Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kizlar selam sasi bak sasir ben kafayi yedim sizce testte silik cizgi var mi

Eklentiler

• CB4185A9-8774-4BD8-9AA4-723F3C8CA76D.jpeg
    35,7 KB · Görüntüleme: 65
Bat a 3 kaldıysa çıkabilir canım

Ya kızlar biri beni durdursun
Kan verdim ya sabah, doktor dedi ki gebelik çıkarsa bi daha çağırmayalım. Şimdiden bütün tahlilleri yapalım dedi. İdrar da istedi. Şimdi internetten baktım kan daha çıkmamış ama idrar sonuçları var ve WBC diye bir değer çok yüksek. O da iltihap mantar falan durumunda yükseliyormuş. Beyaz küre değeri. İdrarda enfeksiyon olsaydı yanma koku ya da koyuluk olurdu yok bende öyle bişey. Ama bir ihtimal daha varmış ki, gebelikte yükseliyormuş o değer
Ben şimdi titriyorum heyecandan deli olucam ama umutlanıp da yere çakılmak da istemiyorum

minseo
26 yaşındayım.
Sat-24 Ekim.
Bat- bir programa göre 21 Kasım- diğerine göre 22 Kasım görünüyordu.
Yani 1-2 gün gecikti ama test yapmadım. Cesaret edemiyorum açıkçası.
Eşimin de benim de ciddi bir problemimiz yoktu. Bende adet düzensizliği vardı ama son 5-6 aydır 29.-30.-31. Günlerde geliyor. Hatta Ekim’de yani sat oluyor, 27.gün geldi. Baya düzene girdi aslında.
Bende iltihap vardı ondan kaynaklı düzensizliğim olduğu söylenmişti. İltihap geçti sanırım ondan beridir düzene girdi. Çünkü hormon testleri vs. Her şey yapıldı hiç problem yoktu, düzensizliğim iltihaptanmış. Düzensizken açıkçası bir 30.günü bir 51.gün bir 45.gün gibi zamanlarda regl olduğum için yumurtalık takibi yapmadım. Bu zamana kadar da hiç hamile kalmadım. Bu olursa ilk gebelik olucak insaAllah.
Düzensizliğe o kadar alıştı ki zihnim yine düzensizlikten mi acaba diyorum. Yani belki vardır olmasina diyorum bugün 31.gün. Ve ilk defa bu ay yumurtlama tarihi olacak günlerde özelikle beraberlik olmasına dikkat ettim. Yine de ovulasyon kiti kullanmadığım için emin değilim, sadece programa bakarak tahmin ettim.
Şimdi de hep regl olacakmışım gibi ağrım var, hem göğüs hassasiyetim var. Cumartesi günü ağzımda metalik tat vardı çok barizdi. Ama sonra cumartesi günü gibi şiddetli olmadı. Şimdi de test yapsam mı diyorum ama negatif sonucu görürüm diye hiç mi hiç cesaret edemiyorum. Diyorum 1 hafta daha bekleyeyim gelmezse test yaparım. Ya da zaten 1 haftaya kadar hasta olacaksam olurum diyorum.
Benim hikayem de böyle..
Bakalım neler olacak..
Çok zor ama gerçekten ya beklemek, test yapmaya cesaret edememek.. Rabbim isteyen herkese sağlıklı, hayırlı, iman dolu çocuklar nasip etsin.

Ay hadi inşallah yaaa

minseo bu arada 2018 de evlendik. Evlendigimizden beri hiç korunmadık, yani bugünün tarihine göre ortalama 27-28 aydır çocuk bekliyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…