Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Daha önce konuşmuştuk sanırım. Ben foruma ara verdim ama isminiz ve hikayeniz tanıdık geliyor. Çok sevindim iğneye de hemen başladığınız için baştan önlem alınmış oldu. Bu sefer sağlıkla kucağınıza alacaksınız inşallah. Aslında her ne kadar ilaç işe yaramamış gibi gözükse de bu ilaçlarda tedaviyi bırakınca da ilacın etkisi sürüyor. Sizin de belki de öyle olmuştur. Bu arada benim annemin de trombofilisi var o nedenle bana daha önce gittiğim hematoloji doktoru mutlaka gebe kalmadan önce coraspin kullanmalısın. Gebe kalınca da iğneye geçilmeli demişti. Kadın doğum doktorları genelde düşük olmadan tercih etmiyor ama ben yine de endişeliyim ailesel yatkınlık nedeniyle. Bakalım benim doktorum o dönemde gebe kalabilirsem ne diyecek acaba. Umarım sağlıkla gelecek bebişiniz hepimize umut olacak.
Merhaba. Sizinle konuşmuştuk. Aslında çikolata kisti öyle hemen gözüküp kaybolan bir şey değil. Ama asıl tanı laparoskopi ile parça alınarak veya kistin tamamı alınarak patolojide konuluyor. Dolayısıyla hiçbirimiz ameliyat olmadan kesin tanılı değiliz diyebilirim. Ama doktorlar ultrason görüntüsünden çok yüksek olasılıklarla bu kistin karakteristik yapısından dolayı tanıyorlar. Sizin çok ilginç olmuş. Muhtemelen her ay oluşup adetle atılan kistlerdendi belki de. Gözünüz aydın diyelim

Şuan çok belirsiz bir durum gerçekten ama yani nasıl olabilir anlamıyorum evet dediğimiz gibi kesin tanı ameliyatla kisti parçaladıklarında konuluyor ama kaç doktora gösterdiysem evet çikolata kisti demişti ben hatta araştırmıştım hemorajik kistle çok karıştırılıyormuş çiko kisti hemorajik kist mi diye başka doktorlara da sordum yok hayır çiko kisti dediler. O zaman kabullendim ama bugun de böyle olunca yani ben ne kadar rahat durmayabilirim ki kamerayı soktuğunda geçen ay baktığımda hemen görmüş müydüm dedi hatta doktor evet dedim hemen sokar sokmaz solda arkaya doğru kist var diyip bana da gösermiştiniz dedim yani çok şaşırdı enteresan diyip durdu

Kesinlikle kafa rahatlamadan olmuyor bu kadar kendimizi hırpaladığımıza değmiyor her ay

Canım belki de çikolata kistine benzer bi kistti doktorlar ona benzetti, regl ile atıldı inşallah öyledir

Kesinlikle kafa rahatlamadan olmuyor bu kadar kendimizi hırpaladığımıza değmiyor her ay
Ben normal muane olmaya gittim kist çıktı iki ay ilaç kullandım küçüldü, geçen hafta yine gittim yok dediler kist sıkıntı yok dediler normal muane oldum alttan ve ultrasonla baktılar normal dediler yumurtaliklara bebek düşünüyorum dedim folik asit verdi bukadar. Beş aydır deniyoruz sizce yeterlimi bu muane farklı testlere felan girmem lazım mi

Merhaba benide eklermisiniz bat 17 aralık 3 aydır istiyoruz bildiğimiz gebeliğe engel durumumuz yok geçen ay soğan kürü buay da sütlü maydanoz buharı yaptım geçen ay baya akıntım oldu içim temizlendi sanki bu ayda beyaz akıntılarım başladı bisey sormak istiyorum 3ünde yumurtlamam oldu takvime göre yani adetim düzenli olduğu için güveniyorum yumurtlama ağrısı akıntı vs hepsini yaşadım ama kasık ağrılarım geçmedi sol kasığımda acayip ağrı var belimede vuruyor neden hala geçmedi bu ne olabilir birde benim 10 gün önceden göğüslerim hassaslaşmaya başlardı hiç hassaslık yok 10 gün var adetime geçen adetimin 4. Günü sütlü maydsnoz buharı yapmıştım onun bi etkisi olabilirmi kasık ağrım baya fazla ayağa kalkınca batmada oluyor

Evet bende sizin isminizi anımsıyorum inşallah canım Bence genetik yatkınlıgınız varsa mutlaka kullanın, günümüzde cok artmıs durumda zaten malesef bu pıhtılaşma sorunu

Canım belki de çikolata kistine benzer bi kistti doktorlar ona benzetti, regl ile atıldı inşallah öyledir
İnşallah öyledir yaa daha muayene etmeden de klomen ve çatlama iğnesinden bahsetti başlatabiliriz falan dedi ama muayene edince olaylar değişti 2 gün sonra tekrar ultrasonda bakcak heralde gözükmez yani bugun gözükmediğine göre saklandı mı acaba

Evet bende sizin isminizi anımsıyorum inşallah canım Bence genetik yatkınlıgınız varsa mutlaka kullanın, günümüzde cok artmıs durumda zaten malesef bu pıhtılaşma sorunu
Evet mutlaka söyleyeceğim doktora. Çok gerek görmese bile riske girmek istemiyorum böyle bir şeyi bile bile riske atmak gereksiz bence de.çok teşekkürler

Prolaktin, Tsh, ins direnci, LH ve fsh hormonuna bakıldı mı?

Bizim de daha 5 ay oldu henuz ama 2.de bu kdr israrci olmasam mi diye dusunmeye basladim, kizim da zaten hc istemiyor

Gitmen iyi olmuş canım ilacını aksatmadan iç inşallah 1 2 aya düzene girer

sonuçlarım eczhnm z e y n o m minseo karadenizkizi1982
Kurum Adıİşlem AdıSonuçSonuç BirimiReferans DeğeriRaporTarihHata Bildir
SERBEST T33.30pg/mL2.0 - 4.407.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ANTI TGANTI T)267.6IU/mL0 - 11507.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ANTI TPOANTI M)5.00IU/mL0 - 3407.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
SERBEST T40.992ng/dL0.9 - 1.707.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ÜRİK ASİT4.4mg/dL2.4 - 707.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
FOLİK ASİT20.00ng/mL3.89 - 26.807.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ASTSGOTASPARTAT TRANSAMINAZ32U/L0 - 4007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
VIT. B12314pg/mL197 - 77107.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
T.KOLESTEROL223mg/dL130 - 20007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
LDL KOLESTEROL116mg/dL0 - 15007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
BUNÜRE13mg/dL0 - 5007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ALTSGPTALANIN AMINOTRANSFERAZ61U/L0 - 4007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
GLUKOZ99mg/dL74 - 10907.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
TSH8.63mIU/mL0.27 - 4.207.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
HDL KOLESTEROL75mg/dL35 - 6507.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
TRİGLYSERİD07.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
FERRİTİN28.91ng/mL13 - 15007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
25HIDROKSI VITAMIN D13.29ng/mL20 - 4307.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
KREATİNİN07.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
HEMOGRAM07.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!

Tsh cok yuksek canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…