Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben onu 2 3 ay içtim kuzu ama altta başka bi rahatsızlık olduğu için malesef onu çözmeden üstüne ilaç içmek fayda sağlamıyor, bu ay içerim yine tedaviye başlamazsam
Kuzum doktora gitmeden başlama çünkü klomenin yan etkisi kist oluşturabilir doktor kontrolünde başlamanı öneririm sağlığın için

valla kuzum 20 dk da çıktıysa kuruma olabilir ya sen yine takip et reglin sökülmezse bi test daha yaparsın
Bende kuruma olabilir dedim. Ama bundan 6 gün önce falanda yaptım nerdeyse yarım gün bekledi tertemiz tek çizgi halinde duruyordu . Bunun böyle olması kafamı karıştırdı.. bekleyeceğim canım olmazsa yarın yeni bir test daha yapacağım ..

Ben de yazmıştım ya yumurtam meğerse büyümüyormuş, bu ay klomene başlayacak galiba doktor reglimi bekliyorum. Sorum şu,
Doktor dedi ki buraya gelme boşuna 3.günü beni ara ilacı sana söyleyeceğim başlarsın dedi. Reçetesiz alınıyordur bu ilaçlar ama reçetesiz çok mu pahalı yoksa devlet zaten karşılamıyor mu? Çok fark varsa reçete yazdıralım

nasıl anlamıştın canım büyümediğini ?

Bana böyle konular dalga geçmek gibi geliyor, çok sinirleniyorum

Ben de inanıyorum çok yakında olacak senin

Ben de inan. Bir müşkülün yokken çatlayın der gibi konu açanlara nevrim dönüyor. Halbuki karışmak ne haddime. Ama işte içten içe hayıflanıyorum.

Kizlar böyle insanlar hep hayatta çıkıyor karşımıza muhakkak cunku insanoğlu bu özelliğimiz hep var başkalarının derdini görmedikçe kendimizinkine dert diyoruz ve ortaya böyle konular böyle muhabbetler cikiyo ben gecen bi arkadaşımla konuşuyordum şehit olan kuzenimin esi ayni zamanda uzuldum yumurtam büyümedi falan dedim üzüntüm ona saçma geldi sohbet başka başka yere gitti ve bana dedi ki cocugunla hayatta bir başına kalsan daha mi iyiydi bana bak ve sahip olduklarına şükret dedi hem üzüldüm hem onunla paylaştığıma pişman oldum o da dediğine pişman oldu zaten neden hep kendimi örnek veriyorum sizleri üzüyorum diye . biz önceden beri cok iyi arkadaşız çocukluktan ve her şeyimizi paylaşırız normalde herseyi anlatırız ki o der zaten bana bak herseyini paylaacaksin diye ona binaen söylemiştim daha doğrusu kendi sordu ben anlattım

Hayat böyle herkesin derdi kendine büyük hepimiz farklı şekilde sınanıyoruz

nasıl anlamıştın canım büyümediğini ?
Hani umutları yıkan bendim ya piki görüyordum testlerde ama geçen ay yumurta takibi yapalım dedi baktık ki sadece 1 tane vardı o da 8 mm di. Yaşın (35e dayandı) büyük etken dedi. O yüzden ilaç deneyeceğiz dedi

kzlar merhaba sizlere sorum olacak yaşayan var mı yardım edin nolur.. geçen ay femara artı çatlatma iğnesi oldum gebelik olmadı hasta olmuştm bitti şimdi yumurtlama dönemindeyim hastalığıma 11 gün var dün aksam ufak bi leke oldu bugünde hastaymışım gibi ama yoğun değil pede geçiyor ama wc de yoğunluk yok afedersiniz açık yazıyorum ama.. benim hastalığm düzenlidir acaba iğneden dolayı mı düzenim bozuldu.. anlam veremedim yaşayan var mı hasta olup bir hafta 8-9 gün sonra geri hasta olmak? anlamadm kendimi kötü hissediyorum

Bu arada kizlar az once doktordan geldim şükürler olsun kistim yok olmus bostu odasının önü ilk defa uzun uzun konuştuk cekincelerimden bahsettim hastane ortami artık geriyor beni dedim o pek tedaviyi bıraktırma taraftari olmadı hızlandırma adına rahim filmi cekelim 5 yıl oldu esin de ayni şekilde spermiyogram versin 5 yılda cok sey değişmiş olabilir dedi bu ay onlari halledelim klomen vermicem dedi ona göre bi yol belirleriz dedi ben aşılama bile düşündüm cok gel git olmasın hastaneye diye dedim olabilir filmden sonra herseyi konuşuruz dedi bu ay bu şekilde devam edicez insallah rahim filmim iyi cikar 5 yıl önce sag tüp tıkalı çıkmıştı insallah sol tüp hala sağlam duruyodur

Kızlar nasılsınız bugün yumurtlamadan sonraki 12. Günüm 2 gündür şuna bile adet olacakmışım gibi ağrılarım var yumurtlama gününden beri geçmek bilmeyen bel ve sırt ağrıları yaşadım 10. Gün erken gebelik testi yaptım maalesef negatifti bugün doktor kontrolüm var o kadar korkuyorum ki kist filan var diyecek diye nolur dua edin

Yumurtlamayı değerlendirdiğimiz için vucudun bu tepkileri normalmiş.Kist diye düşünüp moralinizi bozmayın belki de hamile olduğunuzu öğrenip geleceksiniz hayırlı haberler inşAllah.Bu arada yumurtlamadan en az 12 gün geçmeli pozitifi görebilmek için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…