Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar çıktım doktordan ben, sağda 3 solda 3 yumurta varmış. Yumurtalar güzel dedi. ovitrelle, progestan ve estrofem yazdı. Yarın öğlen iğneyi vuracağım. 7 si 8 i gece ilişki sonra gün aşırı dedi.
Günaydın kuzu maşallah 🧿 benim doktor iptal ediyordu 3ten fazla yumurta oluşunca, her doktorun tarzı ne kadar farklı😊 inşallah tutar ❤️

Kuzum bu sabah itibariyle bUlantılarım başladı, her şey kokuyor ne zamana kadar devam edecek bu 🤷🏻‍♀️ Sen napıyorsun 😍
Canım benim 6. Haftada basladı 8. Haftada gecti sandım oh kurtuldum diyordum ki taki bu hafta kusana kadar. Şimdi daha kötü sürekli bulanmıyor ama aniden bişeyden huylanayım direk afedersin cıkarıyorum🤢 gecmiyor yani😂 bende nolsun ya bulantı halsizlik falan oluyor ama cok sükür diyorum sağlıkla bebeğimi kucağıma alayımda hepsine razıyım valla🙏🏻

Bende iyiyim kuzucum, klomen kontrolüne mi gittin sanki öyle okudum yukarlarda
Evet kuzum ovitrelle yazdı progestan ve estrofem ile birlikte 6 yumurta varmış
Günaydın kuzu maşallah 🧿 benim doktor iptal ediyordu 3ten fazla yumurta oluşunca, her doktorun tarzı ne kadar farklı😊 inşallah tutar ❤️
Ay iptal olmasın o kadar hap içtim 😅 6 sı da büyümez diye tahmin ediyorum içlerinden belki 2 3 tanesi yeterli olgunluk ve kalitedede olur hamile kalabilmek için. Heyecan yaptım valla progestan ve estrofem de verdi progestanı 10 gün estofemi 4 gün içecekmişim

Ay iptal olmasın o kadar hap içtim 😅 6 sı da büyümez diye tahmin ediyorum içlerinden belki 2 3 tanesi yeterli olgunluk ve kalitedede olur hamile kalabilmek için. Heyecan yaptım valla progestan ve estrofem de verdi progestanı 10 gün estofemi 4 gün içecekmişim
Canım ssenden öğreniyorum süreçleri valla sanırım benzer ilerleyecek süreçlerimiz bakalım doktorla henüz konuşamadım. Bu ilaçları SGK karşılıyor mu bu arada ne kadara mal oldu canım ?

Canım ssenden öğreniyorum süreçleri valla sanırım benzer ilerleyecek süreçlerimiz bakalım doktorla henüz konuşamadım. Bu ilaçları SGK karşılıyor mu bu arada ne kadara mal oldu canım ?
Bana da öyle geliyor kuzu sana da benzer tedavi ile başlar bence. Daha almadım canım eşim alacak gelirken nöbetçi eczaneden ne kadar tuttuğunu yazarım. eczhnm eczhnm bilir karşılayıp karşılamadığını

Bana da öyle geliyor kuzu sana da benzer tedavi ile başlar bence. Daha almadım canım eşim alacak gelirken nöbetçi eczaneden ne kadar tuttuğunu yazarım. eczhnm eczhnm bilir karşılayıp karşılamadığını
Evet bakalım sadece telefonda uzun uzun sorularımı soramayabilirim WhatsApp yazışarak zor oluyor uygun olursa arayayım dedim öbür türlü direkt aramayı da sevmiyorum. İnsülin direnci kafamı karıştırıyor senin doktor onu düzeltmeden başlamamıştı ya tedaviye bende de o atlanmasın diyorum tabi herkesin görüşü farklı da olabilir bakalım unutmazsam pek şok şey soracağım :) eşimin sonuçlarına da normal gözüküyor dedi ama likefaksiyon süresi >60 dk diyor internette pek iyi şeyler yazmıyor ama bişi demedi ona 🤷

Evet bakalım sadece telefonda uzun uzun sorularımı soramayabilirim WhatsApp yazışarak zor oluyor uygun olursa arayayım dedim öbür türlü direkt aramayı da sevmiyorum. İnsülin direnci kafamı karıştırıyor senin doktor onu düzeltmeden başlamamıştı ya tedaviye bende de o atlanmasın diyorum tabi herkesin görüşü farklı da olabilir bakalım unutmazsam pek şok şey soracağım :) eşimin sonuçlarına da normal gözüküyor dedi ama likefaksiyon süresi >60 dk diyor internette pek iyi şeyler yazmıyor ama bişi demedi ona 🤷
Canım senin çok yüksek değil ins direncin o yüzden ertelemez diye tahmin ediyorum benim 5 e yakındı, doktor sana şuan ilaçta versem istediğimiz kalitede yumurta geliştiremeyiz sağlıklı olmaz demişti. Bence de ara wp ta çok kısa kısa yazıyorlar. Erkeklerin tahlilleri ile ilgili hiç bi fikrim yok canım ürolağa göründü mü?

Canım senin çok yüksek değil ins direncin o yüzden ertelemez diye tahmin ediyorum benim 5 e yakındı, doktor sana şuan ilaçta versem istediğimiz kalitede yumurta geliştiremeyiz sağlıklı olmaz demişti. Bence de ara wp ta çok kısa kısa yazıyorlar. Erkeklerin tahlilleri ile ilgili hiç bi fikrim yok canım ürolağa göründü mü?
Evet olabilir dediğin gibi nerdeyse internetteki değere göre sınırın briaz üstü, belki sıkıntı değildir ama ben yine de dikkat etmeye çalışacağım bu süreçte. Evet ama direkt aramayı da sevmiyorum uygun olunca arayabilir miyim demiştim bakalım dönüş yapar inşallah 🤷 yok canım görünmedi daha dün tahlili verdi benim doktor da şimdi normal gözüküyor deyince gerek duymadık bakalım belki bir sorarız

Anladım kuzucum hadi hayırlısı olsun kaç mm yumurtaların😍

Bir sonraki dr randevun Hayirli haberlerinin gidisi icin olsun, canim sevindim senin adina🤗🙏🏻
Sağol canım benim amin inşallah 🙏
Anladım kuzucum hadi hayırlısı olsun kaç mm yumurtaların😍
Ay hiç sormak aklıma gelmedi o an ya 6 tane diyince bi kal geldi 😶 ama güzel yumurtalar dedi heralde içlerinden iş yapacak yumurta çıkar 😅

Evet olabilir dediğin gibi nerdeyse internetteki değere göre sınırın briaz üstü, belki sıkıntı değildir ama ben yine de dikkat etmeye çalışacağım bu süreçte. Evet ama direkt aramayı da sevmiyorum uygun olunca arayabilir miyim demiştim bakalım dönüş yapar inşallah 🤷 yok canım görünmedi daha dün tahlili verdi benim doktor da şimdi normal gözüküyor deyince gerek duymadık bakalım belki bir sorarız
Kizlar siz tüp bebek mi yaptırdınız konuya pek hakim değilim?

H -Haziran- canım nasılsın? Bir şey soracağım hamile kaldığın ay klomen+ovitrelle kullanmıştın di mi? Kaç yumurtan gelişmişti? Ben de yarın ovitrelle vurulacağım

Hayır canım ben klomen kullandım bu ay ilk kez. doktor bugün çatlatma iğnesi verdi. U Uzaygemisi35 de tedaviye başlıcak henüz net değil hangi ilacı içeceği
İnşallah güzel sonuçlar alırsınız canım🤲Bende iki gündür tüp bebek araştırması yapiyorum.Regli olmayi dört gözle bekliyorum bir yandan da acaba hamile olabilir miyim diye düşünmeden de duramıyorum.Kafam karışık açıkçası ...

Kızlar günaydın reglime 3-4 gün kaldı bi kaç belirti var diye test yaptım sabah bakar mısınız

Eklentiler

• 4A338EE1-D51A-44BA-B210-0519F7F8971A.jpeg
    4A338EE1-D51A-44BA-B210-0519F7F8971A.jpeg
    213,4 KB · Görüntüleme: 69
X