Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
düzelir demi kuzum yaaaa çok üzüldüm yine varya :KK43:
Düzelir canım merak etme çok daha yüksek olup düşen var ilaç ile
Yok hayır alttan muane bide ultrasonla muane oldum bir yıl dene olmazsa gel dediler
Bence o yazdığım değerlere de bi bakın ben 4 5 ayımı kaybettim o yüzden insülin direncim varmış geç öğrendim
2 gun once esime soyledim kizlarr mujde haberini verdim 😊
Ahhh ne güzel 🖤

sonuçlarım @eczhnm z e y n o m z e y n o m minseo minseo karadenizkizi1982 karadenizkizi1982
Kurum Adıİşlem AdıSonuçSonuç BirimiReferans DeğeriRaporTarihHata Bildir
SERBEST T33.30pg/mL2.0 - 4.407.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ANTI TGANTI T)267.6IU/mL0 - 11507.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ANTI TPOANTI M)5.00IU/mL0 - 3407.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
SERBEST T40.992ng/dL0.9 - 1.707.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ÜRİK ASİT4.4mg/dL2.4 - 707.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
FOLİK ASİT20.00ng/mL3.89 - 26.807.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ASTSGOTASPARTAT TRANSAMINAZ32U/L0 - 4007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
VIT. B12314pg/mL197 - 77107.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
T.KOLESTEROL223mg/dL130 - 20007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
LDL KOLESTEROL116mg/dL0 - 15007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
BUNÜRE13mg/dL0 - 5007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
ALTSGPTALANIN AMINOTRANSFERAZ61U/L0 - 4007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
GLUKOZ99mg/dL74 - 10907.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
TSH8.63mIU/mL0.27 - 4.207.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
HDL KOLESTEROL75mg/dL35 - 6507.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
TRİGLYSERİD07.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
FERRİTİN28.91ng/mL13 - 15007.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
25HIDROKSI VITAMIN D13.29ng/mL20 - 4307.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
KREATİNİN07.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
HEMOGRAM07.12.2020Bu İşlem Bana Ait Değil!
Canım farklı birşey söylemek istedim ama ben de referasn aralıklarına bakarak yorumlayabilrim. TSH yüksek görünüyor. Folikasit seviyen ii ama ilaç kaullnamana gerek yok bu duurmda. T3 T4 de ii buda sevindirici. kolestrol biraz yüksek çıkmış. Trh yüksekliği troidle ilgili sanırım

Canlar nasil oluyor listeye eklenmiyormuyuz? Bende hamile kalmak istiyorum 2. Cocuguma bu 2. Deneme tutmadi yine

Merhaba benide eklermisiniz bat 17 aralık 3 aydır istiyoruz bildiğimiz gebeliğe engel durumumuz yok geçen ay soğan kürü buay da sütlü maydanoz buharı yaptım geçen ay baya akıntım oldu içim temizlendi sanki bu ayda beyaz akıntılarım başladı bisey sormak istiyorum 3ünde yumurtlamam oldu takvime göre yani adetim düzenli olduğu için güveniyorum yumurtlama ağrısı akıntı vs hepsini yaşadım ama kasık ağrılarım geçmedi sol kasığımda acayip ağrı var belimede vuruyor neden hala geçmedi bu ne olabilir birde benim 10 gün önceden göğüslerim hassaslaşmaya başlardı hiç hassaslık yok 10 gün var adetime geçen adetimin 4. Günü sütlü maydsnoz buharı yapmıştım onun bi etkisi olabilirmi kasık ağrım baya fazla ayağa kalkınca batmada oluyor😔
Bana cevap vermek isteyen yok sanırım

Kızlar merhaba. Sağlık ocağında kan vermek istiyorum da değerlerime baktırmak için. Aile hekiminde hamileliğe dair hangi değerlere bakıyorlar acaba? Troid falan bakarlar mı acaba, sağlık ocağında hangilerini baktırabilirim? Hangi değerlerin kontrol edilmesi gerektiğini bilmiyorum da, öylesine bir baktırmak istedim.

Kızlar merhaba. Sağlık ocağında kan vermek istiyorum da değerlerime baktırmak için. Aile hekiminde hamileliğe dair hangi değerlere bakıyorlar acaba? Troid falan bakarlar mı acaba, sağlık ocağında hangilerini baktırabilirim? Hangi değerlerin kontrol edilmesi gerektiğini bilmiyorum da, öylesine bir baktırmak istedim.
Ben bikere gitmiştim adetim gecikti dedim komple bütün kan değerlerime baktırdı ama hamilelik cikmamisti

Ben bikere gitmiştim adetim gecikti dedim komple bütün kan değerlerime baktırdı ama hamilelik cikmamisti
Öyle bir vitamin değerlerime baktırmak istedim de canım, hangilerini bakıyorlarsa onları isteyeceğim doktordan. Burda okuyorum da tsh, fsh filan bir sürü değişik şeyler yazıyor kızlar, hangileri sağlık ocağında yaptırılır merak ettim.

Her şeye baktırabilirsiniz. Ama belirtin mutlaka hormon değerleri, vitamin değerleri hepsine baktırmak istediğinizi.

Merhaba benide eklermisiniz bat 17 aralık 3 aydır istiyoruz bildiğimiz gebeliğe engel durumumuz yok geçen ay soğan kürü buay da sütlü maydanoz buharı yaptım geçen ay baya akıntım oldu içim temizlendi sanki bu ayda beyaz akıntılarım başladı bisey sormak istiyorum 3ünde yumurtlamam oldu takvime göre yani adetim düzenli olduğu için güveniyorum yumurtlama ağrısı akıntı vs hepsini yaşadım ama kasık ağrılarım geçmedi sol kasığımda acayip ağrı var belimede vuruyor neden hala geçmedi bu ne olabilir birde benim 10 gün önceden göğüslerim hassaslaşmaya başlardı hiç hassaslık yok 10 gün var adetime geçen adetimin 4. Günü sütlü maydsnoz buharı yapmıştım onun bi etkisi olabilirmi kasık ağrım baya fazla ayağa kalkınca batmada oluyor😔
Canım doğal kürler herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Forumda okumuştum ama nerde hatırlamıyorum, bu süt Maydonoz kürü birinde mantar yapmış galiba, ya da enfeksiyondu. Faydası olsun diye başvuruyoruz bu doğal kürlere ama bazen ters etki yapabiliyor. İnşallah ters birşey yoktur, geçmiş olsun 🙏

Çok geçmiş olsun. Canını sıkma muhtemelen etkili olmuyordur bile gebe kalmamaya. Tüplerin açıkmış en güzel haber o. Yerine göre değişir tabi ama çoğu polip ve miyom engel olmuyor diye biliyorum. Daha önce klomen denemeniz olmuş mıydı? İnşallah hemencecik etkisi olur. Acı olmamasına da sevindim. Orayı çok övüyorlar ama ben Bursa medicanada çekileceğim gibi görünüyor inşallah öyle olur benim de.

Evet çok doğru. Östrojen olmazsa da hiçbir şey olmuyor 🙈 gıcık kist 😒 evet ben de 6 yıldır falan hep doğum kontrol hapı kullanıyordum ta ki bebek isteyene kadar. Doktorum çikolata kistlerinin çok agresif olmadığını, öyle hızlı büyümediğini ama tabi küçülmediğini de söyledi. Ameliyat iyice rezervleri yok ediyor ama tabi tüpler tıkalıysa veya rahimde başka bir sıkıntı varsa mecbur olur mu ameliyat bilmiyorum. Tüp bebek tedavisinde de hemen büyümez diye düşünüyorum. Bir de kimi doktor bizim durumda geçici menopoz uygulayıp öyle transfer ediyormuş. Zaten sen çok daha hakimsindir bu konulara. Öyle olunca ihtimalin arttığını söylüyorlar çikolata kistini baskılayıp transfer olunca. İnşallah 2021 bize güzel sürprizlerle gelir 🥰
Bu döngu cok zor canim ya. Kisti baskiliyosan yumurtaliklarinida baskiliyosundur.. Benim senelerdir ictigim dogum kontrol hapim baya baskiladi hastaligimi ama ayni anda yumurtaliklarimi kucultmus. Yari yariyadan daha fazla kuculmus
Menopoz hic vuruldunmu sen? Ben bi kere o igneden de vuruldum

Çok geçmiş olsun. Canını sıkma muhtemelen etkili olmuyordur bile gebe kalmamaya. Tüplerin açıkmış en güzel haber o. Yerine göre değişir tabi ama çoğu polip ve miyom engel olmuyor diye biliyorum. Daha önce klomen denemeniz olmuş mıydı? İnşallah hemencecik etkisi olur. Acı olmamasına da sevindim. Orayı çok övüyorlar ama ben Bursa medicanada çekileceğim gibi görünüyor inşallah öyle olur benim de.

Evet çok doğru. Östrojen olmazsa da hiçbir şey olmuyor 🙈 gıcık kist 😒 evet ben de 6 yıldır falan hep doğum kontrol hapı kullanıyordum ta ki bebek isteyene kadar. Doktorum çikolata kistlerinin çok agresif olmadığını, öyle hızlı büyümediğini ama tabi küçülmediğini de söyledi. Ameliyat iyice rezervleri yok ediyor ama tabi tüpler tıkalıysa veya rahimde başka bir sıkıntı varsa mecbur olur mu ameliyat bilmiyorum. Tüp bebek tedavisinde de hemen büyümez diye düşünüyorum. Bir de kimi doktor bizim durumda geçici menopoz uygulayıp öyle transfer ediyormuş. Zaten sen çok daha hakimsindir bu konulara. Öyle olunca ihtimalin arttığını söylüyorlar çikolata kistini baskılayıp transfer olunca. İnşallah 2021 bize güzel sürprizlerle gelir 🥰
yok canım ilk klomen tedavisi olacak

Bu döngu cok zor canim ya. Kisti baskiliyosan yumurtaliklarinida baskiliyosundur.. Benim senelerdir ictigim dogum kontrol hapim baya baskiladi hastaligimi ama ayni anda yumurtaliklarimi kucultmus. Yari yariyadan daha fazla kuculmus
Menopoz hic vuruldunmu sen? Ben bi kere o igneden de vuruldum
Evet o dediğimi yumurta toplayıp yumurtayı veya embriyoyu dondurduktan sonra yapıyorlar menopoz iğnesini tüp bebekte okuduklarımdan anladığım kadarıyla. Kesinlikle doğum kontrol hapları da o mantıkla çalışıyor. Benim yumurtalıkların boyutuyla ilgili bir şey demediler açıkçası ben bu hastalığı 5 6 yıldır yaşıyorum o nedenle şimdiye kadar gittiğim doktorlar standart takip ettiler. Bebek söz konusu olunca farklı yaklaşımlarda bulunuyorlar. Hiç vurulmadım sadece visanne kullandım 1 ay kadar. Sonra bebek düşününce bıraktım onu da.
yok canım ilk klomen tedavisi olacak
Hadi hayırlısı inşallah. Bu ay herkesten güzel haberler alalım.

Banu çiftçi nin yayınını izlediniz mi, bana hamile kalamıyorum diye gelen hastalarımın telefonundan önce yumurtlama regl takvimlerini sildiriyorum diyor. Ovülasyon kitlerini almayın, eşinizi sırf o gün yumurtlama var diye yatak odasına çağırmayın işte bu yüzden olmuyor diyor. Psikoloji ye çok değindi güzel bi yayını izlemeyen varsa tavsiye ederim mutlaka profilinde kayıtlı
İzledim ben kuzum ve bu ay ben ovulasyon yapmıcam bakmıcamda 😂 İnşaAllah bakmam tabi😂

Evet o dediğimi yumurta toplayıp yumurtayı veya embriyoyu dondurduktan sonra yapıyorlar menopoz iğnesini tüp bebekte okuduklarımdan anladığım kadarıyla. Kesinlikle doğum kontrol hapları da o mantıkla çalışıyor. Benim yumurtalıkların boyutuyla ilgili bir şey demediler açıkçası ben bu hastalığı 5 6 yıldır yaşıyorum o nedenle şimdiye kadar gittiğim doktorlar standart takip ettiler. Bebek söz konusu olunca farklı yaklaşımlarda bulunuyorlar. Hiç vurulmadım sadece visanne kullandım 1 ay kadar. Sonra bebek düşününce bıraktım onu da.

Hadi hayırlısı inşallah. Bu ay herkesten güzel haberler alalım.
Ay ben hic geri vurulmak istemiyorum onu, doktorum ne dicek yazarim sanada canim. Hayirlisi diyelim

X