Anne ve eş olarak yaşadığım çaresizlik

Artık bu ülkede adaletin olmadığından bugün emin oldum.
Oğlumu hastaneye götürdük. Hastane otoparkına arabamızı parkettik. 1 tanede 3 aylık kızım var. Eşime kız senle kalsın boşuna virüs ortamında kalabalığa girmeyin dedim. Oğlumla hastanede işlerimizi hallederken bir bağırış sesi geldi. Yokuş aşagı baktığimda 3 4 tane adam eşimi dövüyordu. 1 tanesi park halindeki arabamıza çarpmış . Eşimde polis çağırıp tutanak tutturalım diye ısrar etmiş. (Arabamız sıfır ve ayrıca kaskosu var)
Adam inkar ediyormuş. Neyse hastanenin güvenliğide görmüs zaten. Adam polisi çağırmak yerine arkadaslarini çağırmış. Eşimin kucağinda 3 aylık kızım var. sonra birden biri arkadan ensesine vurup düşürüyor. Eşimin kucağinda bebek olduğundan elini bile kaldıramamış suratina yumruk atmiş digeri. Esim bebeği arka koltuga atmıs zarar gelmesin diye. Güvenlikler gelmiş ayırmış. Ben sesleri duyunca yokuş aşağı baktım. Öyle korktumki yanımda 7 yaşında oğlumla kosmaya başladık. Yol bitmedi koşarken. (Allah ım düşmanıma yaşatmasın) Eşimin yanına gittim yüzü gözü kan bebeği al git dedi. Adam yerden kaldirım taşı almıs bize doğru koşarken güvenlik düşürdü. Arabada tornavida çekic keser vs var. Baktım eşim kesere yapıştı. (Allah ım doğru düzgün bir hayat yaşarken bile insanı zorla katil ediyorlar. Katil olnak bu kadar kolaymiş.)Araya girdim çekeşleyerek eşimi uzaklaştırdım. Oğlum şoka girdi ,kızım ağlamaktan morardı . Kendimizi hastaneye zor attık. Arabalarina binip gitmisler .giderkende ben falancanın oğluyum neyse cezam atarim parayı önlerine polis savcı beni evden alır eve bırakır ben beklemem demiş.
Polis geldi karakola gittik şikayetçi olduk . Ben tutuklu yargilanirlar derken sırıtarak gittiler. Polis 5 ay ceza alırlar o da para cezasina çevrilir 3 5 öderler dedi. Kendimi böcek gibi hissettim. Benim eşimin ve çocuklarımın yaşadığı şeyin bu yasalarda önemi yokmu. Bende polise ozaman mahkeme sonuçlaninca bende bir bovling sopasiyla gidip suratina patlatiyim dedim . Sonuçta parasıyla değilmi. Oğlumu duş alıp yatırdık . 1 saat sonra ellerini kitleyip titreyerek uyandı. Olay sırasında korkudanmi bilmiyorum bir anda göğsümdeki sütüm tamamen şakır şakır boşaldı ve sabahtan beri hala sütüm yok. Kızım emmek istiyor süt gelmediğinden huysuz ağlıyor (Allahtan mamayada alışkınki aç kalmıyor) . Eşim bizim yanimızda böyle birşey yaşadığı için üzgün ve çaresiz. Eğer siz olmasaydınız öldürürdüm diyor. Bende gizli gizli ağlıyorum. Bugün insanlığa ve adalete olan güvenimi tamamen kaybettim. Niye anlattım onuda bilmiyorum. Sadece çok doluyum ,çok üzgünüm, çok kırgınım. Hakkınızi helal edin.
Offff diyebiliyorum sadece. 😪

Çok ama çok üzüldüm. Valla gece gece modum düştü ya 😭 o şerefsizleri allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. 3 aylık bebek kucağında olan adama saldırmak nedir ya hayvan herifler.

Gece gece yazdığınızı okuyunca moralim bozuldu. Gerçekten insan hayatı bu kadar değersiz olmamalı. Eğer bir suç varsa sonuna kadar adalet de olmalı. Allah eşinizi size ve çocuklarınıza bağışlamış. Allah korusun daha kötü bir şey olabilirdi. Cezaları en ağır olması gerekirken şehir magandaları paçayı kurtarırız diye ortalıkta yargı dağıtıyor. Allahım sen akıl fikir ver 🙄

2 sene once esıme bırı geldı vurdu
vuranın ehlıyet yok kımlık yok kucagında dıreksıyon basında 1 yasında bıle olmayan bebek var gelmıs vurmus esıme sonra da ustune yurumus esım polıs cagıralım dedı dıye
tum akrabalarını cagırmıs ustune yurumus tehtıt etmıs tum mahalle sahıt yasananlara sılahlarla akrabaları gelmıs adamın
esım sıkayetcı oldu
2 sene ...
2 sene ıcınde cok kez sıkayetımız ne oldu dıye sordu
hıc
hatta ısmınden adamın kım oldugu cıktı resmını gostermısler bu mu dıye esım evet bu adam demıs
sartlı tahlıyesı varmıs adamın ona ragmen hıc bırsey olmadı cagırmadılar bıle oyle kapandı gıttı konu

gercekten adalet falan yok , yok yanı yok

sızı o yuzden cok ıyı anlıyorum sinirinizi uzuntunuzu
cok gecmıs olsun

Gece gece yazdığınızı okuyunca moralim bozuldu. Gerçekten insan hayatı bu kadar değersiz olmamalı. Eğer bir suç varsa sonuna kadar adalet de olmalı. Allah eşinizi size ve çocuklarınıza bağışlamış. Allah korusun daha kötü bir şey olabilirdi. Cezaları en ağır olması gerekirken şehir magandaları paçayı kurtarırız diye ortalıkta yargı dağıtıyor. Allahım sen akıl fikir ver 🙄

Ceza diye birşey maalesef yokki. Sabahtan beri benzer davalara bakiyorum. 4000bin tl para cezasi gibi birşey var. Evet bazilarimiz için 4000 caydırıcı bir ceza ama bazılarıda 4000 tl yi bir öğle yemeğine ödeyebiliyor. Yani 1 öğle yemeği fiyatı kadar değerimiz.

Geçmiş olsun. Yurttaş bilincine sahip bir milletimiz olsa bu adalet noksanlıkları zaten olmaz. Ama biz sadece başımıza gelince anlıyoruz malesef.Bir anlasak adalet herşeyden, cebimizdeki paradan, ocaktaki yemekten, eğitimden daha önce geliyor. Adalet olunca gerisi geliyor çünkü.

Oğlumu hastaneye götürdük. Hastane otoparkına arabamızı parkettik. 1 tanede 3 aylık kızım var. Eşime kız senle kalsın boşuna virüs ortamında kalabalığa girmeyin dedim. Oğlumla hastanede işlerimizi hallederken bir bağırış sesi geldi. Yokuş aşagı baktığimda 3 4 tane adam eşimi dövüyordu. 1 tanesi park halindeki arabamıza çarpmış . Eşimde polis çağırıp tutanak tutturalım diye ısrar etmiş. (Arabamız sıfır ve ayrıca kaskosu var)
Adam inkar ediyormuş. Neyse hastanenin güvenliğide görmüs zaten. Adam polisi çağırmak yerine arkadaslarini çağırmış. Eşimin kucağinda 3 aylık kızım var. sonra birden biri arkadan ensesine vurup düşürüyor. Eşimin kucağinda bebek olduğundan elini bile kaldıramamış suratina yumruk atmiş digeri. Esim bebeği arka koltuga atmıs zarar gelmesin diye. Güvenlikler gelmiş ayırmış. Ben sesleri duyunca yokuş aşağı baktım. Öyle korktumki yanımda 7 yaşında oğlumla kosmaya başladık. Yol bitmedi koşarken. (Allah ım düşmanıma yaşatmasın) Eşimin yanına gittim yüzü gözü kan bebeği al git dedi. Adam yerden kaldirım taşı almıs bize doğru koşarken güvenlik düşürdü. Arabada tornavida çekic keser vs var. Baktım eşim kesere yapıştı. (Allah ım doğru düzgün bir hayat yaşarken bile insanı zorla katil ediyorlar. Katil olnak bu kadar kolaymiş.)Araya girdim çekeşleyerek eşimi uzaklaştırdım. Oğlum şoka girdi ,kızım ağlamaktan morardı . Kendimizi hastaneye zor attık. Arabalarina binip gitmisler .giderkende ben falancanın oğluyum neyse cezam atarim parayı önlerine polis savcı beni evden alır eve bırakır ben beklemem demiş.
Polis geldi karakola gittik şikayetçi olduk . Ben tutuklu yargilanirlar derken sırıtarak gittiler. Polis 5 ay ceza alırlar o da para cezasina çevrilir 3 5 öderler dedi. Kendimi böcek gibi hissettim. Benim eşimin ve çocuklarımın yaşadığı şeyin bu yasalarda önemi yokmu. Bende polise ozaman mahkeme sonuçlaninca bende bir bovling sopasiyla gidip suratina patlatiyim dedim . Sonuçta parasıyla değilmi. Oğlumu duş alıp yatırdık . 1 saat sonra ellerini kitleyip titreyerek uyandı. Olay sırasında korkudanmi bilmiyorum bir anda göğsümdeki sütüm tamamen şakır şakır boşaldı ve sabahtan beri hala sütüm yok. Kızım emmek istiyor süt gelmediğinden huysuz ağlıyor (Allahtan mamayada alışkınki aç kalmıyor) . Eşim bizim yanimızda böyle birşey yaşadığı için üzgün ve çaresiz. Eğer siz olmasaydınız öldürürdüm diyor. Bende gizli gizli ağlıyorum. Bugün insanlığa ve adalete olan güvenimi tamamen kaybettim. Niye anlattım onuda bilmiyorum. Sadece çok doluyum ,çok üzgünüm, çok kırgınım. Hakkınızi helal edin.
Çok üzüldüm yaaa.cok geçmiş olsun gerçekten.dediginiz gibi yaşanılacak bir memleket olmadık artık.kimsenin kimseye sabrı kalmamış.Allah sonumuzu hayır etsin inşallah

Olay görüntüleri var mı varsa alın vwrin spsyal medyaya bakın nasıl ceza alıyorlar. Maalesef artık adalet bu şekilde sağlanıyor.
Çok üzgünüm gerçekten yarına kalır ama yanlarına kalmaz. Kalmasında inşaAllah. Gerçekten çok üzüldüm hiç bir şey yapamasanızda Allah'a havale edin elbet çıkar onlardan o sabilerin günahı!

çok çok geçmiş olsun. ben okurken gerildim, siz yaşarken nasıl gerilmişsinizdir kim bilir.
nasıl bir insan kucağındaki bebeğe rağmen vurmaya devam edebilir aklım almıyor.. adalet zaten sıfır.
Allah bildiği gibi yapsın.

Klasik sen benim kim olduğumu biliyormusun? Vakası...Ülke ne hale geldi inanılır gibi değil!
Yaşadığınız çok acı bir travma ve bir o kadar Ülkemizin gerçeği
Yazıklar olsunki bunlar ceza meza almadan hala toplum içine karışıp insanız diye aramızda dolaşıyorlar
Çok geçmiş olsun ..Tavsiyede bulunmak isterdim ama ne yaparsanız yapın sonuç alamaz uğraştığınızla kalırsınız..
Buna rağmen sosyal medyada algı oluşturabilir, farkındalık yaratabilirsiniz

Canım benimmmm. Kıyamam. Burnumun direği sızladı.

Bebeginizin ve cocugunuzun ve sizin yasadiklarinizin hakkı için umarım tez zamanda geberirler ya başka bir şey yazmak gelmedi içimden.
Allah belasini versin böyle insanların.

Ahh ya çok üzüldüm.Şimdi buraya sayfalarca yazarım ama neyse….Umarım en kısa zamanda hepiniz atlatırsınız bu olayı.Allah korumuş üzülmeyin hiç gün keser döner sap döner gün gelir hesap döner inşallah 🙏

Gecmis olsun. Guvenlik kamerasinda yok muydu park halindeki araca gelip carptigi? Varsa polis cagirmaya gerek yokmus. Tutuklu yargilanmalarini gerektirecek bir durum yok basit yaralama olmus sadece nihayetinde (kırık yok) yasadiginiz sey sizin icin kotu olsa da. Ispat edebildiniz mi sonuçta ? Sayet oyle ise araciniz sıfır oldugu icin deger kaybi davasi acip karsi tarafin sigortasindan para alabilirsiniz. Aracinin trafik sigortasi yoktu at hirsizinin heralde ondan bu kadar karsi cikti saniorum polis cagirmaya? O zaman da cebinden öder. Burdaki mesele adalet sistemi degil aslinda çünkü dunyanin hicbi yerinde bunun icin tutuklu yargilanilmaz. Burdaki mesele insanlarin pisligi dediginiz gibi ve ulkenin ekonomisinin cok kotu olmasi. Oyle kötü ki eşiniz kucaginda bebekle bir araba için millete kafa tutuyor ben olsam korkarim ha bunu yapmaya. Ama araba ev parasi olunca basina en ufak bisey gelse kafayi yioruz. Halbuki 3-4maasla alinabilen bisey olsa avrupadaki gibi, hic ugrasmazsin elin serserisiyle. Oglunuza bir iki seans terapi iyi olabilir bu arada korkmustur, evde konusmalarinizda kendinizi cok aciz yansitmayip cok buyutmemeye calisin onun gözünde.

Çok geçmiş olsun. Suçlular ceza almadığı için bizim gibi suçsuzlar cezalandırılıyor. Bu tipler de daha da cesaretleniyor. Allah’ın adaletine sığınmaktan başka çaremiz yok.

Neler olmuyor ki? Öldürenler bile ceza almıyor. Ölen kişi suçlanıyor doğrusu. Benim hiçbir kuruma güvenim yok. Adalete hele hiç yok...

Çok çok geçmis olsun sizede. Bilmiyorum geçermi ama eşimi işe göndermedim yarında gitsin istemiyorum oğlumuda okula göndermek istemiyorum kendimde sokağa çıkmak istemiyorum. Umarım atlatırım
Bu kadar kendinizi salmayin. Çok şükür hayattasiniz. Bir de bu açıdan yaklaşın olaya. Ya daha ciddi birşey ile uğraşıyor olsaydınız şu anda. Böyle bir atmosferde çocuk korkar. Okula neden göndermeyeceksiniz, gönderin bence..

Evet çok etkilendi. Hatta uyumadan babasından özür dilemiş . Baba özür dilerim benim yüzümden oldu demiş. Ben hasta olmasaydim hastaneye gitmeseydik senin canın acimazdi demiş. Eşim yanına alıp uyuttu . Gelip bana anlatti oturduk birlikte ağladık eşimle. eşimde uyudu (sakinkestirici aldi) ama ben barut gibiyim. Öğretmenimiz ayni zamanda komşumuz onunla paylaştık yarın okula gitmicek ama ögretmenimiz evde ziyaret edicek konuşucak . Okulun psikolojuyla öncelikle görüşcez sonrasında duruma göre haraket edicez.
Olayı çok dramatize etmişsiniz. Olaydan çok sizin tavırlarınız da çocuğu etkilemiştir. Zor bir durum tabiki. Çocuk için daha dirayetli durmaliydiniz. Çocukta suçluluk psikolojisi oluşmuş..

X