Annelerin Güncesi

Canim benim cok sevindim. Ben bile duygulandım babası tabi duygulanir.

Selamin aleykum canlar
Aleyküm selam :)
Maşallah hayırlı olsun canım
Sağol canım
Oo hemde %100 burslu cok sevindim vallahi. Vok guzel bi firsat elindeki. Insallah ergenlik doneminin rehavetine kapilmaz en iyi sekilde degerlendirir :)
İnşallah canım ayrıntılar bugün konuşulur diye düşünüyorum not ortalamasını yüksek tutması gerekecek sanırım
W
Bende eşimle lise sona geçtiğim yaz görüşmeye başlamıştım. Yani lise aşkımla evlendim iki ay sonra 14 yıl olacak.
Maşallah

tebrik ederim kardeşini kim olsa gurur duyar darısı senin çocuklarının başına canım

Reflü, faranjit ve grip tanısıyla bir torba ilaçla geldim kızlar. Oğlum da hasta hala. Kayınvalideme çok yük oldum hiç bir ile yardım edemiyorum . geldiğime geleceğime pişman oldum. İnsanlar torun sevelim diye çağırdılar burunlarından geldi. Birşey sormak istiyorum. Fırsatım olup hediye alamadım. Banyo yaptırdılar sizce ne alayım banyo hediyesi. Sabunluk filan kendileri almışlar. Banyoları büyük. Paspas takımı alsam sererler mi bilmiyorum. Bornoz seti filan mı alsam. Burada da çok çeşit yok. fikir verirseniz sevinirim.güzel şık bir şey olsun istiyorum

Banyo icin pek secenek yok havlu, bornoz, paspas, banyo kokusu, terlik bir kac biblo süs

cok gecmis olsun ikinizede.
Banyo diyince de cok senek yok ki. Daha onceden paspas kullaniyosa paspas olabilir. Ya da havlu bornoz.

Tanıştırayım efendim, dünyadaki en zehirli yılan türü olur kendisi, adı ‘el âlem’

Öyle bir zehir akıtır ki bünyene, anneliğin felç olur

Anneliğinin ilk dakikalarından girer hayatına. Çocuğunla yatmak istersin ‘ezersin’ der, doyasıya seversin ‘şımarır’ der, kucağında tutarsın ‘alışır’ der, emzirmeye gayret edersin ‘sütün yetmez’ der, memeden kesersin ‘neden emzirmiyorsun’ der. Bebeğin büyür, çocuk olur. Bezden çıkmadı mı daha, okula başlamadı mı der. Her dönem hakkında uzmanlara taş çıkaracak bilgiler sunar sana. Kafanı karıştırır, bulamaç eder

Çocuğun hastalandığında doktor, ağladığında psikolog olur. Her hastalığa bir tarifi, her derde bir devası vardır. Suçladığı kişi de hep sensindir. Çocuk ağlar ‘neden ağlatıyorsun’, hasta olur ‘neden hasta ettin’, düşer ‘neden düşürdün’ der. Konuşur da konuşur…

O kadar alışırsın ki ‘el âlem’ in bir şeyler demesine, bir süre sonra o sussa bile sen ‘acaba böyle yapsam el âlem ne der’ diye düşünmeye başlarsın. Çocuğun için elinden gelenin ‘en iyisi’ olmaya çalışacağına; çocuğuna rağmen ‘el iyisi’ bir anne olur çıkarsın. El âleme yaranacağım diye çocuğunu üzer, hırpalar, azarlar, kırar, dökersin

Bence hayvan sevgisi hepimizde olmalı… Tamam, ama bahsettiğimiz zehirli bir yılan. Şöyle uzaktan sevsek de, bu kadar sokmasak evladımızla aramıza. Daha iyi olmaz mı?
Alıntı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…