Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
yumurta çatlayınca kasık sızlamasının geçmesi lazım dimi? benım bu ay akıntım zaten az oldu ama iki kasığımda sızlıyor ıkı gundurde sag gogsumun ucu acaip kaşınıyor. daha dün çatlamıştır yani yumurta tahminimce

2. İğnede olmadı ben hiç bir zaman anne olamıcam eşimde benim yüzümden baba olamıcak.
Canım herkes yazmış duygularımız ortak ama ben de yazayım. Bu ruh hali ilk regl olduğumda bende de oluyor ama sonra geçiyor yeni umutlara bel bağlıyoruz. Evet çok yıpratıcı yıkıcı süreçler ama sakın kendine yüklenme. Stres üzüntü de çocuğun gelmesini en çok engelleyen şeylerden bir tanesi. Hepimiz bunu bazen yaşıyoruz ama ben şöyle düşünüyorum. Çok şükür sağlıklıyız, sevdiğim insanla evliyim, sağlıklı huzurlu mutlu bir yuvam var. Bebiş gelirse çok mutlu oluruz ama olmazsa da vardır bir hayır zamanı değildir daha diyorum. Sonuçta ne bileyim bebişin gelip eşime bir şey olmasını sağlığımızı kaybedip huzurumuzun bozulmasını da hiç istemem. O yüzden hayırlısı ne zaman ve nasılsa öyle olsun diye dua edelim. Eşinle sarılın birbirinize eğer yapılmayan tetkik vs varsa onları yaptırırsın hazır hissedince. Ama bazen yıllarca tedaviyle oluyor. Bazen tedaviyle olmuyor insanlar bıraktığı ay hamile kalıyor. Yani biz ne yaparsak yapalım hakkımızda yazılanı yaşıyoruz. O nedenle içini ferah tut ne kendine ne de eşine yüklen psikolojik olarwk zor süreci birbirinize destek olarak aşabilirsiniz sadece. Üzme kendini, hepimiz burada aynı yolun yolcusuyuz ama umutsuzluk yok

benim dayımla eşinin10 sene boyunca olmadı.sebepsiz.. ama sonra birden hamile kaldı o doğdu ıkıncıye hemen hamile kaldı

benimde hıc olmazdı ama dunden berı gogsumun uucu nasıl kasınıyor cok ılgınc hıc olmazdı

benimde hıc olmazdı ama dunden berı gogsumun uucu nasıl kasınıyor cok ılgınc hıc olmazdı
Hayırlısı canım ama kendini çok takip etme sana tavsiyem, ne kadar dikkat edersen o kadar belirti buluyorsun her şeyi ona yormaya başlıyorsun. Benim bazı aylar öyle belirtilerim oldu ki hamile miyim diye şüphe ettiğim ama sonu fos öyle olunca insan daha çok moral bozukluğu yaşıyor. Ben burda aa hamilelik belirtisi bu demeyi hiç sevmiyorum. Çünkü karşımdaki insan bi cümleden umut edip buna inanırsa ve regl olursa bunun yükünü kaldıramam...

ya hani dün catladı yumurta zatrm bukdr kısa surede belırtı olcagına ıhtımal vermiyorum. ama ilginç geldi. aynen geçen ay bukdr takmıyodumda bu ay kulağım hep kendimde sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…