Annelerin Güncesi

Haftalardir agzina yemek surmeyen kizimi bugn burgerkinge goturdum :)
Menuyu aldim onune koydum. Hamburgeri yedi.
Patateslerden biraz yedi ketcapla
(Yandaki kadinin bakislari aynen sunu ifade ediyodu : ayyy cocuguna dondurulmus seyler yediriyo hemde ketcapli)
Hic takmadim bugun bi ilk oldu bizim icin biyandan yemesi hosuma gtti biyandanda kotumu yaptim diye dusundum. Ama bayadir ilk defa bisey yedi.
Arada bişey olmaz bence canım. Zamane çocukları seviyor oyke şeyleri. Ben hamburger hiç vermedim ama bazen burgerden kendime siparis veriyorum gökçede benim patateslerimi yiyor. Hatta kolamdan istiyor vermiyorum ama çocuğa inandırıcı gelmiyor ben içerken ona bu kötü demem. Bende onun yanında ice tea söyledim geçen hafta. Nasıl içti sıpa. Evet faydalı değil biliyorum ama görünce istiyor. Kola kadar zararlı değildir diye verdim bende :/

Kızlar oğlum en son perşembe günü fenaşlaşmıştı dra gidip geldikten sonra ateşi çıkmadan dönüşümlü veriyordum ilaçlarını. Cuma günü hiç ateşi çıkmadı ilaçta vermedim bitti galiba diye düşündüm. Şimdi uykudan uyandı yine ateşli :KK43: iki kez dra götürdük birşeyi yok dediler napıcağımı şaşırdım eşim drumuza ulaşmaya çalışıyor bakalım ne diyecek :KK43:(

Kızlar oğlum en son perşembe günü fenaşlaşmıştı dra gidip geldikten sonra ateşi çıkmadan dönüşümlü veriyordum ilaçlarını. Cuma günü hiç ateşi çıkmadı ilaçta vermedim bitti galiba diye düşündüm. Şimdi uykudan uyandı yine ateşli :KK43: iki kez dra götürdük birşeyi yok dediler napıcağımı şaşırdım eşim drumuza ulaşmaya çalışıyor bakalım ne diyecek :KK43:(
Bence başka doktora götür. Ateş iyi olmaz canim

Bence başka doktora götür. Ateş iyi olmaz canim
Dra ulaştık antibiyotiğe başlattı. Ateş olmadı bir daha, olursa ptesi tekrar göreyim demiş ama biz ptesiyi beklemeyeceğiz acilden başka bir hastaneye gideceğiz. 6 yıllık drumuz kızım doğduğu günden beri ona gidiyoruz çocuklarımı çok iyi tanıyor, güveniyorum ama ne bileyim ateş bu uzayınca korktum açıkçası.

Dra ulaştık antibiyotiğe başlattı. Ateş olmadı bir daha, olursa ptesi tekrar göreyim demiş ama biz ptesiyi beklemeyeceğiz acilden başka bir hastaneye gideceğiz. 6 yıllık drumuz kızım doğduğu günden beri ona gidiyoruz çocuklarımı çok iyi tanıyor, güveniyorum ama ne bileyim ateş bu uzayınca korktum açıkçası.
Gecmis olsun canim tekrar. Gecen hastalandiginda bizim ateste boyle uzun surmustu. Dustu dedik tekrar ateslendi. Gecti dedik yine cikti. Testlerde de cok bi anormallik yoktu. Gittik geldik bir suru. Bogaz iltihabina cevirmisti en son. Dokuntu oldu falan. Yanilmiyosam reikalarda da olmustu benzer bi durum.
Tabi baska bi doktora gidip icini ferahlatmak en iyisi ama cok endise etme. Doktorumda iyi diyosun

Arkadaşlar duaniza ihtiyacım var annemin memesinde kitle vardı biyopsi alındı tam tanı konulamadi ama sonuç skntili tam değil denilmedi tekrar biyopsi yapılacak inşallah güzel hayırlı sonucu çıkar :KK43:
İnşallah sonuç hayırlı olur.canım çok üzüldüm dualarım seninle

Canım çok geçmiş olsun.Allah şifa versin inşallah..

Canım geçen sene bizde de öyle olmuştu 5 gün devam etti ateş başta antibiyotik şurup vermişti geçmemişti sonra 3 tane iğne verdi ateş yüksek şekilde devam ettiği için kulak enfeksiyonuydu bizimki antibiyotik iyileştirir inşallah tekrar geçmiş olsun

Gecmis olsun canim tekrar. Gecen hastalandiginda bizim ateste boyle uzun surmustu. Dustu dedik tekrar ateslendi. Gecti dedik yine cikti. Testlerde de cok bi anormallik yoktu. Gittik geldik bir suru. Bogaz iltihabina cevirmisti en son. Dokuntu oldu falan. Yanilmiyosam reikalarda da olmustu benzer bi durum.
Tabi baska bi doktora gidip icini ferahlatmak en iyisi ama cok endise etme. Doktorumda iyi diyosun

Canım çok geçmiş olsun.Allah şifa versin inşallah..

Canım geçen sene bizde de öyle olmuştu 5 gün devam etti ateş başta antibiyotik şurup vermişti geçmemişti sonra 3 tane iğne verdi ateş yüksek şekilde devam ettiği için kulak enfeksiyonuydu bizimki antibiyotik iyileştirir inşallah tekrar geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim canlarım. Dün akşam tekrar ateşlendi, dediğim gibi hastaneye götürdük 6 gündür süren ve sebebi belli olmayan ateş korkutmaya başladı beni. Muayenesi temiz 2 gün önce yapılmasına rağmen kan idrar tahlilleri istendi damar yolu açtılar. Viral enfeksiyonlar da çok nadir ateş uzayabiliyormuş ama biz iğne kullanmamıza rağmen düşmemesine şaşırdı dr. Bu arada tlfnla kendi drumuzlada görüşüyoruz biz çocuk çok yıprandı kaç gündür her tarafını deldiler diye tahlilleri yapmakta kararsız kalmıştık drmuz yaptırın dedi. İdrar da normal çıktı ama kanda crp yüksek lökosit düşük çıktı. Sonuçları başka bir drla daha görüşüp antibiyotiğe başlattı. Ptesiye kadar düşmüş olması lazım düşmezse yine görelim dediler. Bu arada da iki kez kafasının üstüne düştü bisikletinden, birinde ailecek etrafındaydık gözümüzün önünde oldu engel olamadık birinde de babaannesinin yanında olmuş kafasının arkası şişti beli sıyrıldı. Bu hastalık sürecinde tahlildi damar yoluydu iğneydi derken delik deşik oldu zaten birşey yediğide yok iyice kaburgaları sayılıyor artık yani resmen ciğerimin sızladığını hissediyorum dokunsalar ağlayacağım :KK43:

Çok teşekkür ederim canlarım. Dün akşam tekrar ateşlendi, dediğim gibi hastaneye götürdük 6 gündür süren ve sebebi belli olmayan ateş korkutmaya başladı beni. Muayenesi temiz 2 gün önce yapılmasına rağmen kan idrar tahlilleri istendi damar yolu açtılar. Viral enfeksiyonlar da çok nadir ateş uzayabiliyormuş ama biz iğne kullanmamıza rağmen düşmemesine şaşırdı dr. Bu arada tlfnla kendi drumuzlada görüşüyoruz biz çocuk çok yıprandı kaç gündür her tarafını deldiler diye tahlilleri yapmakta kararsız kalmıştık drmuz yaptırın dedi. İdrar da normal çıktı ama kanda crp yüksek lökosit düşük çıktı. Sonuçları başka bir drla daha görüşüp antibiyotiğe başlattı. Ptesiye kadar düşmüş olması lazım düşmezse yine görelim dediler. Bu arada da iki kez kafasının üstüne düştü bisikletinden, birinde ailecek etrafındaydık gözümüzün önünde oldu engel olamadık birinde de babaannesinin yanında olmuş kafasının arkası şişti beli sıyrıldı. Bu hastalık sürecinde tahlildi damar yoluydu iğneydi derken delik deşik oldu zaten birşey yediğide yok iyice kaburgaları sayılıyor artık yani resmen ciğerimin sızladığını hissediyorum dokunsalar ağlayacağım :KK43:
Canim geçmiş olsun. Ama bu kadar yıpratma kendini çocuk bu Duse kalka büyücekler. Yerİ gelecek ateslenecek. Keşke olmasa ama olacak. İnşallah çabucak toparlanır oğlusun. Sen üzme bu kadar kendini.

Canım anladığım kadarıyla çok bunaldın. İki çocuk ve genelde hasta olmaları seni baya yıprattı. İnsallah recep toparlanır da sende biraz huzurlanırsın. Bayram sonrası bi tatile çıksanız eğer imkanınız varsa iyi olur hem çocuklar hem senin için dinlenirsin.

canım yıpratma kendini anne olmak çok zor ama sen güçlü ol ki oglu nda bir an önce toparlasin kendini böyle buyuyorlar Allah şifa versin çabuk iyilsessin inşallah

Sağolun kızlar, ne bileyim iyice süzüldü, bir haftadır ateşli, arka arkaya düştü kafasını gösterip acıyo diyo çok mızmız herşeye ağlıyor hiç birşey yemiyor, ister istemez baktıkça üzülüyorum. Anne yüreği işte yoksa çok şükür ki bi hastalığı yok bakıma muhtaç değil bir dedikleri iki edilmiyor.

Bugün alışverişe gittik kendime bir bluz aldım orada denedim hoşuma gitti eve geldim tekrar giydim tam çıkartırken bir baktım bluzun arkasını önüne giymisim ters giymisim yani sonra düz şekilde giydim ama begenmedim ben tersini begenmistim eşime de ben bunu ters giymisim meğer ama begenmedim duzunu ters giysem belli olur mu dedim baktı belli olur sen düz giy dedi ayy sinir oldum ilk defa birşey beğendim onun da tersini beğendim :işsiz:

Gece gökçe uyandi süt içti uyudum sonra gene uyanınca eşime dedim sut ısıtır misin die. Gitti geldi hemen. Kokuyu fark etmedin mi die. Bütün ev doğal gaz kokuyor. Kapıyı pencereyi açtık ama sonradan farkettik ki bütün nigde gaz kokuyor. Ne olduğu belli değil ama bütün nigde gaz kokuyor. Kimine göre gaz kaçağı kimine göre Tanker devrilmiş. Ama berbat kokuyor

X