Anneme çok düşkün olan yiğenlerim

Bu Arada ben de teyzeyim, yeğenlerimin başına birşey gelse herkesten önce ben kollarım allahım sen gösterme hala olmadım daha olunca da bu duygum değişmez inş. Gelin faktörü yüzünden

Tuhaflık onlarda değil. Onlarınki normal teyze yeğen ilişkisi. Tuhaflık sana yakın durmayan teyzenlerde belki de biraz sende. Eğer onlar senin kıskandığını ya da onlara soğuk olduğunu fark ediyorlarsa bu şekilde tepki varıyorlardır.

Kıskanıyorsun diyeceğim. Bu fesatlık değil ama. Size ait olan o özeni, anneliği başka biriyle bu derece paylaşması rahatsız edebilir. Çok çok doğal. Annemde bazen kuzenlerimi yerlere göklere sığdıramaz, deli olurum. Muhtemelen kardeşi öldükten sonra kızlar daha çok bağlandı annenize. İyi anlaştıkları anne yarısından ziyade bi anne olmuş. Siz annenizin hep yanındasınız. Birazda o yüzden onlara vakit ayırıyordue. Öksüzler nihayetinde. Üzülmeyin, takmayın. Öksüz, yetim hakkından korkarım ben hep.

Tam kelimesi kelimesine okuyamadım ama benim de iki tane yeğenim var özellikle büyük olanı o kadar çok seviyorum ki canım gibi. Küçüğüyle çok bir arada olamadık ama büyüğü elimde büyüdü gibi aynı evdeydik bir süre. Yere düştü dizi kanadı diye oturup ağladığımı biliyorum. Allah korusun ablama bir şey olsa hiç yalnız bırakmam onları yanıma bile almak isterim (enişte olmasa) o derece yani. Bu nedenle çok samimi olmalarını yadırgamadım. Ama benim çocuğum olursa o da canım olur benim ona da laf söyletmem. Yani burada bence tek normal olmayan kısım size laf söylemesi. Anneniz güzelce öyle deme kızım falan diyeni uyarabilir. Onun dışında çok takmayın bence yazık annesi yokmuş kızın.

Anneniz ve yeğenleri arasındaki ilişki gayet normal. Olması gerektiği gibi. Annenizi anneleri yerine koymuşlar. Büyük bir acı ve boşluk. Anne yarısı demişler teyze için. Sizin normal bir teyze yeğen ilişkiniz olmadığı için size fazla geliyor. Benim de teyzemle aram çok iyi değil. Siz anlattıkça imrendim. Keşke benim teyzem de böyle ilgili olsa diye. Biraz daha anlayışlı yaklaşın.

kardes acisi zordur bee tatlim

Ben öleyim o zaman

Annem hep benim yanımda diye bişey yok çalışıyor sürekli bir arada değiliz yani

Kimse seni korumuyorsa sen kendini koruyacaksin. Annen bile senin ezilmene musade ediyorsa sen kendinj ezdirmeyeceksin, bu durum teyzenin vefatindan once de varmis madem niye bu kadar sakin kaldin ki sende? Allah kimseye anne acisi gosternesin anneni kendi annelerinin yerine koymuslar belli ki, ne guzel bir temyizeymiş, benim hic bir akarabam bu sekilde yakin davranmadi bana imrenirim hep.
Annem de kardesini bizden onde tutar huc laf soyletmezdi yetim buyumusler birbirlerine arka çıkmışlar falan beyse sonra kardesinden bir darbe yedi maalesef simdi diyor ki cocuklarimin onune kimse geçemez

Öyle bir yüz bulmuşlar ki bana laf sokup saçma sapan eleştiriler beğenmemeler falan. Ben onlarla arama mesafe koydum ama illa bir araya gelmek zorunda kalıyosun bi şekilde... o zamanda dediğiniz gibi kendimi ezdirmemem gerek ama ben öyle laf sokayım bişey diyim üzeyim tarzında biri değilim nasıl yapıcam bilmiyorum

Verdiğiniz örnekler bana pek kötü gelmedi, size laf sokmaları falan biraz sizin abartmanız gibi, ki babanızı da ikna etmeye çalışmışsınız ama edememişsiniz sanırım.

Annenize yeğenleri çok iyi davranıyor, sayıyor seviyorlarsa anneniz de mutlu oluyordur ve severek onlarla ilgileniyordur. Bu arada sizi ihmal ediyorsa o konuda hatalı olabilir.

Onun dışında anneniz sizin avukatınız değil neticede, kuzeninizle sorununuz varsa gider kendiniz çözersiniz. Annem benim kuzenlerimle ilişkime neden karışsın ki mantıken, biz eşitiz. Ancak küçük yaşlarda büyük kuzenleriniz sizi ezmeye çalışıyorlarsa falan o zaman büyükler müdahil olurlar. 21 yaşındaymışsınız, annenizden hiç böyle bir beklentiye girmeyin.

Abartı falan yok normal olsa niye kafama takıyım birsürü yeğenim kuzenim var babamıda ikna etmeye çalışmadım o her konuya kendisi müdahil olur zaten. Onların yaptığı abartı değil benimki abartı peki. Annemden beklentim sadece normal bir anne gibi davranması başkada bir şey yokk sözde kuzen olan insanlarda şimdiden yerini yapıyorlar bir. Ailemizi kıskanıyorlar bu da iki. Bir kuzen figürü vardır, bir anne baba figürü vardır her ailede dimi heh işte o figürler karışıyor bizde bu durumda benim hoşuma gitmiyor o kadarr

Ama her aile bir olmuyor, böyle olmasının bir sebebi var, teyzeniz vefat etmiş.
Evet figürler karışmış ama anneniz ne yapsın. Her normal anne gibi diyorsunuz da diyorum size işte, benim annem de benim kuzenlerimle ilişkime karışmaz, ister dövüşürüz ister severiz birbirimizi. Annem bizimle yaşıy değil ki, aramızda tampon olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…