Annelerin Güncesi

Kızlar biz eve döndük dün. ülke karışık tatili iptal ettik esimi acil cagirdilar zaten. Çagirmasalarda bu zamanda tatile gidilecek gibi de değil. Allah hepimizin yardımcısı olsun, diyecek şey çok ama içim düğüm düğüm.
Kimse de keyif kalmadi ki..
Bu arada konyadan geciyoduk yazmissin olaylar olunca kaynadi arada. Bir daha gelirseniz beklerim insallah canim :)

Maşallah 634.sayfaya gelmişsiniz:) Evet canım hamileyim çok şükür. Oğlum 2.denemeyle tüp bebekti. Bu da 4.denemem. Cuma keseyi gördüm. Inşallah 15 gün sonra kalp atışını duyarım ve Allah sağlıkla kucağıma almayı ve büyütmeyi nasip eder. Yaşım 39 oldu. Daha bekleyemezdim. Yoksa oglumun biraz daha büyümesini beklerdim.
Herkese MERHABA :)
hayırlı olsun canım sağlıkla kucağına al inşallah :dua:

Anammmm bizim kacaklar biraraya toplanmislar bile ...
Selam bacilarim nasilsiniz ?
Bende diyorum bunca zaman ayri kalmalari inkansiz diye :eğlence:
Seviyorum sizi ozledim :KK15:
biz de seni özledik çok ihmal etme dicem de iki küçük kuzucukla ne kdr olursa gel :KK68:

Selamlar..
Topic de bir suru yeni bebis goruyorum hayirli olsun, allah kucaginiza almayi nasip etsin.

Kizlar ishal salgini var dikkat edin, kendinize ve cocuklara. Migde bulantisi ishal, kusma baya etkiliyor. Cuma goturduk ardayi.doktor bugun gelen 10. İshal durumu salgin var demis. İshal kusma maflor ve fitille duzeldi ama istah 0.

Ulkemin icinde bulundugu durum icin soyleyecek soz bulaniyorum. Her gece kabus olmasini dileyerek uyuyorum :KK43:

Selamlar..
Topic de bir suru yeni bebis goruyorum hayirli olsun, allah kucaginiza almayi nasip etsin.

Kizlar ishal salgini var dikkat edin, kendinize ve cocuklara. Migde bulantisi ishal, kusma baya etkiliyor. Cuma goturduk ardayi.doktor bugun gelen 10. İshal durumu salgin var demis. İshal kusma maflor ve fitille duzeldi ama istah 0.

Ulkemin icinde bulundugu durum icin soyleyecek soz bulaniyorum. Her gece kabus olmasini dileyerek uyuyorum :KK43:
Geçmiş olsun canım Arda ya iştahı da zamanla düzelir inşallah

Selamlar..

Gecmis olsun. Bizde ayni durumdaydik ishal yoktu o sonradan eklendi. Yeni toparladik gibi. gittigimizde baska cocuklarda vardi. Her yerde salgin varmis..

Kimse de keyif kalmadi ki..
Bu arada konyadan geciyoduk yazmissin olaylar olunca kaynadi arada. Bir daha gelirseniz beklerim insallah canim :)
Evet canim, aslında görüşmeyi istemiştim ama nasip olmadı. Konyada 3 gün kalıp antalyaya gecmekti planımız. Yakin arkadaslarimiz konyada. Gökçe hastalanmisti sen hastane ile kosturuyordun, görüşemeyiz kız zaten yoğun diye düşünürken gece olaylar oldu ve ertesi gün apar topar yola düştük inşallah başka sefere nasip olur

Selamlar..

Çok geçmiş olsun canım, çabucak toparlanır inşallah Arda.

Fitil vermiş miydin, çünkü fitil de ishal yapıyor
Verdim ama sadece gece. Gokce genelde kabiz oldugu icin fitil versemde bu kadar cok yapmazdi. Gunduz de bi kac kez yapinca nolur ne olmaz diye gonderdim. Doktor zaten buyuk ihtimalle su kaybindan dolayi demisti. Gecti sukur.
Dokuntu olacak mi acaba simdi de. 40 lari falanda gorduk baya

Verdim ama sadece gece. Gokce genelde kabiz oldugu icin fitil versemde bu kadar cok yapmazdi. Gunduz de bi kac kez yapinca nolur ne olmaz diye gonderdim. Doktor zaten buyuk ihtimalle su kaybindan dolayi demisti. Gecti sukur.
Dokuntu olacak mi acaba simdi de. 40 lari falanda gorduk baya
Bizde geçen olmadı döküntü

Evet kızlar çok dikkatli olun isal salgını bir aya yakındır var öyle kolay grciyo ki.oğlum Ramazanın son haftası yakalandı çok kötü geçirdik su icse onu bile kusuyo du. İştah sıfıra indi.ve herkese gecti babası halalari amcası anneannesi bana ablasına hergün birimiz acildeydik nerdeyse. serum takılarak atlattik.dışarı çıkmaya korkuyorum yine geçer diye.hele şimdi isal olmaması lazım oglumum çiş öğreniyoruz zor olur yoksa.iki gündür çiş kaka soyluyo ben sormadan.inşallah bi kaç güne tam olarak ogreniriz.arada kacirma lar oluyo tabi ama baya yol katettik gibi.sabır işi bu çiş işi:))eğer isal olursa tutamaz başa döneriz diye korkuyorum.

Teşekkür ederim. Herşey oğlum için zaten. Bi kardeşi olsun çok istiyordum. Hamilelik her zaman güzel bir duygu ama oğlumu kucağıma alamamak üzücü. Anne kucak diyor :KK43: Birde tuvalet eğitimi kaldı. Riskli bir hamilelikte nasıl olacak bilmiyorum. Çişini kakasını söylüyor, bezi boş uyanıyor ama tuvalete (lazımlik, klozet) yapmak istemiyor. Ama bekleyemezdim, okul dönemi olmazdı. Allah kolaylık verir inşallah.

Çok geçmiş olsun canım.

Inşallah.
Ben oğluma hiç süt vermiyorum. Sabah çeşitli peynirler ve her yemekte 1 su bardağı yoğurt yedirmeye çalışıyorum. 3 ayrı doktor, 1 i prof. Süt verme dedi. Yoğurt daha sağlıklı dedi. Süt kabızlık ve makat çatlağı yapıyormuş. Biz yatkınız ve hala sıkıntı çekiyoruz. Eşim de daha çocuk yokken süte karşıydi. Yine bir Prof. un açıklaması var. Çok süt içenler uzun ama ince kemikli olurmuş. Anneanne bi kaç kez içirdi ama bu güne kadar toplasan 1 su bardağı etmez. Tüm dişleri çıktı. Boyunu uzun zamandır ölçtürmedim ama hep % 75 dilimdeydi.
Yoğurt ta hergün en az 200 gr yiyor canım ama süt içmeden uyumuyor bile.

Tutuyor mu yani canım sen götürene kadar yaparken söylüyor çişini benim oğlan bazen çiş napıyom diyo ama ıslanmış vaziyette tutamıyor sanırım kakayı hiç söylemedi ama onu saklanıp yapmayı tercih ediyor
Valla tutuyor mu çişimi gelmiyor anlamadım ki. Bi kaç kez kaçırdı altına geçen hafta. Belkide hazır değildir senin oğlan biraz ara versen. İnternette bi sayfaya üyeyim de orda ara verenler oldu.

Geçmiş olsun canım. Söyleyecek kelime bile yok şuanki yaşananlar hakkında :KK43:
Selamlar..

Selamlar..

geçmiş olsun canım iştahıda bir an önce düzelir umarım

Evet kızlar çok dikkatli olun isal salgını bir aya yakındır var öyle kolay grciyo ki.oğlum Ramazanın son haftası yakalandı çok kötü geçirdik su icse onu bile kusuyo du. İştah sıfıra indi.ve herkese gecti babası halalari amcası anneannesi bana ablasına hergün birimiz acildeydik nerdeyse. serum takılarak atlattik.dışarı çıkmaya korkuyorum yine geçer diye.hele şimdi isal olmaması lazım oglumum çiş öğreniyoruz zor olur yoksa.iki gündür çiş kaka soyluyo ben sormadan.inşallah bi kaç güne tam olarak ogreniriz.arada kacirma lar oluyo tabi ama baya yol katettik gibi.sabır işi bu çiş işi:))eğer isal olursa tutamaz başa döneriz diye korkuyorum.
hepinize çok çok geçmiş olsun canım

X