Annelerin Güncesi

Amaann manyak bu insanlar ya ne anliyolar huzur bozmaktan
E Esinn10 gelcez diye haber verdiler mi musait degilim hastayim falan filan bi bahane bulsan istemedigini de anlarlar belki bi daha teklif gelmez

E Esinn10 sen bilirsin tabi ama eltin evine gelse ama gelince de fazla muhabbet etmesen istenmediğini bilse nasıl olur?
gorumcem hafta sonu gelebiliriz dedi eltim de bi gelemedik deyince beraber geleceklerini düşündüm zaten genelde öyle beraber geliyorlar normalde ince Düşünürüm ayıp olmasın diye kabul etmemezlik yapmam ama bu olay ve bazı şeyler çok gücüme gidiyor ayıp olursa olsun diye düşündüm bilmiyorum kızlar ya herşey bilerek yapılıyor zayıf noktalarimi bile bile

gorumcem hafta sonu gelebiliriz dedi eltim de bi gelemedik deyince beraber geleceklerini düşündüm zaten genelde öyle beraber geliyorlar normalde ince Düşünürüm ayıp olmasın diye kabul etmemezlik yapmam ama bu olay ve bazı şeyler çok gücüme gidiyor ayıp olursa olsun diye düşündüm bilmiyorum kızlar ya herşey bilerek yapılıyor zayıf noktalarimi bile bile
amaan bosver canim bu seferde sen kotu ol. Zaten cocuklarin hasta. Elimde sikinti var diyosun. Bi de zor gununde yaninda olmayan kapini calmayan insanlar icin kendini hkasma hic

11 bucukta uyudu bu gun. Ogle uykusu tine yok. Sirf kafa dinleyeyum baska biseylerle ugrasmis olayim diye bu saate kadar oturdum. 7 gibi de kalkar. Hic yorulmuyo :KK43:
Uykusuzluk degilde kendime vakit ayiramamak acaip strese sokuyo beni. Bunye nereye kadar dayanacak acaba

Kizlar bugun avm ye gittik kizimla oyun yerinde oynarken baska bir cocuk daha vardi uc yasina yakin Annesiyle sihbete basladik kadin hamileyken esinden ayrilmis ve bana pek normal gelmedi cocugu dovuyormus bi de soyluyor.Hatta oradayken cocuga bi tane indirdi ben sinir oldum ve vurma filan dedim. Facede anneve bebek linklerinde cikiyor ucyuz kiloluk bir ayi size bagirsa ne yaprsiniz diye ben de kadina uc yuz kiloluk bi dev size vursa ve bagirsa ne yaparsiniz diye soylendim tabi kadin cocugu kaptigi gibi oyun alanini terk etti:))))
Çocuğa çok üzüldüm :KK43: yazık ya. Böyleleri anne olmamalı.

Kose takimi cok şık olur ama kullanışlı olmaz gibi geliyor. Eşim kanepe yaptiralim diyor bilemedim canim hi tanıdık 1500 liraya 2 kanepe yapacagini soyledi ama koltuk takımı almasam pisman olurmuyum diyorum.
Bu arada gokceye peditus ver canim hastaligi ilerlemesin benim kızım bugün daha iyi.
Ben olsam ya iki yıl sabreder yada kanepe alırdım. :)

Kızlar azönce şok bi haber aldım.bizim işyerinin üst katı satılıktı kp sahibine satılık ilanını kaldırtmış.Fındık tarlaları vardı onları satıp evleri alacakmış 3 daire.e bizde ev yaptıracakken şimdi demişki boşuna yapmasınlar parayı versinler orayı alırız diye...offf kafalar karıştı orası çok büyük ve çok eski bi daire ne yapcaz bilmiyom.
Bence sizin fikinizi almadan bu şekilde davranması hiç hoş değil. Ben olsam ev yaptırma konusunda eşime ısrar ederdim.

ben 3 daire diyince cumbur cemaat gitceniz sandim e madem merkeze yakin kv uzak dusunulebilinir ama sizin birikiminiz gitcek karli olcakmi bu is ona gore artik bakcaniz

simdi anladim. 3 ev diyince birinde siz birinde kv ler digerinde varasa kayinbirader oturacak diye dusundum. Korku filmi gibi resmen :)
Ben becerip anlatamamışım:))gerçekten öbür türlü korku filmi gibi yani şuan ki vaziyet.birikimimiz gidecek ama merkeze yakın evimiz olacak ve arsada var
11 bucukta uyudu bu gun. Ogle uykusu tine yok. Sirf kafa dinleyeyum baska biseylerle ugrasmis olayim diye bu saate kadar oturdum. 7 gibi de kalkar. Hic yorulmuyo :KK43:
Uykusuzluk degilde kendime vakit ayiramamak acaip strese sokuyo beni. Bunye nereye kadar dayanacak acaba
bende dün oğlanı gündüz uyutamadım amaaan uyumasın akşam erken yatr dedim ama dahada geç yattı.inş düzene girerler kendimizede biraz zaman kalır.Akifcim bide uyanık şimdi sabahın köründe tv izliyim bi dedim yok yok uyku düzen olmadan olmuyo

Bence sizin fikinizi almadan bu şekilde davranması hiç hoş değil. Ben olsam ev yaptırma konusunda eşime ısrar ederdim.
Bu muhabbet yıllardır dönüyodu aslında ama adam satmıyodu.satıncada kp hemen aldı.tabi biz istersek tapuyu üstümüze alıcaz istemezsek ec yaptırcaz.bende ev yapturmak çokzor diyorum ama eşim kararsız bakalım hayırlısı

Fikrinize ihtiyacim var.
Kirada oturuyorum en fazla 2 yıla kadar ev almayi düşünüyorum. Su anda oturdugum evin oturma odası cok kucuk oturma grubu zor sigdi ama koltuklarim eskimiş ve kullanışlı degil. Yani biraz büyük geliyir odaya. Bende bu oturma grubunu ihtiyaci olan birine vereyim yerine ya küçük ve kullanışlı oturma grubu ya da 2 tane üçlü kanepe alayim diyorum tabi birde tv unitesi alacam. Cook düşündüm karar veremedim. Hangisi daha kullanışlı ve güzel olur. Kanepe mi yoksa koltuk takimi mi?
Bazende diyorum 2 yıl bekle diyorum ama tasininca yine degistirmem gerekecek en azindan bi kac yıl rahat etmis olurum. Odada kızımın oynayacagi alan biraz artar diyorum.
Bi mobilyaci tanidik var üçlü kanepe alirsam ona yaptiracam uygun fiyata..
Ya da koltuk takimi mi alsam??.
Siz olsaniz ne yapardınız?
ben de şuan kiradayım kendi evime geçmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var ama mobilyalarım eskidi yine de zarar görür taşıma da diye almıyorum sıkıyorum dişimi ufak şeyleri değiştiriyorum sadece
eğer hiç idare edecek gibi değilse de ucuz yollu durumunu kurtarabilecek bişeyler tercih ederdim

Ay bi de kimse cevap yazmamış soruma ya :63:
sorunu anlamadım :deli:

Bir tartışma da bizden ve sebep eşimin tarafı eltim hayatımda bu kadar kıskanç bir insan görmedim o kadar doluyum ki anlatamam hiçbirini görmek istemiyorum hafta sonu bize gelmeyi düşünüyorlarmış ama ben o kadını görmek evimde ağırlamak istemiyorum annemle yaşıt benimle yaşıt kızı var ama tam bir elti huzurumu bozmaya çalışıyor eşime söyledim yarin anneme gitcem pazar akşamına kadar gelmiyecegim kimseyi görmek istemiyorum dedim tamam dedi ama off bilmiyorum

canım ya sizin çok güzel bi ilişkiniz var maşallah başkaları için huzur bozmaya değmez kimsenin ekmeğine yağ sürme niyet belli işte uyma sen onlara kafa dinlemek için git tabi ama onların faturasını eşine kesme

işyerlerinin üstü çift daire 1 dairede altta arka tarafta.üstteki çift daireyi birleştirmişler çok büyük olmuş ama tadilat falan yapılır zaten.he bide evler kirada şuan.yani alt arkada kiracı .üstte biz . alt ön taraftada .işyerleri dükkanlar var.
Aman Allahım çok karışmış umarım anlatabilmişindir:KK48::KK53::KK53:

Benim kızçemde hiç etek giymez şuanda bile sevmiyo.babası kızıyo ama o hala tayt giyiniyo ay napimm büyüdümü giymez.evet canım sakin sakin eşinle memleket meselelerini konuşursun artık

430 metrekare yerimiz duracak zaten.yani ev almış olacaz.hemde daha merkez biyerden çarşıya yakın .olmazsa biraz geçici oturup sonra kiracıya veririz yine bahçeli ev yaparız.yada çocuklara yer bırakırız.bu arada çarşı tarafındaki evinde bahçesi var küçük bişe arka tarafta.
ben olsam ev alacaksam eşyaları eve göre alırdım şimdilik idare ederdim.ama zorlanıyosam yada çok eskiyse oturma grubum 2 kanepe mantıklı canım.ev alsanızda atacak değilsin ya belki 2 berjerle takım yaparsın sonra:KK66:

şimdi nakit alacaksanız eşyaları alın bence ama taksitle falan alacaksanız evine girdikten sonra al canım.hem taksit hem kredi.bide yeni evine göre alırsın eşyalarını.misal oturma grubum ve birçok eşyam çok eskidi ama kesin çıkacam bu evden diye sabrediyorum.hımm hem bu arada eşyaları hep alabiliriz önce ev önemli bence cann ım.:KK200:
Tabiki önce ev hayalimiz gerçekleşsin gerisi hallolur Allahın izniyle
Canim inan senelerdir alttan alıyorum duymazdan görmezden geliyorum herşeyi ama bu son bombası yutulur cinsten değil derin planlar içinde ama ben herşeyi fark ettim bugün eşimin yigeninin 52 mevludu vardı orada öğrendim yine sabir ediyorum sonrasıni bekliyorum eşim surat yaptı git tamam dedi halbuki yarin da beni gondermemek için bin tane şey söyler biliyorum ama ben gerçekten görmek istemiyorum kimseyi
al işte herşey onların istediği gibi olacak sanki biz cocuguz önceden anneme yakındı evim gitsem de dönüyordum hemen:) simdi uzak biraz gidince kalabilirim ama bakalım eşim yarin gönderirse bugün yüzüne bakıp konusmadim eltimin pişkin pişkin yerlestinmi bi gelemedik dedi zaten ona sinirliydim hii yerleştim dedim o kadar gıcık ya vallahi gıcık sanki yasitim aramızda bir kuşak fark var anlamıyor bunu:KK43:
Amann canım işine geldiği gibi yap bunların derdi bitmez :KK12:
simdi anladim. 3 ev diyince birinde siz birinde kv ler digerinde varasa kayinbirader oturacak diye dusundum. Korku filmi gibi resmen :)
:-)

Sağolun kızlar, kendi çocuk drumuz dahil gittiğim bütün drlar bu durumda peditus, aferin vb ilaçlar ve burun spreyi yazıyorlar genelde. Ama gittiğim çok iyi bi prof burun akıntısına bu ilaçları kullanarak yanlış yaptığımızı doğru olanın antialerjik şuruplar kullanmamız olduğunu söylemişti. Bu yüzden doğru karar veremiyorum. Hastalık sezonu açıldı malum, burun akıntılarımız başladı bu konuya netlik getirip ona göre yol almak istiyorum.

Okuyan arkadaşlar fikirlerini yazarsa çok memnun olurum

İşte sorum :))

Bazı ilaçlar bazı çocuklara yaramıyor. Biz peditusu ne zaman kullansak zararını daha fazla gördük.

Ben ilk evlendiğimde kiradaydık. Kiradaki ev 3+1 Dublex di. Evi bir güzel döşedik. Sonra kendi evimizi aldık taşınırken eşyaların yarısını vermek zorunda kaldık. Yakın zamanda kendi evinize taşınacaksanız yeni eşya almak çok mantıklı değil.

Sağolun kızlar, kendi çocuk drumuz dahil gittiğim bütün drlar bu durumda peditus, aferin vb ilaçlar ve burun spreyi yazıyorlar genelde. Ama gittiğim çok iyi bi prof burun akıntısına bu ilaçları kullanarak yanlış yaptığımızı doğru olanın antialerjik şuruplar kullanmamız olduğunu söylemişti. Bu yüzden doğru karar veremiyorum. Hastalık sezonu açıldı malum, burun akıntılarımız başladı bu konuya netlik getirip ona göre yol almak istiyorum.

Okuyan arkadaşlar fikirlerini yazarsa çok memnun olurum
İşte sorum :))
peditus alerji yaptı ben hiç kullanmıyorum
doktorlar daha iyi bilir canım, bir de sen hangi durumda çocukta durumun iyiye gidip gitmediğini bilirsin
bizde mesala burun akıntısı sonrası balgam ve kusmalar akabinde ateşlenmeler başlıyor.

ben havalar soğuyunca arı sütü ve propolise başladım 2 yaşı geçti diye, her gün veriyorum bağışıklık güçlendirsin diye
kullanan var mı başka kızlar?

X