Annelerin Güncesi

Oglumda bildiğim birşey olmadı abisiyle biraz cekismeliydiler ama Ecede şöyle gelişti biz eylülde taşındık tasindigimiz günden itibaren ağlama krizleri başladı hiç sebepsiz krizlere giriyordu ve uzun süre bitmiyordu gün boyu tekrar ediyordu ve gece aynı şekilde uyanip dakikalarca ağlıyordu çığlık çığlığa ben önce dişe bağladım ama diş hiç o kadar yapmamıştı Eceyi sonra kekeleme başladı abilerine sakın belli etmeyin onun söylediklerini duzeltmeyin taklidini yapmayın dedim 15-20 gün bariz şekilde devam etti sonra kendiliğinden normale döndü canim
İnşallah canım ya ağlamamak için zor tutuyorum kendimi

Canım zor bir durum ama ben atlatacaginizi düşünüyorum kötü düşünceleri at kafandan bol bol oğlunla vakit geçir birlikte hoplayin ziplayin eglenin eminim bir süre sonra normale dönecektir sen iyi ol ki oglunda iyi olsun

Oğlun uyuduğunda yada kreşteyken ağla ve rahatla canım. Sonra kendine bir kahve yap sakin bir şekilde otur ve güzel şeyler düşün. Belki yeri değil ama benim kızım neler yaşamış o küçük bedeniyle. Allaha çok şükür ki çok büyük bir travma izi kalmadan atlamaya çalışıyoruz. Yaşadıklarına rağmen bıdır bıdır konuşuyor. Yani demem o ki dünyaları şuan her kötü şeyi unutmaya ve bazı şeylere alışmaya bizlerden daha becerikliler. Yeni bir yere gittiniz ailelerden uzakta. Kreşe başladınız bunlar hep yeni şeyler onun ve senin için. Belki bunların dışa yansımasıdır kekemelik. Ama eminim zaman ve sabırla herşey yoluna girecektir. Yeterki bu süreci atlatmada umudunu ve sabrını kaybetme canım arkadaşım.

canım benimmm zor biliyorum ama sakin kalmaya çalış lütfen üzüntü ve panikle kuzucuğa daha çok hissetirebilirsin keşke biraz kalabalık çocuklu ortamlara fln girseniz oyunla fln unutunca düzelir sanki

Kendini üzme canım geçicidir ve geçer biraz açık havaya çıkın birlikte ikinize de iyi gelir.

Canım zor bir durum ama ben atlatacaginizi düşünüyorum kötü düşünceleri at kafandan bol bol oğlunla vakit geçir birlikte hoplayin ziplayin eglenin eminim bir süre sonra normale dönecektir sen iyi ol ki oglunda iyi olsun

Oğlun uyuduğunda yada kreşteyken ağla ve rahatla canım. Sonra kendine bir kahve yap sakin bir şekilde otur ve güzel şeyler düşün. Belki yeri değil ama benim kızım neler yaşamış o küçük bedeniyle. Allaha çok şükür ki çok büyük bir travma izi kalmadan atlamaya çalışıyoruz. Yaşadıklarına rağmen bıdır bıdır konuşuyor. Yani demem o ki dünyaları şuan her kötü şeyi unutmaya ve bazı şeylere alışmaya bizlerden daha becerikliler. Yeni bir yere gittiniz ailelerden uzakta. Kreşe başladınız bunlar hep yeni şeyler onun ve senin için. Belki bunların dışa yansımasıdır kekemelik. Ama eminim zaman ve sabırla herşey yoluna girecektir. Yeterki bu süreci atlatmada umudunu ve sabrını kaybetme canım arkadaşım.

Çok sağolun kızlar. Normal hayata devam ediyoruz. Aksi gibi kreş de tatilde 8 mayısa kadar. Arada tekleyince farkına varıyor ve anne sen de böyle konuş bak ben kukukuku konuluyorum diyor. Ben de bazen çocukların böyle konuşabileceğini, zamanla düzeleceğini söylüyorum. İnşallah en kısa zamanda geçer. Bu vicdan azabı da bana ders olsun.

E eatmeat cnm benimm hiç önemseme sadece bolca vakit geçir sar sarmala sevginle herşey düzelicek. Tuvalet eğitimi bizim 2 ay sürdü . Ama erken ama geç öğreniyorlar bunu da yiiç kafaya takma canımsınn :KK200::KK200:

X