Torunu gelini abim yanındaysa beni aramaz sormaz bile. Sonra annemlerde olsak bana göstermeyip anlatmadığı şeyleri yengeme anlayıp gösterdiği gördüm. Benimle burun ucuyla konuşurken onunla daha samimi. Onunla da olsun tabiki de ama ben onun kızıyım bana daha mesafeli. Ufak birşey desem hemen beni suçlayıp kendini savunmaya geçiyor. Şimdide ben hamileyim yani hiç sormaz nasılsın bebek nasıl diye. Ben aradığımda da ya torununa bakıyordur konuşamaz ya da namaz kılıp kuran okuyacaktır ki konuşamaz. Hamilelikten öncede farkettim ama şu an gece aklıma geliyor ağlayarak uyanıyorum. Sizce ne yapmalıyım ya da annem neden yapıyor bana. Haaa bu arada kendi kayınvalidemle de samimi felan değilim yani annem ondan kıskanmış asla olamaz.

Eşinize ve bebeğinize odaklanın .
Annem niye böyle niye şöyle diye kendi kendinizi yıpratmayın .
Abinizin eşiyle daha samimiymiş vs sizde araya soğukluk çekin . Aramıyorsa aramayın sormayın . Biliyorum bahsettiğimiz kişi anne çok zor ama bu annenizin tercihi .
Ne bekliyordu ki , hiç evlenmeyip öylece onun yanında yaşlanmanızı mı ? Anneniz çok bencil

Anlattığınız kadar ise her şey annenizin psikolojik olarak iyi olmadığı çok belli.

Evliliğe karşı olmak başka ayıp gibi bakmak başka.
Çevresinde hiç sosyal arkadaşı yoksa sizi kaybettiği için de yapmış olabilir.
Bu arada abiniz evlenirken ayıp filan demedi mi?

Çok zor hormonlarınızın tavan yaptığı günler. Normal olaylara bile alınıp ağlamak ister insan.
Bence annenizin çocukluğunda baskı altında kaldığını ve size aynı baskıyı uyğuladığını düşünüyorum. Bence doğumdan önce al karşına anne neden böyle böyle de. Derdini sor. neden karşısın de sorularına cevap ara. Doğumda annenin sevgisine ilgisine çok ihtiyacın olacak. Allah'a emanet ol.

Öyle tabiki eşime ve bebeğime odaklıyım ama yine de gece gece aklıma gelip beni üzecek bir konu. Bir de ben alışığım tek kızım ilgiye ama evlendikten sonra anneme birşey oldu bana yabancıymışım gibi davrandı. Bir kere anneme gitmiştim bir komşu hacdan hediye getirmiş bende 2 saattir onlardaydım bana göstermedi de daha yengem iş çıkışı anneme gelip bebeğini alınca 5 dk içinde ona gösterdi. Bende gittim yanlarına annem beni görmedi bile. Belki çok basit gelecek size onu görkesemde fark etmez. Konu görmek değil ama ben kızıyım bana değil de gelir gelmez gelinine göstermek istedi. Sonra da görüşürüz çıkıyorum ben dedim ikisi de öyle sohbete almıştı ki duymadılar bile beni bende aldım çantamı çıktım

Annemle konuşsam kabul etmez aksine kendini savunmaya geçip beni suçlar. O yüzden içime atarım. Doğumda ne yapar bilmem ama şu anda bile bir kere bile sormuyor. Çünkü ona göre bu da ayıp. Babam bile daha ılımlı

Kendinize neden bunları yaptırıyorsunuz ?
Aleni görmezden geliniyorsunuz o halde gitmeyin annenize . Tüm bunları ona sordunuz mu , niye böyle davrandığını . Sorsanız bile mantıklı bi açıklaması yoktur eminim . Size iyi gelmeyen kim varsa uzak durun .yoksa bu hayat neden öyle dedi neden öyle yaptı neden neden nedenlerle geçmez

Yok abim evlenirken ayıp değildi. Benim için de kim gelirse hep başkasına gönderirdi. Gayet güzal kızdım. Bende annem böyle yapınca eşimle kendim tanışıp evlenmek istedim. İşte nasıl kendin bulursun vs muhabbeti yaptı. Sonra da nişan sürecim başka düğün sürecim başka sıkıntıyla geçti

Zaten uzak duruyorum. Ama yine de anne yaa insan kötü oluyor. Diyorum ya tek kızım kız kardeşim yok ve ilk bebeğim isterim her aradığımda annem bebeğimi de sorsun ilgilensin. Emin olun abim ve babam daha ilgili. Ayrıca uzak duruyorum zaten. Çünkü annem günlerini torunuyla oğluyla geliniyle geçirip daha mutlu oluyor. Ama yine de üzülüyorum

Anneniz sizi köle evlat yapmak istemiş, istediği olmayınca diğer kişilere tutunmuş, annenize rağmen bir hayat kurabilmişsiniz sizi tebrik ederim, benim bir tanıdığım bu sebepten evlenemedi, annesi ve babası herkese kulp taktılar sırf yaşlılıklarında yanlarında bir evlat olsun diye , herkes yuvasını kurdu etti bu kızcağız 40 küsür yaşında hala anne babasının emrinde onlar izin vermezse dışarı bile çıkamıyor, evde akşama kadar hizmet halinde, sakın ha pişman olmayın, en iyisini yapmışsınız, şuanda bebeğinizi, kendinizi, eşinizi ve de evliliğinizi düşünün , bırakın anneniz mesafeli olsun inanın böylesi daha iyi..

Evlenmek ayıp ise kendi niye evlenmiş? Abinizi niye evlendirmiş?
Bence evlenmenizi istememe sebebi kendini düşünmesi. Evde onun elinin altında emrine amade olmanızı bekliyordu evlenmeniz bu beklentisini yerle bir etti.

Ayıpsa kendi neden evlenmiş onu anlamadım.
Bilmem. Yani tek kız olduğum için kimseye vermek istemedi. Zaten kendisi de dedi ben büyüttüm eşimin altında ki değneğimdi herşeyimi yapıyordu şimdi kim yapacak demişti bir kere. Galiba sonsuza kadar onunla kalmamı istedi. Kayınvalidemi sevmiyor ama eşimi seviyor o yüzden de kabullenmek sorunda kaldı

Annenizin ayıp demesi tamamen sizi manipule etmek için söylenen bir söz, kadın sizi kendisine hizmetçi edememiş ondan bu davranışlar, üzülmeyi bırak, annen narsist ..

Evet tam dediğiniz gibi annem hep onunla kalıp yanında olmamı istedi. Hatta bir kere benim için elimin altında ki değneğim istediğim yere götürüp getiriyor işlerimi hallediyor şimdi kim yapacak demişti. Evet başardım ama o kadar zorlandım ki. Eşimin ailesi tanışmaya geleceği zaman annem bana resmen o....bu keyfini ettin vs ağır şeyler söylemişti. Bana ters ters bakıp gece yattığımda uyuduğumu düşünüp gelip başımda bir ton laf etmişti.

Evlenmek ayıp ise kendi niye evlenmiş? Abinizi niye evlendirmiş?
Bence evlenmenizi istememe sebebi kendini düşünmesi. Evde onun elinin altında emrine amade olmanızı bekliyordu evlenmeniz bu beklentisini yerle bir etti.
Tam olarak bu işte. Evet onunla birlikte emrinde olmamı istedi. Ama ben istemeyince şimdi de yengemle daha samimi olup beni yok sayıyor. Onunla daha samimi ve daha mutlu. Nereye gitse hep onunla. Eminim bebeğimin olmasına bile bir yandan ayıp gözüyle bakıyor. Çünkü ben bebeğimle ilgili birşry söylesem hemen konuyu kapatıyor ilgilenmiyor gibi davranıyor. Haaa hakkını yiyemem bebek odası alalım kıyafetlerini alayım felan diyor ama benim dediğim maddi değil manevi desteğinin olması

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…