Annelerin Güncesi

Bi kac gundur pepenin kakamiz tuvalete cisimiz tuvalete sarkisini ogretiyorum. Soyleyip soyleyip durdu bu gun kendi kendine. Bir de uzerine lazimligin kutusunu gordu. Icine bisey koyup kaldirmistim. Uzerinde cis yapan cocugu gorunce bayagi bi heyecanlandi. Kardes cis yapiyo falan diye sevindi. Sarkiyi soyledi.
Banyo yaptirmak icin girdik banyoya cis yapcam dedi. Sasirdim. Actim lazimligi gitti oturdu. Korktu ama yine ellerini kenarlarina koydu hemen. Yanina egildim tuttum yanindayim falan dedim. Biraz oturdu kalkicam dedi kaldirdim. Sarkidan mi kutudaki resimden mi heveslendi bilmiyorum. Cis yapmadi ama en azndan aglamadi da. Kesinlikle oturmayi reddediyodu.
Simdi ben napsam ki yarin ben deneyeyim mi acaba oturtmayi. Yoksa kendisinin yine demesini mi bekleyeyim. Napiyim kizlar akil verin bana cok korkuyorum baslamaya yanlis bisey yaparsam beceremezsem diye :olamaz:
lazımlığı daha göz önü biyere koy salona veya koridora ve kendi istemedini bekle şarkıya devam kutuyu da olmazsa çıkar hangisi etkiliyse onla devam etsin :)

şimdi ben akıl tutulması yaşıyorum
biz burada doktorların vitamin vermesine vermemesine aşı yaptırın ya da yaptırmayın diyeni konuşuruz ya şimdi bunlar bile tuhaf gelmiyo bana
bir hastalık ya kocaman bir hastalık ve yine tutarsız doktorlar
abimin petct sonucu çıktı
üzülerek kızarak şaşkın tedirginim evet sonuçta sıçrama olmuş ama birinin dediği diğerini tutmuyo tedavi için
bir doktorumuz yoğun kemoterapi başarı ihtimali var derken diğeri tek başıma karar veremem heyete girmeli riskli bir ameliyatta olabilir diyo
abimle konuşuyorum ne yapıcam diyo ne demeliyim cevaben öyle boşum ki ilk aklıma gelen şey ilk ameliyatı yapan doktora da görün demek oldu belki zaman kazanmaya çalışıyorum çünkü ne yapılmalı bende bilmiyorum
6 yıl önce yine böyle başlamıştı hikaye sonrası çok zordu
eve gidip teselli etmem gerekn annem telefonda sesi titreyen kız kardeşim boğazımda düğümlü yumru
rabbim yardım et güç ver hayırlısını seçmemize vesile ol
Allah yardımcınız olsun canım. İnşallah ilkinde olduğu gibi bunu da atlatırsiniz. Aklima geldikçe dua ediyorum sizin için

şimdi ben akıl tutulması yaşıyorum
biz burada doktorların vitamin vermesine vermemesine aşı yaptırın ya da yaptırmayın diyeni konuşuruz ya şimdi bunlar bile tuhaf gelmiyo bana
bir hastalık ya kocaman bir hastalık ve yine tutarsız doktorlar
abimin petct sonucu çıktı
üzülerek kızarak şaşkın tedirginim evet sonuçta sıçrama olmuş ama birinin dediği diğerini tutmuyo tedavi için
bir doktorumuz yoğun kemoterapi başarı ihtimali var derken diğeri tek başıma karar veremem heyete girmeli riskli bir ameliyatta olabilir diyo
abimle konuşuyorum ne yapıcam diyo ne demeliyim cevaben öyle boşum ki ilk aklıma gelen şey ilk ameliyatı yapan doktora da görün demek oldu belki zaman kazanmaya çalışıyorum çünkü ne yapılmalı bende bilmiyorum
6 yıl önce yine böyle başlamıştı hikaye sonrası çok zordu
eve gidip teselli etmem gerekn annem telefonda sesi titreyen kız kardeşim boğazımda düğümlü yumru
rabbim yardım et güç ver hayırlısını seçmemize vesile ol
Allah yardımcınız olsun canım.. Abine acil şifalar diliyorum..

Allah yardımcınız olsun.
Canım dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor:cry:
Lütfen lütfen abin için en faydalı tedavi gerçekleşsin...

Canım benim Allahım şifa versin abine inşallah en uygun tedaviye karar verilir ve sağlığına kavuşur

S Sevgidili5

çok teşekkür ederim inşallah kızlar

canım benim bu illetin tek bi çözümü yok ki ameliyatla almak bi seçenek ama her ameliyatın kendine göre bir riski var kemoterapi de her zaman yeterli ya da etkili olmayabiliyor doktorların fikir ayrılığına düşmesi normal kitle tam olarak nerde sinirlere baskı yapıyor mu alınırken sinir kas tendon zedelenme kopma riski olan bir yerde mi bunlar önemli kardeşim de benzer bi süreç yaşadı seni çok iyi anlıyorum eline gelen sinir kesildi ameliyatta 3 yıl fizik tedavi gördü çok yıprandı sinirleri altüst oldu hala eli diğerine göre zayıf nişanlandı geçenlerde nişan yüzüğü takılırken gözyaşlarıma hakim olamadım RABBİM en az zararla kurtarsın hatta olmamışa döndürsün inşallah tekrarını da yaşatmasın birdaha bizimkinin de tekrarlama riski var Allah muhafaza etsin...
size de çok geçmiş olsun rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah tekrar etmesin

L Leydiminik rabbim yardimcibiz olsun bize fikrim heyete girmesi babamda benzer süreçlerden geçti ama şükür geçti gitti şimdide annem için sonuç bekliyoruz heyette her daldan hocalar oluyor ve artisini eksinini düşünüp ona göre karar veriyorlar sizin içinde en güzel en hayırlı yolu bulurlar inşallah dualarimdasiniz
sağol canım inşallah sizin için de hayırlı sonuçlar olsun heyeti beklicez dün gittiği onkolog da aynını söyledi heyetin fikirini de duyup öyle başlarız tedavine dedi

Canım Allah abin için en hayırlısını nasip etsin inşallah, siz güçlü durmalisiniz. bol bol dua edelim, doktorlar vesile olacaktır tabiki ama Şifa Allahtan...

Cok gecmis olsun. Allah sifalar versin canim. İnsan boyle zamanlarda buyudugunu hissediyor.

Allahim sifa versin. Insallah canim. Dua ediyorum. Insalah obun icin en iyisini bulursunuz

L Leydiminik canim cok geçmiş olsun inşallah biran once geçer de atlatirsiniz dualarimizdasin

hepinizden razı olsun Rabbim dualarla iyi oldu yine olacask inşallah

L Leydiminik çok geçmiş olsun insallah bi mucize olur abin iyilesir. Zor bi süreç Allah yardimciniz olsun herkesin imtihani farklı. Son yıllarda kemoterapinin zehir oldugunu soyluyor doktorlar tv de izledim farkli görüşler var. Ben artik yaşadığım tecrübelere dayanarak doktorlara guvenmemeyi öğrendim tabi bi yandan mecburuz onlara. ALLAH şifa versin. Dualarimdasin...
teşekkür ederim

OGecmis olsun canım annem de mesane kanseri.Ben yedi aylıkhamileyken oöğrendik dünyam yıkılmıştır bir yık iyiydi geçen yaz yineledi ve yaklaşık bir yıldır hem anneme hem kızıma baktım çok zor süreçler atlattik
çok geçmiş olsun sizede şifalar olsun

L Leydiminik inş hayırlı haberlerle gelirsin allah şifa versin abicine

Allah yardımcınız olsun canım. İnşallah ilkinde olduğu gibi bunu da atlatırsiniz. Aklima geldikçe dua ediyorum sizin için

Allah yardımcınız olsun canım.. Abine acil şifalar diliyorum..

çok teşekkür ederim kızlar hepinizden Allah razı olsun inşallah iyileşecek geçecek bu günler

K kaapi canim esin ne is yapiyor ki iznini iptal ettiler tatilden döndünuz.
Canım eşim polis memuru bizi acilen cagirdilar ama dün itibari ile tüm herkesin izinleri iptal edildi sanırım

Bi kac gundur pepenin kakamiz tuvalete cisimiz tuvalete sarkisini ogretiyorum. Soyleyip soyleyip durdu bu gun kendi kendine. Bir de uzerine lazimligin kutusunu gordu. Icine bisey koyup kaldirmistim. Uzerinde cis yapan cocugu gorunce bayagi bi heyecanlandi. Kardes cis yapiyo falan diye sevindi. Sarkiyi soyledi.
Banyo yaptirmak icin girdik banyoya cis yapcam dedi. Sasirdim. Actim lazimligi gitti oturdu. Korktu ama yine ellerini kenarlarina koydu hemen. Yanina egildim tuttum yanindayim falan dedim. Biraz oturdu kalkicam dedi kaldirdim. Sarkidan mi kutudaki resimden mi heveslendi bilmiyorum. Cis yapmadi ama en azndan aglamadi da. Kesinlikle oturmayi reddediyodu.
Simdi ben napsam ki yarin ben deneyeyim mi acaba oturtmayi. Yoksa kendisinin yine demesini mi bekleyeyim. Napiyim kizlar akil verin bana cok korkuyorum baslamaya yanlis bisey yaparsam beceremezsem diye :olamaz:
Bence gökçeye bırak canım, en azından bir süre. Alışsın tamamen, sonra sen yönlendirirsin.

[QUOTEihtima"Berzelius, post: 47314647, member: 680158"] K kaapi canim esin ne is yapiyor ki iznini iptal ettiler tatilden döndünuz.
esim agustos basinda yillik izin alacakti simdi tum izinler iptal oldu biz de kaldik bu yaz evde:) Neyse vatan sag olsun ilerde gideriz artik.[/QUOTE] Hayırlısı diyoruz canım, herşey yoluna girsin yeter ki de böyle olsun.

A Akaibu canim cocuktan once senin hazir olman cok önemli ilk bi kac gun tutmayi bilmediginden heryere cis yapiyo alistirma kulodunu ben giydiremwdim altinda bez var sanip surekli cisini yapmaya devam etti hic giydirmedim desem yeridir ama alistirma kulodu olunca cisinin tamaminida yapsa haliya kadar geçmiyor. Bi yere giderken ise yariyor sadece onun disinda hep ayni tuvalete yada lazimliga hep ayni seye yapsin canim diger turlu kafasi karisiyo neye yapcagini sasiriyor bide her altina yaptiginda yuzume bakti ne dicem diye olsun bi dahakine tuvalete yapariz dedim ustunu degistirdim sonra bi kac gun kacirdi oyle cis dedi simdi cis diiyo ama kakayi tutuyo aglaya aglaya yapiyo ona cozum bulamadim bizim 1 ay olcak ama bu seviyeye gelmemiz

lazımlığı daha göz önü biyere koy salona veya koridora ve kendi istemedini bekle şarkıya devam kutuyu da olmazsa çıkar hangisi etkiliyse onla devam etsin :)

A Akaibu canim cocuktan once senin hazir olman cok önemli ilk bi kac gun tutmayi bilmediginden heryere cis yapiyo alistirma kulodunu ben giydiremwdim altinda bez var sanip surekli cisini yapmaya devam etti hic giydirmedim desem yeridir ama alistirma kulodu olunca cisinin tamaminida yapsa haliya kadar geçmiyor. Bi yere giderken ise yariyor sadece onun disinda hep ayni tuvalete yada lazimliga hep ayni seye yapsin canim diger turlu kafasi karisiyo neye yapcagini sasiriyor bide her altina yaptiginda yuzume bakti ne dicem diye olsun bi dahakine tuvalete yapariz dedim ustunu degistirdim sonra bi kac gun kacirdi oyle cis dedi simdi cis diiyo ama kakayi tutuyo aglaya aglaya yapiyo ona cozum bulamadim bizim 1 ay olcak ama bu seviyeye gelmemiz
ben kendimce once emzirmeyi birakayim. Tuvaleti yaz sonu diye dusunmustum. Zaten cildiriyodu lazimliga ve ya klozete oturunca. Birden nasil tepki verecegimi bilemedim dun.
Aksi gibi o kutuyu da attim cope dun. Esime soyledim. Resmin ciktisini alacak tuvaletle banyonun kapisina yapistircam.

Bu gun yine kendi gitmek istedi. Bana da sende cis yap dedi bende oturdum. Cesmeyi de actim. belki sesinden etkilenir cis yapar diye :KK70: yapmadi bisey ama karsilikli oturduk baya .

Alistirma kilodu daha almamistim guya daha baslamicam diye. Acilen cikip alayim. Simdilik o lazimliga oturuyo olmasi bile benim icin cok cok iyi bisey.

Insallah kaka ya da alisir. Korktu demekki cocuk.

Bi de benim kiz da toto olmadigi icin icine gomuluyo gibi oluyo lazimligin. Biraz ondan tedirgin oluyo sanirim.

Bir de bu yetmezmis gibi. Gecen hastaneye gidisimiz de emzik hastanede yere dusmustu. Bende cope attim. Bu sabahta evdekini bazanin kosesine attim esim olmadan almam pek mumkun gorunmuyo. Hadi bu bi isaret dedim emziksiz uyutmaya caliyorum. 1 saat 34 dk olmus. 10 dan beri yataktayiz. Yarim saat kadar emzik olmadigi icin oynamaya geldigimizi sanmasiyla gecti. Ciddiyeti anlayinca bi yarim saatte emmik diye aglamasiyla gecti. Cikolata falan verdim sakinlestirdim. Dizimde yatiyo bi yandan basini sirtini ayagini falan kasittiriyo kucuk cüce . Ninni soylemekten dilim damagima yapisti fenalik geldi. Ne zaman uyuyacak bu sipa:cry:

ben kendimce once emzirmeyi birakayim. Tuvaleti yaz sonu diye dusunmustum. Zaten cildiriyodu lazimliga ve ya klozete oturunca. Birden nasil tepki verecegimi bilemedim dun.
Aksi gibi o kutuyu da attim cope dun. Esime soyledim. Resmin ciktisini alacak tuvaletle banyonun kapisina yapistircam.

Bu gun yine kendi gitmek istedi. Bana da sende cis yap dedi bende oturdum. Cesmeyi de actim. belki sesinden etkilenir cis yapar diye :KK70: yapmadi bisey ama karsilikli oturduk baya .

Alistirma kilodu daha almamistim guya daha baslamicam diye. Acilen cikip alayim. Simdilik o lazimliga oturuyo olmasi bile benim icin cok cok iyi bisey.

Insallah kaka ya da alisir. Korktu demekki cocuk.

Bi de benim kiz da toto olmadigi icin icine gomuluyo gibi oluyo lazimligin. Biraz ondan tedirgin oluyo sanirim.

Bir de bu yetmezmis gibi. Gecen hastaneye gidisimiz de emzik hastanede yere dusmustu. Bende cope attim. Bu sabahta evdekini bazanin kosesine attim esim olmadan almam pek mumkun gorunmuyo. Hadi bu bi isaret dedim emziksiz uyutmaya caliyorum. 1 saat 34 dk olmus. 10 dan beri yataktayiz. Yarim saat kadar emzik olmadigi icin oynamaya geldigimizi sanmasiyla gecti. Ciddiyeti anlayinca bi yarim saatte emmik diye aglamasiyla gecti. Cikolata falan verdim sakinlestirdim. Dizimde yatiyo bi yandan basini sirtini ayagini falan kasittiriyo kucuk cüce . Ninni soylemekten dilim damagima yapisti fenalik geldi. Ne zaman uyuyacak bu sipa:cry:
Canim bende once emzirmeyi biraktirdim gece emme durumumuz artik olmadigindan gece herzaman cis yapmiyor gece 1 kere tuvalete gidiyoruz okadar ama emerken bezinden cis tasiyordu sen daha iyi bilirsin ama bence emzirmeyi once biraktirmak daha iyi gibi

Canim bende once emzirmeyi biraktirdim gece emme durumumuz artik olmadigindan gece herzaman cis yapmiyor gece 1 kere tuvalete gidiyoruz okadar ama emerken bezinden cis tasiyordu sen daha iyi bilirsin ama bence emzirmeyi once biraktirmak daha iyi gibi
Ayni fikirdeyim ama Uyurken emiyo. Gece kalkinca da su iciriyorum. Ona alistirdim sukur. Cok su ictigi icin tuvalet konusunda buyuk sikinti olacak farkindayim ama su icirmeden nasil yapcam onu hic bilmiyorum. Normal bezzden bile tasiyo su yuzunden.
En azindan tuvalete yapilacagini ogrense korkusu gitse bile yeter benim icin sanirim suan.

Uyuyamadi. Kaldirdim banyo yaptirdim oyaliyorum oyunla falan. Uykusuzluktan bayilana kadar boyle olcaz sanirin

Teşekkür ederim. Herşey oğlum için zaten. Bi kardeşi olsun çok istiyordum. Hamilelik her zaman güzel bir duygu ama oğlumu kucağıma alamamak üzücü. Anne kucak diyor :KK43: Birde tuvalet eğitimi kaldı. Riskli bir hamilelikte nasıl olacak bilmiyorum. Çişini kakasını söylüyor, bezi boş uyanıyor ama tuvalete (lazımlik, klozet) yapmak istemiyor. Ama bekleyemezdim, okul dönemi olmazdı. Allah kolaylık verir inşallah.

Çok geçmiş olsun canım.

Inşallah.
Ben oğluma hiç süt vermiyorum. Sabah çeşitli peynirler ve her yemekte 1 su bardağı yoğurt yedirmeye çalışıyorum. 3 ayrı doktor, 1 i prof. Süt verme dedi. Yoğurt daha sağlıklı dedi. Süt kabızlık ve makat çatlağı yapıyormuş. Biz yatkınız ve hala sıkıntı çekiyoruz. Eşim de daha çocuk yokken süte karşıydi. Yine bir Prof. un açıklaması var. Çok süt içenler uzun ama ince kemikli olurmuş. Anneanne bi kaç kez içirdi ama bu güne kadar toplasan 1 su bardağı etmez. Tüm dişleri çıktı. Boyunu uzun zamandır ölçtürmedim ama hep % 75 dilimdeydi.

Canım seni gördüğüme çok sevindim ben pilise nickimi değiştirdim ve çok sevindim hamile olmana maşallah rabbim hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin bizlere de nasip etsin inşallah

Ayni fikirdeyim ama Uyurken emiyo. Gece kalkinca da su iciriyorum. Ona alistirdim sukur. Cok su ictigi icin tuvalet konusunda buyuk sikinti olacak farkindayim ama su icirmeden nasil yapcam onu hic bilmiyorum. Normal bezzden bile tasiyo su yuzunden.
En azindan tuvalete yapilacagini ogrense korkusu gitse bile yeter benim icin sanirim suan.

Uyuyamadi. Kaldirdim banyo yaptirdim oyaliyorum oyunla falan. Uykusuzluktan bayilana kadar boyle olcaz sanirin
bende gündüz emzirme tamamen bitti arada meme desede geçiyo hemen sancısı gece de azaltmaya başladım su içiriyorum ama bu kez de gerçekten uyanıp su demeye başladı ve gece çok doluyo beziyo hata ettiğimi düşünsemde başka çarem yok emzrimeyi bitirmek için bu geceden itibaren geceyi de kesmeyi planlıyorum bakalım

L Leydiminik rabbim yardımcınız olsun inşallah abine allah şifalar versin umarım en kısa sürede atlatır
amin canım çok teşekkürler..

bende gündüz emzirme tamamen bitti arada meme desede geçiyo hemen sancısı gece de azaltmaya başladım su içiriyorum ama bu kez de gerçekten uyanıp su demeye başladı ve gece çok doluyo beziyo hata ettiğimi düşünsemde başka çarem yok emzrimeyi bitirmek için bu geceden itibaren geceyi de kesmeyi planlıyorum bakalım

Masallah. Gece de kolay biter umarim. Ben sabah ilk uyandiginda emziriyorum. Oglen uykusuna yatarken bi de aksam uyurken. Emiyodu. Bu gun oglen ve aksam uykusundan oncekini kesecektim guya emzik cikti basima. Aralarda hala istiyo bazen cok tutturuyo ama oyalayip vermiyorum. Gecen sefer ki kadar zorlamiyo. Emziksiz uyumaya alissin oyle keseyim dedim simdi.

Gece emmek yerine suyu koyuyolar sanki. Tuvalet icin gercekten zor olacak ama havalar biraz serinlesin azalir diye umuyorum su icmesi de. Yoksa her su icisinde bi de tuvalete goturmek gerekecek gibi.
Ama dedigin gibi emzirmeyi azaltsin da su daha kolay hallolur gibi

A Akaibu eşine söyleseydin gelmedi mi :)
Soylemedim hic soylesem agliyo uyuyamadi desem direk alir gelir kesin :KK70:
Aksam da gec gelecek zaten. Elimde firsat varken. Yanimda da kostek olan biri yokken halletmem lazim.
Emzik olsa evde kesin bende vazgecerdim senin gibi. 5 bucuktan beri gokceyle ugrasiyorum. Kahvalti bile yapmadim atistirdim ekmek arasi. Ogle uykusu benim ilacimmis megerse

belli bir süre sonra su içmelerde bitiyor canım.. bizimde öyleydi şimdi tek tük içiyor..

X