Annelik ne kadar zormuş kızlar

O kadar iyi geldiki yorumun çok teşekkür ederim canım

Sakin olun lütfen.
Kendinizi düşünün, hiç diş ağrısı çekmediniz mi?
Ben hatırlıyorum en son diş ağrımda bırakın yemek yemeyi dünyayı yıkasım gelmişti. Kolay bir süreçten geçmiyor bebeğiniz. sakin olun, takipte kalın, dişler çıktıktan sonra düzelecektir. Düzelmezse de yine doktorla ortak ilerlersiniz. Şimdilik gelecek kaygılı yaşamaya gerek yok.

İkinci çocukta alışıyorsunuz tüm dişler zor çıkıyor ama köpek dişleri falan daha da zor çıkıyor. Zamanla geçecek merak etmeyin. Yemeyen çocuk çok zor. Benim ufaklık aşırı derecede yemek seçer ve çok az yer. Kaşık kadar kaldı zaten. Hastalık dönemi bitsin tahlil yaptırıp büyüme sıkıntısı var mı baktıracağız. Muhtemelen yok. Yeterli beslenmediği için oluyor ama ne yapalım. Her şey de bizim elimizde değil ki

Bogulma gibi birsey yasadi mi? Ya da agir bogaz enfeksiyonu?

merhabalar, benimde 20 aylık torunum var 23 ocakta 2 yaşına giricek bizimkide pek bişe yemiyo geçen sene balık yiyodu şimdi onu bile yemiyo , geçen haftalarda el ayak hastalığı oldu ateşi çok çıktı ağzında bile yaralar çıktı iştahı tamamen kesildi günde bi öğün anca yiyordu bide emiyo o geçmeden kulağında enfeksiyon çıktı hepsi üst üste geldi dişleride çıkmaya devam ediyo ilk dişinide çok erken çıkardı 5 aylıktı babası diş hekimi o bile şaşırdı çok erken çıkmasına bende dedim anneside 5 aylık çıkarmıştı :) kızımda çok üzülüyo yemek yemeyince ama bunlar geçici dönemler bütün çocuklar geçiriyo
boyu uzuyosa kiloyu sorun atmiyo doktorlar sizde canınızı çok sıkmayın bugünlerde geçicek

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için stres yapmamaya çalışıyorum inşallah geçici bir dönemdir. Rabbim hepimizn evlatlarını korusun inşallah❤

Enerjiniz o kadar güzel ki bana geçti resmen çok teşekkür ederim hepinizin yorumları o kadar iyi geldiki

İnşallah elimde değil ilk bebeğim doğduktan sonra çok yaşamadı öldü . Kucağıma bile alamamıştım oğluma da birşey olacak diye korkuyorum

Agri kesici verdiniz mi hic? Eger dis ise agri kesici ile toparlamasi lazim. Benim bebeklerin kopek disleri cikti, one azilari da cikti ama biz anlamadik cunku bu surecte kresten doalyi surekli hasta olduklari icin, ilac veriyorduk bu sebeple anlamadik. Benimkiler de bir kac gun istahsiz oluyor dis agrilari olunca.
Yalniz bildigim kadariyla dis o kadar yuksek ates yapmiyor. Sadece isiniyorlar.
Bir de kilo verdigine emin misiniz? Hic tarttiniz mi? Bazen zaiyfladi gibi geliyor ama boy atmis oluyorlar. O yuzden bir gecede inceliveriyorlar.
Bir de krese falan gitmiyorsa, evinizi bir dezenfekte edip, geleni gideni biraz kesin, belki cidden mikrop da kapiyor olabilir surekli. Korona zamani gibi bir takim onlemler alirsaniz mikrobunda onunu kesmis olursunuz.

Evet veriyorum huysuzluğu gidiyor ama iştaha fayda etmiyor. Evet eminim tartıldı bir kilodan biraz fazla vermiş. Evime gelen giden olmaz kreşe falanda gitmiyor hergün süpürüp silmeye çalışırım tuvalet banyo temizliğine dikkat ederim ama işte elimden gelen bu kadar

Bazi zamanlar zor gecer. Bence siz de kendinizi strese sokunca cocugunuz da etkileniyor. Illaki yemek yiyecektir. Uzmeyin kendinizi bu kadar.

Dis sureci bittiginde hersey yoluna giricek.. biraz daha sabredin gucunuzu tuketmeyin. Oglum rahat gecirdi dis surecini ates vs gecirmedi uykuari biraz bozuldu agridan dolayi. Calpolle gecirdik o donemi. Ama kimi cocuk da cok etkileniyor sizinki gb. Arkadasimin kizi da ayni boyleydi. Merak etmeyin disler cikinca ne atesi kalir ne mama reddi kalir duzene girersiniz. Cok zor biliyorum ama gecicek emin olun. Yemedi diye kollari vucudu zayifladi diye hic bir sey olmaz. Tabiki beslemeye calisin ama bukadar kendinizi uzmeyin. Kuzunuz rahatladiginda yemesi de normale doner kilosu da yerine gelir..

Diğer dişlerde böyle olmayıp sadece bu dişte böyle olunca çok taktım kafaya. Ama herkes köpek dişi en zoru diyorlar

Diğer dişlerde böyle olmayıp sadece bu dişte böyle olunca çok taktım kafaya. Ama herkes köpek dişi en zoru diyorlar
Evet kopek disi zor cikiyormus onu ben de duydum. Eger icinize sinmiyorsa bir dis dr una goturun tabi iciniz rahat etsin ama yasadiginiz surec cok normal ve gecicek :) bilmiyorum memeden kestiniz mi ama bunun daha sutten kesilmesi var sonra tuvalet aliskanligi kazandirmasi var :) gucunuzu tuketmeyin. Ben 2 yasinda memeden ayirdim 3 yasina dogru da bezi cikardik. Suan 5 yasina yaklasti. Emin olun bez ciktiktan sonra hic bir derdimiz sikintimiz kalmadi. 1 yil daha ugrasicaksinjz en fazla cocugunuzun bu tarz sikintilariyla sonrasi cok kolay. Buyudukce dertler de buyuyor lafina asla katilmiyorum. Cok daha kolaylasiyor. Bukadar kendinizi yormayin kafaniza takmayin. O disler cikicak cocugunuz rahatliycak omur boyu surmycek :)

O kadar motive oldum ki anlatamam yorumunuz resmen pozitif enerji yüklü inşallah herşey düzelecek güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim

Ağır bir boğaz enf geçirdi ağustosta hatta iki gün hastanede yattık
Cok gecmis olsun, elbette doktorlardan iyi bilemeyiz, tez vakitte ogurme reflekside gecer gider insallah

Forumda yutma, yutamama sebeple yeme bozuklugu yasayan annelere ait birkac baslik vardi, su an bulundugunuz bebek ve cocuk buyuturken forumunda, biraz kurcalayin isterseniz.

Kızımında köpek dişleri aynı anda çıkıyo. Alttakiler baya çıktı üsttekiler yeni belirmeye başladı. Bizi bu kadar zorlamadı. İştahsızlık var biraz. Kendini bu kadar üzme dişler çıkınca düzelir inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…