Annelerin Güncesi

Ya varya evde hamilelik gecirmek gercekten buyuk sans. Arda da basimizda cok vicdansiz bir kadin vardi calisirken cok cektim. Kendimi ve esimi o donemde calismak zorunda kaldigim icin icimden hic affetmiycem. Bunda da Arda kadar degil ama sacma sapan insanlarla ugrasmak zorunda kaliyorum. Evin borcu azaldi, bir ara sirket kapanacak soylentisi vardi su an ses seda yok. Tazminatlarimizi verecek olsalar evin borcunu kapatip cocuklarla mutlu mesut yasar giderim :)

Ya varya evde hamilelik gecirmek gercekten buyuk sans. Arda da basimizda cok vicdansiz bir kadin vardi calisirken cok cektim. Kendimi ve esimi o donemde calismak zorunda kaldigim icin icimden hic affetmiycem. Bunda da Arda kadar degil ama sacma sapan insanlarla ugrasmak zorunda kaliyorum. Evin borcu azaldi, bir ara sirket kapanacak soylentisi vardi su an ses seda yok. Tazminatlarimizi verecek olsalar evin borcunu kapatip cocuklarla mutlu mesut yasar giderim :)
bende hamileyken çalışmak keyifli diye düşünenlerdenim tabi çalışma ortamı arkadaşları yöneticisi müsaitse :)
ama doğumdan sonra çalışmak zorunda olduğum için bir yanıp hep suçlu kızıma karşı hele de onu emzirme döneminde bırakmak
benimde tek arzum kredimizin bitmesi ve kızıma, eşime, evime ve biraz da kendime zaman ayırabilmek

Calisan calistigina evde oturanda oturduguna pisman sanirim. Keske hamile cocuklu bayanlaricin daha uygun calisma ortamlari olsa.
Benim hamilelik evde bi basina abuk subuk tv programlari izleyip kitap okuyup rvde temizlikle kafayi bozmakla gecti. Maddi olarak cok uygun da degildik borclar vs yuzunden. Gezemiyordumda. Esim zaten cok yogun calisiyo. Komsuluk yok. Ailem burada degil. Arkadaslarim hep calisiyolar. O halde kimse beni ise almayacagi icin oyle boyle gecirdim.
Bir sonraki hamileligim insallah calistigim doneme denk gelir diye dua ettim hep.

Bi ara haberlerde vardi sonra takip edemedim. Memurlara cocuklar okula baslayana kadar yarim gun calisma hakki verilecek diye. Keske ozellerde de boyle bi imkan olsa ne kadar guzel olur.

bende hamileyken çalışmak keyifli diye düşünenlerdenim tabi çalışma ortamı arkadaşları yöneticisi müsaitse :)
ama doğumdan sonra çalışmak zorunda olduğum için bir yanıp hep suçlu kızıma karşı hele de onu emzirme döneminde bırakmak
benimde tek arzum kredimizin bitmesi ve kızıma, eşime, evime ve biraz da kendime zaman ayırabilmek
Keske sartlar daha farkli olabilseydi ama attigimiz her adimda onlari da dusunerek adim atiyoruz, ilerde ev kira olsa, okul masraflari ve ev kirasiyla zor olurdu.

Babam beni esime askerligi var, evi yok diye vermek istememisti :KK70: :KK70: 23 yasinda evlendik okuduk askere gitti geldi, ev aldik cocuk yaptik, bir kesmedi 2 yi yaptik :KK70: :KK70: sevgi ile herseyin ustesinden gelmeye calisiyoruz zengin biriyle evlenebilirdim ama mutlu olmayabilirdik halimize binlerce kez sukurler olsun. :)

Bi ara haberlerde vardi sonra takip edemedim. Memurlara cocuklar okula baslayana kadar yarim gun calisma hakki verilecek diye. Keske ozellerde de boyle bi imkan olsa ne kadar guzel olur.
Torbada bekleyen bir suru yasa var, ama ozelde uygulansa kadin calisan almazlar.

Calisan calistigina evde oturanda oturduguna pisman sanirim. Keske hamile cocuklu bayanlaricin daha uygun calisma ortamlari olsa.
Benim hamilelik evde bi basina abuk subuk tv programlari izleyip kitap okuyup rvde temizlikle kafayi bozmakla gecti. Maddi olarak cok uygun da degildik borclar vs yuzunden. Gezemiyordumda. Esim zaten cok yogun calisiyo. Komsuluk yok. Ailem burada degil. Arkadaslarim hep calisiyolar. O halde kimse beni ise almayacagi icin oyle boyle gecirdim.
Bir sonraki hamileligim insallah calistigim doneme denk gelir diye dua ettim hep.
Leydi ninde dedigi gibi yaptigin isin yoneticinin calisma ortamininda cok onemi var. Arda ya hamileyken katlandigim donemde cok sevdigim birlikte calistigimiz is arkadasim vardi kadina dayanamayip istifa edecekti, dedim ne olur beni birakma ben dogum iznine cikayim o zaman ayril. Ki z beni ben dogum iznine cikana kadar bekledi, ben dogum iznine cikar cikmaz istifa etti. Kiz 1 yil psikolojik destek aldi, calismadi da bir yil sonra kendini toparliyip yeni bir ise girdi. Bahsi gecen yonetici oyle boyle cektirmedi bize.

Leydi ninde dedigi gibi yaptigin isin yoneticinin calisma ortamininda cok onemi var. Arda ya hamileyken katlandigim donemde cok sevdigim birlikte calistigimiz is arkadasim vardi kadina dayanamayip istifa edecekti, dedim ne olur beni birakma ben dogum iznine cikayim o zaman ayril. Ki z beni ben dogum iznine cikana kadar bekledi, ben dogum iznine cikar cikmaz istifa etti. Kiz 1 yil psikolojik destek aldi, calismadi da bir yil sonra kendini toparliyip yeni bir ise girdi. Bahsi gecen yonetici oyle boyle cektirmedi bize.
Yok tabi anladim onu. O yuzden dedim zaten daha iyi ortamlar olabilse keske diye. Ama iste keskelerle kaliyoruz malesef. Vicdansiz insanlara normal halde katlanmak zor o hassas donemde daha zordur eminim. Ettigini bulur nasilsa o da.

Yok tabi anladim onu. O yuzden dedim zaten daha iyi ortamlar olabilse keske diye. Ama iste keskelerle kaliyoruz malesef. Vicdansiz insanlara normal halde katlanmak zor o hassas donemde daha zordur eminim. Ettigini bulur nasilsa o da.
Buldu canim cok sukur :KK70: haberini aliyoruz kadinin. Allah in adeleti cok buyuk :)

Ben cok riskli bir gebelik yasadigim Icin hep heyet raporluydum ve genelde evde gecirdim dogumdan sonrada kimse cocuk bakmaya yardimci olmadigi icin ve esim cocuktan ayrilmami istemedigi icin bir yil ucretsiz izin aldik.Biryilin sonunda goreve basladim bu kez de bakici adayimiz bize kazik atip birakti tabi yine ailelerden yarfim alanayinca ucretsiz izne ayrildim bir yil daha.Eylulde tekrar basladim bu kez kizim sikinti cikartti yine ucretsiz izin aldik mecbur.Iyimi kotumu bilmiyorum ama kizimi ben buyutmus oldum:)) Bundan sonrasi da kres olur bizim icin .tabi buyuk konusmiyayim kizim su kaynatmaz insallah yine

Gokceyi biraktim krese. Gule gule dedi optu bay bay yapti ciktim. Ya cok sacma biliyorum ama agliyorum suan:KK61:
Ben de küçük oğlumu krese gonderdigimde bir tuhaf olmuştum eve geldigimde ev sessiz,bende aglamistim seni anlıyorum canım kızımı gondersem yine ayni duyguları hissederim

Ben cok riskli bir gebelik yasadigim Icin hep heyet raporluydum ve genelde evde gecirdim dogumdan sonrada kimse cocuk bakmaya yardimci olmadigi icin ve esim cocuktan ayrilmami istemedigi icin bir yil ucretsiz izin aldik.Biryilin sonunda goreve basladim bu kez de bakici adayimiz bize kazik atip birakti tabi yine ailelerden yarfim alanayinca ucretsiz izne ayrildim bir yil daha.Eylulde tekrar basladim bu kez kizim sikinti cikartti yine ucretsiz izin aldik mecbur.Iyimi kotumu bilmiyorum ama kizimi ben buyutmus oldum:)) Bundan sonrasi da kres olur bizim icin .tabi buyuk konusmiyayim kizim su kaynatmaz insallah yine
insallah canim ya. Kreste bizimkilerle yasit bi kiz vardi. O da zorlanmis alismakta. Annesi ise baslamak zorunda olunca. Mecburen vermisler. Ben gordugunde rahatti baya. Birde mudur alisma suresi 2 haftadir daha once verilen tepkileri goz ardi ediyoruz dedi.

Ben de küçük oğlumu krese gonderdigimde bir tuhaf olmuştum eve geldigimde ev sessiz,bende aglamistim seni anlıyorum canım kızımı gondersem yine ayni duyguları hissederim
simdi cikip almaya gitcem cok heyecanliyim :KK70:

heyecanla bekliyoruz hala sonucu gidip test yaptirmak yerine :KK70:
Bakalm bizimki cok hevesli surekli abla oldum okula gitcem ders caliscam diyip duruyo ama boyle baslayip iki gun sonra gitmeyecegim diye yeri gogu inleten de cok oluyomus. 1 aydir bizim deneme suremis oncesinde verdigi her tepkiyi normal kabul ederiz demisti mudur.
Insallah kizinin da keyifle gidebilecegi bi yer

ayy yarin baslicak cok heyecanliyim

allahim korusun ya. Misafirim vardi bakamadimda hic haberlere. Insallah yaralilarin durumu iyidir. Kargoyla bimba gondermek ne demek ya tobe tobe.
Hadi hayırlı olsun benim kızda başta çok ağlamıştı ama sonradan alıştı

insallah canim ya. Kreste bizimkilerle yasit bi kiz vardi. O da zorlanmis alismakta. Annesi ise baslamak zorunda olunca. Mecburen vermisler. Ben gordugunde rahatti baya. Birde mudur alisma suresi 2 haftadir daha once verilen tepkileri goz ardi ediyoruz dedi.

ay ne yapmış annesi ya çok merak ettim bak ilk günün için notunuz nasıl :)

insallah canimici didina ciktya. Kreste bizimkilerle yasit bi kiz vardi. O da zorlanmis alismakta. Annesi ise baslamak zorunda olunca. Mecburen vermisler. Ben gordugunde rahatti baya. Birde mudur alisma suresi 2 haftadir daha once verilen tepkileri goz ardi ediyoruz dedi.

Benim su an umudum kalmasi dun gittik tepkiler ayni agla agla Ici disina cikti. Az once karsi komsuya gittik bebegi olmustu gorelim diye tepki yine ayni aglya aglaya susmadi bebegi de korkuttu mecbur hemen ciktim.Hatta c.tesi acik alanda kahvaltiya gittik koru gibi biyer hersey var oyun parki acik alan kahvalti ywri daha bismillah kapidan gitdik hasladi aglamaya.Cok sikintidayim arkadaslar ne yapacagimi sasirdim kaldim kimseyle gorusemiyorum.Halbuki dogdugundan beri avmsi parki vs gezdirririm hani hic disari cikarmadim desem neyse de.Bu olay yaklasik bir yil once basladi ve hic duzelme yok arkadaslar bunaldum valla.

Hadi hayırlı olsun benim kızda başta çok ağlamıştı ama sonradan alıştı

ay ne yapmış annesi ya çok merak ettim bak ilk günün için notunuz nasıl :)
iyi gitti sanirim ya.Kresin hemen onu park ogle yemegi icin yemek odasina giderken gorunce oraya gecmek istemis. Ona aglamis biraz sinirlenmis . Gittigimde agliyodu ama kriz boyutunda degildi mizirdanma gibiydi daha cok. Anne gelcek mi ne zaman gelcek nereye gitti falan demis. Ama o saate kadar gayet iyiydi dedi.
Alisana kadar sikilma durumuna gore 1 saat yarim saat erken almama karar verdik. Keyfi cok yerindeyse arayip gelmeyin diyecek.
Oglen yemek yememis tabiki. Kahvalti da da yumurta yemis hayret ettim. Bi de evde yedirmistim biraz yemezse cok ac kalmasin diye.

Bakalim bu gunluk iyi gibi. Tekrar gidelim anne diyo. Naptiniz dedim Tavsan boyamislar sarki soylemisler ziplamislar. Arkadaslar cok tatliymis. Oyle diyo :KK70: cikarkende ogretmen gorusuruz gokce dedi. Dondu baybay yapti gorusuruz ogretmen dedi :KK70:

1. Gun sorunsuz gecti gibi bakalim yarin ne olcak

X