Annelik ne kadar zormuş kızlar

Tamamdır çok teşekkür ederim

İnşallah canım

Ay inşallah bende ilerde böyle gülerek hatırlarım çünkü o kötü olunca bende kötü oluyorum ister istemez ❤

Ay inşallah bende ilerde böyle gülerek hatırlarım çünkü o kötü olunca bende kötü oluyorum ister istemez ❤
Evet haklısnız. Yememesini de kafanıza takmayın. Benim kızım 13 yaşında ve bebekken bir şey yemezdi. Şuan da hala yemiyor. İnanın ne tarifler denerdim ama nafile.... Öyle yemek seçer ki... Akşam çoğu zaman sofradakileri yemez, ya da sadece 1 kepçe çorba içer. Hava ile besleniyor diye dalga geçiyorum inanır mısınız sınıfın en uzun boylu çocuğu ve bağışıklık sistemi çok kuvvetli. Çok ilginç ama yemese de vücut kendini koruyor. Arkadaşlarım arayıp ne yediriyorsun da bu kadar boyu uzadı diyoryememesini ilk başlarda çok kafama takıyordum ama sonra alıştım.

belki fotosentez yapıyordur, güneş ışığı yetiyorsa zaar yemeye gerek görmüyordur

Benim oğlumda iki yaşlarındayken bir donem günde bir ogunle ayakta duruyordu. Hasta falanda değildi sadece yemeği reddediyordu. Geçici birşey olduğunu bildiğim için o kadar stres yapmadım acikcasi. Meyve/sebzeyide çok sevdiğinden yemek yerine onları veriyiordum. Bir kaç aydan sonra düzeldi. Şu an kizimdada aynı durum var. 5 yaşına girecek ve aşırı iştahsız. Onuda çok zorlamadan üstesinden gelmeye çalışıyorum çünkü geçici olduğunu biliyorum. Sevdiği şeyleri sunuyorum bende meyve/sebze/yulaf gibi. Azar azarda olsa bitirmedigi yemekleri oyuna falan daldiginda yedirmeye çalışıyorum yiyebildigi kadar. Kahvaltı etmek istemediginde yada o gün cok az birşey yediyse kahvaltı öğünü yerine muz teklif ediyorum doyurucu olduğu için. Yanına biraz zeytin biraz fındık süt tamam. Sevdiği şeylerden alternatif bulmaya çalıssanız birinden birini mutlaka yer. Siz elinizden geleni yapın gerisi için zaten yapacak birşey yok. Geçici oldugunu düşünerek kendinize fazla yüklenmeyin.

Ya kreste okulda falan duzelmiyor mu bu istahsiz bebeler??

Benim kizin krese baslayisindan cok umutluydum.

Ay demekki dönemsel olarak 2 yaşa yaklaşınca oluyor. Benimki 2 gün sonra 20 aylık olacak

Benim bebegimde emeklemeye baslaiktan sonra surekli hasta oldu her ay bazen ayda 2 kere atesleniyordu bazen bu tabi yuksek ates. Artik paranoyak olmustum ates olcerle geziyordum elimde hala da ara ara gelir bana ates olcer perileri ve ayni senin bebegin gibi hicbir sey yemez olmustu. Disten diyorlardi ama hic farkettirmeden cikan azilari olmustu dis nasil yapar bu kadar diyordum.. Sonra anladim ki dis kendi basina bir sey yapmiyor ama disin sıkıntisi dolayli olarak hastaliginda istahsizliginda kapisini aciyor canim. Yani nadiren duzgun yediginde kakasi duzenli ve normale donerken genelde yemedigi icin kaskati keci kakasi gibi yapardi cocugum kakasini bile hatta 1 ayda 11 den 9 bucuk kiloya dustugu de oldu aylar once ve aylar sonra yeni o kiloya geldi. Agustos ayinda 1 ayda 3 tane atesli hastalik gecirdik. Oluyor yani butun cocuklarin maalesef bu sekilde gecen aylari surecleri oluyor. Doktorumun bana dedigi sey "atesi dustugunde keyfi yerinde mi, rengi beyaz pembe iyi bi renk mi, yurumesi gucu yerinde mi bunlara bak gerisi surekli olur enfeksiyon kapar atlatir olacak bi yasa kadar ciddi bir sey oldugunda kesinlikle anlayacaksin merak etme"ydi. Denedim ne kadar tamamen rahatlamasamda biraz olsun rahatladim. Oluyor bunlar hep, simdi anneler olarak anlatsak basimizdan gecenleri roman olur. Korkma canim. Ciddi bir durumu olan cocuk anne gozune direk belli oluyor, suphede birakmiyor, senin gibi ilgili annesi var sansli bir cocuk senin cocugunda. Disi, sendromu, atagi derken onlarinda dengeleri sasiyor keyifleri kaciyor zaman zaman. Bizim bunyelerin 500 kere gordugu etkilenmedigi mikrobu virusu daha onlar yeni goruyorlar etkileniyorlar. Ne yaparsan yap ev ortaminda bile hasta oluyorlar. Kaldiki bagisikligin ogrenmesi icinde mecbur karsilasacaklar o mikropla hastalikla yoksa okul ortaminda ileride daha da sert geciyor o surecler. Merka etme gercekten bir sorun oldugunda emin olacaksin, direk farkedeceksin. Simdi ben de artik bakiyorum yiyecekmisin diyorum gelmiyorsa oturup kendim yiyorum, bazen ozendiriyoruz, bazen eti corbayi agzina surmeyip ille de kuru ekmek yiyecegim diyor artik abartmadigi surece hic olmazsa onu yemis olsun diyorum bi noktaya kadar. 1 kasik 2 kasik yefiysede tokluk hissine yetiyor o nazlanirken gecen surede de doyduk saniyorlar. Bi 1 lokma verip devam ettirme de dur bakalim ogun saatinden sonra hiv yemeden 2-3 saat ver midesi bi guruldasin nasil yiyecek o zaman. Tatli uzumlerle falan kandirmaya calis en azindan baslangic icin. Oda kesfedecek ne sevdigini xamanla hayir diyemedigi seyler olacak. Her sey yoluna girecek.

Zamanını ayırıp bu kadar ayrıntılı yazman benim için çok ama çok değerli çok teşekkür ederim canım benim bebeğimde sık hasta oluyor aynen bende ateşölçerle çok gezdim hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız inşallah düzelir diyeyim. Sabah kahvaltı yapmadı ama bir kase yoğurt yedi, öğle yemeğinde ise iki tatlı kaşığı pilav zamanla olacak allahın izniyle

Benim bebeğimde de yakın zamanda öyle bir dönem yaşadık. Hiçbir şey yemiyordu. Ben de çok üzülüyordum. Size tek diyeceğim sakın kafanıza takmayın, çünkü geçiyor kısa sürede. Şu an eskiye göre epey düzeldi beslenmesi. Bize doktorumuz kilo alımı için pekmez önermişti, siz de bir sorun isterseniz.

Bir de siz rahatlayınca çocuğun da rahatladığını göreceksiniz. Siz şu an sofraya yiyecek mi kaygısı ile oturuyorsunuz muhtemelen ve o da bunu hissediyor. Sofraya oturmak bile onu strese sokuyor, yemesine engel oluyor olabilir.

valla zor evet konu başlığına istinaden cevap veriyorum ben 6,5 yaşında çocuğum rahatlicam dedikçe daha da beter oluyor. diş dönemleri bizim de zor geçmişti ama inanın dişle bitmiyor. düşündükçe daralıyorum büyüse şöyle bi 18 yaşına gelse de beni salsa diyorum bazen

Yemin ediyorum bende biran önce büyüsün, en azından derdini anlatacak duruma gelsin dua ediyorum

Yemin ediyorum bende biran önce büyüsün, en azından derdini anlatacak duruma gelsin dua ediyorum
evet ama inanın bitmiyor ben 6 yaşta rahatlıyorum dedim ama her yaşı ayrı zor gerçekten delilik annelik ya.

Ama çocuk diş çıkarıyor bu kadar hasta olması çok normal benim oğlum da bir haftada 4 dış çıkardı bir hafta hastaydı ateşi çıkıyordu . Haklısınız ama bu geçici bir süreç. Bu kadar ağrı girmesine gerek yok disler patlayinca çocuk rahatlayacak zaten azıcık sakin olun.

Şuanda dişten madur bir anne olarak haklısınız ama ben geçeceğine inanmak istiyorum. Ki daha zor dişlere gelmedik. Alttaki üçüncü dişini çıkarttı bir haftadır bittim. Çok şükür mama yiyor ama ağzını açmıyor asla. Çığlıklar atan, gülen oğlum ağzı dikilmiş gibi. Yeni topladı dedim ki dördüncüyü çıkarıyor. Bundan önce altı dişini de bir gün arayla çıkartıp sonra grip olmuştu. Köpek dişini düşünmek istemiyorum.

geçicek geçicek. Tek tesellim bu.

İçim rahat etmedi bugün yoğurttan sonra ısrarcı oldum tavuk vermeye çalıştım çiğnemeye çalıştı ama midesi bulandı bir kustu kanepe halı parke heryer berbat oldu. Kurban olduğum oğlum ben ona kızacağım sandı üstü kusmuklu kanepenin arkasına saklandı sarıldım ağladım olabilir böyle şeyler annecim ben sana kızmamki dedim yarın yine hastaneye götüreceğim içim rahat etsin ya

Merak etmeyin verdiği kiloları alır geri, çocuklar çok cabuk kilo verebiliyor.
Siz aç olduğunu düşünüyorsunuz ama sandiginiz kadar ac değildir yiyebilecegi kadarini yedirmissiniz zaten.
eline buz dolabindan cikardiginiz soguk havuc taze sogan vs verin kemirsin hem dis etlerine baski olur, hem soguk rahatlatir hemde midesine bir seyler girmis olur.
korkmayın bir şey olmaz, şimdiki aklım olsa yemek yemedi ay uyumadı ay soyle oldu boyle oldu diye kendimi hic sıkmazdım ama iste ben simdi ne desem boş kendiniz tecrube edeceksiniz.
son olarak yerine kendinizi koyun dişlerimiz agridiginda kendimizi nasil hissediyorsak onlarda öyle hissediyor.
Bu bir süreç ve kisa sure sonra bitecek, allah dermansiz dert vermesin

hastanelerde cok fazla enfeksiyon var suan okullar acildi salgin cok fazla cocugu surekli o ortama sokup gercekten hasta edeceksiniz.
Degerlerine bakilmis, bu sureç normal bir süreç çocuğun bir şeyi yok ama siz iyi degilsiniz psikolojik olarak gördugum kadariyla.
şuan milyonlarca bebek bu süreçten geçiyor bunu unutmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…