Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
13 günlük gecikmede betaniz kaç çıktı acaba ?

Umarım kuzum korktum ne bileyim adeti bitti diye dün abdest almıştım bugün eşim beklentideydi ama hayalleri yıkıldı adamın
Ahahah olsun kuzum yarina kadar tamamen keailirsin insallah meryem ana bitkisini yapiyorum bu arada bu ayda her ay farkli bir konseptle konu aciyorum kk da sogan kuru ile hamile kalamadim ama guzel temizledi rahimi. Simdi meryem ana otunu yapiyorum cok degisik bir bitki

Ya o ne işe yarıyormuş bende aktara gidip varsa bir karışımı almak istiyorum

İyiyim canım hala karar vermedim hiç bir şeye kafamı dinliyorum

Kızlar günaydın size bir şey soracağım özellikle klomen tedavisi almış arkadaşlar, regl olursam önümüzdeki ay 9. Ayıma giriyorum artık ufaktan tedavi aşamalarında geçmek istiyorum ama mantıklı mı düşünüyorum emin değilim fakat süreç beni çok yordu ona eminim sanki 1 ayın stresini daha kaldıramıyacak gibi hissediyorum kendimi tükenmişlik içindeyim. Klomen ile başlayım diyorum Dr ile görüşeceğim klomen tedavisi tam olarak nasıl bir süreç kızlar?

Günaydın canım, ben 2 ay öncesinde 3 aylık klomen tedavisi almıstım normalde normal yumurtluyorum fakat psikolojik olarak yorulduğum için amaç gebelik sürecini hızlandırmaktı öyle krar vermiştik doktorumla. Adetin 3. Günü klomen kullanmaya baslıyorsun canım 5 gün sürüyor sonra doktor seni kontrole cagırıyor vajinal ultrasonla yumurtanın büyüklüğünü kontrol ediyor ona baglı olarakta catlatma iğnesi için gün veriyor sonrada sana ilişki için gün ve saat veriyor kimisi ilk ilişkiyi iğneden 36 saat sonra kimisi 24 saat sonra diyor doktoruna kalmıs bişey bu artık

Günaydın kuzum ben kizimda da kullandım gecen ay da kullandım adetin 5. Günü klomen başlatıyor doza doktorun senin durumuna bakıp karar vermesi gerekiyor günde bir le başlıyor çoğu doktor durumu bi görebilmek adına cunku gunde 1 le bile cok yumurtası oluşan oluyor bir az gelince yumurta büyümezse ikiye çıkarıyor klomen icmen bittikten bir iki gün sonraya yumurta takibine çağırıyor eger yumurta büyüyüp gelismisse ya çatlayacak ilişkiye devam edin diye ilişki günü veriyor ya da çatlama problemin de varsa catlatma iğnesi vurduruyor ve igneden sonra 33. 36. Saatler arasi ilişki öneriyor sonra da gün aşırı bi kaç kez diyo bazen ilk yumurtlama takibinde büyümemiş oluyo hala bi kaç gün devam ettirip ya hap içmeden de bazen bi kaç gün sonra gel bi daha bakalım diyor o şekilde cnm umarım düzgün anlatabilmisimdir

minseo cnm ama ben senin yerinde olsam bi ay klomen kullanmadan sadece takibe giderim eger yumurtluyorsan ve kaliteli bir yumurtlamaysa neden boşa bir sürü hormon yukliceksin ki bünyene klomen kendiliğinden yumurtası büyüyüp gelismeyenlere oneriliyor

Sağolun kızlar biliyorsunuz benim yumurtlama ins direnci den dolayı sıkıntılıydı değerim bu ay düştü sayılır, Dr ins direnci düştükten sonra 3 ay dene demişti bana ama bilmiyorum ne yapsam çok kararsızım bi yandan vücuduma kimyasal almak korkutuyor bitkisel destekle, prowomen gibi bi takviye ile mi devam etsem diyorum bi yandan tedavi diyorum çok kafam karışık

Kuzum ben ilk hamileliğime klomen sayesinde kaldım. İlk ay klomenle tutmadı 2.ay doktorum klomenin dozunu yükseltti ve yumurtalık takibi yaptı ilişki günleri verdi mesela şu 3 gün birliktelik olacak dedi yaptık ve adet günü geldiğinde olmamıştım hamileydim. He birde bana hangi doktora gidersem gideyim folik asit olarak inofolic combi veriyorlar yumurtalık kalitesini arttıran ve iyice yumurtalıkları büyüten bir folik asit.

Benim ins direnci den dolayı sıkıntılıydı Kuzu işte bu ay değerim 2 ye düştü normale döndü ben de o yüzden diyorum acaba doğalına mı bıraksam 1 2 ay daha prowomen alıp içsem

Senin yumurtlaman sıkıntılı mıydı canım? Ben de sonuçlarımı başka bi Dr a attım anlattım durumu prowomen kullan dedi

Senin yumurtlaman sıkıntılı mıydı canım? Ben de sonuçlarımı başka bi Dr a attım anlattım durumu prowomen kullan dedi
Yumurtlamada sorun olmadığını ama daha kaliteli yumurtlama için o folik asiti kullanmamı tavsiye ettiler kuzum hala da onu kullanıyorum mesela 2-3 günde bir eşime de içiriyorum hatta doktor eşine de içir mümkünse her gün dedi sperm kalitesini de arttırıyormuş ama eşim her gün içmiyor

Bende de klomene rağmen büyümeyince 3 gün üst üste yumurta büyütücü iğne yaptı öle büyüdü sonra çatlatma yaptı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…