Annelerin Güncesi

Hemen değiştiysen üstünü bir şey olmaz canım
Bizimki hortumla her gün ıslatıyo kendini hemen değiştiriyorduk bir kaç gündür hava serin ben uzun kollu ince badi falan giydiriyorum çocuğa :işsiz:
Eve bi 20 dk kadar yurumemiz gerektigi icin oyle dolasti mecburen. Artik sansimiza kalmis insallah hasta olmaz.Bi daha kine sirt cantasiyla gidip yanima da biseyler alsam iyi olacak gibi.

Havanin guzel oldugu bi gun yanima battaniye falan alip parkta cimlerde uyutup yaninda dinlenesim var benimde. Bakalim cesaret edebilirsem

Eve bi 20 dk kadar yurumemiz gerektigi icin oyle dolasti mecburen. Artik sansimiza kalmis insallah hasta olmaz.Bi daha kine sirt cantasiyla gidip yanima da biseyler alsam iyi olacak gibi.

Havanin guzel oldugu bi gun yanima battaniye falan alip parkta cimlerde uyutup yaninda dinlenesim var benimde. Bakalim cesaret edebilirsem
Evet sırt çantası hayat kurtarıyor, ben bezde alıyorum yanıma zırt pırt eve geri dönmemek için yiyecek su:KK70:
temel ihtiyaçlar, bir gün parkta salıncakta uyku moduna geçti ama uyuyamadı bizimki, belki senin bıcırık uyur, yanına da termosta çay götür ohh keyif yap:KK70:

Kuzum ya cok tatlilar. Gokce de markette eline ne gecerse sepete falan atiyodu. Bunlar bizim degil diye her seferinde soyleyip geri koyuyodum. Bir sure sonra takinti yapmisti. Magazada ceket bile gorse bu bizim degil diye agliyodu :KK70: unuttu cok sukur.
Elleri kollari her yere uzaniyo cok dikkat etmek lazim
gecmis olsun. Insalah ilerlemez:dua:

vok zor ya allahim sabir versin.
Bir komsumuz vardi. Ben ortaokulagidiyodum ozamanlar. Koyde kuzeni gole dusmus. Onu cikarmak icin atlamis. Kuzenini kurtarmis ama kendi cikamamis. Annesi perisan olmustu olu gibi geziyodu hep. Disarida arkadaslarini gorunce agliyodu onlara sarilip. En son hamile kaldi oglu oldu onun da adini mustafa koydular. Sonrada ayni evde oturmaya dayanamayip tasinmislardi. Hic haber alamadik. Ne zaman bogulma haberi duysam kadin aklima gelir. Allahim diget cocujlarinu ona bagislasin
Gökçenin yaptığı da çok komikmiş :) valla ya çok dikkat etmek lazım. Bu arada hasta olmaz inş.

Allah razi olsun dostlar sagolsun kizlar
İnsallah alintida atladigim kimse olmamistir olduysa da kusura bakmayin lutfen kafam yerinde degil hic
Beyin ölümü cuma gunu oldu ama hep bir mucize bir umit bekledik ozellikle gorumcem hep dua etti ama olmadi bugun Onurun kalbi durdu ve bizi birakip gitti o kadar zor 8 gun gecirdik ki anlatamam hep aklimiz ondaydi tek konumuz oydu agladik uzulduk ama olmadi Rabbim onu bizden cok sevmis yanina aldi mekani cennet olsun cok yakisikli cok guler yuzlu hayat dolu espirili bir cocuktu dugunlerde hep ortada o vardi hep aklimiza gelecek onu unutamayacagiz
Gorumcem ve esi perisan yarin cenaze var cok zor bir gun olacak Allah dayanma gucu sabir versin onlara
Bu arada kizim grip oldu oksuruyor nasil oldu bilmiyorum salgin var ama birisinden gecti sanirim anneme birakiyorum surekli bugun ise oglenden geceye kadar annemdeydi cok ayri kaldim ondan cok ozledim yavrum hasta ilgilenemiyorum maalesef bana naz bile yapamiyor ama annem cok iyi bakiyor gozum arkada kalmiyor Allahtan
Kizimi,kucuk oglumu,esimi, sizleri,normal hayatimi ozledim icimiz yaniyor hicbir seye adapte olamiyorum sanirim biraz zaman gerekiyor hersey icin
Basiniz sagolsun. Allah sabirlar versin. Eceye de gecmis olsun.

Kızlar kışlık domates falan yapmaya başladınız mı ?
haftaya yapicaz annemle domatesleri. Kilosu 1 tl ydi. Barbunya isini hallettm bu hafta. Herhafta birini yapiyorm taze fasulye kaldi bide domates. Tursuyu kv yapiyo ama aci yapiyo onuda kendim yapicam hira yiyemiyo onun yaptgini. Tarhanada eylulde annem yapicak kislik tamamlancak :21:

Evet sırt çantası hayat kurtarıyor, ben bezde alıyorum yanıma zırt pırt eve geri dönmemek için yiyecek su:KK70:
temel ihtiyaçlar, bir gün parkta salıncakta uyku moduna geçti ama uyuyamadı bizimki, belki senin bıcırık uyur, yanına da termosta çay götür ohh keyif yap:KK70:
iste bi umut belki uyur diyorum :) ben de koca bi sirt cantasi aldim bebek cantasi yerine sirf bu yuzden. Icinde her daim bez islak mendil tuvalet kagidi pipet krem toka Gokceye yedek corap ve pijama bulur. Ne ararsan var yani ;D pratik oluyo dolasirken tasimasi rahat.
bana yakinda market olsun buz gibi bi kola olsun tamamdir cayi hic sevmem :KK70: ac bileotursam raziyim ya yeter ki kalkmayayim yerimden.

Kızlar kışlık domates falan yapmaya başladınız mı ?
insallah bu cumartesi alip yapcam.
Gecen sene ki acaip kolaylik olmustu.

haftaya yapicaz annemle domatesleri. Kilosu 1 tl ydi. Barbunya isini hallettm bu hafta. Herhafta birini yapiyorm taze fasulye kaldi bide domates. Tursuyu kv yapiyo ama aci yapiyo onuda kendim yapicam hira yiyemiyo onun yaptgini. Tarhanada eylulde annem yapicak kislik tamamlancak :21:

iste bi umut belki uyur diyorum :) ben de koca bi sirt cantasi aldim bebek cantasi yerine sirf bu yuzden. Icinde her daim bez islak mendil tuvalet kagidi pipet krem toka Gokceye yedek corap ve pijama bulur. Ne ararsan var yani ;D pratik oluyo dolasirken tasimasi rahat.
bana yakinda market olsun buz gibi bi kola olsun tamamdir cayi hic sevmem :KK70: ac bileotursam raziyim ya yeter ki kalkmayayim yerimden.

insallah bu cumartesi alip yapcam.
Gecen sene ki acaip kolaylik olmustu.
Şimdiden afiyet olsun :KK66: bende yrn bi 15 kilo domates yapcam. Ctesi günü de 15 kilo daha. 30 kilo yeter sanırım. Bezelyeyi vişneyi yaprağı kv yaptı. Birazda yeşil fasülye yapıcam. Başka da bişey gelmiyo aklıma kışlık için.

Şimdiden afiyet olsun :KK66: bende yrn bi 15 kilo domates yapcam. Ctesi günü de 15 kilo daha. 30 kilo yeter sanırım. Bezelyeyi vişneyi yaprağı kv yaptı. Birazda yeşil fasülye yapıcam. Başka da bişey gelmiyo aklıma kışlık için.
Bi de sen kapya birberden yapiyodun sanki yanlis mi hatirliyorum. Nasil yapiyodun onu. Birazda ondan yapasim var bu sene

Gecmis olsun canim ilerlemez insallah

gecmis olsun cnm insallah ilerlememistir.

Eşinin kontrolü temiz çıkar canım merak etme sen. Sıkma canını.
Bende bi ara eşimle yaşadığımız sorunlar nedeniyle gitmek istedim ama vaktim olmadi psikologa gitmeye. Bence imkanın varsa git çok iyi gelir. Bazı şeylerin üstesinden insan tel başına gelemeyebiliyor.

Valla bende kendimi düşünemiyorum. Bide bitane neyine yetmiyor da poşeti doldurmuşsun :)

Geçmiş olsn inş. herşey istediginiz gibi olur.

Şuan herşey o kadar yeni ki acınız hiç geçmeyecek gibi geliyor. İnan biraz zaman geçince Rabbim öyle güzel sabrını veriyor ki. Mekanı cennet olsun inş. Kızına da çok geçmiş olsn birinden bulaşmıştır en kısa zamanda düzelir inş. Zaten emin ellerdeymiş için rahat olsun..

Ah bu söylediklerin şuan için rüya gibi geliyor. İşin ilginci bazen biz yerken yemek istiyor yiyormuş gibi ağzını oynatıp yutkunuyor. Hemen eline yediklerimizden veriyorum ağlayıp geri kaçıyor. Üstelik bunu tatlı türü şeyler de de yapıyor. Ve inan kilosu umrumda bile değil isterse iki lokma yesin ama yeterki çignesin. Yeğenine de maşallah darısı başımıza ümidiyle..

çok geçmiş olsun canım inşallah ilerlememiştir rahat geçen bi kontrol olur

şu ara bir çoğumuz böyleyiz sanki mevsim sonbahara dönerken erken depresif ataklardayız sonbaharda noluruz acaba bende zaman zaman düşünüyorum gitmeyi hep bunu aştım bunu da aşarım ertelemeleri bakalım nereye kadar

acınız çok yeni tabi rabbim sabrını versin dayanma gücü versin
fıstığa da çok geçmiş olsun neyseki annen bakabiliyo şükür

bak eğer öyle bişi olursada ergen dönemlerde buralarda ay bu kızın göbeği çıktı hangi diyeti yapsak hangi spor salonlarına gitsek diye gezerim ben
şakası bi yana onun böyle yemek yediğini hayal bile edemiyorum henüz

@eatmeat acabası bana bişi mi dicektin ki

Kuzum ya cok tatlilar. Gokce de markette eline ne gecerse sepete falan atiyodu. Bunlar bizim degil diye her seferinde soyleyip geri koyuyodum. Bir sure sonra takinti yapmisti. Magazada ceket bile gorse bu bizim degil diye agliyodu :KK70: unuttu cok sukur.
Elleri kollari her yere uzaniyo cok dikkat etmek lazim
gecmis olsun. Insalah ilerlemez:dua:

vok zor ya allahim sabir versin.
Bir komsumuz vardi. Ben ortaokulagidiyodum ozamanlar. Koyde kuzeni gole dusmus. Onu cikarmak icin atlamis. Kuzenini kurtarmis ama kendi cikamamis. Annesi perisan olmustu olu gibi geziyodu hep. Disarida arkadaslarini gorunce agliyodu onlara sarilip. En son hamile kaldi oglu oldu onun da adini mustafa koydular. Sonrada ayni evde oturmaya dayanamayip tasinmislardi. Hic haber alamadik. Ne zaman bogulma haberi duysam kadin aklima gelir. Allahim diget cocujlarinu ona bagislasin
sağolun kızlar. sukur çıktı eşim bi kaç sıkıntı var dedi doktoru ama içtiği ilacı degistiricez büyük bi sorun yok ilerleme yok dedi şükür.

Bi de sen kapya birberden yapiyodun sanki yanlis mi hatirliyorum. Nasil yapiyodun onu. Birazda ondan yapasim var bu sene
Yok cnm ben kırmızı biber yapıyorum. 1 kilo ölçüsünü vereyim. Biberleri küp küp doğra tencereye al. (İçine göz kadarı sarımsak da doğra) Sonra yarım çay bardağından biraz fazla zeytinyağı ve 1 çay bardağı sirke koyup pişir. Yalnız çok pişirme biraz diri kalsn.

sağolun kızlar. sukur çıktı eşim bi kaç sıkıntı var dedi doktoru ama içtiği ilacı degistiricez büyük bi sorun yok ilerleme yok dedi şükür.
Çok şükür.. Hadi gözünüz aydınn.

bugün ofisden bir arkadaşımın dedesi vefat etti ağlayarak apar topar çıktı şimdiyse başka bir arkadaşımızın eşi aradı hamileymiş müjde verdi
ne garipsin hayat demekten alamıyorum kendimi
Hemde nasıl biri ölüyor biri doğuyor..

Yok cnm ben kırmızı biber yapıyorum. 1 kilo ölçüsünü vereyim. Biberleri küp küp doğra tencereye al. (İçine göz kadarı sarımsak da doğra) Sonra yarım çay bardağından biraz fazla zeytinyağı ve 1 çay bardağı sirke koyup pişir. Yalnız çok pişirme biraz diri kalsn.

Kirmizi biberi kavanozami yapiyosun canim

image.jpeg
Kirmizi biberi kavanozami yapiyosun canim
Evt evt hatta şöyle

Oh afiyet olsun canım. Ben yeşil fasulye, bezelye, barbunya, bamya,karnıyarıklık patlıcan,kuru dolma biber,vişne, kahvaltılık domates sosu ve patlıcan sosu yaptım. Hafta sonu tarhana yapıcam birde kornişon turşu eylülde inşallah. Tarhanayi ilk defa deneyeceğim inşallah becerebilirm.

Bugün çocukları dr götürdüm. Oğlan için el ayak ağız hastalığı dedi. Kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Boğazında beze vardı yaklaşık 1 aydır farkettik. Dru kendiliğinden geçiyor genelde demişti o yüzden takip ettik sadece ilaç vs kullanmadık ama geçecek gibi durmuyor hatta daha büyümüş gibi hissediyorum. Onun için kan tahlili istedi sonuçlar yarın çıkacak. Kafama takılmaya başladı netten açıp bakasım var ama korkuyorum

bugün ofisden bir arkadaşımın dedesi vefat etti ağlayarak apar topar çıktı şimdiyse başka bir arkadaşımızın eşi aradı hamileymiş müjde verdi
ne garipsin hayat demekten alamıyorum kendimi
oyle cidden. Bazen yakiniyorum yorgunluktan ic sikintisindan vs. Sonra birileri geliyo aklima haksever falan. Kiziyorum kendime sukret diye.. cevrende ne olursa olsun devam ediyo hayat bi sekilde..

canim kirmizi biber dedigin etli salcalik olan biber di mi? Yanlis yapmayayim simdi. Denicem insallah pazara gidebilirsem
Bugün çocukları dr götürdüm. Oğlan için el ayak ağız hastalığı dedi. Kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Boğazında beze vardı yaklaşık 1 aydır farkettik. Dru kendiliğinden geçiyor genelde demişti o yüzden takip ettik sadece ilaç vs kullanmadık ama geçecek gibi durmuyor hatta daha büyümüş gibi hissediyorum. Onun için kan tahlili istedi sonuçlar yarın çıkacak. Kafama takılmaya başladı netten açıp bakasım var ama korkuyorum
aman canim hic bulasma derim internet belasina. Saglam adami hasta cikarir.
Cok gecmis olsun ogluna. Insaallah kizinin ki de gecer kendiliginden

Biri bdv de konu acmis kizim birden kekelemeye basladi diye. Ayni gokce gibi belli harflerde baslamis simdi tum harflerde yapiyomus o da 2 bucuk yasindaymis.
Bir suru kisi yazmis bizde de oldu diye. 1 ay falan surmus hemen hemen hepsi. Hepsindeonce hafif baslayip sonra cogalmis. Hic gecmedi diyen yok. Daha da rahatladim

Birde bugün kaynım ve eşi bizdeydi, ikiside fizyoterapist. Tedavi ettikleri hastaların resimlerine baktık nasıl üzüldüm kızlar, küçücük bedenler ne kadar ağır sorunlarla mücadele ediyorlar bi ton aletle korseyle ayakta durmaya çalışıyorlar :KK43:
Ne kadar şükretsek az. Onları görünce çocuklarımın aslında ne kadar sağlıklı olduklarını yaşadıkları ufak tefek sağlık sorunlarının ne kadar hafif kaldığını gördüm.

X