Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım kistten dolayı ilk günler kanama gibi olmuyor birkaç akıntı oluyor kahverengi o nedenle ben bir türlü hangi günü sayacağımı bilemiyorum daha önce bu topikte akıntılar dan sayılması gerek demişlerdi, o nedenle 3 dedim ama bana kalsa 2. Gün gibi de bilemiyorum maşallah canım ben çok kilo aldım özellikle bu karantina dönemlerinde hep evden çalıştığın için. Yürüyüş alışkanlık yapsam bir de tatlıyı hayatımdan çıkarsam bence de olur
Yediğin yemediğin veya saat öğün sayıları falan nasıldı canım birkaç örnek versen ?

Canım dikkat etmen gereken nokta 3 saatten fazla aç kalmıcaksın ara öğün çok önemli uzun süreli açlıklatda kan şekeri fırlıyor çünkü. Ben sabah 8,30 gibi normal kahvaltımı yapıyordum yumurta peynir vs. İstersen 1 dilim tahıllı ekmek. 10 buçukta ya bi tarçın çayı (şekeri çok iyi dengeler) ya da yeşil çay yanında çiğ Badem ceviz fındık tok olsan bile yiceksin 2 3 tane sonra öğlen yemeğinde çok aç olmuyordum ben anayemekten ve salata dan alıyordum pilav makarna yemiyordum. 3,5 gibi bir yeşil elma yiyordum meyvenin yanında mutlaka çiğ kuruyemiş tüket meyve şekerini bastırıyor. Çok aç değilsem ayran yanında ceviz falan. Akşam da yine dediğim gibi ne yemek yaptıysam ekmeksiz yiyordum. Asitli içecek, işlenmiş gıda, kızartma, abur cubur vs gibi zararlı şeyler yeme ve günde en az 3 LT su iç

Çok sağol beybi baya faydalı oldu gerçekten. Doktor da anlatır muhtemelen ama deneyeyim bakalım ben sebze yemeye nerdeyse birkaç yıldır başladım ama artık elimden gelenş yapıcsm çoğu abur cubur zaten çıkardım sadece kendim yapmaları da kısıtlasam iyi olacak. Bir de kahvaltıyı hep atlayıp öğlen yemem en büyük hata sanırım çok sağol kuzum gelişmeleri yine haberdar ederim sen de et yarın senin de güzel haberlerini bekliyoruz

minseo canım estradiol düşük demişsin ya o da yumurta kalitesini mi gösteriyor ? Bir değerle birlikte bakılınca anlamlı oluyor demişlerdi

İnşallah tatlımmm sen de takma 1 2 kilo ver direk düşer direnç

minseo canım estradiol düşük demişsin ya o da yumurta kalitesini mi gösteriyor ? Bir değerle birlikte bakılınca anlamlı oluyor demişlerdi
Canım diğer değerlerin normal geldi gözüme mesela lh fsh ımız aynı sayılır benim 54 çıkmıştı e2 3. Günümde. Bu arada lekelenmeyi değil kırmızıya döndüğü zamanı 1. Gün say tüp bebek Dr ları buna göre işlem yapıyormuş mesela. Belki senin çikolata kistinden kaynaklı bir düşüklük olabilir, ya da yumurtalıklarda yumurtlama problemi olabilir hipofiz bezi iyi çalışmıyor olabilir Dr ne diyecek çok merak ettim

O zaman öyle sayarsam bugün ikinci gün değeri sayılıyor bunlar canım. Aynen öyle kist zaten rezerv ve kaliteyi etkilediği için öyle olabilir ben de mrk ettim yarın telefonla görüşeceğiz bakalım

O zaman öyle sayarsam bugün ikinci gün değeri sayılıyor bunlar canım. Aynen öyle kist zaten rezerv ve kaliteyi etkilediği için öyle olabilir ben de mrk ettim yarın telefonla görüşeceğiz bakalım
Aynen kuzu doktor değerlendirmesini yapar bklım ne yorumda bulunacak belki sana takviye yazar kalitesi için

Çok teşekkür ederim cevabın için baya bilgi sahibi olmuşsun. inşallah sende doğal yolla bir an önce kavuşursun bebeğine. İlk gebeliğimde rahimde yumurtalıkta hiçbir sorunum yoktu sadece prolaktin yüksek diye kalamıyormuşum onun ilacını içtiğim ay hamile kalmıştım aslında tekrar prolaktine baktırayım diye gittim kist çıktı. Her şey nasip kısmet doğru zamanda isteyen herkes kucaklasın inşallah yavrusunu şimdi adet olmayı bekliyorum bakalım kist ne alemde merak ediyorum inşallah büyümemiştir

ayyy aynı benn minseo ben de sinirli biriyim tiroitten diye düşünüyorum 165 boy 55 kg. Ben çok korkuyorum ya 3 ay çok kısa bir süre biliyorum ama ya çözülmez bir sorunum varsa. Perşembe gününe randevu aldım doktora baksın bakalım ne var ne yok hytımda ilk defa kadın doğuma gidicem korkuyorum

Canım neden çözülmez olsun hepsini tedavisi var ben de tiroid te var ilaç içtim normale düştü işte hiç takma, tiroid kadınların yüzde 90 ında var zaten. Ah ah ben de çok korkuyordum kuzu vajinal ultrason için 8 ay bekledim düşün ama alışıyorsun korkma

tiroit sorunumu çözdüm kuzum da ne bileyim kendi kendime kuruntu yapacağıma gideyim bir baktırayım dedim. Ya anormal bişey olsa belli olurdu diyorum ama içimde hep bir vesvese var ilk ay hamile kalan varken benim neden olmadı diye

Ah canım daha dur ben ilk ay hamile kaldım da noldu kimyasal oldu işte. Sağlıklı olsun geç olsun hiç kuruntu yapma. Kafana çok takıyorsan da git bi hormonların falan baktır muayneni ol kafan rahat devam et yoluna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…