Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kizlarr bugun yumurtaliklarima baktirdim 2aydir tedavi gormuyorum pkosum solda bi yumurta olusmuş adetin 14.gunundeym inşallah kendi çatlar da bebiş olur bana hepimiz bu ay mucizemice kavusalm inşallahhhh

Alıntı

Kizlar bugün kiz kardeşim de doktora gitti 18 yaşında bekar düzensizlikten gitti kisti varmış 5 cm civarı mr çekildi kisti çikolata kistiymis doktoru yasmin vermiş bunu kullan ama erimez bu durdukça da hormonlarını yumurtaliklarini bozar laparoskopik ameliyat olup aldirman gerek demis aranızda çikolata kisti olup ameliyat olan sorunu kalmayan var mi ya da kistle hamile kalan var mı. cok mutsuz birkaç bisey okumuş nette hamilelige engel diye benim çocuğum olmayacak diye karalar bağlamış ağlıyor

Kizlarr bugun yumurtaliklarima baktirdim 2aydir tedavi gormuyorum pkosum solda bi yumurta olusmuş adetin 14.gunundeym inşallah kendi çatlar da bebiş olur bana hepimiz bu ay mucizemice kavusalm inşallahhhh

Alıntı
Insallah cnm insallah Rabbım gonlunuzdekini versin inşallah güzel haberlerinizi duyarız inşallah

Benim çok yakınımda birinde var çikolata kisti Dr tüp bebek demişti 6. Ayında hamile kaldı hamile kaldığı ay soğan suyu içmiş ne kadar etki etti bilemem tabi ama çikolata kistini aldırmak çok riskli bu konuda bi kaç Dr u dinledim biz dokunulmasından yana değiliz kaş yaparken göz çıkarılabilir yumurtalıklar zarar görürse dönüşü olmaz diyorlardı bence alanında uzman bi Dr a görünsün hatta gidebiliyorsa tüp yapan infertelite alanında uzman bir Dr a muayne olsun onun görüşünü de alsın derim ben ben şahsen kendimde olsa ameliyat olmazdım gerekirse tüp yaptırır ama yumurtalarında sıkıntı olmaz en azından yumurtalar zarar görürse tüpte yaptıramaz

Öncelikle geçmiş olsun. 1. si malesef bu dr özel hastanede mi diye soracağım. 2.si mutlaka başka bir doktora daha görünün. Aynı hatayı ben yaptım 4.5 cm ken kist aspirasyonu yaptırdım çok şükür bir zararı olmadı yumurtalıklarıma o operasyonun ama olabilirdi de. Daha sonra araştırdığım kadarı ile 9 cm üzeri olmadıkça ameliyat çok gerekli değil. Doğum kontrol ilaçları ile de tedavi edilebiliyor. Öncelikle doğal yöntemlere ve ilaç tedavisine yönelmenizi öneririm ameliyat son çare olmalı

Hormon ilaçları ara kanama yapmış olabilir canım Dr unu ara sor yine de için rahat etsin

Kızlar merhaba tekrar. Size bugün kitap önereceğim mutlaka tüm kadınlar okumalı diye düşünüyorum. Yazarın söylediğine göre piyasadan aldığımız ve idrar ile LH ölçümü yapan testlerin çoğu hatalı çünkü hormon idrardan önce kanda çıkıyor ve idrara yansıyana kadar biz ovulasyonu kaçırmış oluyoruz.Bunun yerine kendi vücudumuzun işaretlerini öğretiyor ovulasyon günümüzü saptamak adına örneğin akıntı rengi,kıvamı vs takip etmek gibi... Ayrıca bu ovulasyon testleri ile uğraşmak vücudumuzu istemeden strese sokuyor diye düşünüyorum ben.Kitabın adı ''hamile kalmanın sırları'' yazarı Dr.Irina Webster. Mutlaka okuyun derim

Sağol canım tavsiye için alayım bu kitabı aynen ovü ye bağlı ilişki yaşamamak lazım regl bitimi başlayıp 1 gün ya da 2 gün arayla değerlendirmekte fayda var ama günümüz şartlarında pek mümkün olmuyor elimizden geldiğince değerlendirmek lazım

Evet canım olmadıkça stres yapıyoruz stres yaptıkça olmuyor böyle bir döngü... Biz rahatladığımız zaman olacak bu iş aslında bence

Merhaba kızlar adetim bittiği için ovulasyon testine başladım dün ve bugün yaptım resmi ekliyorum bakabilirmisiniz üstteki dünkü alttaki bugün yaptığım

Eklentiler

• D80EC691-8230-45CA-9B06-E216A0813588.jpeg
    78,8 KB · Görüntüleme: 48
senin bugün yaptığın benim dünkü testim gibi çıkmış canım yumurtlama oluyor sanırım ne kadar oldu regl biteli
Reglim pazar sabah kalktığımda yoktu canım bitmişti dün kahverengilik geldi lavabodayken bugün temizim şükür ve testim böyle çıktı Dünden beri zaten kasıklarımda bir ağrı adet olucak gibi oldum sanki

tam bilmiyorum ama yumurtluyor olabilir misin acaba bilenler yardımcı olacaktır canım ben ovülasyonu yeni yeni çözüyorum :)

Tam 16 ay oldu, uğraşıyorum debeleniyorum kayıp ustune kayıp ve kabus gibi günler geçirdim, yaşım almış basini gidiyor bana acele ediyorsun diyen insanlar oldu...O yuzden kimseyle konuşmuyorum artık

Tam 16 ay oldu, uğraşıyorum debeleniyorum kayıp ustune kayıp ve kabus gibi günler geçirdim, yaşım almış basini gidiyor bana acele ediyorsun diyen insanlar oldu...O yuzden kimseyle konuşmuyorum artık
benim içinde çocuğu olmuyor mu demişler çalıştığım yerdekiler birini geçen çok fena tersledim de inşallah susarlar artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…