Annelerin Güncesi

Gecen pazartesi dedem vefat ettigi icin samsuna gitmistim donuste bende ishal migde bulantisi oldu. 3 gun surdu, sonra ardada kusma basladi o doktora gitti 2 gun sonra kayinvalideme bulasti serum takildi 3 gun sonra kayinpaderime bulasti o daha agir atlatti ates oldu onunkisi gecmeden dun gece esimin abisi ayni evdeler gece onu acile goturmusler serum takilmis. Kayinvalidemlerde herkes hasta oldugu icin annemler ardayi almaya gitti bugun. İlk defa boyle birseye sahit oldum cok hizli bir sekilde yayiliyor.

bizim icin bu saatte uyumak gorulmus sey degil. Emzik biraktiriyorum.

emzik olsa %99 veemistim eline.saat 1 Simdi uyudu. Ne kafa kald ne bisey. Aglaya aglaya uyudu cok yipratici ya :KK43:
tek başına herşey dahada zor benide öğle uykusu dinlendiriyomuş evde çok eziyeti yok diyodum ama meme olmayınca sapıttı uykular 6-7 de öğle uykusu gece 1-2 mahvolduk verdim artık nasıl sevindi kedi getirdi diyince :) bi daha uğraşmıcam tuvaleti de kendi haline bırakıcam lazımlığa yapıyo zaten arada sorarak evde bağlamıcam 2 tane alıştırma aldım kısa mesafe sokakta onları uzun mesafeye bez bağlıcam gecede bağlıcam
Elbet bigün alışcaklar bi de bunlarla ne kendimi ne çocuğu sıkamıcam

tek başına herşey dahada zor benide öğle uykusu dinlendiriyomuş evde çok eziyeti yok diyodum ama meme olmayınca sapıttı uykular 6-7 de öğle uykusu gece 1-2 mahvolduk verdim artık nasıl sevindi kedi getirdi diyince :) bi daha uğraşmıcam tuvaleti de kendi haline bırakıcam lazımlığa yapıyo zaten arada sorarak evde bağlamıcam 2 tane alıştırma aldım kısa mesafe sokakta onları uzun mesafeye bez bağlıcam gecede bağlıcam
Elbet bigün alışcaklar bi de bunlarla ne kendimi ne çocuğu sıkamıcam
O yarim saat 1 saatlik ogle uykusu gercekten cok onemliymis. Bu gun de bi deneyeyim dedim ama uyumadi. Sen buyudugun icin emzik gitmis demistim. Nereye gitmis disari mi gitmis diye soruyo.
Normalda uykusuz oldugunda huysuz olur huysuzlukta yok aslinda. Uyutmaya calismayim diye mi boyle bilmiyorum. Yatalim diyince uyku vakti gelmis diye agliyo.
3 gun verdim kendime. Asama kaydedemezsek yarin da vericem emzigi bende geri. Zaten bi tek uyurken emiyo..

O yarim saat 1 saatlik ogle uykusu gercekten cok onemliymis. Bu gun de bi deneyeyim dedim ama uyumadi. Sen buyudugun icin emzik gitmis demistim. Nereye gitmis disari mi gitmis diye soruyo.
Normalda uykusuz oldugunda huysuz olur huysuzlukta yok aslinda. Uyutmaya calismayim diye mi boyle bilmiyorum. Yatalim diyince uyku vakti gelmis diye agliyo.
3 gun verdim kendime. Asama kaydedemezsek yarin da vericem emzigi bende geri. Zaten bi tek uyurken emiyo..
Benimkide aynı sadece uyurken hatta sokakta emziksiz bile uyur öyle esti bi anda banada işte niye kalkıştıysam bilmiyorum şartladık kendimizi iki yaşta meme bez emzik diye sanırım

5+ bez kullananlar bulabiliyomusunuz bez hiç biyerde yok dün akşam baktım hepsiburada da n11 de pahalıydı minirome diyr bi site var ordan mama almıştım daha önce en ucuz ordaydı şampuanda alcaktım mustela en ucuz ordaydı ordan aldım marketlerde falan yok

Bende bulamadim 5+ bu aksam esim bi yere daha bakacak. Bulamazsam huggies alicam mecbur

Gecen pazartesi dedem vefat ettigi icin samsuna gitmistim donuste bende ishal migde bulantisi oldu. 3 gun surdu, sonra ardada kusma basladi o doktora gitti 2 gun sonra kayinvalideme bulasti serum takildi 3 gun sonra kayinpaderime bulasti o daha agir atlatti ates oldu onunkisi gecmeden dun gece esimin abisi ayni evdeler gece onu acile goturmusler serum takilmis. Kayinvalidemlerde herkes hasta oldugu icin annemler ardayi almaya gitti bugun. İlk defa boyle birseye sahit oldum cok hizli bir sekilde yayiliyor.
Aynen bizde böyle olduk öyle hızlı bulastiki amca hala dede abla herkes acile koştu serum la atlattik ne kadar dikkat edersek edelim sanki nefesten bile bulasiyo.geçmiş olsun canım sizede

Bende bulamadim 5+ bu aksam esim bi yere daha bakacak. Bulamazsam huggies alicam mecbur
İnternetten aldım artık ne büyük ne küçül marketlerde yok huggies almıştım ben bikere primaya göre daha küçük sanırım 3 kullanıyoduk o zaman huggies 3 küçük gelmişti verdim başkasına

İnternetten aldım artık ne büyük ne küçül marketlerde yok huggies almıştım ben bikere primaya göre daha küçük sanırım 3 kullanıyoduk o zaman huggies 3 küçük gelmişti verdim başkasına
Ciddi mi kilo araliklari farklitdi bakmistim da. Kac numaraydi aldigin? zaten tasiyo cis en buyugunden alsam cok mu buyuk olur ki onun da. Evde de yarina bez yok mecbur bu gun almam lazim. Kucuk paket varsa oylealayim olmadi veririm bende birinr

5+ bez kullananlar bulabiliyomusunuz bez hiç biyerde yok dün akşam baktım hepsiburada da n11 de pahalıydı minirome diyr bi site var ordan mama almıştım daha önce en ucuz ordaydı şampuanda alcaktım mustela en ucuz ordaydı ordan aldım marketlerde falan yok
Biz de zor buluyorduk.

sağolun kızlar bakalım bugün de alıştırma kiloduyla deneyeceğim. Ağustos 15 de işbaşı yapıyorum ve fazla zamanım kalmadı. Bakıcı ise tuvalet eğitimini savsaklaıyor hazır değil seneye alıştırırım diyor uyanık seneyede işi bırakır.Off kızlar çok dertliyim anlatamayacağım sorunlar var ailede maddi sıkıntı had safhada kızım geceleri kaşınmaktan uyuyamıyor dolayısıyla bende uykusuzum. Kızımı tam olarak güvenmediğim bir bakıcıyla başbaşa bırakıcam. Bu aralar çok zor günler geçiriyorum herşey üstüste allah yardımcım olsun. Sınavım çok büyük çünkü
Allah yardımcın olsun canım. İnşallah beklediğin gibi olmaz bakıcı.

Kızlar bugün bende başladım tuvalet eğitimine kızım şimdiye kadar lazimliga yapmadı ama 4-5 saat cisini tutuyor sık yapmıyor ondan sonra yapıyor altına bir defa da kaka yaptı konuşuyorum annecim artık buraya yapcaz altına yapmayacaksin buyudun cisin kakan gelince bana soyleceksin diyorum tamam anne diyor ama söylemiyor yapınca söylüyor kakasini yapınca hani altimiza yapmayacktik soylecektin bana dedim o da anne çok üzüldüm özur dilerim dedi öğrenmeye meyilli bir kere yapsa lazimliga devamı gelecek gibi ama bir kere yapsa:KK43:

Kızlar bugün bende başladım tuvalet eğitimine kızım şimdiye kadar lazimliga yapmadı ama 4-5 saat cisini tutuyor sık yapmıyor ondan sonra yapıyor altına bir defa da kaka yaptı konuşuyorum annecim artık buraya yapcaz altına yapmayacaksin buyudun cisin kakan gelince bana soyleceksin diyorum tamam anne diyor ama söylemiyor yapınca söylüyor kakasini yapınca hani altimiza yapmayacktik soylecektin bana dedim o da anne çok üzüldüm özur dilerim dedi öğrenmeye meyilli bir kere yapsa lazimliga devamı gelecek gibi ama bir kere yapsa:KK43:
Canım bence iyi bir başlangıç gökçe hala altına kaçırınca rahatsız olmuyor :) ama kolay kolay da altına yapmıyor. Kaka yaptığı saat belli. Genelde çorba dan yarım saat sonra. Ona göre lazimliga oturtuyorum yapıyor. BAzen kendi söylüyor

Canim zaten hemen olmuyor bizim 1 ay oldu baslayali daha tam duzen oturmadi bile sabir isi gercekten

Kvlerden gelirken 10 gibi arabada uyuyakaldi:halay:
Eve cikarirken yatagina yatirirken hep uyanirdi ama uyanmadi bu sefer:halay:
Cok yoruldu heralde yavrum benim. Insallah sabaha kadar uyur.
Çok yorulmuş kiyamam neyse uyusun dinlensin iyice:)
Canım bence iyi bir başlangıç gökçe hala altına kaçırınca rahatsız olmuyor :) ama kolay kolay da altına yapmıyor. Kaka yaptığı saat belli. Genelde çorba dan yarım saat sonra. Ona göre lazimliga oturtuyorum yapıyor. BAzen kendi söylüyor
Bizimki kakayi günde iki kez yapıyor nadiren bir kez yapıyor bugün bir kez yaptı normal külot giydiriyorum kakayi tutuyor külot, hiç yapmadı lazimliga yapcam diyor tuvalete giderken oturunca yapmadan kalkıyor hadi kızım yap diyorum yapmayacağım diyor lazimligi aldım ama hiç siftahımız olmadı aliskanliktanmi onu da dusundum beze yapmaya alışık ya
Birde altına yaptığında eşim hemen bağla altını diyor baglarsam nasıl öğrenecek diyorum meme biraktirirken de karıştı şimdi de karışıyor bir de onunla uğraşıyorum

Canim zaten hemen olmuyor bizim 1 ay oldu baslayali daha tam duzen oturmadi bile sabir isi gercekten
Aynen canım gerçekten sabır işi ogrenecekler ama iste zaman lazım pes etmeden ustunde durcam büyük oğlum bir haftada alışmıştı ama zor geçen bir hafta olmuştu küçük oğlum geç alıştı 3.5 yaşındaydı denemeler yapmıştım ama ısrarla yapınca ertelemistim hatta oğlumu tuvalete alistirdigim bir gün baktım koridordaki yolluga yolluk boyunca kaka yapmış ben şok o anda zil çaldı aşağıdan bir baktım balkondan teyzem ve gelini bana gelmişler gelini ilk kez geliyor evime habersiz uğramışlardı ayy o anda Allahım ne yapcam ben diye dusundum onlar yikari gelene kadar kabaca temizleyip halıyı kaldırdım hemen ama o anı hiç unutmuyorum kadın evime ilk kez geliyor ve ortada moklu halı :skandal:

X