ANNEM

Merhaba @Honey44 . Yazdıklarının hepsini çok üzülerek okudum. Sana kocaman sarılmak isterdim. Bunların hiçbiri sağlıklı anne davranışları değil, ve elbette çok haklısın hissettiklerinde.
Yaşın kaç, maddi durumun nedir bilemiyorum.
Sana şiddetle aile dizimi/konstellasyon çalışması yaptırmanı öneririm bitanem:

Size katılamıyorum. Anne sevgisi koşullu olur mu? Destek olunca mı sevecek... Çocuğu kim ve ne olursa olsun anne çocuğunu koşulsuz kabullenir ve sonsuz sever.

@Honey44 Bence anneni iyileştirmeye çalışmamalı, kendi hayatına odaklanmalısın. Annene annelik yapmaya çalışma kuzum. Sen, kendi yaranı sar... Öperim sevgiyle.

Ruh hastası ne kadar çok ülkemizde bu ne ya nefret ediyorum hıncını başkasından hele de çocuğundan çıkaran annelerden ama diğer çocuğuna böyle değilse kesin bir nedeni var kendince ama biz bilmiyoruz..bir an önce evinize çıkın ayrılın o evden çalışıyorsunuz zaten heralde bir an önce ayrılın evden artık bayramdan bayrama kalsın o da evinde tek..bulacak cezasini bir şekilde..

Yazdıklarınızı okurken aklıma malesef çok kötü bir anım geldi, paylaşmak istedim...
en fazla 9-10 yaşlarındaydım sanırım belkide daha küçük. annemin beni göndermek istediği yere gitmedim diye beni öyle şiddetli dövmüştü ki. saçlarımdan tutup başımı defalarca kapıya vurmuştu, bütün etlerimi sıkıp mosmor yapmıştı ve tırnağını geçirdiği yerlerden kan akıyordu. dayaktan sonra yatağıma girip akşama kadar hıçkırarak ağlamıştım. babam eve gelip beni o halde görünce anneme' bir daha bu çocuğa dokunursan seni boşarım' demişti. Ben ne yazık ki bu dayağı hiç unutmadım. Çünkü aldığım darbeler ölümcüldü beyin kanaması geçirebilirdim. Yada polise başvurulup darp raporu alınsaydı mutlaka sosyal hizmetlere verilirdim.

Cevapını merak ettiğim Bi konu var, anneniz kira gelirini kocasına verse size 5 kuruş vermese... Evde koltukta yatıyor, yemek yiyorsunuz diye size bakıyorum dese ne düşünürsünüz??

okumuş mühendis olmuşsun umarım çalışıyorsundur çalışmıyorsan da iş bulup ayrıl o evden yüzünü göremesin annen babanla da kahve içmeye gidersin görürsün ben olsam hayatımdan söküp çıkartırım

Sarılasım geldi resmen :/ kendinizi üzmeyin lütfen siz üzünce düzelmeyecek çünkü aynı devam edecek ve hiç umrunda olmayacak onun siz hayatınıza bakın mutlu olun er yada geç anlayacak

Kötünün iyisi diyerek babanıza sarılmışsınız belki de tek tutunacağınız dal ama üzülerek söylüyorum ki babanız da babalık yapmamış.

Babanın şiddet gösterip annenin susup evliliğine devam ettiği konularda da aynı şeyi yazmışımdır. Şiddet gösteren kadar buna göz yuman da suçludur.

Umarım ileride bunu bilerek onlarla hayatınıza devam edersiniz.

İlerisi için kendime ikisindende uzakta bambaşka bir ilde belkide ülkede bir hayat kurmak istiyorum

İlerisi için kendime ikisindende uzakta bambaşka bir ilde belkide ülkede bir hayat kurmak istiyorum
Kocamı niçin öldürdüm ? adında bir kitap okumuştum fransız bir yazarındı sanırım ordaki anneyi anımsattı anneniz hayatının tek odağı kocasıydı ve kendi öz kızını ölesiye kıskanıyordu ay tüylerim diken diken oldu yine kaç kurtar kendini bu insanlardan

canım benim
bişey soracağım yanlış anlamayın üvey falan değilsiniz dimi
hani babanızın kızısınızdır da annenizle sonra evlenmiştir falan

peki biri size laf söylemek veya hırpalamak isterse tepkisi ne olurdu
korur muydu?

Öz evladıyım ikisininde asla korumaz hep bana laf söyleyen hırpalayan tarafı haklı bulup savunur

Hamileyim, okurken ağlaya ağlaya okudum.. Her doğuran ana değil işte, el kadar çocuk ne yapmış olabilir ki sevilmesin? Evlat ne yaparsa yapsın ne yaşatırsa yaşatsın evlattır..

Sana kocaman sarılıyorum canım benim. Okumuşsun, çok güzel mesleğin var inşallah iyi bir eşin olur, kendi evlatlarına yaşatırsın istediklerini

Hiç konuşmadınız mı? Neden böyle niye diye.. Çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Her kadın doğurur ama hepsi gerçek bir anne olamıyor işte

Yazıp yazmamakta kararsız kaldım sizi üzmemek için. Ama konu sahibinin "Beterin beteri vardır" lafına ithafen bir anımı paylaşmak istedim . Yaşım
13-14 gene bir gün annem babama bir dolu gaz verdikteN sonra 45numara terlikle dayak yiyeCeğim.Ancak bu sefer hızını alamayıp Yok bu kız böyle anlamayacak dedi ve gitti ELinde bir HORTUMLA geri döndü.Başladı tarlaya kazma-kürek savurur gibi bedenime
Vurmaya.o kadar canım yanıyordu ki Birkaç darbeden sonra ölmek istedim(acıdan). Tuvalete gittim dayak bitince tanımayacak haldeydim ne
Oturabildik ne yatabildim morluklar patlamıştı..O olaydan sonra annemi kalbimde öldü benim için.Şimdi sorsan hala nefret dolu Ve otuz beş yaşımda hala beni babama dövdürüyor . Bitmedi bitmeyecek nefreti . Bizde anneden yana şanssızız işte.Allah sabır versin Allah kurtarsın canım Rabbim dayanma gücü versin bizlere

Şimdi annenin karakteri anladığım kadarıyla baskın bir karakter ,sinirli agresif evde dediğim dedik bir insan .. yıllarca çalışmış çocuğuna bakamamış belki işi de ağırdır maddi anlamda zorluk çekmeyesin okuyasin diye elini taşın altına koymuş calismistir.isi yorucudur siniri stresi ondan olabilir. Evde oturup aman kızım okumasa da olur deyip bosvermis anneler de var. Tabi ki bu yaptıklarını örtmez ama.. ben herkesi kendi karakterine ve kendi yaşantısı bakış açısına göre değerlendirmeyi tercih ederim.

Annene sordun mu nasıl çocukluk geçirmiş, o da annesinden şiddet görmüş mu sevgisini hissetmiş mi, annesine kalbi kırılmış mi..onun annesiyle ilişkisi nasılmış, onun kendi annesinden beklentisi neymiş. Bu hayatta en çok istediği neymiş.. iyi bir anne nasıldır senin annene gore........bunları sorarsan annenin seninle empati kurmasını kolaylaştırmış olursun

Senin annene göre maddi imkanların için fedakarlık yapmak en güzeli gerisi teferruat olarak görüyorsa onun bakış açısı budur ve bunu kolay kolay değiştiremezsin. Belki çocuksu gelebilir ama duygu düşüncelerini anlatan mektup yazıp çantasına koyabilirsin.

Insan en buyuk sevgisini ve nefretini annesine karsi yasiyor. Yasadiginiz seyleri bu ulkede sizin yaslarinizda pek cok cocuk yasamistir.
Anneniz hakli demiyorum, ama bazi insanlar annelige uygun yaratilmiyor, dogustan sevgisiz oluyor, veya bir sekilde merhametsiz bencil biri oluyor.
Muhtemelen anneniz de saglikli bir cocukluk gecirmemistir. Evlenip veya ise/okula gidip o evden ayrilip normal iliskiler kurdukca bu yasadiklarinizi unutacaksiniz. Evden ayrilinca anneniz de kiymetinizi bilecektir.
Kendinizi yipratmayin, o evden ayrilmaya bakin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…