Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
benim eşim de verecek aynı testi ama biz kendimiz yaptırmak istedik yani doktor istemedi..
hastane araştırdık çalıştığı yere yakın bir özel hastane var biraz da sakin bir yer orada karar verdik
hafta içi mesai saatlerinde yapıyorlar öyle günler sonrasına da randevu vermiyorlar istediği her an yaptırabilir yani
Ama testin içeriği ile ilgili çok bilgim yok ilk kez yaptıracağız :KK16:
Yaa hadi inşallah canım hayırlı sonuçlar alırsınız, yaptırınca beni de bilgilendirir misin 🙏🙏❤️

Kızlar ben bu ovülasyon testini hiç almadım yapmadım, pik ne alsam mı ne zaman başlamalıyım? Bide bugün hasta oldum ne zaman kullanayım? Bilen varsa yazabilir mi?

Kizlar en son yaptığım teste gore koyulaşma var degerlenditlretimmi yoksa bir gun daha bekleyim mi

Eklentiler

• 20200923_151923.jpg
    20200923_151923.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 35
Bende kan verdim kızlar sonuc 4 gibi cıkcak stres oldum :işsiz:
Ayy hadi bakalım canım heyecanlı şekilde bekliyoruz yaz hemenn buraya umarım güzel haberler gelir 🥰
Üzülme yani canım önemli gün bugün :KK70:
Tamam canım o zaman giyelim cicilerimizi 🤭
benim eşim de verecek aynı testi ama biz kendimiz yaptırmak istedik yani doktor istemedi..
hastane araştırdık çalıştığı yere yakın bir özel hastane var biraz da sakin bir yer orada karar verdik
hafta içi mesai saatlerinde yapıyorlar öyle günler sonrasına da randevu vermiyorlar istediği her an yaptırabilir yani
Ama testin içeriği ile ilgili çok bilgim yok ilk kez yaptıracağız :KK16:
Gebelik öncesi muayene için ilk gittiğim doktor eşime de spermiyogram önermişti. O doktor bazı laboratuvarların cihazla test sonucu alıp baktığını, bazılarında ise embriyologların mikroskop ile incelediğini ve o sonucun daha iyi yorumlanıp bilgi verdiğini söylemişti. Genelde tüp bebek merkezlerinde embriyologlar inceliyormuş sanırım. Bir de 5 gün ilişki yani boşalma olmaması gerekiyordu testten önce bunu vurgulamıştı. Sonra gittiğim diğer doktor baka bir laboratuvar önerdi ve o da 3 gün boşalma olmamalı testten önce dedi. Hangisi doğrudur bilmiyorum ama bir süre cinsel perhiz mutlaka gerekiyor test yapmadan önce dikkat edin. Y yesilli1 sizi de ilgilendiriyor durum benim bildiklerim bu kadar. Bir de aradığımız yer 100tl demişti ücret olarak. Biz henüz yaptırmadım bir iki ay daha gebelik olmazsa yaptıracağız.

X