Annelerin Güncesi

Konya da ki tum pedagoglara baktim. Tip fakultesinde ki cok yogun oluyomus. Bir de kisa sureli gidiyosun devlet olunca. Biraz bastan savma oluyo dediler. Medicana ya gidecektim. Bayan dogum iznine ayrilmis.
Kardesimin ankara da doktor tanidigi cok. Onlarin yonlendirdikleri birilerine sormusm hepsi gecicidir bu yasta ki demis. 3 bucuk yasindan once kekemelik olmuyormus. Baya da karsilasilan bi durummus aslinda.
Icim rahat o yuzden. Sadece cok yorucu geciyo. Konusmadigi icin aglaya aglaya derdini anlatmaya calisiyo. Dun gece 4 gibi kalkti mesela agliyo. Ne oldu falan dedim kabus gordu sandim. Sariliyorum falan atiyo kendini. Odadan cikiyodu isiklari actim mutfaga gitti. Biskuvu dedi. Dun sabah kahvaltisi disinda bisey yememisti acikmis sanirim. Yedi bi kac tane uyudu hemen.
Her derdini boyle anlatiyo. Takatim kalmiyo. Is guc hepsini gectim. Evi supursem silemiyorum. Esim iki gundur aksam yemeginde sandvic yapiyo onu yiyoruz :))
Normalde 6 da da kalksam aksam 12 ye 1 e kadar oturan ben 10 da gozlerim kapaniyo. Her tarafim agriyo.
Dun gokceyi uyutayim diye girdim odaya 10 gibi. Aninda uyumusim. Esim 5 dk sonra geldim uyuyodun diyo. 1 saat oynamislar huysuzlaninca uyandirdi beni aglaya aglaya uykusu gelmis. Babasiyla uyuma gibi biseyde yok.
Zihinsel olarak zaten yorucu ama bedensel olarakta cokmus durumdayim. Her tarafim agriyo.
Zor bi durum tabi çünkü gokceyle hep sen ilgilendin biraz babasina paslasan o da olmuyor.
Kreş gibi bu yere bi kac saatligine götürsen işe yarar mi acaba arkadaş ortami falan değişiklik olur.
Bir de sen calissan belki iş hayatı iyi gelir.

ister davayla ister konu komşuyla inşallah bi şekilde çözülür de gönlünüzdeki gerçekleştirme şansınız olur sizin de biz de eşimle hep konuşuyoruz raabim ömür verir sağlık da verirse bir on sene sonra kendi ekip biçeceğimiz şehirden uzak da bi yerlerde mesken tutmak
Gonlunuze gore bi yer bulursunuz canim insallah sizde. Sehir hayati bunaltiyo insani insan istiyo bag bahce sakinlik
çoğumuzun bu ara gündemi bu galiba, benim de eşim istiyor, şehirden biraz uzak bir yerde yaşayıp ekip dikip tavuk ve köpek beslemek :KK70:
ya esim tavuk falanda alicam diyodu. Et tavugu alacakmis. Besleyip gokceye yedircekmisiz. Iki de bir ona koy tavugu aratmayacakmisim o zaman :KK70:yumurtayi da bedavaya getircekmisiz :KK70: yok bi de inek alalim istersen dedim :KK70: baya hayal kurduk bakalim nolcak.

Insallah sizde bulursunuz ya insan istiyo.

Balkondaki domateslerim biberlerim cikti koparmaya kiyamiyorum. Mis gibi kokuyolar

Zor bi durum tabi çünkü gokceyle hep sen ilgilendin biraz babasina paslasan o da olmuyor.
Kreş gibi bu yere bi kac saatligine götürsen işe yarar mi acaba arkadaş ortami falan değişiklik olur.
Bir de sen calissan belki iş hayatı iyi gelir.
daha tuvalet egitimi falan yokken kres olmaz sanirim. Bi de bu kadar hircinken suan krese birakamam. Cocuklarla uyum saglayamayabilir. Yuzmeye gitmeyi dusunuyorum cocukla gidebilecegim bi yer bulursam. Kongre merkezi var ya yakinda oraya bi bakcam. Ay ne bileyim bi ton sey geciyo aklimdan.

Calissam kreslere guvenemiyorum. Bi ton haber goruyoruz. En azindan kendini tam olarak ifade edip kendi isini gorene kadar veremem. Kv birakmak gibi bir dusuncem asla yok. Cunku beni zerre kadar takmiyolar.
Simdilik evde iyiyim sanirim.

Gonlunuze gore bi yer bulursunuz canim insallah sizde. Sehir hayati bunaltiyo insani insan istiyo bag bahce sakinlik
ya esim tavuk falanda alicam diyodu. Et tavugu alacakmis. Besleyip gokceye yedircekmisiz. Iki de bir ona koy tavugu aratmayacakmisim o zaman :KK70:yumurtayi da bedavaya getircekmisiz :KK70: yok bi de inek alalim istersen dedim :KK70: baya hayal kurduk bakalim nolcak.

Insallah sizde bulursunuz ya insan istiyo.

Balkondaki domateslerim biberlerim cikti koparmaya kiyamiyorum. Mis gibi kokuyolar

daha tuvalet egitimi falan yokken kres olmaz sanirim. Bi de bu kadar hircinken suan krese birakamam. Cocuklarla uyum saglayamayabilir. Yuzmeye gitmeyi dusunuyorum cocukla gidebilecegim bi yer bulursam. Kongre merkezi var ya yakinda oraya bi bakcam. Ay ne bileyim bi ton sey geciyo aklimdan.

Calissam kreslere guvenemiyorum. Bi ton haber goruyoruz. En azindan kendini tam olarak ifade edip kendi isini gorene kadar veremem. Kv birakmak gibi bir dusuncem asla yok. Cunku beni zerre kadar takmiyolar.
Simdilik evde iyiyim sanirim.
Arkadaşların falan yok mu çevrende onlara gitsen yaşıtı çocuk varsa iyi gelebilir kızına

Arkadaşların falan yok mu çevrende onlara gitsen yaşıtı çocuk varsa iyi gelebilir kızına
Arkadaslarim arasinda cocugu olan bi ben varim. Kimi daha yeni hamile kimi bekar kiminin cocugu olmuyo. Zaten nereye gitsem gokce numunelik ortalikta dolanip duruyo. Her gun cikiyoruz disari gunduz pek kimse yok ama aksamlari dolu oluyo. Seviyo cocuklar gokceyi oynuyolar birlikte. Simdi agzindaki ufacik lokmayi lutfeder de yutarsa yine cikcaz. Esimde mesaiye kalacakmis. Artik son cocuk iceri girene kadar dolanir gelince de yorgunluktan birlikte uyuyakaliriz diye umit ediyorum :KK70:

Biri bdv de konu acmis kizim birden kekelemeye basladi diye. Ayni gokce gibi belli harflerde baslamis simdi tum harflerde yapiyomus o da 2 bucuk yasindaymis.
Bir suru kisi yazmis bizde de oldu diye. 1 ay falan surmus hemen hemen hepsi. Hepsindeonce hafif baslayip sonra cogalmis. Hic gecmedi diyen yok. Daha da rahatladim
Canim tatile gitme imkaniniz olsa belki mekan degisikligi iyi olurdu.

Asagiya bi indim. Cocuklar resim defteriyle sulu boyalarini almislar boya yapiyolar cimlerde. Oturduk yanlarina. Isler ne ara cigrindan cikti bilmiyorum ama suan hepsinin her tarafi boyandi. :KK70: suratlarina kollarina kalpler cizdirdiler. O kadar komikler ki suan. Anneleri eve gidince arkamdan cok sovmeseler bari :KK70:

Sulu boya vir suru firca alip indircem arada asagiya

Atesii var 38.5 keyfi yerinde istahi yerinde. Agrin vrmi diyorm yok diyo. Normalde soyler karni agrisa bile. Ama atesi var anlamadim gitti. Valla kafayi yicem bu nasil yaz hairanda hasta oldu temmuzda oldu agustosu bos gecemezdik zaten

Herkes bıkmış şehirden :) biyer bulalım hep beraber gidelim :) çocuk bahçesi yaparız ama adamlar kaçar büyük ihtimalle :) çocukları salarız bahçeye bizde bütün gün yayar otururuz çay kahve börek çörek pasta ohhh :)
borek corek pasta benm icin hayal artik doktor herseyi yasakladi :KK61: yemekler bile tuzsuz hic tat alamiyorm ya

Atesii var 38.5 keyfi yerinde istahi yerinde. Agrin vrmi diyorm yok diyo. Normalde soyler karni agrisa bile. Ama atesi var anlamadim gitti. Valla kafayi yicem bu nasil yaz hairanda hasta oldu temmuzda oldu agustosu bos gecemezdik zaten
Gecmis olsun canim dis falan olsa bari.

Bizimkininde sesi kisikti sabahtan beri. Minivit cayi icirmeye calistim sabah ama yarim cay bardagi anca icmistir. Simdide agzim aciyo dedi. Heralde bogazini kastediyo. Baktirmadi da. Calpol verdim biraz rahatlasin diye. Bisey daha versem mi ki ne yapiyosunuz kizlar boyleyken. Aklima hic bisey gelmiyo

Gecmis olsun canim dis falan olsa bari.

Bizimkininde sesi kisikti sabahtan beri. Minivit cayi icirmeye calistim sabah ama yarim cay bardagi anca icmistir. Simdide agzim aciyo dedi. Heralde bogazini kastediyo. Baktirmadi da. Calpol verdim biraz rahatlasin diye. Bisey daha versem mi ki ne yapiyosunuz kizlar boyleyken. Aklima hic bisey gelmiyo
İhlamur iciyosa ver cNm. Balli sut falan. Valla benmde aklima bisey gelmiyo gelsede zaten herseyi icmiyo.

İhlamur iciyosa ver cNm. Balli sut falan. Valla benmde aklima bisey gelmiyo gelsede zaten herseyi icmiyo.
Sut icmez de aklima ilik suya bal katmak geldi bogazini rahatlatsin diye. Ama icireyim demeye kalmadan midesinde ne varsa kustu. Bisey de yemedi uzerine su icip uyuya kaldi bombos mideyle:KK43:
Ates falan da yok ama insallah sabaha biseyi kalmaz

Maşallah canım, Allah ağız tadı ile yemeyi nasip etsin, patlıcan sosu nasıl bir şey ilk kez duyuyorum cahilliğime ver :KK53:
Amin canım. Patlıcan sosuna göçmen sosu da deniliyor. Yapınca pişman olunmayan lezzetli çabuk biten bişey. İnternette de var lutenitsa diye aratırsan çıkıyor.

Geçmiş olsun canım. Neden çıktı acaba ateşi.

Valla bende kendimi düşünemiyorum. Bide bitane neyine yetmiyor da poşeti doldurmuşsun :)

Geçmiş olsn inş. herşey istediginiz gibi olur.

Şuan herşey o kadar yeni ki acınız hiç geçmeyecek gibi geliyor. İnan biraz zaman geçince Rabbim öyle güzel sabrını veriyor ki. Mekanı cennet olsun inş. Kızına da çok geçmiş olsn birinden bulaşmıştır en kısa zamanda düzelir inş. Zaten emin ellerdeymiş için rahat olsun..

Ah bu söylediklerin şuan için rüya gibi geliyor. İşin ilginci bazen biz yerken yemek istiyor yiyormuş gibi ağzını oynatıp yutkunuyor. Hemen eline yediklerimizden veriyorum ağlayıp geri kaçıyor. Üstelik bunu tatlı türü şeyler de de yapıyor. Ve inan kilosu umrumda bile değil isterse iki lokma yesin ama yeterki çignesin. Yeğenine de maşallah darısı başımıza ümidiyle..

çok geçmiş olsun canım inşallah ilerlememiştir rahat geçen bi kontrol olur

şu ara bir çoğumuz böyleyiz sanki mevsim sonbahara dönerken erken depresif ataklardayız sonbaharda noluruz acaba bende zaman zaman düşünüyorum gitmeyi hep bunu aştım bunu da aşarım ertelemeleri bakalım nereye kadar

acınız çok yeni tabi rabbim sabrını versin dayanma gücü versin
fıstığa da çok geçmiş olsun neyseki annen bakabiliyo şükür

bak eğer öyle bişi olursada ergen dönemlerde buralarda ay bu kızın göbeği çıktı hangi diyeti yapsak hangi spor salonlarına gitsek diye gezerim ben
şakası bi yana onun böyle yemek yediğini hayal bile edemiyorum henüz

@eatmeat acabası bana bişi mi dicektin ki

Kuzum ya cok tatlilar. Gokce de markette eline ne gecerse sepete falan atiyodu. Bunlar bizim degil diye her seferinde soyleyip geri koyuyodum. Bir sure sonra takinti yapmisti. Magazada ceket bile gorse bu bizim degil diye agliyodu :KK70: unuttu cok sukur.
Elleri kollari her yere uzaniyo cok dikkat etmek lazim
gecmis olsun. Insalah ilerlemez:dua:

vok zor ya allahim sabir versin.
Bir komsumuz vardi. Ben ortaokulagidiyodum ozamanlar. Koyde kuzeni gole dusmus. Onu cikarmak icin atlamis. Kuzenini kurtarmis ama kendi cikamamis. Annesi perisan olmustu olu gibi geziyodu hep. Disarida arkadaslarini gorunce agliyodu onlara sarilip. En son hamile kaldi oglu oldu onun da adini mustafa koydular. Sonrada ayni evde oturmaya dayanamayip tasinmislardi. Hic haber alamadik. Ne zaman bogulma haberi duysam kadin aklima gelir. Allahim diget cocujlarinu ona bagislasin

Allah sabır versin canım çok zor gerçekten

Basiniz sagolsun. Allah sabirlar versin. Eceye de gecmis olsun.
sagolun kizlar Allah razi olsun hepinizden gunduz gorumceme gidiyorum kizimi anneme birakiyorum gece aliyorum ama aklim onda kaliyor annem sen onu merak etme ben hicbir sey yapmiyorum sadece onunla ilgileniyorum diyor ama yapamiyorum anneme yarin oraya kizimi da gotururum dedim neden goturuyorsun hic eziyeti yok bana dursun dedi hatta yigenimden daha usluymus yigenimi de kardesim kv sine gonderiyor ikisi anneme zor olur diye bugun gorumceme giderken kizima oyuncak aldim aksam anneme gidip oyuncagi biraktik cok sevindi ama cok sessizdi uzuldum o yuzden artik yarin yanimda olsun istiyorum hastaligi da daha iyi burnu akiyor arada oksuruyor ama cok degil birde israrla kizimi gormek isteyenler var neden sakliyorsun cocugu bizden diyorlar:)
Ayrica hasta olan kuzulara gecmis olsun annem yemek yemediginde kizima balli süt vermis iki bardak süt icmis aksama kadar gece acikinca yemek yedirdim dedi balli süt iyi geldi kizima
@aysenazim hayirli olsun canim ne guzel hersey gonlunce olur insallah

Birde kv de surekli beni cagirip millete gosteriyor bak bu benim kucuk gelinim diye sinir oluyorum bazen soruyor beni nerede diye aninda issiz bir yere saklaniyorum memleketten gelenler var onlarda beni tanimiyor bugun esimin halasinin kizini ogrendim haberim bile yoktu oyle birisinin varligindan o da beni sormus eltime bu kiz kim diye 16 yillik evliyiz ama tanimiyoruz birbirimizi ama kv dem sayesinde tanisiyoruz :işsiz:

20 gunde 3 kilo vermisim bu sayede isimede gelmedi degil :) mecburi diyet yapiyorum artik

bilmiyormki canm butun gece saat basi kalktim birkerede gece cikti atesi simdi iyi inaallah ckmaz bdaha
Geçmiş olsun diş falan mı yoksa havalar serin biraz üşüttü mü

X