Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet canım bu ay içinde pek umudum yok çünkü yumurtlama haftasını arka arkaya 2 gün değerlendirebildim sadece eşim sperm testi için 4 günlük ilişki olmaması gerekiyordu 😭 bugün yaptırdık onun testlerini iyi çıktı sperm sayısı hareketliliği falan iyiymiş sadece kruger morfoloji en az 4 olması gerekirken 3 çıktı o biraz problem. Bendede pcos var ama kan hormon testlerim iyi çıktı. Bakalım 1 yıl beklemeyi tamamlayıp sonra ek tedavi alacağız olmazsa 🙏 minseo minseo @ayse2325
En azından sorunu tespit edebilmişsiniz üzerine yoğunlaşırsınız canım muallakta kalmasından daha iyidir. Çok büyük sıkıntılar değil ilaç vb. Tedavilere yoluna girer inşallah 🙏

Merhaba arkadaşlar. Kürtaj olalı bugün bir hafta oldu. İlk başlarda hiçbişey yoktu 2 gündür sol tarafımda gaz sancısı tarzında ağrılar giriyor. Daha önce kürtaj olan var mı normal mi bu ağrılar? Doktor kontrolum haftaya cuma ağrılar çok şiddetli olmadığı için gitmedim ama sizce daha erken mi gideyim normal değil midir bu ağrılar

Merhaba arkadaşlar. Kürtaj olalı bugün bir hafta oldu. İlk başlarda hiçbişey yoktu 2 gündür sol tarafımda gaz sancısı tarzında ağrılar giriyor. Daha önce kürtaj olan var mı normal mi bu ağrılar? Doktor kontrolum haftaya cuma ağrılar çok şiddetli olmadığı için gitmedim ama sizce daha erken mi gideyim normal değil midir bu ağrılar
Ben kürtaj oldum ama bende hiç ağrı falan olmadı. Lekelenmen var mı peki?

Ben kürtaj oldum ama bende hiç ağrı falan olmadı. Lekelenmen var mı peki?
Yok canım sadece ilk gün çok az lekelenme olmuştu sonrasında hiçbişey yok. Zaten bu ağrı da gaz sancısı gibi yani adet ağrısına falan benzemiyor ama yürürken bile ağrı yapıyor garip yaa. İnternette rahim kasılarak eski haline gelmeye çalışıyor yazmışlar ama ağrı sol karın bölgemde rahimde değil

Kızlar selam, kırmızı kart dün geldi :) haftaya Hsg çekilcem:KK17:, Dr bu ay klomene başlarız demişti ama şimdi bu ayı da ilaçsız geçelim Hsgden sonra bir de öyle deneyelim dedi. Kendimi klomene de hazırlamıştım:halay:

Yok canım sadece ilk gün çok az lekelenme olmuştu sonrasında hiçbişey yok. Zaten bu ağrı da gaz sancısı gibi yani adet ağrısına falan benzemiyor ama yürürken bile ağrı yapıyor garip yaa. İnternette rahim kasılarak eski haline gelmeye çalışıyor yazmışlar ama ağrı sol karın bölgemde rahimde değil
yumurtalama dönemnde falan olabilir misin.

Bilemedim ki canım. Dr özel se ara bir sor istersen

Canım yumurtlama olabilir mi? Aynı ağrıyı 2 gün yaşadım ben ovü de pik gördüm zonklama gibi bi ağrı

Kızlar selam, kırmızı kart dün geldi :) haftaya Hsg çekilcem:KK17:, Dr bu ay klomene başlarız demişti ama şimdi bu ayı da ilaçsız geçelim Hsgden sonra bir de öyle deneyelim dedi. Kendimi klomene de hazırlamıştım:halay:
Hayırlısı olsun tatlım inşallah tedavin sorunsuz ilerler 🖤

yumurtalama dönemnde falan olabilir misin.

Bilemedim ki canım. Dr özel se ara bir sor istersen
Hiç sanmıyorum canım hem akıntı yok hem de pkos var ilaçsız bitkisel takviyesiz yumurtlma hiç görmedim malesef. Neyse ağrı dayanılmaz bir şekilde değil Hamd olsun. Bakalım cuma günü doktor güzel şeyler söyler inşallah

Merhaba hanimlar. Adete 5 yada 4 gun kala kkahverengi leke goren oldu mu ? Bel agrisi be sanci da dahil

Evet canım adetten önce yaşıyorum bu söykediklerini
Adetime daha 5 gun varken dun kahverengi akintim oldu bugun de devam ediyor fazla degil camasirima bulasmiyor ama afedersin peceteye geliyor daha evvel hic yasamadm bunu merak ediyorm yaşayan var mi diye.

Adetime daha 5 gun varken dun kahverengi akintim oldu bugun de devam ediyor fazla degil camasirima bulasmiyor ama afedersin peceteye geliyor daha evvel hic yasamadm bunu merak ediyorm yaşayan var mi diye.
Normal canım bu akıntı adetin sökülebilir bence yerleşmede olabilir ama bunu hiç yaşamadım

Canım yumurtlama olabilir mi? Aynı ağrıyı 2 gün yaşadım ben ovü de pik gördüm zonklama gibi bi ağrı
Sanmıyorum canım akıntı falan yok hem de takviye almadan yumurtlama hayal benim için. Aslında yumurtlama testi var evde ama hâlâ hcg düşmediği için pik çıkar muhtemelen yapmamın bir anlamı yok

X