Annemden yediğim gol

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.671
2.861
35
Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.

Dipnot: detaylı yazmamisim diye yanlış anlaşıldı ama anneme yağ alsak goruşsene derken zaten parasını görüş dedim. Adres istediğinde de para konuşulmadı dememin sebebi; ben anneme ne kadarmış ki dedim o da bilmem konuşuruz dedi. Yani aramızda çift taraflı bir iletişimsizlik yok.

Son düzenleme:
Kızlar merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.
Siz iletişimi eksik bırakmışsınız anneniz değil ki? “Fiyatını öğren bana söyle ona göre sipariş vericem diyebilirdiniz “kaldı ki kadın adres sormuş size sipariş veriyorumda demiş. Ne kadarmış fiyatı diye yine siz sormamışsınız? Kadından gol yememişsiniz almasını beklemişsiniz, almayıncada bozulmuşsunuz. Eşiniz niye bilmesin canım? O da hiç sorgulamamış ne yaptınız kaç paraymış diye ?

Niye annenizin yağın parasını cebinden ödemesini beklediniz ki ben anlamadım? Niye gönlünden kopuyor siz düşkün müsünüz? İstemişsiniz almış işte. Sorması lazımdı ne kadar istiyorsunuz diye tamam ama yani parasını ödeseydi beş kilo olması sorun olmayacaktı belli ki.
Bir gol göremedim ben açıkçası.

Niye parasını annenizin ödemesini bekliyorsunuz ve eşinizden neden bu kadar çekiniyorsunuz?

Annem şu ara baya sıkışık olduğumuzu biliyor hatta geçen alacak olduğumuz ama para yok diye alamadigimiz erteledigimiz bir şeyden bahsetmiştim. Zaten ilk o bir kaç hafta önce soylemisti bende zeytinyağ kalmadı olsa verirdim iyisinden yerdi diye. Sormadan etmeden alınca hediye olarak aldı zannettim arada alır öyle şeyler,durumu da iyi,yine öyle diye düşündüm açıkçası.

Siz iletişimi eksik bırakmışsınız anneniz değil ki? “Fiyatını öğren bana söyle ona göre sipariş vericem diyebilirdiniz “kaldı ki kadın adres sormuş size sipariş veriyorumda demiş. Ne kadarmış fiyatı diye yine siz sormamışsınız? Kadından gol yememişsiniz almasını beklemişsiniz, almayıncada bozulmuşsunuz. Eşiniz niye bilmesin canım? O da hiç sorgulamamış ne yaptınız kaç paraymış diye ?
Konuda detay olarak belirtmedim ama anneme bir goruşsene derken görüşmesini istediğim şey fiyatiydi zaten başka neyine dicem görüş diye. Adres istediğinde de ne kadarmış ki dedim bilmem konuşuruz dedi bir daha birşey söylemedi bugün çat diye kargo geldi.

r merhaba. Bugün canımı baya sıkan bir durum hakkında sizden akıl almak istedim. 8 aylık bebeğim var. Haliyle ek gıdaya başladık ve yemeklerine de zeytinyağı kullanıyorum. Annemlerin yıllardır zeytinyağı aldığı bir yer var. Şehir dışından kargoyla gönderiyorlar. Geçenlerde bir gün laf arasında anneme ordan oğlana yağ alsak olur mu,bir goruşsene güzeldi oranın yağı dedim tamam dedi. Hatta bebek için derim ona göre yollarlar dedi. Bir kaç gün sonra da ev adresimi sordu yağı sipariş ediyorum diyerek. Bu süreçte ne kaç litrelik istediğimi sordu ne de para konuşuldu. Nitekim yağ bugün geldi. Kutuyu bir açtım ki 5 litrelik teneke. Hemen anneme yazdım yağ geldi teşekkür ederiz falan diye. Annem ne dese beğenirsiniz🤦 "ödemeyi yapabilceniz mi?" Fiyatı da 2 küsur. Yağı ilk gordugumuzde eşim niye bu kadar büyük çocuk için çok fazla dedi,bende bizde yeriz diye fazla almıştır dedim. Yani adam baya baya annemin gönlünden koptu biliyor ki bende böyle biliyordum. Anneme "eşime sorayım" dedim ama sormaya dilim varmadı. Biz al dedik mi? Litresi şu kadarmış diye haber vermeden,ne kadar istediğimizi sormadan niye kafasına göre alıyor diye baya söylenecek ki aynı seyleri bende kendi kendime söylüyorum. Annem yarım ağız bende halledebilirim dedi,bende keşke almadan sorsaydin zaten napcaz 5 litre yağı fiyatı da çok dedim hiç bişey demedi. Bende sonra versek olur mu dedim şimdilik, o da sorun değil yazmış ama gerçekten sorun değil der gibi değil. Gel de çık işin içinden. Normal şartlarda geri gönderelim yada sen al sen kullan derim ama eşim olayı bilsin istemiyorum🤦 Gerçekten güzel gol yedim.
Sürekli olarak burada annen ve kayınvalidenden yakınıyorsun. Pek yazmak istememiştim ama seni hamile kaldığın zamandan biliyorum. Bu kadar herşeyi kafana takman, olayları büyütmen, kendi pencerenden bakman, yorumlaman, olayları kişilerle çözmek yerine sürekli burada çözmeye çalışman bilmiyorum tuhaf gelmeye başladı. Çünkü sürekli konu açıp ailenden dert yanıyorsun. Annen neden yağın parasını versin? Bu yazdıklarını okurken bu geliyor sadece aklıma. Bebek için 1 lt bize yeter diyemez miydin baştan? Yani kuzum eleştiriyor gibi olmak istemem, bugüne kadar sadece okudum, konularına yazmadım ama artık dayanamadım. acaba bir yerlerde bir yanlış mı var? . İletişiminle mi alakalı, sınır koymakla mı alaklı, olayları yorumlamakla mı alakalı, ev hanımı mısın bilmiyorum ama sürekli evde kalıp düşünmekle/kurmakla alakalı mı bilmiyorum ama profesyonel yardım alabilirsin belki.

Adresinizi sormuş zaten sipariş ederken, yani sipariş ederken haberiniz vardı. Siz sormamışsınız ne kadar kaç litre diye. Onun ödemesini beklediniz muhtemelen ama ödemek zorunda değil, siz sormalıydınız fiyatını vs

Konuda detay olarak belirtmedim ama anneme bir goruşsene derken görüşmesini istediğim şey fiyatiydi zaten başka neyine dicem görüş diye. Adres istediğinde de ne kadarmış ki dedim bilmem konuşuruz dedi bir daha birşey söylemedi bugün çat diye kargo geldi.
“Bilmem konusuruz” dediyse o zaman annenize yazın ya sen bize fiyatını söylemedin kargo geldi hazırlıksız yakalandık diye. Ayıp değil bu anneniz sonuçta. Ayrıca siz bu detayı vermediğiniz için farklı algılandı. Annenizin durumu iyiyse torununa hediye eder diye düşünüyorum. Belki kargonun geldiğini bilmiyordur unutmuştur.

Eşinizden niye çekindiğinizi anlamadım şu koku olayı sonrasında iyice gıcık olmasın diye mi?
2 bin tl ödenir bir şekilde çok yüksek bir meblağ değil. Annenle senin aranda absürt bir iletişimsizlik olmuş. Adresi verirken litre ve fiyat keşke teyit etmek amaçlı sorsa idin🤷🏻‍♀️ yağ bozulmaz kokmaz bir şey olmaz kullanılır. Sakin kafa ile düşün şimdi aklına bir şey gelmiyordur.

“Bilmem konusuruz” dediyse o zaman annenize yazın ya sen bize fiyatını söylemedin kargo geldi hazırlıksız yakalandık diye. Ayıp değil bu anneniz sonuçta. Ayrıca siz bu detayı vermediğiniz için farklı algılandı. Annenizin durumu iyiyse torununa hediye eder diye düşünüyorum. Belki kargonun geldiğini bilmiyordur unutmuştur.
Zaten öyle söyledim keşke söyleseydin zaten çok bu bize,fiyatı da çok bilseydim almazdım dedim sustu sadece. Zaten dün almış hemen bugün geldi unutulmuş olamaz yani.

Şehir dışından sipariş edilen yağlar genelde 5 litrelik olur. Eve normalde yağ almıyor musunuz? Fiyatı da uygunmuş zeytinyağı için.
Yıllardır aldıkları yer,iki taraf çok iyi tanıyor birbirini ona istinaden küçük gonderir diye düşünmüştüm daha önce annemin de küçük aldigi oldu

Eşinizden niye çekindiğinizi anlamadım şu koku olayı sonrasında iyice gıcık olmasın diye mi?
2 bin tl ödenir bir şekilde çok yüksek bir meblağ değil. Annenle senin aranda absürt bir iletişimsizlik olmuş. Adresi verirken litre ve fiyat keşke teyit etmek amaçlı sorsa idin🤷🏻‍♀️ yağ bozulmaz kokmaz bir şey olmaz kullanılır. Sakin kafa ile düşün şimdi aklına bir şey gelmiyordur.
Koku olayına bağlanmaz ama böyle netleştirmeden iş yapılmış olmasını bilmesini istemiyorum. Çünkü onunda huyunu biliyorum su sıkışıklıkta napar eder söylene söylene öder,çenesini ben çekerim. Konumu guncelledim,sormuştum zaten annem bişey demedi

Annenizin hediye almasını istemişsiniz, diğer türlü fiyat sorardınız.
Adres teyit etmiş o sırada tekrar konuşmuşsunuz ama yine fiyat sormamışsınız kadında mecbur fiyatını söylemiş. Umdugunuzu bulamamışsınız. Paraniz yoksa hiç söylemeyecektiniz.
Konunun altindaki dipnot kısmına güncelleme yaptım

Annem şu ara baya sıkışık olduğumuzu biliyor hatta geçen alacak olduğumuz ama para yok diye alamadigimiz erteledigimiz bir şeyden bahsetmiştim. Zaten ilk o bir kaç hafta önce soylemisti bende zeytinyağ kalmadı olsa verirdim iyisinden yerdi diye. Sormadan etmeden alınca hediye olarak aldı zannettim arada alır öyle şeyler,durumu da iyi,yine öyle diye düşündüm açıkçası.
İnsanların iyilik olarak yaptıkları şeyler bir süre sonra görevleri haline gelir diye bir söz var.
Anneniz şimdiye kadar aldı etti bir kere almayınca sorun oldu yani. Siz bu yağı isterken zaten annem parasını öder diye düşünmüşsünüz belli ki, o yüzden kilo vb. detay vermeye gerek bile görmemişsiniz.
Sormadan etmeden alma gibi bir durum da yok, gayet istemişsiniz almış kadın.
Durumunuz sıkışıksa ordan burdan yağ söylemeyin bence, kimse sizi idare etmek zorunda değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X