Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ayy hadi bakalım canım heyecanlı şekilde bekliyoruz yaz hemenn buraya umarım güzel haberler gelir 🥰

Tamam canım o zaman giyelim cicilerimizi 🤭

Gebelik öncesi muayene için ilk gittiğim doktor eşime de spermiyogram önermişti. O doktor bazı laboratuvarların cihazla test sonucu alıp baktığını, bazılarında ise embriyologların mikroskop ile incelediğini ve o sonucun daha iyi yorumlanıp bilgi verdiğini söylemişti. Genelde tüp bebek merkezlerinde embriyologlar inceliyormuş sanırım. Bir de 5 gün ilişki yani boşalma olmaması gerekiyordu testten önce bunu vurgulamıştı. Sonra gittiğim diğer doktor baka bir laboratuvar önerdi ve o da 3 gün boşalma olmamalı testten önce dedi. Hangisi doğrudur bilmiyorum ama bir süre cinsel perhiz mutlaka gerekiyor test yapmadan önce dikkat edin. @yesilli1 sizi de ilgilendiriyor durum benim bildiklerim bu kadar. Bir de aradığımız yer 100tl demişti ücret olarak. Biz henüz yaptırmadım bir iki ay daha gebelik olmazsa yaptıracağız.
İnşallah canım cıksın yazarım hemen🙏🏻

Kızlar bu arada dün annem kahve içmişti şöyle bir fincana baktı, bir hamile haberi var dedi. Ama bu dış gebelik dedi 😱 hatta erkek bir bebek bu dedi. Ay beni bir korku saldı 😔 halbuki inanmam ama insan böyle bir durum olunca acaba diypr. Ona da diyorum maşallah doktorlar ultrasondan zor görüyor sen baya ultrasona bakıyor gibi baktın dış gebelik ne falan diye dalga geçtim 🙈 ama biraz gerildim açıkçası ya malum olduysa 🤷 bu arada bebek düşündüğümüzü kimse bilmiyor kesinlikle istemediğimizi düşünüyorlar hatta..

Ayy hadi bakalım canım heyecanlı şekilde bekliyoruz yaz hemenn buraya umarım güzel haberler gelir 🥰

Gebelik öncesi muayene için ilk gittiğim doktor eşime de spermiyogram önermişti. O doktor bazı laboratuvarların cihazla test sonucu alıp baktığını, bazılarında ise embriyologların mikroskop ile incelediğini ve o sonucun daha iyi yorumlanıp bilgi verdiğini söylemişti. Genelde tüp bebek merkezlerinde embriyologlar inceliyormuş sanırım. Bir de 5 gün ilişki yani boşalma olmaması gerekiyordu testten önce bunu vurgulamıştı. Sonra gittiğim diğer doktor baka bir laboratuvar önerdi ve o da 3 gün boşalma olmamalı testten önce dedi. Hangisi doğrudur bilmiyorum ama bir süre cinsel perhiz mutlaka gerekiyor test yapmadan önce dikkat edin. @yesilli1 sizi de ilgilendiriyor durum benim bildiklerim bu kadar. Bir de aradığımız yer 100tl demişti ücret olarak. Biz henüz yaptırmadım bir iki ay daha gebelik olmazsa yaptıracağız.
Bize de en az 3 gün dediler, daha önce bana da kendi doktorum önermişti yine aynısını söylemişti
Araştırırken okuduğum yazılarda spermlerden çok doğru sonuç alabilmek için bir ay içinde 3 kere yaptırmak gerekiyor diyordu..
Biz de en azından biraz deneyelim diyerek şimdiye kadar erteledik, mikroskop incelemsini bilmiyordum tabi danışalım onu da..
Ama zaten sonuç bizi tatmin etmezse belki bir veya iki kere daha tekrarlayabiliriz..

Bilgi için ayrıca teşekkür ederim. :KK68:

Kizlar en son yaptığım teste gore koyulaşma var degerlenditlretimmi yoksa bir gun daha bekleyim mi
Bence yarın pik olur ama spermler daha uzun süre yaşayabildiği için bugün de değerlendirmeniz iyi olur bence. Buradan öğrendiklerim böyle ama çatlaması daha önemli oluyormuş değerlendirme açısından.

Bize de en az 3 gün dediler, daha önce bana da kendi doktorum önermişti yine aynısını söylemişti
Araştırırken okuduğum yazılarda spermlerden çok doğru sonuç alabilmek için bir ay içinde 3 kere yaptırmak gerekiyor diyordu..
Biz de en azından biraz deneyelim diyerek şimdiye kadar erteledik, mikroskop incelemsini bilmiyordum tabi danışalım onu da..
Ama zaten sonuç bizi tatmin etmezse belki bir veya iki kere daha tekrarlayabiliriz..

Bilgi için ayrıca teşekkür ederim. :KK68:
Aynı ay içinde üç kereyi de ben de bilmiyordum 🤷 tabi yenilen içilen şeylerle uyku ve stresle bile etkileniyor bence. Güzel haberler alırsınız inşallah ben de teşekkür ederim 😊

Kızlar bu arada dün annem kahve içmişti şöyle bir fincana baktı, bir hamile haberi var dedi. Ama bu dış gebelik dedi 😱 hatta erkek bir bebek bu dedi. Ay beni bir korku saldı 😔 halbuki inanmam ama insan böyle bir durum olunca acaba diypr. Ona da diyorum maşallah doktorlar ultrasondan zor görüyor sen baya ultrasona bakıyor gibi baktın dış gebelik ne falan diye dalga geçtim 🙈 ama biraz gerildim açıkçası ya malum olduysa 🤷 bu arada bebek düşündüğümüzü kimse bilmiyor kesinlikle istemediğimizi düşünüyorlar hatta..
Fala inanmayalım falsız kalmayalım
Umarım annen sadece hamile kısmını tutturmuştur
Güzel haberler alalım :KK68:

Aynı ay içinde üç kereyi de ben de bilmiyordum 🤷 tabi yenilen içilen şeylerle uyku ve stresle bile etkileniyor bence. Güzel haberler alırsınız inşallah ben de teşekkür ederim 😊
Evet bence de etkileniyor bir de erkek psikolojisi ne düşünüyor hissediyor bilemiyoruz :bicak:
Hepimiz güzel haberler alalım :KK200:

Anne olma yolunda emek verip, çaba harcayan tüm güzel kadınlar bu yolu birlikte yürüyelim.Yürüdüğümüz bu zorlu yolu birlikte çiçeklendirelim.💐 Hikayen her ne olursa olsun birbirimizin kalbine dokunmak için geç değil.💗

"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez" - Secde 17

Not: BAT Tarihi geçtikten sonra 5 gün içinde güncelleme için bilgi vermenizi rica ederim arkadaşlar , listemizi güncel tutalım 5 gün içinde bilgi verilmeyenleri listeden çıkarmak durumunda kalacağım.:anneadayı:

GRUBUMUZDA HAMİLE KALAN ARKADAŞLARIM HAMİLELİK HABERİNİZİ ALDIKTAN SONRA AŞAĞIDAKİ SORULARI KOPYALARAK KARŞILARINA CEVAPLARIYLA BİRLİKTE BENİ ETİKETLEYEREK PAYLAŞIRSANIZ ÇOOOOK SEVİNİRİZ :KK5: BİZE BU GÜZEL HİKAYEYİ ANLATIR MISIN ? :anne:

• KAÇ YAŞINDASIN?
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN?
  • İLK GEBELİĞİN Mİ?
  • KAYBIN VAR MI?
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ?
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI?
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?

]
09.10.2020
7 AY
10.10.2020
2
Günaydın kızlar ☀

Bat tarihlerini yazanlar kaç aydır istediklerini de yazsın 😘
Bat 12.10.2020 6 aydır istiyoruz

Fala inanmayalım falsız kalmayalım
Umarım annen sadece hamile kısmını tutturmuştur
Güzel haberler alalım :KK68:

Evet bence de etkileniyor bir de erkek psikolojisi ne düşünüyor hissediyor bilemiyoruz :bicak:
Hepimiz güzel haberler alalım :KK200:
Fala inanmayin falsiz kalın canım şakasına kapatmak bile kötü imiş

Ciciler 🤩😂

X