Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar böyle bişeye denk geldim bugün hadi ortalığı biraz karıştırayım aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben yaptırılması taraftarıyım...

Kesinlikle aşı yapılması taraftarıyım.

Bir yerde tıp dünyasının ilaç firmalarıyla işbirliği içinde olup ilaçları bile isteye tam iyileştirici güçte üretmedikleri yazıyordu ve bu röportajı veren çok büyük bir ilaç firmasının CEO su imiş..

Gel gelelim konu böyle ise o zaman doktora gitmenin tedavi olmanın da bir mantığı yok hepsi aynı kapıya çıkıyor.
Şu an sağlık ocaklarında zatürre aşısı yapılıyormuş ben yeni öğrendim ve insanlar bu aşıları yaptırmak için adeta kuyruk randevuyla yapılıyor sanırım yer yok. Koronadan mütevellit zatürre korkutuyor artık ama zaten korkulacak bir hastalıktı.
Yine aynı kapıya çıkıyor bana göre .

aşının illa ki yan etkisi oluyor kuvvetli bir ilaç sonuçta fakat ben de faydasının daha fazla olduğunu düşünenlerdenim kızamık aşısı olmayan kuzenimin nasıl kızamık geçirdiğini gördükten sonra, bebeklikte özellikle bu tarz hastalıkları ağır geçmek kalıcı hasarlar veriyor bunu göze alamam heralde... otizme sebep oluyor diyorlar ama otizm sonradan kazanılan bi hastalık değil annenin hamileyken kullandığı bi ilaç,sigara alkol tüketimi,vücudundaki toksin, genetik faktörler, psikolojisi hatta yaşadığı bölgenin hava kirliliği bile bebeği etkileyip otizme sebep olabiliyormuş

Kesinlikle katılıyorum. Aşı ilaç vs hepsinin yan etkisi var tabii ki ama sonuçta şu an yediğimiz meyve sebzeki zirai ilaç veya hormonlar kadar zararlı olduğunu düşünmüyorum. En basiti grip aşısı bile yaptırınca birkaç gün insanın bi şaftı kayıyor.

Tabi ki öyle sonuçta ilaçlara alerjisi olan insanlar var bunlar konu dışı..
Ya da yan etki illa ki olur ama o risk içtiğimiz antibiyotik haplarda çok daha fazla bence.

Genetik hastalıklara yol açtığını bende düşünmüyorum böyle olsaydı şu an insanlığın çoğu bu hastalıklara maruz kalırdı.
Keza şu an korona virüs aşısı nedeniyle binlerce insan gönüllü oluyor, neler olabileceğini biliyorlar mı yan etki, vücutta oluşabilecek herhangi bir hasar vs.
Elbette bilim insanları bunları ön görüyordur, peki o zaman yüzlerce aşı sonuçları veya yan etkileri yine aynı bilim insanları tarafından kanitlanmadi mi ?

Ben de aşı yapılması taraftarıyım, sonuçta her şeyin yan etkisi var ve olabilir ama yapılmadığı durumda toplum için de risk yaratıyor. Mesela şu anda çocuklar arasında kızamık vs arttı çünkü yaptırmayan aileler arttığı için diğer çocuklar için de risk artıyor. Tabi ki yine doktor kontrolünde olmalı. Aşı karşıtlığı propagandaları hep aynı sigara ve otizm örneğini veriyor. Yani bu karşıtlar çok artmış gibi görünüyor ama hep aynı yerden çıkma görüşler. Otizmin nedeni hala tam olarak bilinmiyor ve bütün psikolojik bozukluklarda olduğu gibi çevresel etkenler de çok önemli. Nörogelişimsel bozukluklarda anne karnından itibaren annenin maruz kaldığı beslenme, dış etkenler, stres vs etkili olabiliyor. Ama bu durumun hastalığa yol açması doğumdan sonraki anne bebek etkileşimiyle çevresel yaşantılarına ortaya çıkabiliyor. Mesela genetik yatkınlığınız olsa da o hastalığı yaşamayabilirsiniz, ama yatkınlık olmasa da çevresel etkenler sizin bunu yaşamanıza neden olabilir. Hiçbir şey tek bir etkene bağlanamaz aşı konusu da bence çok önemli şu an salgın dönemindeyken belki önemi biraz daha anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Tabi ki tıp ilerlerse belki aşılara da artık ihtiyaç kalmaz veya yan etkisi daha fazla hale gelir faydasından. Şu anki bilimsel düzeyde ben yapılması gerektiğini düşünüyorum

Kızlar bugün dayanamayıp test yaptım tertemiz negatif çıktı. Yarım saat sonra da hala negatifti. Hiçbir şekilde çizgi yoktu.?Sonra uyumuşum kaltıgımda testte hafif slik çizgi gördüm ama 2 saat sonra falan bir sey ifade eder mi

İlk on dk sonrasını dikkate alma canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…