Annem ve mal ayrımı

zashu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2024
46
32
31
Merhaba
Annem ile sorun yaşıyoruz haklımıyım haksızmıyım düşünmekten yoruldum..annem ve babam daha ben ve kardeşlerim yokken yeni evliyken babamın anneme taktığı altınları bozdurup anneanneme guvenip arsa almışlar ( anneannemgilin baskısıyla yeri güzel kaçırmayın demişler ) tapu anneannem üzerine olmuş ( ailem yurt dışında yalıyordu turkiyeye gelme imkanları yoktu ) anneannem bunu senelerce vermedi taa ki bugüne kadar..Annem ve babam boşandı 21 sene önce ve babam boşandıktan 2 sene sonra kalp krizinden vefat etti ben o zaman 13 yaşındaydım. anneannemin zamanında babamın anneme taktığı altınları satıp aldığı arsayı verecek bende anneme dedimki anne orayı biz 4 kardeşin üzerine yap tapuyu ki ne kocan nede ilk evliğinden olan çocukları hak sahibi olmasın nede olsa babamın hakkı var dediğim için kötü ben oldum lütfen akıl verin haksızmıyım ? Ki kendisine dedim satmak istediğin an 4 kardeşte imza veririz sadece onlar hakkımız demesin diye çabalarım

Son düzenleme:
Merhaba
Annem ile sorun yaşıyoruz haklımıyım haksızmıyım düşünmekten yoruldum..annem ve babam daha ben ve kardeşlerim yokken yeni evliyken babamın anneme taktığı altınları bozdurup anneanneme guvenip arsa almışlar ( anneannemgilin baskısıyla yeri güzel kaçırmayın demişler ) tapu anneannem üzerine olmuş ( ailem yurt dışında yalıyordu turkiyeye gelme imkanları yoktu ) anneannem bunu senelerce vermedi taa ki bugüne kadar..Annem ve babam boşandı 21 sene önce annemin babamı aldatmasıyla ve babam boşandıktan 2 sene sonra kalp krizinden vefat etti ben o zaman 13 yaşındaydım..annem suan babamı aldattığı adamla evli 21 senedir ve anneannemin zamanında babamın anneme taktığı altınları satıp aldığı arsayı verecek bende anneme dedimki anne orayı biz 4 kardeşin üzerine yap tapuyu ki ne kocan nede ilk evliğinden olan çocukları hak sahibi olmasın nede olsa babamın hakkı var dediğim için kötü ben oldum lütfen akıl verin haksızmıyım ? Ki kendisine dedim satmak istediğin an 4 kardeşte imza veririz sadece onlar hakkımız demesin diye çabalarım
haklısın tabikide.

Mal delisi denildi teyzemler araya girdi sen karışma o adamda size baktı diye bana bağırdı babamı sevmezlerdi bu arada..ama zaten yurtdışındaki evimizi annem babamın vefatından sonra sattı babamın payını devlet bize vermişti onuda çekip turkiyeden ev aldı hem kendi payını hem bizimkini koyup kendi adına ve kocasıda haksahibi oldu yediremiyoeum artık ve kocasının hiçbir birikimi yoktu ve hala yok bir taşı bir taş üzerine koymuş insan değildir benim düğünümde bile hiçbirşey yapmamıştır tüm düğün masrafını damatlığına kdr ben karşıladım

haklısınız, ben de benzer bir durumda bulundum :/ diğer kardeşlerle birlik olup annenizi ikna etmeye çalışmaktan başka bir şey yapamazsınız zannediyorum

Haklısınız, diğer kardeşler ne düşünüyor?
Aynı fikirdeler 2 erkek kardeşim var biri çok sessizdir dün artık oda patladı diğeride dediki babamın hakkı aslında bizim bile değil ama vefat etmiş sende evlendin anne ve nasıl evlendin hepimiz biliyoruz kahrından öldü adam.neymiş anneannem dermişki ben kızımdan aldım kızıma veririm çocuklarına bölmem demiş 😏 ne alakaysa

Merhaba
Annem ile sorun yaşıyoruz haklımıyım haksızmıyım düşünmekten yoruldum..annem ve babam daha ben ve kardeşlerim yokken yeni evliyken babamın anneme taktığı altınları bozdurup anneanneme guvenip arsa almışlar ( anneannemgilin baskısıyla yeri güzel kaçırmayın demişler ) tapu anneannem üzerine olmuş ( ailem yurt dışında yalıyordu turkiyeye gelme imkanları yoktu ) anneannem bunu senelerce vermedi taa ki bugüne kadar..Annem ve babam boşandı 21 sene önce annemin babamı aldatmasıyla ve babam boşandıktan 2 sene sonra kalp krizinden vefat etti ben o zaman 13 yaşındaydım..annem suan babamı aldattığı adamla evli 21 senedir ve anneannemin zamanında babamın anneme taktığı altınları satıp aldığı arsayı verecek bende anneme dedimki anne orayı biz 4 kardeşin üzerine yap tapuyu ki ne kocan nede ilk evliğinden olan çocukları hak sahibi olmasın nede olsa babamın hakkı var dediğim için kötü ben oldum lütfen akıl verin haksızmıyım ? Ki kendisine dedim satmak istediğin an 4 kardeşte imza veririz sadece onlar hakkımız demesin diye çabalarım
İkinci evlilikten kaç çocuğu var ? Anneannem tapuyu devretmediyse size devretsin 5e bölüp annenizin hakkını verin

haklısınız, ben de benzer bir durumda bulundum :/ diğer kardeşlerle birlik olup annenizi ikna etmeye çalışmaktan başka bir şey yapamazsınız zannediyorum
Malesef ikna olmuyor ve kocasıda buna karışıyor tartıştık bana diyorki babanın hakkını bu evde savunamazsın 😏 ama konu zaten babamın hakkı bende dedimki o zaman sen anneme diceksinki bize yakışmaz ver cocuklara

İkinci evlilikten kaç çocuğu var ? Anneannem tapuyu devretmediyse size devretsin 5e bölüp annenizin hakkını verin
Aslında biz öz 3 kardeşiz annem bu ikinci kocasından 1 kızları var ama asla ayırt etmiyoruz onuda katıyoruz hatta 4 çocuk üzerine verin diyoruz.Üvey babamında ilk evliliğinden 2 hayırsız oğlu var ve annemin dediği cümle : en kötü hak sahibi olsalar bile nee olmuşşş bu adamda size baktı diyor 😏 şaka gibi kafayı yemek üzereyim bu adam bize nasıl baktı seni 3 çocuğunla kabul etti bizim suçumuz neydi benimde 1 oğlum var 5 yaşında diyememki ben sana baktım çünkü onu ben dünyaya getirmek istedim ve bakma zorunluluğum var ona bunu yükleyemem

Ve malesef bize vermiyormuş diyormuşki ben kızımdan aldım ona veririm tabi ona nasıl anlatıldı bilmiyoeum belkide ben istemiyoeum bölünmesini demiş olabilir annem ve oda böyle birşey söylemiş olabilir

Biraz karışık görünüyor ama kısaca etik olarak haklı yasal olarak haksizsiniz...Anneniz miras olarak devralacagi için eliyle yedirmedigi sürece yeni kocası ve çocuklari hak iddia edemez zaten ama yedirmek isterse hiçbirsey yapamazsınız
Kocasıda hak sahibi olamıyor öylemi ? Zaten orayıda satarlar onlar için çok sorun değil diğer evi satmak istedikleri gibi..biz bile kardeşler arasında diyoruzki bizim değil babamızındı utanarak hakkımız diyoruz adam gelmiş utanmadan benle bunun tartışmasını yapıyor

Aslında biz öz 3 kardeşiz annem bu ikinci kocasından 1 kızları var ama asla ayırt etmiyoruz onuda katıyoruz hatta 4 çocuk üzerine verin diyoruz.Üvey babamında ilk evliliğinden 2 hayırsız oğlu var ve annemin dediği cümle : en kötü hak sahibi olsalar bile nee olmuşşş bu adamda size baktı diyor 😏 şaka gibi kafayı yemek üzereyim bu adam bize nasıl baktı seni 3 çocuğunla kabul etti bizim suçumuz neydi benimde 1 oğlum var 5 yaşında diyememki ben sana baktım çünkü onu ben dünyaya getirmek istedim ve bakma zorunluluğum var ona bunu yükleyemem

O arsa siz öz üç kardeşin hakkı. Yaşanılanlar çok çirkin ve utanç verici.

Ya annen insan gibi size babanızın tapulu malını versin ya da açın miras davasını hem kendisi hem kocası ölene kadar yıllarca tüm mallarda şer kararıyla annemin akıl sağlığı yerinde değil davasıyla uğraşsın dursun. İyilikten anlamayan bundan anlar.

Anneniz olduğu için ağır konuşmak istemiyorum ama çok vicdansız biri gibi görünüyor. Hem adamı aldatmış, hem adamın evini satıp bir güzel aldattığı kişi ve kendine ev almış, evlatlarının hakkınıda yiyerek. Şimdi de arsayıda kocasına yedirmek istiyor birde size baktı diyor oh ne ala memleket. Siz mi dediniz baksın elin ahlaksız adamı size diye. Aldatıp babamı kalpten götürmeseydiniz ahlaksız kocanla derdim ben. Adamı öldürüp mallarını da yerken nasıl vicdan azabı çekmiyor. Çocuklarımın bunda hakkı var nasıl demiyor. Ben böyle anneyle muhatap olmazdım. Öldü sayardım.

X