Annelerin Güncesi

E Esin10 canım umarım ciddi bişey değildir. Durup dururken insanın canını sıkıyorlar.
A Akaibu valla öyle anlatmışın ki gelip konyada gokceyı o kreşe yazdirasim geldi.
Nigdede kreş paraları uygun sanırım. En fazla 600 lira tam gün şuana kadar duyduklarım. Hatta bi arkadaşımin gönderdiği ve cok memnun kreşin devlet kresi olduğunu ve tam gün 350 lira olduğunu öğrendim dün. Birde başka bi kres var aklımda oda servis dahil 600.

Bizim 2. Cocuklarin haline bakin :) Ben bunu bizzat gozlerimle gordum. Yengemin 10 aylik kizi var, cocugu hep seviyor hemde kesif yapiyor. Cocugun kulaklarinin yanindaki kucuk kucuk saclarini cekmeye calisiyordu. Cocugu orumcege zorla bindirtip orumcegi itekliyor :KK70:

Eklentiler

• FB_IMG_1478022880896.jpg
    FB_IMG_1478022880896.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 41
E Esin10 canım umarım ciddi bişey değildir. Durup dururken insanın canını sıkıyorlar.
A Akaibu valla öyle anlatmışın ki gelip konyada gokceyı o kreşe yazdirasim geldi.
Nigdede kreş paraları uygun sanırım. En fazla 600 lira tam gün şuana kadar duyduklarım. Hatta bi arkadaşımin gönderdiği ve cok memnun kreşin devlet kresi olduğunu ve tam gün 350 lira olduğunu öğrendim dün. Birde başka bi kres var aklımda oda servis dahil 600.
Ya konyaya mi yerlesek nigdeye mi:))) Buradakiler ucmus bu duruma gire hos bizinki gel bedava bskcaz deseler de gitnez ya:))))

Gecengun okudum canim biraz endiselendim acikcasi Insallah benim kiz uc yasindan sonra yapmaz.cunku haxirana kadar ucretsiz izin aldim sonrasi yaz tatili .Bir kac yerle gorustum oyun gurubu icin baslicaz bakalim
Oyun gruplarına başlayınca yavaştan alışır inşallah canım zaten uzun süre izinliymissin o zamana kadar biraz daha büyüyecek hem
Dolapta dondurma kabini gormus. Kopekle kediye yemek indiriyorum diye atmiyorum onlari. Istedi gosterdim. Off Keske dondurma ciksin diyo :)
Gecende gorumcemin bebegini severken keke buyuk olsun diyo.:KK70: oynayacakmis
Herseye keske demeye basladi
Çok tatlılar ya benimki de valla demeyi öğrenmiş valla hava soğuk anne diyor:)))
sağol canım çok canım sıkıldı gelen giden olmamış Allah kötülere fırsat vermesin

Bizim 2. Cocuklarin haline bakin :) Ben bunu bizzat gozlerimle gordum. Yengemin 10 aylik kizi var, cocugu hep seviyor hemde kesif yapiyor. Cocugun kulaklarinin yanindaki kucuk kucuk saclarini cekmeye calisiyordu. Cocugu orumcege zorla bindirtip orumcegi itekliyor :KK70:
aynen böyle oluyo görümcemin kızını da hep kucağına almak istiyo gıdıklıyo ona baksın diye şebeklik peşinde :)

Oyun gruplarına başlayınca yavaştan alışır inşallah canım zaten uzun süre izinliymissin o zamana kadar biraz daha büyüyecek hem

Çok tatlılar ya benimki de valla demeyi öğrenmiş valla hava soğuk anne diyor:)))
sağol canım çok canım sıkıldı gelen giden olmamış Allah kötülere fırsat vermesin
Gökçede tabi diyo sürekli. Tabi seviyorum tabi öyle tabi gidicem vs :)

A Akaibu canım bak bende heveslendim şimdi. Kızımı vereceğim zaman seni ararim daha ayrıntılı bilgi alırım. Bende 2. Dönem ya da en geç seneye verecem kreş e.
Kresin adi ne? Bir de kresten ziyade öğretmen daha önemli diyorlar.

A Akaibu canım bak bende heveslendim şimdi. Kızımı vereceğim zaman seni ararim daha ayrıntılı bilgi alırım. Bende 2. Dönem ya da en geç seneye verecem kreş e.
Kresin adi ne? Bir de kresten ziyade öğretmen daha önemli diyorlar.
Ozelden atayim canim adini. Simdi burda temelli ifsa olmayalm :) adini duymussundur belki ozel egitim ve rehabilitasyon merkezleri de varmis. Onu duymustum da ayni kurumun oldugunu dusunmemistim hic.
Sana daha yakindir belki yeri de hatta.

Tabi ogretmende onemli ama Vicdan sahibiler mi degiller mi esas anlamak istedigim oydu. Tertip duzen konusunda biraz temizlik hassasiyetim oldugunu da varsayarsak gayet tatmin ediciydi benim icin. Zaten yeni acildigi icin esyalar kullanilan materyaller vs de iyiydi.

Muduru sevdim. Tatli bi kadin. Kendi cocugu da orda. Siniflarin hepsini dolandik zaten 3 sinif var her sinifta 10 kadar ogrenci. 3 ogretmende guler yuzluydu siniflarina gittigimizde cocuklar neseliydi. Bilerek yemek saatinde gittim. Yemek hanede yemek yiyen cocuklar da gayet iyiydi. Yemek hane temizdi. Kucuk bi kiz vardi ona oyunla yemek yediriyodu yardimci ablalardan biri. Ve beni gormediler. Iceri girdim mudurun tlfnu caldi 2 dk bekleticem dedi. Odasina gitti.. yemek hane direk karsi da olunca bakmak istedim kapidan izledim. Biri geldi destur durumu yoktu yani.

Iclerinde vicdan olan isine ozen gosteren biri cocuklara da ozen gosterir. Cocuklar da anlarlar sevgiyi vs o kadar sevgi gosterisini yalandan yapamazlar diye dusunuyorum.. cunku hepsi birden boynuna atladilar kadinin. Kankayiz biz falan diyolardi.
Ben tam cikarken servisle cocuklar geldi. Sanirim 5 yaslarinda bacak kadar cocuk selamun aleykum mudurum diye girdi iceri cok guldum :KK70:

Bizimkilerin yas gruplarinin ogretmenide iyi hos birine benziyo ama dersin ortasinda olduklari icin cok konusamadim. Su doldurmaya giderken vs hrpsini sakin guzel yonlendiriyodu dikkat ettigim kadariyla.

Bilmiyorum bakalim simdilik hosuma gitti. Insallah yanilmiyorumdur. Zaten ilk gunler ben orda beklerim kesin. Olmadi alirim gondermem.

Suan aklima geldi kamera soracaktim sormayi unuttum

kucuk sehirde yasamanin sansli taraflari iste :)
Burda da bazi semtler yine 1000 lira civari. bi iki tane de montessoriye gore duzenlenmis ona gore egitim verenler var ozellikle onlar da pahalidir muhtemelen

Benim dedeler konyadan yunanistana gitme oradan da mubadekeyle samsuna yerlesmisler yabanci degil yani konya::))
Bende reklam yapiyo gibi oldum resmen:KK70:
Toplasin konyaya gelin bizimkilere ozel sinif actiralim. Biz burdan onlar ordan kaynassinlar :deli:

Kızlar ben bu merkezi ısıtmadan hic hoslasmadim iki gündür açıyorlar şöyle akşam 6 dan gece 11 e kadar sabah yine 7 den 10 a kadar gündüz hiç acmadilar burası iki gündür sogudu yani gündüz en azından öğleye kadar acsalar ev sıcak olur ben klima açtım gündüz kombinin gözünü seveyim istediğin gibi ac kapa maalesef bu da bana tecrübe oldu :kızgın:
Ayrıca eşim bugün bir siteye gitmiş eski peteklerden ama nasıl yanıyordu dedi bizim yönetim mi pinti acaba sizlerde nasıl kızlar

Kızlar ben bu merkezi ısıtmadan hic hoslasmadim iki gündür açıyorlar şöyle akşam 6 dan gece 11 e kadar sabah yine 7 den 10 a kadar gündüz hiç acmadilar burası iki gündür sogudu yani gündüz en azından öğleye kadar acsalar ev sıcak olur ben klima açtım gündüz kombinin gözünü seveyim istediğin gibi ac kapa maalesef bu da bana tecrübe oldu :kızgın:
Ayrıca eşim bugün bir siteye gitmiş eski peteklerden ama nasıl yanıyordu dedi bizim yönetim mi pinti acaba sizlerde nasıl kızlar
Gündüz evde olmadığım için pek bilmiyorum ama akşam sıcak ayrıca haftasonu da ev gayet iyiydi üsumüyorum hiç.

Herkesciklere günaydın :)
Dün gece benim sıpa altına yaptı sabah sabah makine çalışıyor ise gitmeden çamaşır asıcam :confused: kuzum benim çok korktu ama ağladı durdu üstünü değiştirKen. Hiç kızmıyorum ama ağlıyo. Ben güzel güzel konuşuyorum yikariz temizleriz die ama battı die ağlıyo :KK43:

X