Anne ve eş olarak yaşadığım çaresizlik

Artık bu ülkede adaletin olmadığından bugün emin oldum.
Oğlumu hastaneye götürdük. Hastane otoparkına arabamızı parkettik. 1 tanede 3 aylık kızım var. Eşime kız senle kalsın boşuna virüs ortamında kalabalığa girmeyin dedim. Oğlumla hastanede işlerimizi hallederken bir bağırış sesi geldi. Yokuş aşagı baktığimda 3 4 tane adam eşimi dövüyordu. 1 tanesi park halindeki arabamıza çarpmış . Eşimde polis çağırıp tutanak tutturalım diye ısrar etmiş. (Arabamız sıfır ve ayrıca kaskosu var)
Adam inkar ediyormuş. Neyse hastanenin güvenliğide görmüs zaten. Adam polisi çağırmak yerine arkadaslarini çağırmış. Eşimin kucağinda 3 aylık kızım var. sonra birden biri arkadan ensesine vurup düşürüyor. Eşimin kucağinda bebek olduğundan elini bile kaldıramamış suratina yumruk atmiş digeri. Esim bebeği arka koltuga atmıs zarar gelmesin diye. Güvenlikler gelmiş ayırmış. Ben sesleri duyunca yokuş aşağı baktım. Öyle korktumki yanımda 7 yaşında oğlumla kosmaya başladık. Yol bitmedi koşarken. (Allah ım düşmanıma yaşatmasın) Eşimin yanına gittim yüzü gözü kan bebeği al git dedi. Adam yerden kaldirım taşı almıs bize doğru koşarken güvenlik düşürdü. Arabada tornavida çekic keser vs var. Baktım eşim kesere yapıştı. (Allah ım doğru düzgün bir hayat yaşarken bile insanı zorla katil ediyorlar. Katil olnak bu kadar kolaymiş.)Araya girdim çekeşleyerek eşimi uzaklaştırdım. Oğlum şoka girdi ,kızım ağlamaktan morardı . Kendimizi hastaneye zor attık. Arabalarina binip gitmisler .giderkende ben falancanın oğluyum neyse cezam atarim parayı önlerine polis savcı beni evden alır eve bırakır ben beklemem demiş.
Polis geldi karakola gittik şikayetçi olduk . Ben tutuklu yargilanirlar derken sırıtarak gittiler. Polis 5 ay ceza alırlar o da para cezasina çevrilir 3 5 öderler dedi. Kendimi böcek gibi hissettim. Benim eşimin ve çocuklarımın yaşadığı şeyin bu yasalarda önemi yokmu. Bende polise ozaman mahkeme sonuçlaninca bende bir bovling sopasiyla gidip suratina patlatiyim dedim . Sonuçta parasıyla değilmi. Oğlumu duş alıp yatırdık . 1 saat sonra ellerini kitleyip titreyerek uyandı. Olay sırasında korkudanmi bilmiyorum bir anda göğsümdeki sütüm tamamen şakır şakır boşaldı ve sabahtan beri hala sütüm yok. Kızım emmek istiyor süt gelmediğinden huysuz ağlıyor (Allahtan mamayada alışkınki aç kalmıyor) . Eşim bizim yanimızda böyle birşey yaşadığı için üzgün ve çaresiz. Eğer siz olmasaydınız öldürürdüm diyor. Bende gizli gizli ağlıyorum. Bugün insanlığa ve adalete olan güvenimi tamamen kaybettim. Niye anlattım onuda bilmiyorum. Sadece çok doluyum ,çok üzgünüm, çok kırgınım. Hakkınızi helal edin.
Çok üzüldüm. Geçmiş olsun. Allah tez zamanda kendileri gibi insanlarla karşılaştırıp onları birbirine kırdırsın inşallah

Canim polis bile bunlar çin....ne isterseniz şikayetçi olmayın dedi.(küçümsemek için yazmiyorum polisin söylediği bu) . Bende biz şikayetçi olmazsak 2 gün sonra başkalarinada aynisini yapmazlarmi dedim. Poliste sen kendi ailene bak abla dedi. yani belali tipler . Eşim hastaneye rapor için gidince güvenlikle konuşmuş. O da korkmuş gördüğü halde ben cok birsey gormedim duymadim zaten orayi kameralarda çekmiyor demiş. (Ya korktu ya para aldi) haliyle karşidakide eşime iftira atiyor sucluyor istediģi gibi
Pes artık yaa Allah kahretsin. Benim artık adalete olan güvenim hiç yok. İyisi mi bir an önce toplanmaya çalışın çok geçmiş olsun

Elinizde görüntü vs. varsa sosyal medyada gündem oluşturmayı deneyebilirsiniz. Toplumsal baskıyla biraz olsun geri atım atılabiliyor.

Yaşadıklarınız için gerçekten üzgünüm.
Çok mantıklı. Bu ülkede adaleti biraz olsun sosyal medya sağlıyor. En olmadı rezil olurlar 3-5 gün o da hiç yoktan iyidir

Mahkemeye adalete güvemeyin çünkü adalet yok. Katiller bile 3-5 yıl yatıp serbest kalıyor. mal güvenliği yok, can güvenliği zaten yok.

Öncelikle geçmiş olsun diyorum okurken şoka uğradım adamlar silahlı saldırı yapmış resmen. Yapacağınız iş belli, madem mahkemede adalet yok başınıza gelenleri sosyal medyada paylaşacaksınız. Elinizdeki polis raporunun fotosunu, darp edilmiş eşinizin fotosunu post yapın paylaşın. Bir de hastaneden görüntüleri isteyin. Destek için postu ekşisözlükten birine ve buraya verin. Ancak bu şekilde adalete kavuşabiliyorsunuz, adalet artık sosyal medayada aranıyor. Show haber ihbar hattına veya Müge Anlı benzeri bir programa da gönderebilirsiniz.

tekrar gemiş olsun dilerim.

Ben kendim 2 gün once hastaneye gittim asla haksızlığa tahamulum yok esim yuz kez aradi ne olur sinirlenme kimseye bisi deme bende yaninda değilim bisi olur bisi yaaprlar diye ve benim esim polis memuru bundan 4 yıl once taksici kucagimda kizimla benim kafami kesip ormanlik alana atmakla tehtit etti elimde taksinin plakasi fotografi Nereleri aradik nerelere sikayet ettik sonuc ne mi oldu boyle bi taksici yok 🤦🏻‍♀️ Hic bir halt yapilmadi trafikde kimbilir kac kisiyi daha tehtit etti belkide birinin canını yaktı.Bu dünya mi desem Türkiye mi desem yaşanmaz bi hâl aldi.Cok sabirliyiz gercekten bukadar cinayete tecavüze tehtide cok sabirliyiz biz nasil bu hâle geldik neden bu hâle geldik anlamiyorum.Rabbim sonumuzu hayır eylesin 🤲

Çok çok geçmis olsun sizede. Bilmiyorum geçermi ama eşimi işe göndermedim yarında gitsin istemiyorum oğlumuda okula göndermek istemiyorum kendimde sokağa çıkmak istemiyorum. Umarım atlatırım

Oğlumu hastaneye götürdük. Hastane otoparkına arabamızı parkettik. 1 tanede 3 aylık kızım var. Eşime kız senle kalsın boşuna virüs ortamında kalabalığa girmeyin dedim. Oğlumla hastanede işlerimizi hallederken bir bağırış sesi geldi. Yokuş aşagı baktığimda 3 4 tane adam eşimi dövüyordu. 1 tanesi park halindeki arabamıza çarpmış . Eşimde polis çağırıp tutanak tutturalım diye ısrar etmiş. (Arabamız sıfır ve ayrıca kaskosu var)
Adam inkar ediyormuş. Neyse hastanenin güvenliğide görmüs zaten. Adam polisi çağırmak yerine arkadaslarini çağırmış. Eşimin kucağinda 3 aylık kızım var. sonra birden biri arkadan ensesine vurup düşürüyor. Eşimin kucağinda bebek olduğundan elini bile kaldıramamış suratina yumruk atmiş digeri. Esim bebeği arka koltuga atmıs zarar gelmesin diye. Güvenlikler gelmiş ayırmış. Ben sesleri duyunca yokuş aşağı baktım. Öyle korktumki yanımda 7 yaşında oğlumla kosmaya başladık. Yol bitmedi koşarken. (Allah ım düşmanıma yaşatmasın) Eşimin yanına gittim yüzü gözü kan bebeği al git dedi. Adam yerden kaldirım taşı almıs bize doğru koşarken güvenlik düşürdü. Arabada tornavida çekic keser vs var. Baktım eşim kesere yapıştı. (Allah ım doğru düzgün bir hayat yaşarken bile insanı zorla katil ediyorlar. Katil olnak bu kadar kolaymiş.)Araya girdim çekeşleyerek eşimi uzaklaştırdım. Oğlum şoka girdi ,kızım ağlamaktan morardı . Kendimizi hastaneye zor attık. Arabalarina binip gitmisler .giderkende ben falancanın oğluyum neyse cezam atarim parayı önlerine polis savcı beni evden alır eve bırakır ben beklemem demiş.
Polis geldi karakola gittik şikayetçi olduk . Ben tutuklu yargilanirlar derken sırıtarak gittiler. Polis 5 ay ceza alırlar o da para cezasina çevrilir 3 5 öderler dedi. Kendimi böcek gibi hissettim. Benim eşimin ve çocuklarımın yaşadığı şeyin bu yasalarda önemi yokmu. Bende polise ozaman mahkeme sonuçlaninca bende bir bovling sopasiyla gidip suratina patlatiyim dedim . Sonuçta parasıyla değilmi. Oğlumu duş alıp yatırdık . 1 saat sonra ellerini kitleyip titreyerek uyandı. Olay sırasında korkudanmi bilmiyorum bir anda göğsümdeki sütüm tamamen şakır şakır boşaldı ve sabahtan beri hala sütüm yok. Kızım emmek istiyor süt gelmediğinden huysuz ağlıyor (Allahtan mamayada alışkınki aç kalmıyor) . Eşim bizim yanimızda böyle birşey yaşadığı için üzgün ve çaresiz. Eğer siz olmasaydınız öldürürdüm diyor. Bende gizli gizli ağlıyorum. Bugün insanlığa ve adalete olan güvenimi tamamen kaybettim. Niye anlattım onuda bilmiyorum. Sadece çok doluyum ,çok üzgünüm, çok kırgınım. Hakkınızi helal edin.
Cok geçmiş olsun kardeş Allah böyle insan musfetteleriyle karşılaştırmasın biz birine yan baksak ne çok başımiz ağrır şu olaya bak ya bende çok sinirlendim çocuklar için çok üzüldüm icim ciz etti oğlunuzun yanında böyle olması ama çocuklar umdufumuzdan daha güçlü. O pisliklerin cezasını Allah versin. Yavrunun kesilen sütünü bile çıkarsın Allah onlardan canıniza birsey olmamış şükür ki çok geçmiş olsun tekrar ilahi adalet var üzmeyin kendinizi

Çok geçmiş olsun. İnşallah bize bugün adaleti aratanlar, bir gün o arattıkları adalete muhtaç kalırlar.

Size çok çok geçmiş olsun diliyorum. Off çok üzüldüm, tadım tuzum kaçtı… O yavrulara, kocanıza ve size bu travmayı yaşatanların Allah belasını versin.

Bu ülkeden nefret eder hâle geldim, bir sorun olduğunda haklıyken bile olay çıkarmamaya çalışıyorum, insanlar delirmiş, hiç yoktan kim vurduya giderim diye. Koskoca bir mafya devletine dönüştük, sen benim kim olduğumu biliyorsunmu ile başlar, her türlü magandalıkla devam eder. Hobi olarak insan darp ediyorlar, bazen öldürüyorlar. Sonuç: EŞŞEK gibi sırıtarak adliyeden ayrılıyorlar.
Eşsek onurlu kalır öyle pisliklerin yanında. Biraz önce evimin önündeki caddede olay çıktı Adam koca tir altında önündeki taksiye cek arabani biçer geçerim seni diyo gitti adamın boğazını sıktı arabada çoluk çocuk offf üstüne bide bu konuyu okuyunca yani 😔

Çok geçmiş olsun
Çocuklarımız için bir psikologtan yardım alın ısterseniz
En azından fikir sahibi olursunuz
En az hasarla atlatırsınız çocuklarınız açısından

Ülkedeki adalet sistemine gelince
Ne yazık ki bu ülkede hapse girmek çok zor
Ve insanların manevi mağduriyetleri kimsenin umrunda değil 🤷‍♀️

bu tiplerin küçük versiyonları da okullarda var yetişiyorlar yanii.ne durdan anlıyorlar ne laftan ne insanlıktan her türlü şiddet hakaret küfür akran zorbalığı bunlarda.eskiden tüm çocukları severdim ama artık tahammülüm bitti.görünce tiksiniyorum iki tane patlatmak istiyorum bu çocuklara.10 yaşını geçen belli bir karekterde olur .olmayanlar da işte sonunda bu olayda ki magandalar gibi oluyor

Eşsek onurlu kalır öyle pisliklerin yanında. Biraz önce evimin önündeki caddede olay çıktı Adam koca tir altında önündeki taksiye cek arabani biçer geçerim seni diyo gitti adamın boğazını sıktı arabada çoluk çocuk offf üstüne bide bu konuyu okuyunca yani 😔
Eşşşeğin bir yeri olamazlar da sırıtmalarını benzettim. Ben de trafikte bir hırboyla takıştım geçen sene rahmetli babamı hastaneden eve götürürken, bana dedi ki bir sıkımlık canın var seni boğazlasam olan sana olur, bana hiçbir şey olmaz. Yaşlı adamcağız da yanımda bir adım atacak hâli yoktu, ne yapayım olayı büyütmedim. Kendilerinden ne kadar da eminler. Haklı mı? Evet, haklı. Godamansa bu ülkede hiçbir şey olmaz, ben tavuk gibi boğazlandığımla kalırım.

Çok çok geçmis olsun sizede. Bilmiyorum geçermi ama eşimi işe göndermedim yarında gitsin istemiyorum oğlumuda okula göndermek istemiyorum kendimde sokağa çıkmak istemiyorum. Umarım atlatırım
Cok tesekkur ederim bence oglunuzu uzun bi süre gözlemleyin gerekirse yardim alin bi uzmandan çünkü gördüklerini kolay unutmayip bilinc altina atabilir

Öncelikle çok geçmiş olsun çok üzüldüm yazınızı okuyunca umarım şimdi herşey yolundadir..ben yurt dışında yaşadığım için Türkiye ve sistem hakkında pek bilgi sahibi değilim sadece duyduğum gördüğüm haberlerden fikir sahibi olabilirim..maalesef ki sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde saldırgan insanlar var..bu tip insanlar ne kadar çok ise toplumun normal kesimide saldırganlık eğilimi göstermeye başlıyor çünkü bu şekilde evriliyor toplumlar..aalet sistemi zayıf desem gördüğüm kadarı ile Türkiye genelinin yarısından fazlasına ağır cezalar verilmesi gerek bunuda devlet ekonomisi kaldıramaz..hal böyle olunca adalet yerini bulamıyor...ben sadece şunu biliyorum ki adalet ve hakkliligini savunmak istemek çağımızın en en büyük sorunu..ekonomisi iyi olan ülkelerde bu sistem iyi çalışıyor fakat genel anlamda bunu Türkiye veya diğer Akdeniz ülkelerinde sağlamak imkansız..öyle durumlar var ki adamdan şikayetçi oldun diye sana daha çok musallat oluyor..umarım en kısa sürede iyi bir şekilde ekonomik zararıniz karşılanır ve en önemlisi de eşinin elinden bir kaza çıkmamış haklı iken haksız durumuna düşmemiş..gerçekten artık bu tür şiddet içeren konulara eğitimden başlayarak daha çok ağırlık vermek gerekiyor..çocuğun için benim sana tavsiyem eğer ki imkanın varsa bir uzmanla görüşmen bilinç altından bu olayı silmeyi sağlaman..hepimiz neler biriktiriyorum bilinç altımızda ama çocukluk yaş çok önemli bu travmayı iyileştirmelisin olan olay oldu bitti sen çocuğuna geleceğine dikkat etmelisin...

Cok tesekkur ederim bence oglunuzu uzun bi süre gözlemleyin gerekirse yardim alin bi uzmandan çünkü gördüklerini kolay unutmayip bilinc altina atabilir

Evet çok etkilendi. Hatta uyumadan babasından özür dilemiş . Baba özür dilerim benim yüzümden oldu demiş. Ben hasta olmasaydim hastaneye gitmeseydik senin canın acimazdi demiş. Eşim yanına alıp uyuttu . Gelip bana anlatti oturduk birlikte ağladık eşimle. eşimde uyudu (sakinkestirici aldi) ama ben barut gibiyim. Öğretmenimiz ayni zamanda komşumuz onunla paylaştık yarın okula gitmicek ama ögretmenimiz evde ziyaret edicek konuşucak . Okulun psikolojuyla öncelikle görüşcez sonrasında duruma göre haraket edicez.

Allah yardimcin olsun cok uzuldum
InsAllah bir an once toplarsiniz
O cevreden bir sure uzaklasin olmadi ufak bir tatil yada aile ziyareti yapilabilir
En azindan havaniz degisir
Eglence merkezi bile olur
Bu arada hastane goruntusu yok mu

çok teşekkür ederim. Yok malesef otoparkin o kısmini görmüyor dediler

X