Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben anestezili hsg çektirdim, şimdiki aklım olsaydı Histeroskopi yaptırırdım.
Her doktorun görüşü farklı, benim doktorum aynı ay hamile kalmamakta sakınca görmedi ve işlemden en az 3 gün cinsel ilişki yasağı verdi, eskiden en az 1 ay hamilelik olmaması istenilirdi çünkü cihazlar teknoloji bakımından böyle iyi değildi ve o kadının hamile kalması durumunda annede ve bebekte risk arzediyordu. Şimdikiler yeni teknoloji ama hala doktorların çoğu aynı ay hamile kalınmaması yönünde bir tutum sergiliyorlar.
Cnm öncesinde peki var mi ilişki yasağı

Selams kizlar bir sorum olacakti kac gundur catlatma ignesi vurulmus gibi agrilarim oluyor bacaklarimda oyle boyle degil ozellikle geceleri bigun sag bi gun sol bacagimda adetimede az kaldi sizlerde yasiyomusunuz?

Kızlar ben şimdi reglyim ya sağ kasığımda batmalar oluyo ama bunu yumurtlama döneminde hissedemiyorum çok fazla şuan yumurtlamıyorumdur değil mi? Adetkenn bu normaldir yani? minseo minseo Canikox Canikox Ayseee1987 Ayseee1987 zeynep-ahmet zeynep-ahmet
Canım öyle bi durum olsa hormon değerlerinde absürtlük olurdu ultrasona da girmişsin Dr söylerdi sıkıntı var diye sanmıyorum yani

Canım öyle bi durum olsa hormon değerlerinde absürtlük olurdu ultrasona da girmişsin Dr söylerdi sıkıntı var diye sanmıyorum yani
Oda doğru ultrasonda bir sıkıntı görmedi özellikle sordum aksi bir durum var mı diye yok dedi testlerede temiz dedi korktum bi an🙈

Benim dün gösteriyordu ama dün test yaptım pik göremedim dün ağrım vardı bugün yok çok garip ya senin kaçıncı gün ?
13. gündü bugün, uygulamada yarın piki gösteriyor.
iş için şehir dışındaydım, testlerimi yanıma almamışım 🤦🏻‍♀️ Dün akşam döndüm, bu sabah yaptım testi. Kaçırmış olabilir miyim diyorum ama akıntım devam ediyo. Akıntı yumurtlamadan önce oluyordu diil mi 🤔

Kızlar ya bu çikolata kisti nasıl oluyor nasıl anlaşılıyor belirtisi oluyor mu?
Canim cikolata kistini cok iyi bilirim malesef.
Bu kist herkes de ayni sekilde belirti vermiyor.
Bazi kadinlarda hic bir belirti vermiyor, taki cocuk istegi olup, zorlandiginda testler yapildiginda goruluyor.
Problem suki normal muaynede belli olmuyo.
Soyle anlatabilirim, cikolata kisti dedikleri sey aslinda endometriosiz denen hastaliktan geliyo, ve yumurtalikda bu hastaliktan dolayi cikan kiste bu ad veriliyor Turkiyede.
Bu hastalik mecburen kist yapmiyor, mesela bazi kadinlarda sadece bagirsaklarda yapisilik yapiyor, bazilarinda idrar kesesinde gibi gibo. Bu yapisikliklarda, rahim icindeki yapinin hucrelerinin baska olmamasi gerek yerlerde cikmasindan oluyo.
Sana sunu soyleyebilirim, adetlerin cok asiri agrili ve kanamali gecmiyosa buyuk ihtimal endometriosiz degilsindir. Cunku bizde ayni anda bi suru yerimiz kaniyor, o yuzden agrimiz cok oluyo

Kızlar ben şimdi reglyim ya sağ kasığımda batmalar oluyo ama bunu yumurtlama döneminde hissedemiyorum çok fazla şuan yumurtlamıyorumdur değil mi? Adetkenn bu normaldir yani? minseo minseo Canikox Canikox Ayseee1987 Ayseee1987 zeynep-ahmet zeynep-ahmet
Ben böyle birşey olabileceğini sanmıyorum canım, tabii Allahın işi herşey olur, ama tıbben mümkün bir durum değil, adetliyken bazen gereksiz küçük küçük kistler atılır ya belki odur ağrı yapmıştır sana.
Ve yumurtlama ağrısı (Mittelschmerz) tanımı yapılırken, hafif adet ağrısına benzer diye yazar heryerde.
Yani adetken yumurtlama durumun olduğunu kafandan at canım 🥰

Ben böyle birşey olabileceğini sanmıyorum canım, tabii Allahın işi herşey olur, ama tıbben mümkün bir durum değil, adetliyken bazen gereksiz küçük küçük kistler atılır ya belki odur ağrı yapmıştır sana.
Ve yumurtlama ağrısı (Mittelschmerz) tanımı yapılırken, hafif adet ağrısına benzer diye yazar heryerde.
Yani adetken yumurtlama durumun olduğunu kafandan at canım 🥰
Ay sağolun valla kızlar içim rahatladı 😍

Senin adına çok sevindim gerçekten kendini rahatlatıp psikolojini rahatlatabiliyorsan süper bir durum, bu süreçte kaybın var mı bilmiyorum ama ben kendi adıma konuşayım kaybı olan insanların psikolojik olarak güçlü durması inan ki çok daha zor oluyor bir de ekstra sağlık problemleri uğraşıp her Dr a gidişinde ayrı bir sıkıntını sorununu öğrenip o odadan çıkıyorsan işler daha da kördüğüm olmaya başlıyor. Yani kafaya takacağın şeyler doğal olarak olmuş oluyor. Eşinde ve sende bir sıkıntı olmaması seni psikolojik olarak rahatlatıyor olabilir bu süreci daha kolay geçiriyorsundur çünkü takacağın bi olay yok :) dua hep ediyoruz zaten içimizi bi nebze de olsun ferahlatan dualar ve Allahın en hayırlısını olacağını vereceğine inancımız burda aksini düşünen olduğunu sanmıyorum 🙏
söylediklernin altına birebir imzamı atıyorum 7 ay olduğunda kafama bile takmıyodum aklıma bile gelmezdi 2 seneye ulaşıp geçince bu süre insan keşke takmasam diyemiyor malesef.... yada kaybı olanlar yada dış gebelik kimyasal yaşayanlar hep diken üstünde. durumlar kişilere özel malesef genelgeçer birşeymiş gibi herkesin aynı davranmasını beklemek çok ütopik malesef...

Aynı desene durumlarımız...
Hiç test verdiniz mi ? Eşiniz siz ?
Bu süreç nasıl gidiyor sizde neler yapıyorsunjz
Canım eşimde sıkıntı çıkmadı bende ins direnci vardı onu düşürdüm yumurta kalitesini artırmaya çalışıyorum şuan😔
Canim cikolata kistini cok iyi bilirim malesef.
Bu kist herkes de ayni sekilde belirti vermiyor.
Bazi kadinlarda hic bir belirti vermiyor, taki cocuk istegi olup, zorlandiginda testler yapildiginda goruluyor.
Problem suki normal muaynede belli olmuyo.
Soyle anlatabilirim, cikolata kisti dedikleri sey aslinda endometriosiz denen hastaliktan geliyo, ve yumurtalikda bu hastaliktan dolayi cikan kiste bu ad veriliyor Turkiyede.
Bu hastalik mecburen kist yapmiyor, mesela bazi kadinlarda sadece bagirsaklarda yapisilik yapiyor, bazilarinda idrar kesesinde gibi gibo. Bu yapisikliklarda, rahim icindeki yapinin hucrelerinin baska olmamasi gerek yerlerde cikmasindan oluyo.
Sana sunu soyleyebilirim, adetlerin cok asiri agrili ve kanamali gecmiyosa buyuk ihtimal endometriosiz degilsindir. Cunku bizde ayni anda bi suru yerimiz kaniyor, o yuzden agrimiz cok oluyo
Çok zor bi hastalık ya 🥺 ağrım çok olmaz canım 1 ağrı kesici ile geçiririm cidden zor ben de haftaya baktıracağım bakalım bi regl olayım da randevu alacağım

13. gündü bugün, uygulamada yarın piki gösteriyor.
iş için şehir dışındaydım, testlerimi yanıma almamışım 🤦🏻‍♀️ Dün akşam döndüm, bu sabah yaptım testi. Kaçırmış olabilir miyim diyorum ama akıntım devam ediyo. Akıntı yumurtlamadan önce oluyordu diil mi 🤔
Akıntın devam ediyorsa hem denemeye devam et hemde teste benim daha koyulaşma olmadı ama dün ağrı vardı bugün yoktu ben öyle yapıcam 3 4 gün daha olmazsa testleride bırakıcam artık yoksa bu seferde testi kafama takıyorum🤷🏻‍♀️

X