Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
benim eşim de verecek aynı testi ama biz kendimiz yaptırmak istedik yani doktor istemedi..
hastane araştırdık çalıştığı yere yakın bir özel hastane var biraz da sakin bir yer orada karar verdik
hafta içi mesai saatlerinde yapıyorlar öyle günler sonrasına da randevu vermiyorlar istediği her an yaptırabilir yani
Ama testin içeriği ile ilgili çok bilgim yok ilk kez yaptıracağız :KK16:
fiatı konsunda bilginiz var mı peki?

Canikox Canikox @Sohrabb doktorlar her zamanki gibi eksik bilgilendirme yapıyor. Mesela folbiol duymuşsunuzdur mg ına hiç dikkat ettiniz mi? Tam tamına 1 kapsülü 5 MG ve şuan en ucuz folik asit olduğu için bunu kullanan milyonlarca kadın var. Peki bizim günlük almamız gereken folik asit dozu maksimumum nedir 400 MCG (0,4 MG) Aradaki fark ne kadar derseniz tam tamına 12,5 KATI evet dozunda içilen folik asitte bir sıkıntı yok ama doz aşımı malesef riskli ve doktorlar bu ilacı hala hastalarına tavsiye etmeye devam ediyor... ARKADAŞLAR FOLBİOL KULLANMAYIN!!!! DOZUNA DİKKAT EDİN!!!!!
GEBELİKTE AŞIRI VİTAMİN TÜKETİMİ ÇOCUKTA OTİZM RİSKİNİ ARTIRIYOR | MEDİKAL TEKNİK.
Ben folbioliü bir aydır bırkatım içmiyorum. Bana da doktor vermişti ama ben gün aşırı içiyordum hergün değil.

X