Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar ben farklı bir şey sormak istiyorum şimdi ben öğretmenim, normalde çalışıyorduk ama şuan bize kısa çalışma ödeneği veriyorlar ve sigortamız sıfır gözüküyor aslında çalışmıyor gibiyiz sistemsel olarak, ben şunu merak ediyorum normalinde bir yıl içinde 90 günlük sigortanız varsa eğer doğum yaptığınızda doğum parası falan alabiliyorsunuz ama bizim durum farklı şimdi 2021 e gircez yeni bir yıl olmuş oluyor ve 2021 de doğum yapsam para alamayacak mıyım ya da normalde asgari ücretliydim yatacak para kçö üzerinden mi olur kafala takıldı muhasebeye soramadım , Müdüre de soramadım çekindim daha ortada bebek yok çünkü

Nasıl yani ögretmensin ama asgari ücretmi alıyosun ?

Ben de ögretmenim ama özel sektör nasıl hiç bilmiyorum şuan sigortanız yatıyorsa çalısıyor görünüyorsunuzdur, bence sıkıntı olmaz, dogum parasını alırsınız

Ben de ögretmenim ama özel sektör nasıl hiç bilmiyorum şuan sigortanız yatıyorsa çalısıyor görünüyorsunuzdur, bence sıkıntı olmaz, dogum parasını alırsınız
E devlette ssk pirimi 0 olarak gözüküyor canım, ama işkurda yarı parası gözüküyor sgk piriminin gün olarakta 30 gün yazıyor ama e devlete yansımamış, geçen banka işi için okuldan maaş bordrosu isteyecektim sekreter bana hocam sıfır gözüküyor bu durumda işinize yaramaz dedi, müdür de aynısını dedi kafam karıştı, Ssk yı da arayayım haftaiçi en iyisi bunu da bir arkadaş söyledi araştır diye benim haberim bile yok doğum parasından

Acaba sene sonunda mı ekleniyor ki, detaylı bilgiyi bence kurumdan alabılırsınız,bi aksaklık var gıbı de gorunuyor, yanlıs varsa duzeltılır hem de, gönlünce olsun canım hersey

Acaba sene sonunda mı ekleniyor ki, detaylı bilgiyi bence kurumdan alabılırsınız,bi aksaklık var gıbı de gorunuyor, yanlıs varsa duzeltılır hem de, gönlünce olsun canım hersey
Bilemiyorum canım artık arayıp öğrenirim ortada bebiş yok ama arkadaşıma bebek istiyoruz deyince araştır buda önemli dedi o arkadaş pandemi de doğum yaptı alamadı parasını. 5 senelik emeğim var o okulda vermek zorundalar ama 0 yapmışlar özel olunca kimse kimseye hatır gönül dinlemiyor,

Özel oyle maalesef, insanı ipliğine kadar sömürüp hakkını vermezler, Allah yardımcın olsun, bransın ne cnm?

Çok şükür Dinlenecek misin biraz yoksa hemen devam mı bebek için
Bana kalsa bu ay bile denerımpazartesi konuscaz doktorla, kontrolum var, insallah cok beklettırmez, İlk adetten sonra baslayabılıtsınız der insallh, yine aşılama yapmak ıstıyorum demıstı doktor, ben tüp yapalım dedıgım de

En korktuğum kpss de sadece tarih ve anayasa calıstım.. Allahım ınsallah sızın de yuzunuze gulsun kuzum şöyle 1000küsür bi alım olsa da herkese umut olsa
Kesinlikle kuzum herkes atansın istiyorum ben tüm bölümler eşit olsun, ben 5 yıldır özeldeyim çok yoruldum, çocuk konusu bile sıkıntı mesela müdürümüz doğumda yapsan toplantılara katılcan diyor

Bi git bakalım ne diycek doktorun inşallah hemen başlayabiliriz der kuzu gönlüne göre versin Rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…