Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet aynen öyle. Ben her iki yumurtlamayı da çatlamaya da ultrasonda doktorumla gördüm. Ve müthiş sancı çektim ikinci yumurtlamada. Biri 12.gün oldu diğeri 18.gün oldu. Olabiliyor yani allahımın yarattığı

O zaman degerlendir es gecem canm insallah bu kez olur biri tutmasa oburu tutsun. Insallah

Bende bu ay 2 yumurtlama gördüm canım biri 14. Günde diğeri 26. Günde ikinci de kendimi hamile sandim ama değilmiş yumurtlamaymis heralde ve adette olmadim 4 gün gecikmem var bekliyorum

Bende bu ay 2 yumurtlama gördüm canım biri 14. Günde diğeri 26. Günde ikinci de kendimi hamile sandim ama değilmiş yumurtlamaymis heralde ve adette olmadim 4 gün gecikmem var bekliyorum
R Random3 minseo kızlar biley soracağım, yumurtlamadan yaklaşık 14 gün sonra regl olunuyor aşağı yukarı.. ikinci bi yumurtlama olması durumunda regl nasıl etkileniyor gebelik oluşmazsa? İki periyod arası mı uzamış oluyor?

Kızlar merhaba
Ben pco luyum Klomen kullandım 1 hafta önce doktor kontrolümde yumurtalarım 20 mm di iki tanesi ama doktor çatlatma iğnesi vermedi kendisi çatlar dedi. Testlerime bakar mısınız yumurta çatlamış gibi geldi ama bilenler varsa yorumlayabilir mi

Eklentiler

• E70F1347-03DB-41AD-A043-10A6EC9DD76A.jpeg
    65,2 KB · Görüntüleme: 35
Sanmıyorum canım gebelik olmazsa ilk yumurtlamaya göre oluyor bence regl benim reglim çok düzenlidir günümde olursam ilk yumurtlamaya göre baz alınıyor demektir seni etiketlerim

Sanmıyorum canım gebelik olmazsa ilk yumurtlamaya göre oluyor bence regl benim reglim çok düzenlidir günümde olursam ilk yumurtlamaya göre baz alınıyor demektir seni etiketlerim
Bende birşey soracağım canım 2 sinde pik gibi oldu aslında çatladı mi emin değilim ama 15 de kesin pikti o çatlamış tır diye düşünüyorum bat 17 kasimdi regli olmadım hala ne zaman olurum 4 gün geçti

Çatlamış gibi duruyor canım 3. Günde çatlamış sanırım

Valla çift yumurtlama işine ben de yabancıyım canım bu ay görcez ama senin ilki değil diğeri tuttuysa daha testte çıkmaz geç döllenme olur, çatlamadan sonra 12. Gün falan çıkıyor

Yazdıklarına katılıyorum canım kimyasal gebelik ve sonrasında 8 haftalıkken bebek oluşmadığı için kürtaj oldum ama yumurtlma testlerinde pik ve çatlamayı net bir şeklide görmüştüm hamile kaldığım aylarda. Testleri aldığım sayfaya sordum testte pik görmek yumurta kalitesi hakkında bilgi vermez sadece lh hormonu üst seviyededir ve yumurta yeterli büyüklüğe ulaşmıştır ama yumurtanın sıvısı yeterli mi yada kaliteli mi bilemeyiz bunu doktor da bilemez dedi. Yumurta kalitesini artırıcı takviyeler ve ilaçlar kullanmamı önerdi. Hakkımızda hayırlısı ama pkos olanlar testlere pek güvenmeyin derim

İnşallah gebelik olur bu da bir merak olarak kalır

Fsh yüksek olunca yumurta kalitesi düşük demek oluyor di mi benim fsh 4,93 ama ins direnci yumurtlamayı bozar demişti doktor. Onu da düşürdüm inşallah kalitesinde etki etmiştir
Bende de lh 10.46 fsh 5 çıkmıştı doktorum lh baskınken kaliteli yumurtlama olmaz dedi dinlemedim o ay hamile kaldım ve kürtajla son buldu. Lh baskısını doğum kontrol hapıyla düşürüp sonrasında çalışmalara başlamak lazımmış şimdi öyle yapacağım inşallah sağlıklı gebelik olur

İnşallah gebelik olur bu da bir merak olarak kalır
Ah inşallah tatlım benim
Aa bunu da bilmiyordum bak sadece lh/fsh 2 den büyükse pco şüphesi diye biliyorum kalitesini düşürdüğünü bilmiyordum benim fsh 4,93 lh 5 birbirine çok yakın sayılırlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…