Annelerin Güncesi

Kızlar gece çişe kaldırıyormusunuz? Çocukları. Benim kız gece çok yapıyor ve uyandırmaya kalktığımda çok ağlıyor. Kendisi çişten rahatsız olup iki kez kalkıyor ve hep ıslatmış oluyor. Ne yapıcam bilmiyorum sizlerde gece nasıl geçiyor

Kızlar gece çişe kaldırıyormusunuz? Çocukları. Benim kız gece çok yapıyor ve uyandırmaya kalktığımda çok ağlıyor. Kendisi çişten rahatsız olup iki kez kalkıyor ve hep ıslatmış oluyor. Ne yapıcam bilmiyorum sizlerde gece nasıl geçiyor
Canim ben tam olarak gecrye baslamafim altini bagliyorum gunduzu tam oturtursam geceyede baslicam inşallah ama arada gece uyanıyor cok sicak oldugundan susamis oluyor ozaman cise goturuyorum yoksa hic dokunmuyorum

Kızlar bugün bende başladım tuvalet eğitimine kızım şimdiye kadar lazimliga yapmadı ama 4-5 saat cisini tutuyor sık yapmıyor ondan sonra yapıyor altına bir defa da kaka yaptı konuşuyorum annecim artık buraya yapcaz altına yapmayacaksin buyudun cisin kakan gelince bana soyleceksin diyorum tamam anne diyor ama söylemiyor yapınca söylüyor kakasini yapınca hani altimiza yapmayacktik soylecektin bana dedim o da anne çok üzüldüm özur dilerim dedi öğrenmeye meyilli bir kere yapsa lazimliga devamı gelecek gibi ama bir kere yapsa:KK43:
Kolay gelsin canım insallah kolay ve zorlanmadan ogrenirsiniz.

Ben kaldırmıyorum canım bez bağlıyorum. İstersen o uyuduktan sonra bağlayıp uyanmadan çıkarabilirsin

Ben gece bezi, biberon, emzik, oda ayırma, konularında çok kasmama taraftarıyım. Nasıl olsa bırakacaklar, hepsini iki yaşa sığdırmayı çok doğru bulmuyorum. Zaten çocuklar iki yaş sendromuna giriyorlar ayrıca meme bez biberon emzik oda derken hem çocuklar hem anne için çok yıpratıcı oluyor.

Ben gece bezi, biberon, emzik, oda ayırma, konularında çok kasmama taraftarıyım. Nasıl olsa bırakacaklar, hepsini iki yaşa sığdırmayı çok doğru bulmuyorum. Zaten çocuklar iki yaş sendromuna giriyorlar ayrıca meme bez biberon emzik oda derken hem çocuklar hem anne için çok yıpratıcı oluyor.
Oyle tabi canim ama emzirneyi kesmek ve tuvalet egitimi bence verilmeli oda anne hamilelikten bu yana hic rahat edemedi bunlar olunca az da olsa rahata.kavusuyor insan bende senin dedigin gibi gece bezini bagliyorum bi sure dursun acelesi yok dursun diyorum oda ayirma konusundada ben 16 yasima kadar hep salonda yattim hic odam yatagim olmadi simdi kizima okadar hevesleniyorumki odasini susleyelim ona perde sectiricem halisini kendi secicek yatak ortusu duvarlari falan suslucem ben cok hevesliyim ama kizimin haberi yok :))

Her ne kadar bana zor gelse beceremedigimi dusunsemde. 2 3 yaslarinda tum bu bebeklik aliskanliklarindan kurtulmalari gerektigini dusunuyorum.
Ozellikle tuvalet aliskanliginda temizliginde bir duzen oturtmalari lazim. Kucuk yasta krese okula gidiyolar. Belli bir noktadan sonra istesekte her dk yanlarinda olamayacagiz. Sorumluluklarini ogrenmeleri lazim. Bu donemde kazanilan aliskanliklar unutulmuyolar cunku.

Cocuk acisindan da bakilirsa travmatik bir durum aslinda. Belli bir yasa gelmis hala altini islatan bezlenen cocuk olma durumunu baskalari bilsin istemezler.
En gec 3 yasda ogrenmeleri en iyisi sanirim.
Bakalim ben ne zaman becericem bu durumu

Hele ki ayri o da. Esler arasinda ki ozel durumlara sahit olma riskleri cok buyuk. Biz uyuyo zannederken aslinda uyanmis olabilirler. Bebeklerini agzindan open uzerine cikan anne babalarini bir nevi taklit kucuk cocuklari o kadar cok duydum ki...

Emme kismi da ayni sekilde. Cinsiyetlerinin farkina varacak donemdeyken annenin mahrem bolgelerine bu kadar kolay ulasabilmeleri de cok dogru degil gibi.

Ayyy fenalik geldi

Oyle tabi canim ama emzirneyi kesmek ve tuvalet egitimi bence verilmeli oda anne hamilelikten bu yana hic rahat edemedi bunlar olunca az da olsa rahata.kavusuyor insan bende senin dedigin gibi gece bezini bagliyorum bi sure dursun acelesi yok dursun diyorum oda ayirma konusundada ben 16 yasima kadar hep salonda yattim hic odam yatagim olmadi simdi kizima okadar hevesleniyorumki odasini susleyelim ona perde sectiricem halisini kendi secicek yatak ortusu duvarlari falan suslucem ben cok hevesliyim ama kizimin haberi yok :))
Bende felaket hevesliyim oda konusunda. 4 kardes olunca liseye kadar tiklim tikis yasadik hep. Koltukta falan uyudum bende bi kac sene. Liseden sonra odam vardi ayri ama o da tabi anne baba zevki biraz.
Simdi fistigimin yatagini dolabini falan sectim. Yaptircam en kisa zaman da mobilyacilari dolasip. Cok heyecanliyim.:KK49:

Tlfndan fotolarini gosteriyorum. Benim yatagim benim dolabim cok guzel diyo o da alisti :)

Gecen pazartesi dedem vefat ettigi icin samsuna gitmistim donuste bende ishal migde bulantisi oldu. 3 gun surdu, sonra ardada kusma basladi o doktora gitti 2 gun sonra kayinvalideme bulasti serum takildi 3 gun sonra kayinpaderime bulasti o daha agir atlatti ates oldu onunkisi gecmeden dun gece esimin abisi ayni evdeler gece onu acile goturmusler serum takilmis. Kayinvalidemlerde herkes hasta oldugu icin annemler ardayi almaya gitti bugun. İlk defa boyle birseye sahit oldum cok hizli bir sekilde yayiliyor.
basiniz sagolsun canm.. Gecmis olsun salgin varmis

5+ bez kullananlar bulabiliyomusunuz bez hiç biyerde yok dün akşam baktım hepsiburada da n11 de pahalıydı minirome diyr bi site var ordan mama almıştım daha önce en ucuz ordaydı şampuanda alcaktım mustela en ucuz ordaydı ordan aldım marketlerde falan yok
bnde bulamiyorm migrosta buldum gecen hafta bir paket vardi koca 5M de. Aldim hemen. Huggies kiz icn olandan birkere almistm kucuktu dha belindeki lastik yara yapmisti birdha baska bez almaya tovbe etmistm

Hayır yanlış anlaşılmasın sütten kesme ve tuvalet eğitimi kesinlikle verilmeli. Diğer konularda da çok üstüne gidilmemeli bence. Tabiki çocuk bu alışkanlıklarından vazgeçerken çok zorlanmıyorsa uzatmanın anlamı yok ama illaki iki yaşında bunları bırakacak diye birşeyde yok.

Canim aksam 6 dan sonra sivi alimini azalt su karpuz vs verme.ve gece yatirirken cise gotur gece kaldirma altina koruyucu ser. Gece cise kaldrmak dgru degilmis. Sabah kalkar kalkmazda tuvalete gotur

Benm suan tek derdim emzik. Emzigi gunduz emmiyo sadece uykuya dalarken emiyo. Bn cikariyorm hemen agzindan bazen kendi atiyo. Gecen gece kalkmis almis emzgni sabah cenesi kipkirmizydi ilk defa byle bisey gordum hic olmazdi.
Emzigi biraktrmak istiyorm biyandanda istemiyorm butn uyku duzeni bozulcak. Annemde emzigi cisi tatilden geldgnde biraktr diyo bari orda rahat et. Benmde aklima yatti isime geldi.:)ekimde biraktrcam insallah

basiniz sagolsun canm.. Gecmis olsun salgin varmis

bnde bulamiyorm migrosta buldum gecen hafta bir paket vardi koca 5M de. Aldim hemen. Huggies kiz icn olandan birkere almistm kucuktu dha belindeki lastik yara yapmisti birdha baska bez almaya tovbe etmistm
bende ozser oyle diyince 9-20 kilo arasi olani aldim. 4+ numarasi. Buyuk olur diye cekinmistim ama tam oldu. Pek begenmedim ama kalin. Cocukta cekistirdi surekli dun aksam ama alisti gibi bu gun pek dokunmadi. Bi daha son ana birakmicam almayi bulamadim resmen

Benm suan tek derdim emzik. Emzigi gunduz emmiyo sadece uykuya dalarken emiyo. Bn cikariyorm hemen agzindan bazen kendi atiyo. Gecen gece kalkmis almis emzgni sabah cenesi kipkirmizydi ilk defa byle bisey gordum hic olmazdi.
Emzigi biraktrmak istiyorm biyandanda istemiyorm butn uyku duzeni bozulcak. Annemde emzigi cisi tatilden geldgnde biraktr diyo bari orda rahat et. Benmde aklima yatti isime geldi.:)ekimde biraktrcam insallah
Canim biz de de emzik duzeni ayni sizde ki gibiydi. Benim fistigin uyku duzenini de az cok biliyosun uykuya cabuk dalar guzel uyur.

Ilk gun oglen uyumasi icin her turlu yontemimi denedigim halde uyumadi. Sabah 5 bucukta kalkmis olmasina ragmen gece 1 e kadar yine uyumadi. Agladi oturduk falan baya yipraticiydi. 2. Gun Sabah 7 de kalkti. Yine ogle uykusuna yatmadi bende zorlamadim. Aksam 10 gibi arabada eve donerken uyuyakaldi. Sabaha kadar su icmek icin bile uyanmadi.
Bu gun 3. Gun 6 da kalkti. 10 da uyurdu ogle uykusuna normalde. 10 bucuk gibi sansimi deneyim dedim goturdum yatagina. Rahatlatacak seyleri yaptim hep yaptigimiz. Iyi uykular annecim dedim ciktim 11 gibi. 10 dk gecti simdi baktim uyumus :rolleyes:
:KK73::KK71::sampiyon::21::rapci::KK50::halay::KK49::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

Mutlulugumu tarif edecek smiley bulamiyorum resmen :halay:

Cok fena korkmustum hele ki ilk gun ki faciadan sonra ama korktugum gibi olmadi :halay:
Basladigin zaman bizi hatirla umutsuzluga kapilma En Büyük KK

Ben bu gazla emzirmeyi de birakirim :KK48:
Bi kac hafta gecsin emzigi tamamen unutsun. Bende kendimi emzirmeyi biraktirma fikrine alistirayim :işsiz: onun icinde calismalara baslayayim artik:KK59:

Tuvalet kisminda uzerine dusmeyecegim ama sadece tuvalete girme kismina alissin bana yeter. Onun icin heveslendirme calismalari yapicam. Kurbandan sonra da bi sansimi denerim.

Ay cok mutluyum suan emzigi biraktik:halay:
Kalkip muzlu dondurma yapayim fistigima

Amin. Inşallah. Şubatta olumsuz bir deneme oldu. Çok şükür bu tutundu, cuma 1 kese gördük. Haftaya cuma kalp atışını duyarım inşallah. Biliyorsun kucağımıza alana kadar 9 doğuruyoruz.
Sen yakında düşünüyor musun? Insallah doğal yolla hamile kalırsın. Benim öyle bir şansım yok. Allah isteyen herkese sağlıkla tez vakitte nasip eder inşallah.
Keşke doğal yolla olsa ama bizimde ihtimal çok düşük ama tabi allah ol derse olur
Seneye yaz için niyetimiz var bu ara paramız yok işin aslı :)) yaş ilerlemeden bi kere daha deneyelim diyoruz nasip inşallah tekrar nasip olur

Kolay gelsin canım insallah kolay ve zorlanmadan ogrenirsiniz.
Sağol canım inşallah
bende ozser oyle diyince 9-20 kilo arasi olani aldim. 4+ numarasi. Buyuk olur diye cekinmistim ama tam oldu. Pek begenmedim ama kalin. Cocukta cekistirdi surekli dun aksam ama alisti gibi bu gun pek dokunmadi. Bi daha son ana birakmicam almayi bulamadim resmen

Canim biz de de emzik duzeni ayni sizde ki gibiydi. Benim fistigin uyku duzenini de az cok biliyosun uykuya cabuk dalar guzel uyur.

Ilk gun oglen uyumasi icin her turlu yontemimi denedigim halde uyumadi. Sabah 5 bucukta kalkmis olmasina ragmen gece 1 e kadar yine uyumadi. Agladi oturduk falan baya yipraticiydi. 2. Gun Sabah 7 de kalkti. Yine ogle uykusuna yatmadi bende zorlamadim. Aksam 10 gibi arabada eve donerken uyuyakaldi. Sabaha kadar su icmek icin bile uyanmadi.
Bu gun 3. Gun 6 da kalkti. 10 da uyurdu ogle uykusuna normalde. 10 bucuk gibi sansimi deneyim dedim goturdum yatagina. Rahatlatacak seyleri yaptim hep yaptigimiz. Iyi uykular annecim dedim ciktim 11 gibi. 10 dk gecti simdi baktim uyumus :rolleyes:
:KK73::KK71::sampiyon::21::rapci::KK50::halay::KK49::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

Mutlulugumu tarif edecek smiley bulamiyorum resmen :halay:

Cok fena korkmustum hele ki ilk gun ki faciadan sonra ama korktugum gibi olmadi :halay:
Basladigin zaman bizi hatirla umutsuzluga kapilma En Büyük KK
ooo ne güzel maşallah canım çok sevindim :KK9:

Regl oluyorum dün akşama kadar baş agrim oldu çok kötüydüm akşam ise daha da arttı ağrı kesici içip yattım bir baktım sabah olmuş baş agrim geçmiş ve dinlenmisim keyfim yerine geldi çok şükür

Canim ben tam olarak gecrye baslamafim altini bagliyorum gunduzu tam oturtursam geceyede baslicam inşallah ama arada gece uyanıyor cok sicak oldugundan susamis oluyor ozaman cise goturuyorum yoksa hic dokunmuyorum

Ben kaldırmıyorum canım bez bağlıyorum. İstersen o uyuduktan sonra bağlayıp uyanmadan çıkarabilirsin
Ne bileyim hani eş zamanlı diyorlar ya ondan gece bağlamıyorum.
Canim aksam 6 dan sonra sivi alimini azalt su karpuz vs verme.ve gece yatirirken cise gotur gece kaldirma altina koruyucu ser. Gece cise kaldrmak dgru degilmis. Sabah kalkar kalkmazda tuvalete gotur
Canım çok su içiyor gece bile vermezsem ağlıyor uyumuyor. Böyle içince de yatak falan çiş oluyor. En iyisi mutube ile 1 h1 r gibi gündüzden sonra geceye başlamak olacak. Uyuduktan sonra bez bağlar sabaha karşı çıkartırım.

Ne bileyim hani eş zamanlı diyorlar ya ondan gece bağlamıyorum.
Canım çok su içiyor gece bile vermezsem ağlıyor uyumuyor. Böyle içince de yatak falan çiş oluyor. En iyisi mutube ile 1 h1 r gibi gündüzden sonra geceye başlamak olacak. Uyuduktan sonra bez bağlar sabaha karşı çıkartırım.
Yapıyorsa ona hissettirmeden bağlayabilirsin altını canım bir süre sonra alışır inşallah

X