Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet cnm o da bende ilacından içtik ama düzenli icemedik yarısını anca icmisizdir ikimiz de insallah oyle bisey yoktur gerçekten ya insan çekiniyor cnm sen bi bunu sorsana bi aklına gelirse yarin gidicen ya doktora sorabilirsen sevinirim ben yakin zamanda gidemeyeceğim doktora maalesef

Sorayım canım ben de merak ettim

Malesef bende elendm bu aydan zaten iyiki olmamış ben antibiyotik kullanmıştım buay bilmiyordm kullanınca korunmak gerektigni

Ah canım daha dur ben ilk ay hamile kaldım da noldu kimyasal oldu işte. Sağlıklı olsun geç olsun hiç kuruntu yapma. Kafana çok takıyorsan da git bi hormonların falan baktır muayneni ol kafan rahat devam et yoluna
Perşembe gidicem kuzu olmucak yoksa kendimi üzüyorum

Benim son adet tarihim 10 kasım çok az kaldı inşallah bende çift çizgi görürüm bu ay kızım 7 yaşında çok istiyorum 4 senedir olmuyor ilk kızımda da hemen kalamamıştım

Canım merhabalar benim de tsh 7.04 çıktı tahlilde ilk defa hayatımda böyle oldu çok bir bilgim de yok Pazartesi doktora gideceğim nasıl bir yol izleniyor tiroidle alakalı paylaşabilir misin

Canım merhabalar benim de tsh 7.04 çıktı tahlilde ilk defa hayatımda böyle oldu çok bir bilgim de yok Pazartesi doktora gideceğim nasıl bir yol izleniyor tiroidle alakalı paylaşabilir misin
Canım TSH ile ilgili dahiliye uzmanına gitmen gerekiyor.Kadım doğum uzmanları da hemen hemen dahiliye yönlendiriyorlar.Dahiliye uzmanı kan vs.tahlil yaptırıp troidler için ultrason çektiriyor,sonuçlara göre ilaç ve kontroller veriyor.

Kızlar çıktım doktordan ben, sağda 3 solda 3 yumurta varmış. Yumurtalar güzel dedi. ovitrelle, progestan ve estrofem yazdı. Yarın öğlen iğneyi vuracağım. 7 si 8 i gece ilişki sonra gün aşırı dedi.

Eklentiler

• IMG_20201205_102317.jpg
    32,1 KB · Görüntüleme: 59
Kızlar yarın akşam bu yayını kaçırmayın

Eki Görüntüle 2733408
Günaydın canım çok sağol güzel yayın olacak gibi kaçırmayalım
Ben de seni merak ediyordum beybi anca kendime geldim sorayım dedim baktım yazmışsın
Çok sevindim canım, yumurtayı kendi çatlaması için beklemiyor o zaman anladığım kadarıyla. Çatlatma iğnesi oluyor o herhalde. Progestan zaten bebişim tutunması için Estrofem ne işe yarıyor beybi? Hadi bakalım güzel haberler inşallah çok heyecanlı

Valla kuzu hiç bilmiyorum ki kiste dönüşmesin ya da kesin çatlasın diye heralde tabi 6 yumurtadan kaçı yeterli olgunluğa gelecek bakalım
"Estrofem; döllenme gerçekleştiğinde embriyonun anne adayının rahmine tutunmasına yardımcı olan destekleyici bir ilaçtır. Bu ilacın içinde östrojen hormonu türü olan estradiol bulunuyor. Embriyonun rahmin iç duvarına yerleşebilmesi ve gelişmeye başlayabilmesi için çok önemli bir hormondur."

Anladım canım çok sağol, tekrar ultrasona gitmeyeceksin uygulayacaksın değil mi? Hadi bakalım böyle çok heyecanlı sanki daha gözle görünür bir hal alıyor içimizde neler olup bittiği. Bir de eğer elinde ovulasyon testi varsa bu ara çatlatma iğnesi öncesi sonrası falan yapar mısın acaba nasıl görünüyor doktorla takip olduğunda diye merak ettim:

Ovü yapıyorum kuzum atarım buraya da bi daha gitmeyeceğim yarın iğneyi olacağım 7-8 gece ilişki olsun sonra gün aşırı dedi Dr. Beklicez bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…