Annelerin Güncesi

L Leydiminik ay çok sevindim abine hadi gözünüz aydın.. çok şükür..
stanki hala cinsiyetiniz belli değil mi ? Geçmişi atlayarak okuyorum da kaçırmış olabilirimm.
çok sağol canım çok şükür Rabbim tüm hastaların şifasını versin inşallah

Bir haftadır yokum ortalıkta kimse beni etiketlememiş , merak etmemiş
en çok da ben vardım buralarda bak sen bana ya afiyette sıhhatte ol inşallah

Anladım canım bende tuzlu suyun küçültme etkisi falan mı var acaba diye düşündüm. Burnumuz ilk günler gripten dolayı kapalıydı ama şuan grip tamamen gecti akıntı falan yok ama gelgelelim ki burun hiç açılmadı. Aşağı yukarı bir haftadır kullanıyoruz ilaçları henüz pek bi fayda görmedik. İlacı yazan dr 1 ay kullanıp kontrole gelin demişti zaten. Kendi çocuk drumuza da sorduk o da bir hafta kısa bir süre biraz daha kullanın ilaçları dedi. Bir başka kbb uzmanıyla görüştük o da ilaçları değişti, ilaca devam dedi.

Eşim çocuktan daha zor durumda valla bu kadar drla görüşmemizin sebebi eşim, başka bi hastaneye daha götüreceğiz. Evet oğlumun gece ağzından nefes alması horlaması beni de çok üzüyor rahatsız ediyor ama babamız sabaha kadar doğru düzgün uyumuyor gün içinde stresli devamlı araştırıyor, arıyor, soruyor
Korkarım sabredemeyip çocuğu ameliyata götürecek bu gidişle
Canım kontrol seansları var. Seansa gittikten bi 15 gün sonra kontrole çağırıyorlar yeni çikanlar veya kalanlar için vs tekrar atış yapıyorlar.

Haa bu iyiymiş. Şimdi bir yer araştırayım. Geçen gün ben ağda yaparken kız yanıma geldi. Babamda o arada bizim eve geldi.Babası annen nerde diye sormuş oda ıslak mendilin yapışkanını alıp bacağına yapıştırıp babasına göstermiş. Dedim şu evde hiç özelim kalmadı.

Merak etme öyle çok tüyün olmuyor kontrol atışlarıda yaptırıyorsun ya o zaman iyice dökülüyor. Bide benim gittigim yerler jilet yapabilecegimi söylemişlerdi.

Merak etme öyle çok tüyün olmuyor kontrol atışlarıda yaptırıyorsun ya o zaman iyice dökülüyor. Bide benim gittigim yerler jilet yapabilecegimi söylemişlerdi.
Bu zamana kadar hep bunu düşünüyordum canım sende deyince kararımı uygulamaya koyayım bıktım ağdayla uğraşmaktan.

Kızlar canım sıkıldı aksam eşimin teli çaldi kayıtlı bir numara değildi eşim açtı eşimin dükkânının yaninda bir erkek kuaförü var, o kuaforun adini söylemiş sen x kuaforun yanindaki Y.. misin diye esimde; evet ne oldu sen kimsin falan diye sordu konuşmamış yarin gelcem demiş kapatmış, eşim tekrar tekrar aradı açmadı oğlumun telinden aradı açmış ses vermedi eşim alo falan deyince kapatmış çok canım sıkıldı eşim hic kimseyle sorunum yok bilmiyorum dedi

Bugün gündüz de bir erkek eşimin esnaf komşularına gitmiş ben Y.. nin yaninda çalışıyorum o burada yok inşaatta bende inşaata gitcem yol param yok diyor ve para istiyor iki esnaftan böyle 25 er lira alıyor 3. Esnafa gidiyor, o esnaf eşimi arıyor boyle boyle simdi burada para istiyor senin yanindami çalışıyor vereyimmi para diyor eşim yalan, yok öyle birşey dolandırıcı o diyor o sırada adam kaçıyor zaten
O adam olabilirmi arayan 118 i aradık numara kayıtlı değil dediler ismini de bulamadık ben korkuyorum eşim korkma ben kendimden eminim yanlış birşey yapmadım diyor öyle ama zaman çok kotu Allah korusun herşey oluyor

canım umarım sıkıntılı birşey değldir kötü bir şakadır
yine de sabahdan bir polis merkezine uğrayıp durumu anlatsa ii olurdu diye düşünüyorum.

Sevgi dolu bir ailenin kaynağı anne-baba ilişkisidir.
Sevgi-saygı dolu bir ailede büyümek;
İyi yemekler,
Yüksek beygirli arabalardan,
Konforlu yaşamdan,
Bol oyuncaktan daha etkili ve kalıcıdır.

İyi eş olunmadan iyi anne-baba olmak zordur.
Rollerin de sınırları olmalı..
Anne-babalık tek role dönüştüğünde,eş rolü pasifize olur. Kişisel beklentiler karşılanmadığında da öfke,tahammülsüzlük ve iletişim yoksunluğu yaşanır.
Bu nedenle eşimiz ile olan ilişkimiz; en az anne-babalık rolümüz kadar etkili ve kalıcı etki bırakıcıdır..

Çocuklar; sevme sevilmeyi, paylaşımı,saygı duymayı,sorun çözmeyi anne-baba modellemesinden öğrenir.
Bu nedenle iyi ebeveynlik,iyi eşlikten geçmektedir.

Serhat Yabancı

Canim gecmis olsun. Bildirin biryerlere adam pek saglam papuc gorunmuyor. Nelere cesaret etmis. Zaman kotu.

Cok dogru bir yazi olmus.

canım umarım sıkıntılı birşey değldir kötü bir şakadır
yine de sabahdan bir polis merkezine uğrayıp durumu anlatsa ii olurdu diye düşünüyorum.

Canim gecmis olsun. Bildirin biryerlere adam pek saglam papuc gorunmuyor. Nelere cesaret etmis. Zaman kotu.
sagolun kızlar eşime söyledim polise git diye istemedi gelsin bakalım neymiş ben kendime guveniyorum kimseyle sorunum yok yanlis bir davranisim yok dedi yine, bu saate kadar gelen giden olmamış para isteyen kişi değildir belki neden göz önünde olsun gelmez bir daha oralara dedi bilmiyorum kızlar Allah korusun kötülere fırsat vermesin zaman kötü maalesef

Belki baska biseydir canim. Dolandirici olsa ismini verdigi adama gitmez sanki.

Sabah yakinimizda ki krese gittim bi bakayim konusayim diye.
Bi kadin cikiyodu durdurup sordum memnunmusunuz diye. Cocugum otizmli daha once denedigimiz yerden kaciyodu buraya severek geliyo dedi. Ki onlar daha hassaslar iyi ki durdurmusum. Iceri girdik aman allahim gokce direk onunde cocuk gordugu sinifin birine daldi arkadaslar varmis burda diye bagirak kendine bos sandalye buldu oturdu oyun oynamaya basladi cocuklarla. Cocuklarda sasirdilar kimisi geldi sarildi oyuncak falan verdi.
Cagirdim gelmeyince biraktim orda biz yarim saati geckin konustuk kresi gezdik vs sonunda gittigimde hala oynuyodu. Aglayarak ciktik kresten.
Kres cok hosuma gitti. Bu kurumun rehabilite merkezi ve ozel cocuklar icin egitim merkezleri de varmis. Tuvaletleri vs cok temizdi. Hocalar da cocuklarla ayni yemegi yiyolardi. Bu da bir arti.
Gittigimde mudurun odasinda bi couk vardi mudur onunda 2 bucuk yasinda oldugunu soyledi. Ben kendi kizi sandim meger degilmis muduru yaninda oturmak istemis odada boya yapiyodu.
Kadin sinifa girdiginda nasilsiniz diye sordu cocuklara.cocuklarin hepsi uzerine cullanip sarilip opmeye basladilar kadini. Hepsi mutlu halinden memnundu gordugum kadariyla. Yanindan gecerken cocuklarin hepsi gulerek kimi sarilarak gecti.
Kreslerde cocuklara su verilmedigini tuvalete az gitsin diye cok duymus okumustum.
Burda su aritma cihazlari var. Hepsinin ayri sulugu var. Cocuklar birbirlerinden tutup kuyruk olarak mutfaga gifip ogretmenlerine tek tek doldurtuyolar suluklarini. Siniflarinda duruyo isteyen istedigi an iciyo.
Kucuk yas gruplari ogretmen ve yardimci abla destegiyle yemek yiyo.
Hic ummadigim kadar icime sindi. Buyuk ihtimalle verecek gibiyim. Yarim gun

Belki baska biseydir canim. Dolandirici olsa ismini verdigi adama gitmez sanki.
Bende öyle düşündüm canım umarım ciddi birşey değildir eğer devamı gelirse para aldığı dukkanlardaki kamera görüntülerine bakacak eşim hatta aksam da keşke baksaydim tanıdığım birimi diye dedi
ne güzel canım her kreş insanin içine sinmiyor hayırlısı olsun

Ya kızlar benim kızım kötü bir kelime öğrenmiş abilerinden sürekli söylüyor nasıl unuttrcam ben bunu

Senin icine sinmis canim. Simdiden hayirli olsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…