Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ayyy öyle deme sakın lütfen. Bu ay olmadı diye pes mi edeceksin? Olacak, sadece zamanını bekliyor. Bunda olmadıysa başka bir tedavi denenir sakın kendini böyle kodlama, hepimiz er ya da geç anne olacağız
Ya eşim o kadar çok ümitleniyor ki bana canını cıkma yinede hasta olana kadar bekleyelim diyo hayla ümidi var ama ben 2 seneyi geçtiği için umudum da yok artık yorulduğumu anlayabiliyorum

2. İğnede olmadı ben hiç bir zaman anne olamıcam eşimde benim yüzümden baba olamıcak.
Canım bende Kasım ayın da 2. İğnemi oldum ama olmadı yalnız değilsin üzülmüyoruz ama daha da güçleniyoruz ki pes etmeyelim daha çok çaba sarfedelim bian önce kavuşalım rabbim bize de nasip edecek
Günaydınn evrem92 ovulasyon testim 2 gündür silik çıkıyor ama dün doktor 19mm 2 tane yumurta var dedi buna yorumun nedir
Aaa bu şey değil mi ya beennn benimde bazı aylar böyle oluyor pcos var bende sebebi bu lh bir dengesiz doktor 20mm yumurta var derken silik çıkabiliyor bu ay pik göremedim mesela hiç ama yumurtlama akıntım oldu baya

Ya eşim o kadar çok ümitleniyor ki bana canını cıkma yinede hasta olana kadar bekleyelim diyo hayla ümidi var ama ben 2 seneyi geçtiği için umudum da yok artık yorulduğumu anlayabiliyorum
Cnm her şeyi kadınlar cektigi için erkekler daha sabırlıymis gibi görünüyor sadece çocuk olmaz kadin doktora gider muayene olur ki o muayenenin stresini hepimiz biliyoruz ilişki yaşarsın erkek 5 dakikada isini bitirir kadin ayağını diker poposuna yastık koyar olmadi amuda kalkar bekler ki spermler akmasın kaçmasın. ayin sonunda hamile kalamadin regl in acısını da kadin çeker ve en büyük hayal kırıklığını yine kadin yasar yani erkeklerin isi kolay bu aşamalarda baba olmak cocuk doğduktan sonra zordur hatta bazen o zaman da kolaydır ama anne olmak hem oncesinde hem sonrasında cok zordur . Cok sukur Rabbıme isyan değil bu iyi ki kadınım iyi ki anneyim binlerce sukur olsun sadece olan durumu özetledim ve erkeklerin nasil böyle sabirli ve umutlu kalabildiklerini... cunku yıpranan taraf hep kadin umudunu yitirme yaşadığın nefes aldığın sürece hep umudun devam edecek ben de kizima 2.5 sene sonra hamile kalabildim yaşadıklarını bilirim her ay hüsran yaşamayı bir umut test alıp eşimden gizli yapmaları farkli farklı ottan çöpten medet aramaları daha neler neler ama Rabbım en umutsuz olduğun anda öyle güzel bi sekilde veriyor ki sen de inanamicaksin dualarım burda evlat bekleyen tüm kardeşlerime insallah siz de bu duyguyu tadacaksiniz sadece az daha tevekkül ve sabır

O kadar iyi anlıyorum ki sizi benimde 2 yılı geçti halen olmadı yaşım da 29 evlendiği ilk yıllar hormonları çok iyiydi çok pişmanım hep kendime kızıyorum 3 yıldan fazla korudum keşke korunmasaydım kendim yaptım bunu diyorum ama üzülmenin bize Bi faydası yok her yolu deneyeceğiz rabbim nasip edecek bizlere de inşallah

İnşAllah

Evet benim eşim de çok istekli hatt benden daha çok istekli ama bizim elimizde olan bişey olsa keşke bu hamile kalma durumu bak ben 10 ay önce kimyasal geçirdim benimle birlikte kimyasal geçiren herkes hamile kaldı doğum yaptı bende hala bişey yok. Ama diyorum ya bizim için yazılan bir şey var. Belki hamile kalsam yine sağlıksız olacaktı, ya da engelli bi bebek olacaktı. Ne bilim allahtan hep sağlıklı bir bebek istedim hiç bu ay bebeğim olsun diye dua etmedim Allahım bana eşime sağlıklı bir evlat nasip et sen her şeyin en iyisini bilen ve görensin diye dua ettim. Bu inanca sımsıkı bağlan 2 sene olmadıysa fizyolojik bir sıkıntın yoksa bu sen yetersiz olduğun için değil senin hakkında en güzeli olacağı için gecikiyordur buna emin ol.
Canım bende Kasım ayın da 2. İğnemi oldum ama olmadı yalnız değilsin üzülmüyoruz ama daha da güçleniyoruz ki pes etmeyelim daha çok çaba sarfedelim bian önce kavuşalım rabbim bize de nasip edecek
Her ay yeni bir başlangıç her ay yeni bir umut. Benim burda 2 yıldan 5 yıla kadar hamile kalamayıp hamile haberini aldığım o kadar insan oldu ki... Bir şekilde oluyor ya tedaviyle ya tedaviyi bırakmışken bi yerden yeşeriveriyor umutlar. Allah bize sağlık verdiği sürece son gücümüze kadar çabalayacağız anne olmak için, bizim de sınavımız bu dünyada bu Ben buna inanıyorum ne kadar çok sabredersek sonu o kadar güzel olacak ben mesela önceleri çok dua eden bi insan değildim, istemezdim hiç Allah tan bir şey ama Bu süreç manevi olarak beni o kadar olgunlaştırıdı ki artık sadece ondan istiyorum.

Dışarıdayım yürüyorum ve şu yazıyı okurken ağlıyorum rabbimden tek isteğim bu hayırlısı sağlıklı bir evlat eğer uzaksa yakınıma göndersin evlat peygamber ağlatmış derler ya nasıl da doğru teşekkür ederm çok güzel söylemişsin az önce eşime de söyledim oda ben seni damızlık diye almadım dedi hayırlısı olsun hayat bizim dedi

2,5 sene dile kolay di mi? Ama şimdi evladın yanında çektiğin tüm sıkıntılara değmiş

Teşekkür edirm Allah razı olsun içime su serptin

Senin de R Random3 gibi olmuş normalde bu değerlerde pik çıkarır testler ben lh ın idrara geç geçtiğini tahmin ediyorum ya da bu kaset testler hassas olmadığı için yakalamakta zorlanıyor
İdrara geç geçiyor olamaz çünkü benim pikle adet tarihim tutuyor. Başkasının 19da pik gösterirken bizim 23te pik gösteriyor. Zor yükseliyor lh demek ki.. Amaaaaan tutsun da kurban olayım kaçta tutarsa tutsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…