Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sperm sayısında mı sıkıntı var eşinizin. Benim eşimde varikosel den ameliyat oldu. Şuan takviye ilaç ve keçiboynuzu kullanıyor 1 ay oldu daha test yaptırmadık. Ocak ayında gidicez. İlerleme varmı diye çok merak ediyorum. Siz neler kullanıyorsunuz faydası oldu mu.?

Evet çok haklısn canım. Benim yaşım da 38 ama hala istiyorum deli gibi. Eşine keçi pekmezi kürü uygula çok çok iyi geliyor sperm sıkıntılarına morfoloji olsun sayı olsun hız olsun birebir.Ben de takviye kullanıyorum bir kutu ilaç 200 tl düşün artık gerisini. Neden peki kaliteli yumurtlamak için. allah hayırlısını versin.

Günaydın kızlar sbkt86 Ay tenli anne @DusunceBulutu @Sudamlasii @sedanur4004 sizden soru cevap bekliyoruz bugün
    • KAÇ YAŞINDASIN? ➔34
    • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔2 ay denedik
    • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet
    • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ilk
    • KAYBIN VAR MI? ➔hayır
    • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔evet 28 günde bir
    • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔hayır
    • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔hayır
    • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔hayır
    • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔evet programdan
    • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔adetten sonra 8-11-13-14.günler
    • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔evet adetten 5 gün önce fln
    • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔battan 2 gün sonra
    • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔çok şey var aslında ama allahım herkese nasip etsin sağlıklı bir şekilde
  • kızlar soru-cevap doldurdum ayrıcada yazmak istiyorum herkese faydası olsun buradan okunan bir kelime bile çoğu zaman bizleri rahatlatıyor umut oluyor çünkü bende hep okuyup okuyup allahım nasip et dedim inşallah isteyen herkee nasip etsin allahım çift çizgi hayatımda ilk defa gördüm çok zorluklarda yaşadım bir bebeğe sahip olabilmek adına çok şükür ki o gün bugünmüş . zor zamanlar ama herşeyin bir vakti var olmasıda bir nasip ben buna inanıyorum.

genelde düzenlidir adetlerim.periyot uygulaması diye bir programdan takip ediyorum yıllardır. girdiğiniz veri kadar adetin ortalamasını veriyor size.en büyük belirtim sabahları idrara çıkmaktı her sabah 3-5 arası uyandım adetten 5 gün kadar önce sanırım.Gögülerimde pek belirti yokku her tuvalete gittiğimde onlara bakıp bakıp durdum mıncıkladım normalde de adette hiç gögüslerimde bir belirti acı olmaz şimdide hiç olmadı. yumurtlamayı anladım çogu zamanda hissederim agrılarından anlarım,7.si yumurtLAMA BEN 10 kasımda agrı yanma ve kanama ile doktora gittim idrar yolu enfeksiyonu dedi doktor antibiyotik verdi ama ben tuhaf birşey olduğunu anladım hayatımda 1 kere fln olmuumdur enfeksiyon hatırlamıyorum. ilaçları az kullandım.olur olmaz bilemedim çünkü enfeksiyon var dmeişti doktor olmaz sanırım dedim ama sonra baktım hiç akıntım yok kupkuru adete yakın olur akıntım kremsi gibi ama o da yoktu ozaman şüphelendim varmı acaba dedim.ve battan 2 gün sonra test yaptım .

Senin bir sıkıntın var mı canım öncesinde neyle korunuyordun

Hangi programı kullandın canım yumurtlama takibi için

KAÇ YAŞINDASIN? ➔23
KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔1
İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ever
KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ilk
KAYBIN VAR MI? ➔hayır
REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔hayır
EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bildiğim yok
KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔klomen+çatlatma iğnesi
HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔evet
OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔hayır
HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔çatlatma iğnesi önce 1 gün ve iğne sonrası 4 gün
BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ iğne dolasıyla zaten sürekli belirtim vardı
ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔bata 4 kala
BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ umarım hepimiz sağlıcakla yavrularımıza kavuşuruz

Senin bir sıkıntın var mı canım öncesinde neyle korunuyordun
Yok canım sıkıntı ben hep doğal yolla korundum geçen sene bu zamanlar hamileydim ama iki ay sürdü kalp atışları durduğundan kürtaj oldum sonra içimde parça kalmıştı onu aldılar histereskopi yaptılar. İşte altı ay geçti rahîm dinlendi etti derken hsg de çektirdik Sperm testi de verdik hormonlar vs hepsi normal avulasyon takibi yapıyorum hatta testlerle yine tık yok artık önümüzdeki aya aşılama yaptırcam ya

Hayırlısı olsun inşallah canım nasip olsun bizede tekrar

bizim varikosel yok dedi doktor elle kontrol etti ultrason istedik gerek yok dedi hareket oranı düşük ileri hız düşük takviye aldık onu kullanıyoruz daha 1 ay olmadı teste gitmedik o yüzden teste gidince özel hastanede ürülogada gidecez proxed ve antioksidan vitaminler kullanıyoruz ama ben biraz abarttım bence cok karıstırdım bugun bıraktım vitaminleri sadece proxede devam ediyoruz keçiboynuzu pekmez vs kullanmıyoruz haftada 2 nohut yemeği yapıyorum sigarayı bırakmadı ama azalttı yaptıklarımız bu kadar şimdilik 1 ay sonra tahlile gidecez

amin canım amin kür kullanmıyorum korktum ters tepenler olmuşta vitaminler kullanıoz 1 ay sonra tahlile gidecez inşallah gidemeden hamile kalırımda tahlile gidersek tahlilden sonraki duruma göre bakacaz artık napalım ne edelim diye

kızlar bugun hem eşim için hem kendim için eşime sperme bana yumurta kalitesi için arı sütü bal polen propolis karışımımı daha iyi bunlarda arı sütü oranı yuzde 2 bal yuzde 80 almayı dusundugum marka arifoglu bir de arı sutu polen propolis beeo marka tablet seklinde var içinde bal yok arı sütü oranı 150mg diğerleriyle beraber tablet 500mglık su an indirimdede ilk kez alacam sizce hangisini alayım hem kendim hem eşim kullanacaz ya da ayrı ayrı mı alayım tecrübeliler yazabilirmi acaba indirimi kaçırmadan alayım istiyorumda

canım ben instada yerel bi sayfadan aldım. istersen adını verebilirim. sanırım dilediğine göre karıştırıyorlar da. ben hazır karışım şeklinde aldım. ama birdaha karıştırmayı düşünüyorum.

bende netten indirim var trendyolda orda gördüm almak istiyordum ne zamandır ama pahalıydı şimdi inmişken alayım dedim 2 farklı sekilde gördüm biri tablet hap şeklinde biride bal ile karısık sekilde hangisi daha iyi acaba

bal ile karşışık olanda bal olanı fazla oluyor canım o benm aldığım öyle . isterseb tablet al dene kullanımımdaha kolay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…