Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar benim esimde sperm dna hasarı çıktı tedavi olması gerekiyor ama fırsat bulup gidemedik sebepsiz 16 haftalık kaybima bunun neden olabileceği söylendi esin tedavi olunca korunmasız ilişki olsun dendi ancak biz dün bi anlık korunmadik korkuyorum bunca ay yumurtlama zamani gebe kalmadım gerçi ama simdi olur mu diye korkuyorum regl olamadım diye tarlusal almıştım biteli yedi gün olmuştu gebelik olmaz herhalde demi kızlar

Sanmıyorum canım ama olursa da geleceği varmış dersin nasip, eşine ilaç tedavisi mi uygulayacaklar?

kızlar ovulasyon testilerinde piki görüp hatta çatladığı durumlarda yumurtamız illla gelişiyor anlamına gelmiyormuş bilginiz var mı? Yani yumurta 8 mm de çatlar 20 mm de de. E o zaman bu ovulasyon testlerinin ne anlamı kaldı. Onca parayı doktora verip yumurtlaama takibi yaptırmak daha mantıklı değil mi?

8 mm de pik göstermez ama canım belli bi boyuta gelince lh yükseliyor ve pik gösteriyor test kaset testleri bilemem ama hassas testler için durum böyle. Vaktin ve zamanın varsa Dr a takip daha kesin tabi ama çalışanlar için çok zor malesef

Sanmıyorum canım ama olursa da geleceği varmış dersin nasip, eşine ilaç tedavisi mi uygulayacaklar?
Yani aylarca yumurtlama donemi uğraştık olmadı simdi olacak değil haklısın canım. Tabi olacağı varmış ama korkarım o da ölürse diye sağlıksız olabilirmiş çünkü dna hasarından . Galiba ilaç daha gidip görüşemedik canım esim şehir dışına gidiyor sürekli iş için fırsatımız yok zaten hastaneler ilgilenmiyormus ozel kliniği olan doktorlara randevu alıp gidiliyomus onun da muayene ücreti falan cok pahalı vallahi sonumuzu Allah hayir etsin de ben galiba anne olamicam

Canım bu işler hiç bizim tahmin ettiğimiz gibi olmuyor karamsarlığa düşme her şeyin çözümü var önemli olan iyi bir Dr bulmak gerisi çorap söküğü gibi gelir

öyle mi dersin ya bana da öyle geliyor hani yumurta tam olgunlaşınca pik olur gibime geliyor. ama okudum bir iki yerde . NEyse önümğüzdeki ay dr ideceğim nasıl olsa ona da sorarım.

İyiyim kuzum geçen ay batlarımız aynıydı merak ettim seni
Evet canım bu ay içinde pek umudum yok çünkü yumurtlama haftasını arka arkaya 2 gün değerlendirebildim sadece eşim sperm testi için 4 günlük ilişki olmaması gerekiyordu bugün yaptırdık onun testlerini iyi çıktı sperm sayısı hareketliliği falan iyiymiş sadece kruger morfoloji en az 4 olması gerekirken 3 çıktı o biraz problem. Bendede pcos var ama kan hormon testlerim iyi çıktı. Bakalım 1 yıl beklemeyi tamamlayıp sonra ek tedavi alacağız olmazsa minseo A ayse2325

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…