Anne olmak istiyorum!!!

umutsuzkedii

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2024
639
223
10 ay oldu deniyoruz bu ay okadar belirti okadar umut derken yine regl oldum

Geçen ay smear ve hormon verdim, hormonlar çıktı ama doktor smear ile birlikte infertilite bölümüne gitmemi söyledi.
Smear hălă çıkmadı 1buçuk ay oldu bu yüzden doktora gidemedim.
Ama burda gördüğüm öğrendiğim kadar fsh değerim yüksekmiş.
Uyandığımdan beri bunu araştırıyorum.
82 kiloyum zayıflamam gerekmiş sanırım ve sigaradan uzak durmam bi anda kesemem sigarayı ama ne kadar az içersem okadar kafi.
Hormon testlerimi aşağı bırakacağım bu konuda bilgisi olan yazabilirmi lütfen.
Yine burdan gördüğüm hayıt otu macunu diye birşey varmış bunuda deneyeceğim hemen sipariş verip ve artık düzenli yumurtayı ve kalitesini arttıracak besinler tüketmeye çalışacağım başta ne kadar nefret etsemde avakado her sabah yiyeceğim, hergün spor yapacağım benim gibi olan bana katılmak isteyen tek başına asla motivasyonu olmayan 1gün yapıp ikinci gün pes eden anne olmak isteyen tüm prensesler gelin hep beraber yapalım hatta burda motivasyon sağlayamazsak wp grubu kurarırız birlikte spor yapar yediğimiz öğünleri paylaşırız fikir olması açısından. ( Ben çok yoruldum her ay negatif görmekten bunları yaparken gebeliği aklımdan çıkaracağım afedersiniz 10 aydır eşimle işçi gibi ilişkiye giriyoruz ilişkiye gir ayakları havaya dik bekle kalkma psikolojim alt üst oldu)
Hepsini üşenmeden okuyup cevap verenden Allah razı olsun Rabbim ne muradınız varsa versin

Eklentiler

• Screenshot_20240830-083133_Chrome.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 94
  • Screenshot_20240830-083124_Chrome.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 95
  • Screenshot_20240830-083113_Chrome.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_20240830-083105_Chrome.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_20240830-083057_Chrome.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
fsh dısındaki değerler normal görünüyor. ben de 9 fsh ile hamile kaldım. doktorlar 8 ve altında olmasını istiyor malesef.

çok zor bir durum. ben de 13.ay sonunda hamile kaldım. her ay depresyonlara girdim girdim çıktım avakado hamile kaldığım ay ben de çok tükettim. bir de balık yedim haftada bir. süt ürünleri ve tavuğu tamamen kestim. inşallah güzel sonuclar alırsınız siz de

Kuzum benim, üzülme. Her şey insanlar için..
İnstagramda “birgebeningünlüğü” var. Baya memnun kalanlar olmuş. Bir dene istersen. Ben de senden bu ay çok ümitliydim ama rabbimin bir bildiği var demek ki. Allahım tez zamanda kavuştursun

Cevap verdiğin için teşekkür ederim.
Süt ürünleri ve tavuğu neden kestiniz? Ve hamile kaldığınız ay yani daha haberiniz olmadan mı avakadoyu tükettiniz?
Rabbim bağışlasın yavrunu hamişsen şuan sağ salim kucağına almayı nasip etsin doğurduysanda güle güle sağlıklı sıhhatli büyüt inşallah

Biliyorum ebru ablayı bu ay oda 2tane takviye önerdi onlarıda alıp kullanıcam.
Bu arada teşekkür ederim sanada benimle birlikte heycanlandın yardımcı oldun Allah razı olsun benim olmadı senin olur inşallah canım benim çok mutlu ol

Merhaba canım seni çok iyi anlıyorum bu süreçleri yaşamayan hiç kimse bilemez
Öncelikle fsh değerin çok yüksek değil zaten her ay değişkenlik gösteriyor bu değerler onun icin yüksek olduğunu düşünüp kafana takarsan daha kötü olur senin için
Ben ilk hormon testi verdiğimde fsh 9.30 çıkmıştı bende çok üzüldüm yüksek diye ama doktorum normal demisti değerlerim için bende gebelik olma şansını arttırıyor yumurtaliklara iyi geliyor diye testere dişli aslan pençesi aldim onu kullandım ve fsh değerim düştü o mu iyi geldi bilemiyorum tabi ekstra pek birsey yapmadım sonrasında
1 sene bebek olmamasını normal kabul ediyolar bekle istemezsen rahim filmi çektirmeni öneririm sana benim rahmimde perde varmış o zaman farkedebildiler ki vajinal ultrasondada bir kaç kere bakılmıştı ona rağmen
Aklından cikarmani öneririm bol bol incir ye eşinle beraber nohut yiyin
En önemlisi çok ama çok zor olsada stres yapıp düşünmemeye çalış en büyük zarar bu emin ol

Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah. Benim de belirtiler gitti 2 gün kaldı adetime. Sanmıyorum

Cevap verdiğin için teşekkür ederim Allah razı olsun evet çok yıpranıyorum artık korkum şu yönde anne tarafımda erken menepoz genetik annem 38 teyzem 35 diğer teyzem 32 yaşında menapoza girdi buda beni korkutuyor herşeyim halamlara çekmiş ama olacak iş ya tutar o annemlere çeker

Beta hcg 42 yaziyo canım 5 in üstü hamilelik anlamadm ben

süt ürünleri ve tavuk hormonları etkiliyor bayağı ve yumurtlamada olumsuz etkileri var. hamile kaldıktan sonra bol bol tüketiyorum su an ama o dönem dediğim gibi kesmistim. yumurta yedim ama her sabah 2 tane

şöyle ben yumurta takibi yapıp başarısız oldum 12.ayda. reglim o ay cok yoğun gelince ve sancılı olunca doktorum bir ay ara verelim, sen de diyet yap bu ay biraz toparlan dedi. yani avakadoyu yemeye reglken başladım. büyük oranda sebze ve balık ağırlıklı beslendim hep o ay. bir de pilatese başlamıştım. 20 gün falan gidebildim sonra hamile olduğumu öğrenince doktorum ara vermemi istedi pilatese ama onun da çok etkisi olduğunu düsünüyorum ben.

su an 17 haftalık hamileyim hala. insallah bu kış oğlumu kucağıma alıcam

Allah size ve isteyen herkese sağlıklı, güzel hamilelikler ve bebek nasip etsin. beklemek çok zor biliyorum. ben artık bebeğe o kadar odaklanmıştım ki esimi bile gözüm görmüyordu son zamanlar. çok zor ama sonucu iyi olacak buna inanın

Allahım nolurrr senin yüzün gülsün bari benim olmadı senin olur inşallah
Keşke olsa 22sinde yumurtladım bugün 30’u. 8 gün oldu ama ben dün mide bulantısı yaşadım bir de kasık ağrısı bugün daha yok. Test yapsam negatif görücem 2 gün daha beklerim ama regl olurum muhtemelen. Şimdi yapsam çıkar mı

Aminn aminn Allah razı olsun zahmet edip yazdın okadar sağ salim al bebeğini kucağına inşallah

Yani emin değilim çıkadabilir çıkmayada bilir ben bugün pozitif olan herşeye inancımı kaybettim

Bende de pcos var acaba bunları yapsam işe yarar mı bende?

Bende de pcos var acaba bunları yapsam işe yarar mı bende?
bende yaradı valla. benim doktorum bana çok ileri derece bir pcos durumu olduğunu söylemişti. hormonlarım çok aşırı dengesiz degildi ama ultrasonda yumurtalıklarım salkım salkımdı. ona rağmen bu söylediklerimi yaptığım ay hamile kaldım. he şansa mı denk geldi yoksa bunlar etki etti mi kesin söyleyemem ama bunları yaptığım ay zaten kendimi çok iyi hissetmistim fiziksel ve psikolojik olarak da. ve o ay kafamdan tamamen hamilelik ihtimalini çıkardım. o ay sadece biraz kilo verip dinlenmek istiyordum. ama kaderin de bizim için planı buymus

bana doktorum akdeniz diyeti ve bol hateket öneriyordu zaten en basindan beri. ama ben son ayda uyguladım sadece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…