Anneme çok düşkün olan yiğenlerim

Bence onların annesi öldü diye sizi kıskanıyorlar. Hiç kolay değil sonuçta, sizin annenizi boşluğa koymaya çalışıyorlar. Siz de annenizle onlar olmadan vakit geçirin, rahatsızlıklarınızı dile getirin, onlar konuşsun, sonuçta sizin anneniz, siz birbirinizi biliyorsunuz.

Bir de bir şey söyleyeceğim, onlar sizin kuzeniniz olmuyor mu? Yeğen onların çocuklarına denir.

Olabilir bazı yeğenlerine daha yakın olabilir bazılarıyla soğuk olabilir demek ki öbür yeğenleri çok gidip gelmiyor ilgilenmiyor annenizde onlara mesafeli benimde dayılarım var ama bir dayımla daha iyiyiz onun içinde benim yerim ayrıdır eline doğmuşum bizimle yaşıyordu zaten falan siz bariz kıskanmışsınız ya annenizle bağlarınız çok kuvvetli değil onlarla iyi olmasına bozuluyorsunuz ama ortada büyütecek hiçbirşey yok yani. Annesi olmadığı için anneniz daha çok ilgi gösteriyor onlarda anne yerine koyuyor siz de onlara çok iyi davranmıyorsunuz mesafelisiniz onlarda aynı şekilde davranıyorlar

Merhaba çok kafama taktığım bir konu var uzun olursa bağışlayın bu seferki konum annem ve yiğenleriyle ilgili...
Şimdi annemler toplamda 4 kardeşler bir teyzem vefat etti.. teyzelerimle aram yoktur uzaktalar hiç görüşmeyiz anca köye bayrama falan gittiğimizde görürüz öyle konuşuruz ama öyle telefonda arayıpta birbirimizi sormayız öyle gördük alıştık neyse şimdi bu vefat eden teyzemin iki kızı var ikiside evli çocukları var. Birinin hayatı cefayla geçmiş eşinden boşandı ailesiyle sorunlar yaşardı vs diğeri ise kendi halinde mutlu... allah mutlu etsin kimsenin kötülüğünü istemem fakat bunlar anneme, annemse onlara çok bağlı göze batar cinsten. Diğer yiğenleriyle o kadar samimi değildir annem.. bi tek onlarla. Şimdi buraya kadar her şey normal gözükebilir ama bu kadınlar sürekli annemi pohpohlar, kendilerini benle kıyaslar, bana laf sokar eleştirirler. Aralarındaki teyze yiğen ilişkisi bana normal gelmediği gibi üstüne bide beni beğenmeyecek kadar yüzü bulmuşlar. Bir kaç örnek vereyim yaşananlara...

Bir gün annem ben teyze kızları falan toplanıp bir yere gitmiştik sohbet muhabbet... annem dedi geçende larenn ile şuraya gitmiştik falan anlattı... kızın dediği vayy teyze kaç senelik çocuğun, ben kaç senelik yiğeninim beni bir kere götürmedin. Öyle bir sinir ve şok oldum ki ne diycemi şaşırdım ayrıca benim bişey demem gerekir mi diyede düşündüm. Kendini böyle benimle kıyaslamaya girmiş gibi hissettim ben olsam böyle saçma sapan bir laf demem yani bide her lafını şakayla karışık söyler...

Diğeri mesela arkamdan konuşmuş annemle sohbet ederlerken benim için demiş ki babası larenn ile ilgileniyorda ne oluyor. Bunu sonradan duydum konuştum bana tabi net bişey demedi orda konuşulanları biz biliriz annenle aramızdaki ilişki evlat sevgisini geçmesede birbirimizi çok severiz falan dedi ne alaka yanş niye kendini sürekli bişeylere dahil ediyor annemede kızıyorum sen yüz veriyosun onlarda bana rahatça laf ediyolar diye annem diyor amann ederse etsin onun hayatı ortada sende takma boşver diyor ama benim bu duruma çok canım sıkılıyor

Facebookta bir resim paylaşırız altına saçma sapan yorumlar atarlar geçende annem babam ve ben olduğumuz resmin altına yazmış ki sizi böyle ailecek görmek ne güzel ilk defa görüyorum. Bu ne demek şimdi yani Annem genelde onlara gittiği zaman tek gider falan herkesin planı başka olur o yüzden öyle yorum yapabiliyor...

Anneme sıcak davrandıkları kadar bana soğuk davranırlar yüzüme gülerler arkamdan konuşurlar tamam onun hayatı çok düzgün değil annesi vefat etti anlıyorum ama teyzemin ölümünden öncede böyleydiler. Bazı sabahlar anneme mesaj atarlar günaydın benim küçük teyzem bitanem güne seninle başlamak ne güzel falan... annem iş çıkışı ona gider bazen çağırır gel teyzem sana şunu yaptım bunu yaptım yiyelim annemde gider. Annem onun çocuğunu öyle bir öper sever ki sanırsın kendi çocuğu... kızlar benim kıskançlık ettiğimi düşünebilirsiniz ama gerçekten bu ilişkileri bana normal gelmiyor samimi hiç gelmiyor sinir olduğum nokta annemin beni ya da bu konuyu umursamaması ve onların bana istediği gibi davranıp laf söylemesi. Niye kendilerini sürekli öne atıyorlar benimle kıyaslıyolar ya gidin çocuğunuzu kocanızı sevin nedir yani bu hiç sevmem her şeyin bir yakışığı vardır tamam teyze hala yiğen arası samimiyet iyide haddini yerini bilmeli insan öyle değil mi haksız mıyım

Bu konu ara ara açılıyor artık bıktım çünkü sürekli bişey çıkarıyolar bugünde annemle benim resmime yorum atmış sen mi annene çok benzedin ben mi diye. ( annemin hesabındaki resim. Benim hesabım bile yok anneminkinden tesadüf gördüm bugün) babam bu konuda bazen diyor onlar senin yiğenlerin bazende anneme kızıyor... ne yapayım artık çok canım sıkılıyor onların böyle rahatça ailemizi hiçe sayarak davranması. Sizin başınıza gelse ne yapardınız ya da geldi mi böyle şeyler
Kusura bakma taktigin seyler onemsiz. Bos konusan cinsten biri kuzenin. Anneni kiskaniyor gibi duruyorsun buradan.

Bence onların annesi öldü diye sizi kıskanıyorlar. Hiç kolay değil sonuçta, sizin annenizi boşluğa koymaya çalışıyorlar. Siz de annenizle onlar olmadan vakit geçirin, rahatsızlıklarınızı dile getirin, onlar konuşsun, sonuçta sizin anneniz, siz birbirinizi biliyorsunuz.

Bir de bir şey söyleyeceğim, onlar sizin kuzeniniz olmuyor mu? Yeğen onların çocuklarına denir.

Kuzenim oluyorlar galiba doğrudur yeğen kuzen pek bilmem ayırdını öyle söyleyiveririm. Anneme söylüyorum her defasında benim saçmaladığımı söylüyor

Olabilir bazı yeğenlerine daha yakın olabilir bazılarıyla soğuk olabilir demek ki öbür yeğenleri çok gidip gelmiyor ilgilenmiyor annenizde onlara mesafeli benimde dayılarım var ama bir dayımla daha iyiyiz onun içinde benim yerim ayrıdır eline doğmuşum bizimle yaşıyordu zaten falan siz bariz kıskanmışsınız ya annenizle bağlarınız çok kuvvetli değil onlarla iyi olmasına bozuluyorsunuz ama ortada büyütecek hiçbirşey yok yani. Annesi olmadığı için anneniz daha çok ilgi gösteriyor onlarda anne yerine koyuyor siz de onlara çok iyi davranmıyorsunuz mesafelisiniz onlarda aynı şekilde davranıyorlar

Teyzem ölmeden öncede böyleydiler anneme ve bana karşı. Evet annem bir dönem onların yanında kalmış gençliğinde, okumak için gelmiş vs onlarda daha çocukmuş. Buradan geliyor samimiyet ama daha sonra teyzem annemi evden kovmuş. Beni ilgilendirmez orası pek tabii. Evet annemle bağımız kuvvetli değil çalışıyor küçüklüğümden beri bana babaannemler baktı kendisi ilgisizdi bana halen de öyle

X