Annelerin Güncesi

öyle mi ben ilk kez denk geldim buralarda

bana yumurta yıkamak bile işkence geliyor
Seni bi zahmetten kurtarayım o zaman altında okuduğuma göre yumurta asla yıkanmamalıymış üzerinde koruyucu tabaka varmış o zarar görüyolarmış organizmalar yumurtanın gözeneklerinden içeri giriyomuş
Yumurtaya dokunan el yıkanmalı ama yumurta direkt yıkanmayacakmış

Komşumun birini resmen çilingir olarak kullanıyorum. O kadar çok anahtar unutuyorum ki. Yanıma cüzdan alma gibi bi adetim olmadığı için kısa mesafe giderken kartta olmuyo yanımda. Birde kreş işi olunca her gün mutlaka gir çık yapıyorum. Ne kadar çok unuttuğumu tahmin edersiniz artık
Her seferinde yan komşudan rica ediyorum. Bu gün kapıda kalmasan kapımı çalacağın yok dedi tüm montlarımın içine evin anahtarını dikesim var artık

OMG :) bu çok güzel bir bilgilendirme oldu.

Bişeylerle uğraşmayınca benim çenem düşüyo onu farkettim. Şunu da yazıp bişeyler örcem

Kreşte bi avmnin oyun parkına götürceklermiş çovukları gökçeyi öğlen aldığım için isterseniz duraun onuda götürelim dediler. hayır dedim ama yinede eşime söyledim gitsin mi deseydim ki diye
Bana attığı cevap şu ;
Aşırı net oldu

Allah gökçenin ve senin yardımcısı olsun bu adamın bi de yaşlılığı var

Yahu ben yıkanmayacağını biliyordum da o yumurtalarda o şekilde nasıl dolaba dizilir ki : ((

kızlar bebek arabam puseti cok ağır bir iki saatlik yolculuk yapmam gerekıyor ve yalnızım. Cantaydı bebektı pusettı in bin cok uğrasıcam pusetiz yolculuk yapan var mı varsa nasıl yaptınız ? Kanguruya koysam nasıl olur? Cok tecrubesızım annelertecrubelerınıze ihtiyacım var bu arada bebek 3 aylık

Allah gökçenin ve senin yardımcısı olsun bu adamın bi de yaşlılığı var
dedesi gibi olursa boşanma sebebi resmen :)

Yahu ben yıkanmayacağını biliyordum da o yumurtalarda o şekilde nasıl dolaba dizilir ki : ((
bende bilmiyodum. İnternettede bir sürü haber varmış bunla ilgili baktımda. Ama ben dolaba koyarken yıkamıyodum kullanmadan önce yıkıyodum hep.
Bazıları seffaf ağzı kapaklı paketlerde satılıyo ya. Ben öyle alıyorum genelde yumurtayı. O kpla birlikte koyuyorum dolaba. Bitince sudan geçirip o karton kolilerden ona koyup kaldırıyorum geri.
Geçende migrosta görmüştüm seffaf ağzı kapaklı yumurtalıklar vardı. Şu hatta alasım var

Ben çok yaptım yolculuk en rahat ettiği yer kucağım oldu hep iniş biniş sıralarında kanguruda durup arabada normal kucağınızda tutarsınız.
Bebekli bayanlara öok yardımcı oluyo insanlarımız sağolsunlar. Tek başıma çok gidip geldim şehirler arası bebekle. Her zaman valizime yardım etmeyi teklif eden biri oldu

Yolculuk ederken bebegınız kucagınızda durdu mu evet insanlarımıZdan suphem yok yardımcı olurlar eminim ama otobuse bindikten sonrası korkutuyor benı bi kaç saat kucagımda idare edebilir miyim diye

Sizin çocuklarda dalıyolar mı arada? Gökeç gökçe sesleniyorum ama bakmıyo. Sonradan duyuyo dönüyo. Eşim yine aklıma kurt düşürdü. Algıda seçicilik yapıyorum resmen şuan
Ben bu durumu test ettim, o an bize cevap vermek istemedikleri icin duymazdan geliyorlar. Sesleniyorum duymuyor sonra onun ilgisini ceken bir konu hakkinda esimle konusurken yarida birakiyorum sonra ne oldugunu soruyor. Ne olmus anne ne olmus diyor

Ben bu durumu test ettim, o an bize cevap vermek istemedikleri icin duymazdan geliyorlar. Sesleniyorum duymuyor sonra onun ilgisini ceken bir konu hakkinda esimle konusurken yarida birakiyorum sonra ne oldugunu soruyor. Ne olmus anne ne olmus diyor
Çok tatlı ki

İyi oldu bunları gördüğüm. Ben dolaba koymadan önce yıkıyordum. Bunlardan alayım bende sağol canım

Arda son donemde kiyafetlerini kendi giyinmeye basladi hatta olayin sevinciyle kat kat giyiniyor gecen ayaginda 3 kat corap vardi giyemediklerini de elinde goturuyor babannesine :)

Kizlar hani size bahsetmistim, kucuk tuvalete dusakabin olursa banyoyu kapatip cocuk odasi yapicaz diye usta geldi olur dedi bu aksam gittik malzeme aldik. Bir tane klozet aldik adam dediki buna camasir suyu dokmenize gerek yok, kendinden hijyenli dedi komigime gitti

Yolculuk ederken bebegınız kucagınızda durdu mu evet insanlarımıZdan suphem yok yardımcı olurlar eminim ama otobuse bindikten sonrası korkutuyor benı bi kaç saat kucagımda idare edebilir miyim diye
yani çok durdu desem yalan olur :)
Bazılarında mışıl mışıl uyudu bazılarında durmadı. Emzirerek va geçirdik.
Ağlarda çevreden oflayıp puflayan olursa çok dert edip panik olma yeter. arada çıkıyo öyleleri. Tamam sesten rahatsız olunması normal ama ağlayan bebek için yapılacak çok bişey yok.

:)) bunuda kesinlikle yapıyo ama endişe ettiğim dalması böyle değil. Çikolata getirdim dediğim halde dönüp bakmıyo :))

Öğretmeni bize giyinmeyi kendisinin öğrenmesi lazım artıl fırsat verin çocuğa dedi. Giyinmeyi beceremiyo hiç başarsa oda öyle yapar kesin :))
Şimdilik abuk subuk şekillerde çıkarıypruz kendinden geçiyo :)

Onun bedininden buyuk kiyafetlerle baslayinca kolay oluyor, bol esofman bol suvetter coraplarida biraz buyukle denemeye baslayinca sikinti basmiyor cocuklari, sikinti basinca hirslanip agliyip birakiyor.

Kızlar hastanedeyim büyük ihtimal dış gebelik ama bormalde olabilirmiş takip edecekler (

Uyuyamıyorum. Normal gebeliğe bu derece şiddetli ağrıyla ihtimal veremiyorum. Nette tüplerin alınmasından hatta geç farkedildiğinde ölümle sonuçlanabildiğinden falan bahsedilmiş. Acaba benim durumum ne? normal gebelik olma ihtimali ne kadar? Geçen hafta dra gittiğimde neden birşey söylemedi ( pazar günü betahcg tekrar ölçülecek ama ben daha iyi bi dra gitsem mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…