Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar şu bilinçaltını biraz boşaltmaya mı çalışsanız? Gerçekten bi noktadan sonra bu durum sizi yıpratmıyor mu ? Hepiniz çoğunlukla çalışan insanlarsınız ve yaşlarınız gencecik takip ettiğim kadarıyla.. neden sürekli bir kusur aramaya çalışıyorsunuz? Sağlıklı olduğumuzu ve bir gün Allah’ın bu duyguyu hayırlısıysa hepimize yaşatacağını düşünmeliyiz bence.. Sonuçta kimler kimler ne durumlarda bebek sahibi oluyor hepimiz biliyoruz..
Bende 7 aydan beri istiyorum eşimde de bende de bir sıkıntı yok çok şükür Ama 3 aydır kafamı rahatlatmayı başardım zaten çok yoğun çalışıyorum işe güce yöneldim ve günüm geçmeden hcg yapmayacağım diye kendime söz verdim sözümü de tutuyorum... yani demem o ki bir takım meşgaleler bulup pozitif düşünerek,dua ederek en hayırlı zamanı beklemeliyiz...hepinize bunu yapmaya çalışmayı tavsiye ediyorum... hep birlikte buna ihtiyacımız var bence
Hepimiz en güzel zamanda sağlıkla,yavrularımıza kavuşalım inşallah

Senin adına çok sevindim gerçekten kendini rahatlatıp psikolojini rahatlatabiliyorsan süper bir durum, bu süreçte kaybın var mı bilmiyorum ama ben kendi adıma konuşayım kaybı olan insanların psikolojik olarak güçlü durması inan ki çok daha zor oluyor bir de ekstra sağlık problemleri uğraşıp her Dr a gidişinde ayrı bir sıkıntını sorununu öğrenip o odadan çıkıyorsan işler daha da kördüğüm olmaya başlıyor. Yani kafaya takacağın şeyler doğal olarak olmuş oluyor. Eşinde ve sende bir sıkıntı olmaması seni psikolojik olarak rahatlatıyor olabilir bu süreci daha kolay geçiriyorsundur çünkü takacağın bi olay yok :) dua hep ediyoruz zaten içimizi bi nebze de olsun ferahlatan dualar ve Allahın en hayırlısını olacağını vereceğine inancımız burda aksini düşünen olduğunu sanmıyorum

O kadar haklısın ki ve bunu başarabilmişsin umarım en yakın zamanda nasip olsun inşallah

Keşke dedigin kadar kolay olsa bizim içinde 6klomen bir histeroskopi bir hsg 14aylik surec tedavi olmak zorunda olmanin ve bu surecin ne kadar yipratici oldugunu yasamayan bilemez keşke hepimiz hic sikinti olmasa ama var maalesef.. Ama benden daha cok bekleyen arkadaslarimiz da var burda tabiki Allah hepimize sabir ve dayanma gucunu versin inşallah

Kızlar size birşey soracam ama lütfen gerçekçi olalım yani bende boşuna ümitlenmek istemiyorum yumurtlamadan sonra 12. Gün kan tahlili verdim negatif çıktı rahim duvarım kalınlaşmış bugün 14. Gün adet olmam lazım ya da cumartesi ama bugün 5.6 damla sadece sildikçe gelen pembe akıntım oldu ve benim adetten önce sancım olur baya çekerim 1 saat filan sonra kanamam olur bugün sancım filan yok ki ben hiç lekelenme yaşamadım ilk defa yaşıyorum adetin ilk günü olurum ama yoğun olmam ama dediğim gibi asla lekelenmem olmaz şimdi benim için hala bi Ümit var öı yoksa paşa paşa adeti mi bekliyeyim

Anne olmak isteyen ben.
Ama olamayan da ben.
Ne yaparsam yapayım olmuyor.
Hanile kalamıyorım...
Artık isyan etmek istemiyorum.
Ama neden olmuyor neden ben de anne olamıyorum diye dişünmekten artık aklımı yitiricem.

ahh ahh haberlerde görüyoruz çocuklarını terkedenler , çöpe bırakanlar, dövenler, öldürenler.... Allahım neden ben değilde onlar diyordum hep ama isyana giriyor o yüzden vardır bi bildiği diyorum artık

Hayırlı olsun Merve Allah kucağına sağlıcakla almayı nasip etsin inşallah

Kizlar iyi aksamlar hsg çektirenlere sorum olacak doktorunuz hsg den önce ilişki yasağı verdi mi bana öyle bişey dedi galiba tam da onla ilgili miydi onu da tam hatırlamıyorum sizlere de bi sorayım dedim bi de hsg den sonra o ay için korunmaniz söylendi mi ilk 1 hafta yasak ilişki hsg den sonra onu biliyorum da sonraki günlerde korunmalı mi olmalı ilişki ayni ay hamile kalanları da cok duyduk çünkü bi de benim yumurtlama gec oluyo zaten sanki korunmasam da sikinti olmayacak kacirmayacagim yumurtayı yasak donemde

Gelecek yorumları şimdi bende merak ettim
Rahim duvarı adet olacağında da gebelikte de kaşınlaşıyor canım, ama yanlışım yoksa gebelikte daha fazla kalınlaşıyor. O akıntılar yerleşme kanaması da olabilir ama 12. Günü kanda çıkmayıp sonra çıkarmı ki belkide geç yerleşti onyüzden 14. Günü lekelenmen oldu? Bide şöyle bir soru var burda, yerleşme olmadan hormon salgılanırmı? salgılanmazmı?

Yumurtlama zamanını biliyorsan eğer geç olmadıysa kanda negatifse yoktur diye düşünüyorum canım regl olunacağında da kalınlaşıyor çünkü

Ben anestezili hsg çektirdim, şimdiki aklım olsaydı Histeroskopi yaptırırdım.
Her doktorun görüşü farklı, benim doktorum aynı ay hamile kalmamakta sakınca görmedi ve işlemden en az 3 gün cinsel ilişki yasağı verdi, eskiden en az 1 ay hamilelik olmaması istenilirdi çünkü cihazlar teknoloji bakımından böyle iyi değildi ve o kadının hamile kalması durumunda annede ve bebekte risk arzediyordu. Şimdikiler yeni teknoloji ama hala doktorların çoğu aynı ay hamile kalınmaması yönünde bir tutum sergiliyorlar.

Valla hiç ümidim yok ama o anne olma isteği varsa Ümit edecek yer arıyor

Valla hiç ümidim yok ama o anne olma isteği varsa Ümit edecek yer arıyor
Aynen öyle çok haklısın. Ben daha yeni negatif sonuç aldım, 10. Günü acaba erken olabilirmi diye sorular geçiyor beynimin içinde
Ben değil ha beyin kendini kandırmaya çalışıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…